Dodaj własną opinię

Dodaj opinię
Destynacja: Japonia
Rodzaj:
Typ: wszystkie
Termin: wszystkie miesiące

Proponowane oferty

Sortuj

Oferty wakacji w Japonii

Pociąg do Japonii

Od 15900 zł / os. 15 dni z przelotem
Wycieczki objazdowe
Japonia — Tokio, Kioto, Osaka, Hiroszima

Japonia to prawdziwa kraina czarów. To tu wyrafinowana kultura spotyka się z zachwycająco piękną naturą, troskliwie pielęgnowane tradycje przeplatają się z nowoczesnością, a pagody kryją się w cieniu drapaczy chmur. Przemierzcie ten fascynujący kraj pociągiem, odwiedzając Tokio – największą aglomerację świata, jego świątynie i parki, przespacerujcie się też po kwitnących ogrodach Kioto i zachwyćcie się widokiem gór majaczących na horyzoncie. Nad ulotnością świata podumać możecie w Hiroszimie, a poznając ogromną Osakę włączcie się w gorączkowy rytm życia miasta.

 • Poznaj ultranowoczesne, ogromne Tokio
 • Odkryj bogatą przeszłość Kioto
...

Wszystkie kolory Japonii

Od 18900 zł / os. 14 dni z przelotem
Wycieczki objazdowe
Japonia — Tokio, Takayama, Shirakawa-go, Kanazawa, Kioto, Koya San, Osaka

Wakacje w Japonii

Unikatowa kultura tego miejsca fascynowała przybyszy z Zachodu od zawsze. Kraj Wschodzącego Słońca, gdzie obrzędy różnych religii nakładają się na siebie, nie ma odpowiednika nigdzie na świecie. Współczesna technologia i dawne zwyczaje istnieją tu równocześnie. Do tego niesamowita, zadbana przyroda – to wszystko trzeba zobaczyć jadąc na wakacje do Japonii.

 • Zwiedź Tokio i Osakę - miasta, gdzie nowoczesność łączy się z tradycją
 • Weź udział w tradycyjnej ceremonii picia herbaty
...
Informacje ogólne

Informacje ogólne

 1. Strefa czasowa

 2. GMT + 9

 3. Stolica

 4. Tokio

 5. Populacja

 6. 128 085 000

 7. Powierzchnia

 8. 377 873 km2

 9. Język

 10. Język japoński rozwijał się w izolacji, dzięki czemu jest unikatowy. Największy wpływ wywarł na jego rozwój język chiński, jest też kilka zapożyczeń z XVII- wiecznego niderlandzkiego oraz współcześnie z języka angielskiego. Rzeczowniki nie mają liczby (orgiami znaczy zarówno jedno, jak i 1000). Czasowniki maja zupełnie inne końcówki w zależności od tego, czy mówi np. mała dziewczynka czy starszy mężczyzna.

  Język japoński zapisywany jest za pomocą dwóch alfabetów – katakaną lub hiraganą. Oba liczą po 48 znaków. Alfabetem zapisuje się dźwięk, a znakami kanji całe słowo lub znaczenie. Kanji razem znaczą co innego niż pojedynczo, np. jedwab + praca = czerwony. Znaków kanji jest kilka tysięcy.

 11. Waluta

 12. Jen jest walutą wprowadzą pod koniec XIX wieku na wzór walut europejskich – system dziesiętny, bita, okrągła moneta. W obiegu są monety 1-500 jenów oraz banknoty 1000- 10000 jenów. Najważniejsza jest moneta 100 jenowa, potrzebna do zakupów w automatach i na stacji metra. W świątyniach wrzuca się monety 5, 50 lub 500 jenów, gdyż „5” brzmi podobnie jak „szczęście”.

  Wybierając się do Japonii lepiej zaopatrzyć się w banknoty (jeny lub dolary ewentualnie) niż w karty płatnicze: wiele banków nie obsługuje europejskich kart. Płatność elektroniczna w sklepach jest mocno utrudniona.

  1 EUR = 118 JPY
  1 USD = 104 JPY
  1 PLN = 27 JPY
  100 JPY = 4 PLN

Zwiń
Informacje praktyczne

Informacje praktyczne

 1. Informacje wizowe i opłaty lotniskowe

 2. Obywatele polscy podróżujący do Japonii w celach turystycznych, prywatnych lub służbowych, do 90 dni pobytu, zwolnieni są z obowiązku wizowego. Paszport powinien być ważny minimum 3 miesiące od daty planowanego wyjazdu z Japonii.

  Biuro Podróży nie ponosi odpowiedzialności za nieotrzymanie wizy do kraju, w którym odbywa się impreza turystyczna, oraz krajów tranzytowych. Zdobycie wizy leży w 100% po stronie uczestników wyjazdu.

 3. Szczepienia

 4. Przed podróżą do Japonii nie ma obowiązku wykonania szczepień ochronnych. Szczepienia zalecane to błonica i tężec (ok. 90 zł), wirusowe zapalenie wątroby typu B ( ok. 90 zł dawka szczepionki) oraz japońskie zapalenie mózgu (ok. 400 zł każda dawka szczepionki). Malaria w Japonii nie występuje. Ceny szczepień podano zgodnie z aktualnym cennikiem Centrum Szczepień Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II.

 5. Napiwki

 6. Absolutnie nie praktykowane! Etos pracy w Japonii jest bardzo silny, praca to obowiązek, brak pracy to hańba. Dając komuś napiwek sugerowalibyśmy, że jest on nienależycie wynagradzany, a co za tym idzie, źle wykonuje swoje zajęcie. Można ciężko obrazić kogoś w ten sposób. Napiwków nie daje się w żadnych okolicznościach, nawet w eleganckich hotelach w zachodnim stylu.

 7. Ceny jedzenia

 8. Pożywne danie makaronowe (ramen, udon) to wydatek rzędu 700–800 JPY, czyli około 30 zł. Ceny kształtują się podobnie do polskich. Wybór restauracji jest ogromny, od drogich do zwykłych, w japońskim stylu. Menu rzadko jest dostępne po angielsku. W lokalach zazwyczaj zielona herbata jest w cenie posiłku. Automaty z napojami są – dosłownie – wszędzie.

 9. Ciekawostki
  • Nadal na ulicach można spotkać osoby w kimonach – także mężczyzn
  • Ceremonialne kimono dworskie ma 12 warstw
  • Do toalety obowiązują osobne pantofle, nie można używać ich w innych pomieszczeniach
  • Japończycy myją się mydląc siedząc w kucki, po czym czyści leżą w głębokiej wannie z gorącą wodą. Takie tradycyjne ablucje praktykowane są nadal powszechnie
  • Japonia to największy producent samochodów na świecie
  • Toyota najpierw produkowała tkaniny; przedsiębiorstwo to rozwinęło się mniej więcej wtedy, kiedy przemysł włókienniczy w Łodzi
  • W Japonii się nie odmawia: na żadne pytanie Japończyk nie odpowie „nie”, nawet, jeśli się nie zgadza lub nie zna odpowiedzi
  • „Musisz być bardzo zmęczony” – to najpiękniejszy komplement, gdyż pracowitość jest tu ważniejsza od talentu, liczy się tylko to, co przychodzi z trudem
  • Prawie wszyscy Japończycy kolekcjonują martwe owady
  • Dla Japończyków dźwięki „L” i „R” brzmią tak samo
  • W Japonii wynaleziono pociąg jadący z prędkością 500 km/godz.
Zwiń
Jedzenie

Jedzenie

  Japoński posiłek składa się z wielu potraw przygotowanych w małych porcjach. Między poszczególnymi częściami - kęsami należy oczyścić kubki smakowe, przegryzając marynowany imbir. Podstawą jedzenia są oczywiście ryby i owoce morza, kiszony (marynowany) ryż, nori, czyli prasowane algi. Z tych prostych składników można przygotować prawdziwą ucztę! Większość japońskich dań jest serwowana na zimno. Z innych warto spróbować zupy ramen, czyli wywaru gotowanego na wieprzowinie (uchodzącej za rarytas) z krewetkami, rzodkwią, tofu, jajkiem i makaronem, czasem doprawianego sosem sojowym. Sake, czyli wódkę ryżową, popija się na ciepło. Desery to osobny temat – zwłaszcza galaretki z różnych warzyw i owoców zasługują na uwagę, podobnie jak lody. A wszystko to popijamy zieloną herbatą, której absolutnie nie należy słodzić. Przed restauracjami stoją plastikowe makiety z daną potrawą, dzięki temu łatwo można zorientować się, co zamówić.

Zwiń
Wiedza

Wiedza

 1. Historia

 2. Legendarny władca Jimmu, według wierzeń potomek bogini Amaterasu, był pierwszym cesarzem około VII wieku p.n.e. Ta sama dynastia panuje do dzisiaj (władzę przejmowały też kobiety lub adoptowani synowie). Obecny cesarz jest 125. potomkiem Jimmu w prostej linii. Pierwsza stolica, Kofun, zaczęła pełnić taką funkcję około III wieku n.e. Stopniowo coraz większy obszar i coraz liczniejsze plemiona zostały jej podporządkowane. Od VII wieku zaczął się okres reform i kodyfikowania prawa na wzór chiński. W tym czasie władzę często pełniły kobiety, a buddyzm zdobywał coraz silniejsze wspływy. Okres Heian (VIII - XII wiek) to długi czas pokoju, ale władzę zamiast cesarzy sprawowali regenci i kanclerze. W XIII wieku krajowi zagroziły najazdy mongolskie, Tatarzy zostali jednak odparci. W XIV-XVI wieku, mimo trwających wojen domowych, rozwinęły się dziedziny sztuki, które do dziś tradycyjnie kojarzymy z japońską kulturą. W roku 1600 stolicą zostało Edo (dzisiejsze Tokio). Wtedy podzielono społeczeństwo na 4 grupy: samurajów, chłopów, rzemieślników/artystów oraz kupców. Poza podziałem pozostawali np. mnisi oraz cesarz z rodziną. Funkcja cesarska była czysto tytularna, gdyż władzę sprawował szogun – przywódca wojskowy. Od XVII wieku Japonia podjęła decyzję o izolacji. Jedynymi obcokrajowcami była mała grupka Holendrów na sztucznej wyspie w okolicach Nagasaki. Otwarcie nastąpiło w połowie XIX wieku .Okres zwany Meiji oznaczał szybki rozwój, handel i westernizację. Wprowadzono system gabinetowy – od tamtej pory Japonia ma premiera. Od roku 1926 stopniowo wzrastały nastroje nacjonalistyczne. Hasła padały takie, jak zawsze przy okazji reform: wzmocnienie cesarza, usuniecie złych doradców, troska o charakter narodowy. W roku 1931 rozpoczęły się działania w Mandżurii – Japonia chciała podbić część Chin i utworzyć państwo buforowe, izolujące wyspy od komunizmu. Wywołało to serię sprzeciwów i konfliktów. Japonia w roku 1940 podpisała traktat z Niemcami i Włochami uznający ich rolę przewodnią w Europie. W roku 1941 Japonia podpisała układ o nieagresji z ZSRR.

  7 grudnia 1941 wojska japońskie zaatakowały amerykańską bazę Pearl Harbor na Hawajach. Incydent rozpoczął wojnę na Pacyfiku. 6 sierpnia 1945 została zrzucona bomba atomowa na Hiroszimę, a 3 dni później na Nagasaki. ZSRR przystąpiło do wojny przeciwko Japonii. Cesarz podpisał akt bezwarunkowej kapitulacji. Pierwszy raz w dziejach Japonia znalazła się pod okupacją. W roku 1948, wobec zmian w Chinach i w Korei, USA zaczęły traktować Japonię jako swojego partnera na Dalekim Wschodzie. Traktat pokojowy podpisano w roku 1952. Od tamtej pory datuje się wzrost gospodarczy oraz wzrost znaczenia Japonii na arenie międzynarodowej. Sytuacja w Japonii jest stabilna, ale kraj wciąż dąży do podpisania traktatu pokojowego z Rosją.

 3. Geografia

 4. Japonia to państwo wyspiarskie. Znaczną część powierzchni zajmują góry i wyżyny. Jest to obszar aktywny sejsmicznie – tsunami, trzęsienia ziemi, a nawet wybuchy wulkanów czasami się tutaj zdarzają. Dla Japończyków przyroda jest piękna tylko gdy jest ujarzmiona, stąd popularność raczej ogrodów niż parków, raczej kompozycji ikebany niż zwykłych bukietów.

