Seszele — Mahe, Praslin, La Digue

07.09.2021 / Małgorzata

Dzięki Planet Escape, a szczególnie dzięki pani Natalii, spędziłyśmy wspaniałe wakacje na Seszelach. Zakochałyśmy się w tych rajskich wyspach od pierwszego wejrzenia, a dzięki bardzo dobrej organizacji mogłyśmy skupić się w pełni na korzystaniu z uroków i skarbów Seszeli. Zaangażowanie, udzielanie cennych wskazówek i informacji były bardzo pomocne. Zaproponowane przez Planet Escape hotele były dla nas bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Naszym zdaniem były to najlepsze miejscówki w tej kategorii noclegów, zarówno pod względem lokalizacji samego obiektu, jak i bardzo dobrej obsługi. To był nasz pierwszy wyjazd z Planet Escape, ale na pewno nie ostatni.

Zanzibar i Fuerta

17.08.2021 / Olimpia

W tym roku to biuro zorganizowało dla nas romantyczny wyjazd we dwoje na Zanzibar i rodzinne wakacje na Fuercie, obie podróże były dopięte na ostatni guzik, czuliśmy się totalnie zaopiekowani i mogliśmy się skupić tylko na wypoczynku. Już myślimy o kolejnych wypadach z tym biurem!

Zanzibar i Fuerta

16.08.2021 / Olimpia

W tym roku to biuro zorganizowało dla nas romantyczny wyjazd we dwoje na Zanzibar i rodzinne wakacje na Fuercie, obie podróże były dopięte na ostatni guzik, czuliśmy się totalnie zaopiekowani i mogliśmy się skupić tylko na wypoczynku. Już myślimy o kolejnych wypadach z tym biurem!

Tanzania

09.08.2021 / Katarzyna

Na wyprawę organizowaną przez Planet Escape wybraliśmy się po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni. Tanzańskie safari zostanie w naszych sercach na zawsze. Najpierw zza chmur wyłonił się szczyt Kilimandżaro – wtedy nasz tanzański przewodnik Julius stwierdził, że jesteśmy szczęśliwą rodziną i tak już zostało, co dowiodło kilka następnych zdarzeń. Potem uczestniczyliśmy w małym lokalnym "show", gdzie przy wesołych przyśpiewkach zobaczyliśmy produkcję kawy. Następnie Parki Tarangire, Ngorongoro i słynny Serengeti i zaczęło się! Dzikie zwierzęta dosłownie na wyciągnięcie ręki. Gnu, zebry, żyrafy, słonie, hipopotamy, guźce, hieny, stada różnych antylop i gazeli, małpy itd. itd. No ale ponieważ jesteśmy szczęśliwą rodziną więc udało nam się zobaczyć też lamparta i geparda, ale hitem było spotkanie o świcie z lwem! Dostojnie kroczył obok naszego samochodu, nie zwracając na nas uwagi, porykując jedynie od czasu do czasu. Całości dopełniła przechadzka stada lwic obok naszych namiotów w Parku Serengeti, kiedy wszyscy tego dnia wieczorem zajęci byliśmy jedzeniem kolacji. Chyba tylko lokalni pracownicy nie byli przejęci tym widokiem.
Obok dzikich zwierząt żyją zgodnie z dawnymi tradycjami Masajowie – wizyta w ich wiosce daje do myślenia....
Na koniec leniwy wypoczynek na Zanzibarze – turkusowy ocean, słońce i białe piaszczyste plaże – raj.
Dziękujemy!

Seszele, perły na Oceanie Indyjskim

01.07.2021 / Iwona

Pojechaliśmy z Planet Escape na Seszele. Miało być Peru w 2020, moje wielkie marzenie. Ze względu na sytuację musieliśmy zrewidować plany i znowu sprawdziło się stare powiedzenie 'nie ma tego złego...'. Od początku kontakt z biurem był fantastyczny. Pan Aleksander odpowiadał niezwłocznie na nasze telefony, smsy, maile. Dla porównania, doradca w jednym z największych biur podróży w Polsce napisał nam, że na maile odpowiada raz na dobę, telefonu nie ma, tylko infolinia :) Pan Aleksander ułożył całą podróż, podpowiedział kilka fajnych opcji. Organizacja była perfekcyjna. Pozostało nam cieszyć się urlopem:) Dziękujemy! Tak się zdobywa i przywiązuje klientów.

Egipt – Aleksandria, Kair i Morze Czerwone

02.06.2021 / Ula i Krzysztof z Krakowa

Wyjazd do Egiptu w kwietniu tego roku był naszym kolejnym wyjazdem z biurem Planet Escape.
Trwał 10 dni i był podzielony na dwie części – część aktywną ze zwiedzaniem Aleksandrii i Kairu oraz część wypoczynkową nad Morzem Czerwonym.
Niestety obowiązki nie pozwoliły nam na dłuższy wyjazd i nie skorzystaliśmy z sugestii P. Marcina z Planet Escape, aby pobyt w Aleksandrii i Kairze był dłuższy – absolutnie miał rację.
Program części aktywnej obejmował najbardziej interesujące punkty turystyczne Aleksandrii (niestety byliśmy tylko jeden dzień), hotel Steigenberger Cecil Hotel fantastyczny przy promenadzie, z historyczną duszą.
W Kairze - fantastyczny hotel Cairo Mariott & Omar Khayyam położony w centrum bogatej dzielnicy Al Zamalek, z przepiękną zabytkową pałacową częścią i z pięknymi widokami na miasto z pokoju.
Wyjazd pod piramidy w Saquara, Dashbur i Giza niesamowity, właściwie prywatna wizyta w tych miejscach, szczególni w pierwszych dwóch byliśmy praktycznie sami. Przez cały pobyt (cytadela, muzeum egipskie i inne), polskojęzycznego przewodnika i niesamowite kilka godzin z Marcinem na spacerze i przejażdżce tuk-tukiem po arabskiej dzielnicy. Bez jej odwiedzenia nikt nie będzie wiedział co to Kair.
Na koniec przelot do Hurgady i kilka dni nad Morzem Czerwonym w El Quseir – Movenpick Resort w El Quseir.
Miejsce stworzone do wypoczynku, hotel w nubijskim stylu, pokoje w budynkach parterowych, w całości zbudowanych z kamienia, na rozległym terenie z prywatą plażą, i niesamowitą rafą, do której docierało się z mola wprost z plaży. Fantastyczne miejsce do snoorkowania i nurkowania – wszystko na miejscu – klub nurkowy, przepiękna rafa i nie musisz nigdzie jechać :). Dodatkowo, hotel wypełniony ciszą – bez muzyki przy basenie i na plaży z dyskretną obsługą. Nawet nie pojechaliśmy do samego miasta El Quseir tak było nam tam dobrze. Dodatkowo profesjonalna obsługa, bardzo smaczne jedzenie, a wszystko przy przestrzeganiu reżimu sanitarnego (w miejscach wspólnych tylko w maseczkach).
Podsumowując: wszystko znakomicie zorganizowane, stała obecność i pomoc lokalnych partnerów Planet Escape – dość powiedzieć, że na lotniskach byliśmy odprowadzani aż do prześwietlenia bagażu. Dzięki temu przez cały pobyt czuliśmy się bardzo bezpiecznie.
Jedyna sugestia to że jeżeli chce się zwiedzić i Aleksandrię i Kair i poleżakować na plaży trzeba zaplanować dłuższy pobyt, czyli słuchać rekomendacji P. Marcina z Planet Escape.

Widzisz 6 z 196 opinii
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować