Dodaj własną opinię

Dodaj opinię
Destynacja: Brazylia
Rodzaj:
Typ: wszystkie
Termin: wszystkie miesiące

Proponowane oferty

Sortuj

Oferty podróży do Brazylii

Podróż – Brazylia w najlepszym wydaniu

Od 19 900 zł / os. 14 dni z przelotem
Zwiedzanie i wypoczynek
Brazylia — Rio de Janeiro, Iguazu, Amazonia, Salwador

Karnawał, samba, capoeira i żywiołowa muzyka, pasja życia, egzotyka, biały piasek i caipirinha – to wszystko i jeszcze więcej czeka na Was podczas wycieczki do Brazylii. Podziwiajcie spektakularne wodospady Iguazu, dajcie się porwać wielkomiejskiemu rozmachowi Rio de Janeiro, niech zauroczy Was pełen wdzięku i życia Salwador… A może macie ochotę na parę dni w dżungli Amazonii, w zacisznej kwaterze z dala od zgiełku cywilizacji? Zapraszamy!

 • Zobacz figurę Chrystusa Zbawiciela górującą nad Rio de Janeiro
 • Wodospady Igauzu ze strony argentyńskiej i brazylijskiej
...

Brazylia w pigułce

Od 24 800 zł / os. 16 dni z przelotem
Zwiedzanie i wypoczynek
Exclusive
Brazylia — Rio de Janeiro, Amazonia, Salvador, Pipa

Brazylijską kulturę cechuje niezwykłą intensywność i nasycenie pasją. Gdy zewsząd otoczy Was żywiołowa muzyka, tańczący sambę ludzie i uliczni artyści, błyskawicznie dacie się ponieść atmosferze. Koniecznie zwróćcie uwagę na krajobrazy – Rio de Janeiro to połączenie bajecznych plaż, przejrzystych wód Atlantyku, górskich szczytów i lasów deszczowych. Dżungla jest soczyście zielona – jak w żadnym innym miejscu na Ziemi, zaś energetyczna muzyka rozbrzmiewa tutaj na każdym kroku. Salwador emanuje energią i przebojowością, a w nocy, gdy ucichną uliczne fiesty, mieszkańcy wciąż praktykują przywiezioną z Afryki odmianę voodoo: candomble. Dodajcie do tego przepiękną plażę – czyż nie trafiliście do wymarzonego miejsca na wakacje?

 • Zrelaksuj się na najsławniejszej plaży świata - Copacabana!
 • Zobacz na własne oczy górujący nad Rio pomnik Chrystusa Zbawiciela
...

Afro-brazylijski stan Bahia

Od 12400 zł / os. 12 dni z przelotem
Zwiedzanie i wypoczynek
Brazylia — Salwador, Ilha de Boipeba, Morro do Sao Paulo

Jeśli wakacje w Brazylii kojarzą się Wam zarówno z atmosferą karnawału, jak i wypoczynkiem na piaszczystych plażach, zapraszamy do Salwadoru i na wyspy Boipeba i Tinhare! Salvador, stolica stanu Bahia, kolebka afro-brazylijskiej kultury i capoeiry, żyje w rytm porywającej do tańca muzyki, ścieląc przy tym pod stopy czysty piasek szerokich, podmiejskich plaż. A gdy już nasycicie się salwadorskimi atrakcjami, wyruszycie w poszukiwaniu relaksu na odosobnionych, tropikalnych wysepkach, pełnych prawdziwych cudów przyrody.

 • Daj się ponieść rytmowi samby i wszechobecnej caipirinhi
 • Poczuj energię afro-brazylijskiej kultury w Salwadorze
...

Argentyna & Brazylia Exclusive

Od 29200 zł / os. 15 dni z przelotem
Zwiedzanie i wypoczynek
Exclusive
Brazylia, Argentyna — Buenos Aires, Ushuaia, El Calafate, Iguazu, Rio de Janerio

„Paryż Południa”, czyli Buenos Aires – miasto namiętności, wina i tanga. Potem Patagonia legendarna kraina jezior na czele z najodleglejszym zakątkiem świata. Zmrożone powietrze jednego z największych lodowców na Ziemi i gorąca samba na Copacabanie. To tylko część atrakcji podczas wyprawy do Ameryki Południowej!

 • Poczuj klimat namiętnego i szalonego Buenos Aires
 • Zobacz nieskażoną faunę i florę dzikiej, patagońskiej krainy
...
Informacje ogólne

Informacje ogólne

 1. Strefa czasowa

 2. GMT – 3

 3. Stolica

 4. Brasilia

 5. Populacja

 6. 200 mln

 7. Powierzchnia

 8. 8 515 767 km2

 9. Język

 10. Językiem urzędowym w Brazylii jest portugalski. Warto wiedzieć, że brazylijska odmiana portugalskiego znacznie różni się jednak od języka kolonizatorów. Nie dość, że portugalski w Brazylii jest bardziej melodyjny, to w dodatku wzbogacony rozmaitymi słowami pochodzącymi z języków indiańskich czy niewolników z Czarnego Lądu. Ponadto na terenie Brazylii stosunkowo często używa się zwłaszcza trzech języków europejskich – hiszpańskiego, włoskiego i niemieckiego.

 11. Waluta

 12. Oficjalną walutą w Brazylii jest real brazylijski. 1 real dzieli się na 100 centavos, w liczbie mnogiej określany jako reais. W kraju oznacza się ją jako R$, zaś oficjalnym kodem międzynarodowym jest skrót BRL.

  1 EUR = 3,27 BRL
  1 USD = 3,04 BRL
  1 PLN = 0,81 BRL

Zwiń
Informacje praktyczne

Informacje praktyczne

 1. Informacje wizowe i opłaty lotniskowe

 2. Od obywateli RP, którzy chcą spędzić w Brazylii nie więcej niż 90 dni, wizy nie są wymagane. Paszport musi być ważny jeszcze przez minimum 180 dni, licząc od dnia wyjazdu z Brazylii. Po przekroczeniu granicy podróżujący otrzymuje kartę wjazdu, którą należy zachować do momentu wyjazdu z Brazylii i okazać ją na lotnisku przy odprawie na samolot powrotny. Opłaty lotniskowe zarówno na loty międzynarodowe jak i krajowe zazwyczaj wlicza się w cenę biletu lotniczego.

  Biuro Podróży nie ponosi odpowiedzialności za nieotrzymanie wizy do kraju, w którym odbywa się impreza turystyczna, oraz krajów tranzytowych. Zdobycie wizy leży w 100% po stronie uczestników wyjazdu.

 3. Szczepienia

 4. Przed udaniem się na wakacje do Brazylii zaleca się szczepienia przeciwko błonicy i tężcowi (ok. 80 zł), durowi brzusznemu (ok. 210 zł) oraz wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B (ok. 240 zł). Brak szczepień bezwzględnie wymaganych. Oprócz tego w niektórych przypadkach zaleca się szczepienie przeciwko żółtej febrze (ok. 200 zł), dotyczy to osób, które planują podróż po następujących stanach: Acre, Amapá, Amazonas, Bahia, Dystrykt Federalny, Goiás, Maranhão, Mato Grosso, Mato Grosso do Sul, Minas Gerais, Pará, zachodnia część stanu Paraná (okolice wodospadów Iguaçu), Rondônia, São Paulo i Tocantins. Potwierdzenie szczepienia przeciw żółtej febrze wymagane jest od podróżnych wjeżdżających do Brazylii z krajów dotkniętych tą chorobą, według władz brazylijskich dotyczy to zwłaszcza: Boliwii, Ekwadoru, Gujany Francuskiej, Kolumbii, Peru i Wenezueli. Ceny szczepień podano zgodnie z aktualnym cennikiem Centrum Szczepień Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II.

 5. Napiwki

 6. W wielu miejscach, zwłaszcza w większych miastach czy typowych ośrodkach turystycznych, napiwek w kwocie stanowiącej 10% wartości zamówienia jest w lokalach gastronomicznych automatycznie doliczany do rachunku. Jeśli napiwku nie wliczono do rachunku wypada zostawić obsłudze restauracji od 10 do 15% wartości zamówienia. Przyjęte jest również zostawianie napiwków bagażowym. Raczej nie wynagradza się dodatkowo taksówkarzy, chyba że wymaga tego wyjątkowa sytuacja np. długi czas oczekiwania na pasażera. Warto zostawić napiwek także pokojówkom/obsłudze w mniejszych hotelach.

 7. Ceny jedzenia

 8. Najdroższym miastem w Brazylii jest bez wątpienia Rio de Janeiro, gdzie wartość produktów powinno się oceniać raczej z perspektywy amerykańskiego dolara, a nie brazylijskiego reala. W mniejszych miejscowościach i poza centrami turystycznymi ceny w lokalnej walucie zbliżają się do tych w Polsce. Przykładowe ceny: woda mineralna 1,5 BRL, obiad w restauracji od 10 BRL, kawa około 2 BRL, sok ze świeżo wyciskanych owoców od 2-3 BRL, piwo w knajpie od 3-4 BRL.

 9. Ciekawostki
  • Brazylia słynie z kawy, będąc największym producentem kawy na świecie i dostarczając około 25% światowych zbiorów. Brazylijczycy uwielbiają kawę, a najchętniej pijają cafezinho, czyli kawę podobną do espresso – bardzo mocną, ale też dosładzaną dużą ilością cukru. Co ciekawe, kawę podaje się w Brazylii również dzieciom. Istnieją nawet programy zakładające zapewnianie brazylijskim uczniom kawy w szkołach.
  • Zwierzęciem charakterystycznym dla brazylijskiej fauny jest kapibara – największy gryzoń świata, którego waga może przekroczyć nawet 60 kg.
  • Przed paru laty władze Sao Paulo zakazały umieszczania reklam w przestrzeni publicznej, po czym usunięto z miasta ponad pół miliona różnego rodzaju szyldów i billboardów.
  • W brazylijskich lasach tropikalnych występuje gatunek motyla o największej rozpiętości skrzydeł na świecie – osiągającej długość nawet 30 cm.
  • Brazylia słynie z innowacyjnych programów resocjalizacji więźniów np. w jednym z więzień można systematycznie skracać sobie wyrok, jeżdżąc na rowerku stacjonarnym, który generuje energię wykorzystywaną do zasilania oświetlenia miejskiego. W innym zakładzie karnym więźniowie mogą zyskać wyrok krótszy o cztery dni za każdą przeczytaną i „zrecenzowaną” książkę – z lektury należy sporządzić odpowiedni raport.
  • Szacuje się, że Brazylię zamieszkuje obecnie około 1,5 miliona osób polskiego pochodzenia.
Zwiń
Jedzenie

Jedzenie

  Brazylijskie kulinaria to wybuchowa mieszanka wpływów indiańskich, europejskich i afrykańskich. Na uwagę zasługują soczyste, egzotyczne i wielobarwne owoce, o jakich w Polsce możecie tylko pomarzyć: acai, pinhao, butia, guarana czy soczyste mango. Ponadto Brazylia słynie ze znakomitych mięs, które od lat rozpieszczają podniebienia, zarówno miejscowych, jak i turystów. Szczególnie godne polecenia są mięsa z grilla, a absolutnie obowiązkowy punkt programu to wołowina! Na śniadanie najczęściej pija się cafezinho, a więc bardzo słodką i jednocześnie naprawdę mocną kawę zbliżoną pod względem intensywności aromatu do włoskiego espresso. Do tego serwuje się słodkie bułeczki z serem bądź bardziej konkretnie – zapiekankę czy pieczywo z wieprzowiną. Jednym z najpopularniejszych dań wśród Brazylijczyków okazuje się bez wątpienia acaraje, czyli rodzaj ciasta, które wypełnia się vatapą tj. puree z suszonych owoców morza np. krewetek lub krabów z rozmaitymi dodatkami – pomidorami, kolendrą, fasolą. Sama vatapa to zaś słynna specjalność brazylijskiego stanu Bahia szczycącego się wyjątkową kulturą i tradycją czerpiącą z afrykańskiego dziedzictwa Brazylii. Na salvadorską vatapę składają się rozmaite składniki: orzechy nerkowca, olej palmowy, mleko kokosowe, imbir czy pietruszka.

  Warto podkreślić, że mimo pewnych cech charakterystycznych, kulinaria brazylijskie cechuje niezwykłe zróżnicowanie, zależnie od części kraju. W Amazonii jada się egzotyczne owoce, zwłaszcza mango, ryby słodkowodne, a także maniok, z którego wytwarza się mąkę. Mieszkańcy wybrzeża Oceanu Atlantyckiego lubią z kolei ananasy, pomarańcze czy cukier trzcinowy, często przyrządzają suszone krewetki i wołowinę oraz fasolę, a najpowszechniejszą potrawą jest moqueca, czyli potrawka na bazie owoców morza. Na suchych terenach zachodnich królują dania mięsne, kukurydza i ryż, zaś w okolicach Sao Paulo i Rio de Janeiro można raczyć się sokiem z zielonych kokosów, słynnym, brazylijskim drinkiem o nazwie caipirinha czy kiełbaskami chourico przypominającymi hiszpańską chorizo. Dla południa Brazylii charakterystyczne są wysokiej jakości mięsa: drób, jagnięcina czy wołowina. Niezależnie od regionu najlepszą według Brazylijczyków metoda obróbki mięs jest niezwykle popularne grillowanie.

Zwiń
Wiedza

Wiedza

 1. Historia

 2. Brazylia dla Europy zaczęła istnieć dopiero w roku 1500, kiedy to odkryli ją Portugalczycy, jednak plemiona indiańskie zasiedlały te tereny prawdopodobnie już sześć tysięcy lat wcześniej. Następne trzy stulecia Brazylia znajdowała się pod panowaniem portugalskim, będąc jej niezwykle dochodową kolonią. Początek wieku XIX przyniósł wzrost tendencji separatystycznych, innymi słowy, Brazylia chciała uzyskać niepodległość od oprawcy Portugalii. W 1822 roku książę Pedro I ogłosił utworzenie samodzielnego Cesarstwa Brazylii, zaś w roku 1889 po obaleniu jego następcy – Pedro II, ustanowiono republikę federacyjną.

  Na przełomie XIX i XX wieku do Brazylii przybyło ponad 5 milionów Europejczyków i Azjatów. W tym czasie kraj zaliczył znaczny wzrost w rozwoju przemysłu, ponieważ industrializacja postępowała niezwykle dynamicznie. Rządy demokratyczne dochodziły do głosu na zmianę z dyktaturami, kiedy to w latach 1930-1934 i 1937-1945 rządził Getulio Vargas, a w latach 1964-1985 rozmaici generałowie obierani na stanowisko przez junty wojskowe.

  Odkąd do władzy doszła lewica wraz z prezydentem Lulą da Silva, Brazylia wychodzi powoli z kryzysu ekonomiczno-społecznego, do którego doszło głównie w wyniku ogromnego długu publicznego. Obecnie zauważalny jest napływ inwestycji i znaczący rozwój gospodarczy. Warto wiedzieć, że na dzień dzisiejszy Brazylia to republika związkowa podzielona na 26 stanów i jeden dystrykt federalny. Konstytucję brazylijską uchwalono w 1988 roku. Prezydenta wybiera się w głosowaniu powszechnym na kadencję czteroletnią. Teraz prezydentem jest Dilma Rousseff, pierwsza kobieta na tym stanowisku w całej historii Brazylii.

 3. Geografia

 4. Brazylia to największe państwo w całej Ameryce Łacińskiej, zarówno pod względem rozmiarów jej powierzchni, jak i liczby mieszkańców. Co więcej, to również piąty pod względem wielkości kraj na świecie – z powierzchnią równą dokładnie 8 456 508 km². Brazylijskie terytorium stanowi aż 47,5% powierzchni całego kontynentu, leżąc w centrum i na jego wschodzie, z dostępem do Oceanu Atlantyckiego. Linia brzegowa mierzy 7491 km, a oprócz tego kraj graniczy z Argentyną, Boliwią, Gujaną Francuską, Gujaną, Kolumbią, Paragwajem, Peru, Surinamem, Urugwajem i Wenezuelą. W obręb Brazylii wchodzą trzy krainy geograficzne, tj. część Wyżyny Gujańskiej na północy, Wyżyna Brazylijska na południowym wschodzie oraz Nizina Amazonki, znana bliżej jako Amazonia, która zajmuje tereny na północy i na północnym zachodzie. Najwyższy szczyt w kraju to Pico da Neblina wznoszący się na 2994 m n.p.m. Z licznych rzek na brazylijskim terytorium największą jest oczywiście Amazonka (druga na świecie pod względem długości!), lecz warto znać również Paranę, Rio Negro, Madeirę, Xingu czy Sao Francisco. Dobrze wiedzieć, że mimo systematycznego karczowania lasów i w ogóle ludzkiej ingerencji w życie przyrody, wciąż tereny leśne stanowią 2/3 całej powierzchni kraju, co rzecz jasna, wydaje się dobrą proporcją, a szczególnie pozytywnie wróży to turystom spragnionym wypoczynku na łonie natury.

 5. Kultura i religia

 6. Brazylia to państwo prawdziwie wielokulturowe, co daje nam fascynującą mieszankę wybuchową. Tutejsza kultura powstała w wyniku przeniknięcia się rozmaitych wpływów, głównie europejskich, afrykańskich, amerykańskich oraz indiańskich. Jednym z najczęściej kojarzonych z Brazylią elementów jest oczywiście taniec, na który w dużej mierze wpłynęła kultura afrykańska. Osławiona samba ma właśnie afro-brazylijski rodowód, nie inaczej capoeira, czyli sztuka walki przypominająca taniec o wymyślnych figurach.

  Największą popularnością w Brazylii, gdy mowa o sporcie, cieszy się oczywiście piłka nożna, w której brazylijska reprezentacja narodowa od lat odnosi spektakularne sukcesy. Piłkarze w jaskrawożółtych koszulkach aż pięć razy zdobyli Mistrzostwo Świata, a jednego z legendarnych Canarinhos – czarnoskórego Pele – określa się często mianem zawodnika wszechczasów. Do sportów mniej popularnych, acz lubianych należą m.in. Formuła 1 i siatkówka.

  Brazylijczycy to ludzie ciepli, uśmiechnięci od ucha do ucha i oczywiście – niezwykle zabawowi. Pamiętajcie, że jak wszyscy Latynosi Brazylijczycy witają się pocałunkiem w policzek (właściwie to dwoma) i obowiązuje to również nowo poznane osoby, więc nie powinniście czuć się onieśmieleni w takiej sytuacji.

  Dominującą w Brazylii religią jest katolicyzm, który wyznaje ponad 60% społeczeństwa. Warto jednak podkreślić, że liczbę praktykujących szacuje się na 20% ludności. Oprócz tego na terenie tego ogromnego kraju Ameryki Łacińskiej występują niemal wszystkie możliwe religie. Do najczęściej deklarowanych należą m.in. Świadkowie Jehowy, mormoni, protestanci, adwentyści, spirytualiści czy candomble. Brak wyznawanej religii deklaruje prawie 8% obywateli.

Zwiń
Wakacje

Wycieczka

Zwiń

Brazylia – inspiracje podróżnicze

Kolonialny Salwador

Poznaj afrykańskie i kolonialne korzenie jednego z najpiękniejszych miast w tej części świata, różnobarwnego i wielokulturowego Salvadoru, bez którego nie obejdą się żadne wczasy w Brazylii. Historia niewolnictwa odcisnęła swe piętno na tym miejscu, czego wynikiem stała się jednak fascynująca, pełna rozmaitych wpływów kultura. Dawne portugalskie kościoły występują tutaj obok animistycznych praktyk religijnych potomków niewolników z Afryki, brazylijska samba traktowana jest na równi z fascynującą capoeirą, wpływy kuchni portugalskiej i rodzimej mieszają się z tradycjami afrykańskimi. Takiej kulturowej mieszanki wybuchowej nie doświadczysz nigdzie indziej podczas wakacji w Brazylii.

Najpiękniejsze plaże Rio – Copacabana & Ipanema

Orzeźwij się doskonałym smakiem popularnej caipirinhi i złap trochę brazylijskiego słońca na dwóch najsłynniejszych plażach – poczuj tym samym moc wakacji w Brazylii. Znajdziesz tutaj świetne warunki do plażowania, ekskluzywne restauracje, klimatyczne bary z przekąskami, boiska do siatkówki plażowej i piłki nożnej oraz całe mnóstwo tak turystów, jak i miejscowych. Przy okazji udaj się do jednego z licznych centrum sportów wodnych, aby spróbować swoich sił w kite- i windsurfingu, na nartach wodnych czy też spokojniej – w kajakarstwie.

Wodospady Iguazu

Zobacz imponujące katarakty najpiękniejszych wodospadów w Ameryce Łacińskiej – niesamowitego Iguazu stanowiącego hit wśród wycieczek po Brazylii. Proponujemy wizytę zarówno po brazylijskiej jak i argentyńskiej stronie wodospadów, gdzie oprócz słynnej Gardzieli Diabła, imponującej wielkości wodospadów i przepięknych krajobrazów znajduje się obszar parku narodowego zamieszkiwany przez bogactwo egzotycznych ptaków i innych zwierząt. Po parku można poruszać się w specjalnej kolejce, która zabierze Cię do największych atrakcji i pozwoli obserwować mijane po drodze skarby tutejszej fauny i flory. Ten zapierający dech w piersiach widok będziesz pamiętać jeszcze długo po tym, gdy Twoje wczasy w Brazylii dobiegną końca.

Rejs Amazonką

Poczuj dzikość amazońskiej dżungli podróżując po Brazylii i wybierz się na polowanie, wcielając się w rolę prawdziwego Indianina. Wypatruj w rzece niebezpiecznych piranii, podziwiaj dziewiczą przyrodę podczas trekkingów, wycieczek krajoznawczych czy rejsu wzdłuż rzeki. Najlepiej zamieszkaj też w samym sercu najbardziej niezgłębionego lasu deszczowego na świecie, gdzie znajdują się ekologiczne hotele składające się z bungalowów, które stylizuje się na lokalne wioski i urządza się w stylu tropikalnym. Ucieczka z dala od cywilizacji i wejście w skórę dzikiego tubylca – gwarantowane i niezbędne, gdy planujesz wczasy w Brazylii.

Karnawał w Rio de Janeiro

Weź udział w największym karnawale na świecie, najlepiej w niekwestionowanej stolicy tańca i znakomitej zabawy, czyli w fantastycznym Rio de Janeiro – oto hit wakacji w Brazylii. Tańcz sambę z najbardziej imprezowym i roztańczonym narodem świata, który w trakcie karnawału wylega na wielobarwne ulice, by zapomnieć o codziennym życiu i dać się porwać gorącej sambie. Zobacz najlepszych tancerzy na słynnym Sambodromie, popijaj kolorowe drinki z palemką i odwiedzaj lokalne kluby muzyczne, poznając nie tylko brazylijski taniec, ale i tradycyjną muzykę.

Kolebka futbolu – Stadion Maracana

Zobacz słynną Maracanę w Rio de Janeiro, jeden z najsłynniejszych stadionów na świecie i zmierz się na plaży z następcami genialnego Pele. Pograj w piłkę z miejscowymi chłopakami i oceń, czy rzeczywiście Brazylijczycy rodzą się z futbolówką przy nodze. Może podczas podróży do Rio de Janeiro strzelisz gola przyszłemu mistrzowi świata? Koniecznie wybierz się również na wycieczkę po Maracanie, podczas której poznasz historię futbolu i wiele rozmaitych ciekawostek z życia legendarnej drużyny piłkarskiej – reprezentacji Brazylii nazywanej Canarinhos.

Kiedy jechać do Brazylii?

POGODA W BRAZYLII

Brazylia to największy kraj w Ameryce Południowej, cała jego powierzchnia zalicza się do strefy klimatów gorących, gdyż obejmuje obszar pomiędzy równikiem a zwrotnikami. Masy gorącego powietrza są łagodzone przez atlantycką bryzę, dzięki czemu kraj cieszy się wspaniałą pogodą przez cały rok. Do Brazylii warto udać się polską zimą, gdyż są to najgorętsze miesiące na atlantyckim wybrzeżu, zarówno pod względem temperatur, jak i odbywających się wtedy imprez, przede wszystkim karnawału. W tym okresie trzeba jednak wziąć pod uwagę, iż jest to szczyt sezonu, dlatego warto zaplanować podróż z dużym wyprzedzeniem.

Amazonia jest gorąca i parna przez cały rok, z temperaturami oscylującymi w okolicach 30 st. C. Pora sucha trwa tu od czerwca do grudnia, określana jest mianem lokalnego lata. Jest to najlepsza pora na zorganizowanie wyprawy do amazońskiej dżungli.

Nie polecamy

Przeciętna

Dobra

Najlepsza

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII

Brazylia

27.02.2024 / Tomasz

Perfekcyjnie zorganizowana podróż do Brazylii. Rio - Amazonia - Salvador - Pipa. Hotele, przeloty, transfery z/na lotnisko, przewodnicy. Opiekun p. Tomasz Grażyński sprostał naszym bardzo wysokim oczekiwaniom. Wycieczka uszyta na miarę dla 4 osób. Będziemy korzystać w przyszłości z usług tego świetnego biura podróży.

Brazylia

25.03.2022 / Ewelina / Bogna

Dotychczasowe podróże organizowałam samodzielnie ceniąc sobie swobodę, elastyczność i brak konieczności podporządkowania się do grupy. Sceptycznie podeszłam do planowania urlopu w Brazylii z pomocą biura podróży. Planet Escape rzeczywiście przygotowało nam podróż szytą na miarę. Pan Marcin już na etapie planowania wykazał się dużym zainteresowaniem, zrozumieniem, cierpliwością i elastycznością w kontakcie. Słuchając naszych potrzeb przygotował z nami plan 2,5-tygodniowego wyjazdu. Wyjazd z pewnością zaliczamy do udanych i niezapomnianych. Na każdym etapie byłyśmy zaopiekowane, szczególnie w miejscu, które nie jest uznawane za bezpieczne. Podczas wyjazdu miałyśmy 8 lotów, na każdy z nich był zapewniony transport. Wszyscy kierowcy i przewodnicy byli na czas, bardzo uprzejmi i kompetentni. Na szczególną pochwałę zasługuje także aplikacja z planem podróży, do której wielokrotnie zaglądałyśmy w trakcie pobytu (jest tam także mapka, która po pobraniu działa offline). Nie zmieniłybyśmy niczego w planie wyjazdu. Wszędzie było wystarczająco dużo czasu. Miałyśmy także w trakcie wyjazdu 3 lokalnych przewodników w różnych miejscach. Widać było, że nie są to przypadkowe wybory, szczególnie Pani z Rio de Janeiro. Zdecydowanie polecamy i dziękujemy za wspaniały wyjazd. Polecamy także takim niepokornym podróżnikom, jak my, którzy stronią od biur podróży - to jest inne ;)

Argentyna i Brazylia

21.11.2019 / Marcin

Wycieczka zorganizowana przez Planet Escape była naszą podróżą poślubną. Biuro profesjonalnie podeszło do planowania podróży, które zaczęliśmy od spotkania w Krakowskim biurze. Bazowaliśmy na doświadczeniu pani Natalii, jak również wprowadziliśmy własne modyfikacje. Obsługa w Argentynie i Brazylii była na najwyższym poziomie, hotele świetnie zlokalizowane i o wysokim standardzie. Miłą niespodzianką była przesyłka którą otrzymaliśmy przed wylotem - zawierała książeczkę z ciekawostkami i planem podróży, bilety i vouchery. Planet Escape to gwarancja wycieczki bez zmartwień :)

NASZA BRAZYLIJSKA PRZYGODA 30.01-12.02! :o)

16.02.2019 / Iza / Krzysiek / Filip / Franek

Spędziliśmy cudowne 2 tygodnie w Brazylii i chcielibyśmy się podzielić z Wami naszymi doświadczeniami! Na naszej mapie podroży znalazło się boskie Rio, niesamowite wodospady i rzeka Iguazu, kolorowy Salvador i wspaniale chwile lenistwa i relaksu na wyspie Tinhare! Nasze wrażenia przekroczyły oczekiwania i to nie tylko za sprawa cudownych miejsc, które odwiedziliśmy, ale także dzięki świetnej organizacji, wspaniałym przewodnikom i super dobranym hotelom! To były niezapomniane wrażenia....i bardzo dziękujemy Pani Natalii i całej ekipie Planet Escape za spełnienie naszych podróżniczych marzeń!

Więcej zdjęć z Brazylii możecie znaleźć na moim INSTAGRAMIE:
https://www.instagram.com/izasmulska/

A na zdjęciu obok.....boskie Rio podziwiane z Glowy Cukru! :o)
Juz planujemy kolejne wyprawy! :o)

Brazylia 2015

29.12.2015 / Agnieszka / Paweł

Drodzy, Drugi raz byliśmy z Wami na egzotycznej wyprawie. Tegoroczny wyjazd do Brazylii określamy krótko jako ''Podróż życia". A Wy jesteście po prostu jeszcze LEPSI ! Podróż znów była zorganizowana perfekcyjnie i spełniła nasze oczekiwania. Wszystkiego najlepszego na Nowy 2016 Rok ! Pozdrawiamy i już planujemy nasz przyszłoroczny wspólny wyjazd.

Brazylia - podróż rocznicowa

12.11.2015 / Andrzej / Beata

To już nasza kolejna wyprawa z Planet Escape. To już o czymś świadczy :) O Brazylii można pisać długo, ale opinia ma dotyczyć Planet Escape. Wypracowaliśmy wspólnie plan wycieczki dla uświetnienia rocznicy naszego ślubu. Plan udało się bez problemów zrealizować w 100%. Pogoda płatała nam lekkie figle, ale dzięki elastyczności lokalnych przewodników nic z naszego planu nie umknęło. Escape Book po raz kolejny sprawdził się w 100%, co pozwoliło nam poznać Brazylię również przez kubełki smakowe. Myślę, że to nie jest nasza ostatnia podróż z Planet Escape. Smacznego !

Ekstra spędzony czas, cudowne widoki, prawie bezludna wyspa i święty spokój ;)))

25.03.2015 / Katarzyna i reszta

Ekstra spędzony czas, cudowne widoki, prawie bezludna wyspa i święty spokój ;)))
Polecam Biuro w ciemno. To już kolejana nasza wyprawa z Planet Escape do Brazylii i żadnych uwag. Polecamy i serdecznie pozdrawiamy. Specjalne uściski dla Marcina:)))
03.2015r.

Polecam! Brazylia, a szczególnie Salwador są niesamowite

08.08.2013 / Ewelina Klosinska

Właśnie wróciłam z boskiego stanu Bahia w północnej Brazylii. Polecam! Brazylia, a szczególnie Salwador są niesamowite- nigdy nie byłam w miejscu z taką ogromną energią- ludzie wręcz żyją tu muzyką! No i do tego te plaże.....

Wielkie dzięki za Escape Booka który od Was dostałam- BARDZO pomógl w podróżowaniu, szczególnie mapki i sekcja o jedzeniu.

ewelina.x.klosinska@gsk.com