  W Japonii występują 4 wyraźne pory roku. Na wybrzeżu zachodnim zimą pada śnieg. Wiosna to pora kwitnienia śliw i wiśni, a także azalii, irysów i różnych krzewów. Początek czerwca to okres opadów, zwany nawet czasem piątą pora roku. Lato jest gorące i wilgotne, szczególnie trudne do wytrzymania w mieście. Jesienią czerwienią się różne gatunki klonów. Japończycy zwyczajowo podziwiają wtedy księżyc w ciepłe, bezwietrzne, jesienne wieczory.

  Fauna jest właściwie typowa dla półkuli północnej. Występuje kilka gatunków endemicznych, takich jak żuraw japoński, makak japoński, salamandra olbrzymia, zając amami czy kot irimote (krytycznie zagrożony). Rośliny również nie odróżniają się od kontynentalnych, może tylko tym, jak bardzo są zadbane. W kilku miejscach roślinność jest pierwotna, nigdy nie tknięta przez człowieka. Wiśnie znane z kwiatów to szczególny podgatunek, ich owoce są małe i niejadalne.

 5. Kultura i religia

 6. Ogromne znaczenie ma cesarz, wywodzący się z najdłużej na świecie panującej dynastii, o boskim rzekomo rodowodzie. Jego insygnia to lustro, klejnot oraz miecz, oznaczające w związku z legendarnymi wyjaśnieniami mądrość, obowiązkowość oraz męstwo. W Japonii nadal bardzo ważne jest nieprzetłumaczalne pojęcie giri, oznaczające dług, powinność, obowiązek, ale także honor. To podstawa myślenia, systemu i zachowania, całej kultury kraju. W Japonii pracowitość i obowiązkowość jest ceniona wyżej niż zdolności.

  Wielki wpływ na obyczaje – także współczesne! – ma słynny kodeks samurajów busido oraz nauki Konfucjusza. Narodową religią jest shinto. Ten zespół wierzeń koegzystuje z buddyzmem, który przybył do Japonii w VI w. Japończycy nigdy nie deklarują, nie określają swojej przynależności religijnej. Obrzędy shinto towarzyszą narodzinom, a obrzędy buddyjskie pochówkom. Świątynie shinto bronią dwa demony w formie rzeźb przedstawiających stwory, zwierzęta (np. para lwów, para psów, para dzików). Jeden ma otwarty pysk (gryzie demony) drugi zamknięty (nie wypuszcza ich). Następnie jest miejsce do obmycia rąk oraz czerwone bramy torii. W świątyni należy przywołać duchy kami pociągając za linę przymocowaną do dzwonu, wrzucić ofiarę – pieniążek z cyfrą 5, klasnąć oraz pochylić głowę. Wtedy duchy, być może, spełnią prośbę pielgrzyma.

Zwiń
Wakacje

Japonia – inspiracje podróżnicze

Jak smakuje sushi w Japonii?

Zasmakowało Ci sushi w Polsce i chcesz poznać jego smak u źródeł, w trakcie podróży do Japonii? Powiedzmy to otwarcie: sushi w Polsce a sushi w Japonii to dwie zupełnie różne jakości. Sensem sushi jest świeżość ryby. W Polsce ten efekt jest niemożliwy do uzyskania (chyba, że myślimy o świeżym śledziu, a nie tuńczyku, łososiu czy kałamarnicy). Sushi jest proste, uzyskiwane z dostępnych, złowionych danego dnia składników. Do tego kawałek rzodkwi, ogórka, sprasowane algi i ryż, oczywiście koniecznie kiszony ryż. Wszystko pokrojone od razu na gotowe kęsy. Taki drobiazg podany jest z niezwykłą dbałością o wygląd posiłku. W większości barów w Japonii sushi jest przygotowywane na oczach gości. Pomiędzy porcjami należy żuć marynowany imbir, by oczyścić kubki smakowe. Spróbuj sushi tam, skąd pochodzi i zarazem tam, gdzie jest najlepsze! Warto wybrać się na wakacje do Japonii choćby tylko ze względów kulinarnych!

Gejsza

Gejsza – już samo to słowo brzmi tajemniczo. Wiele osób marzy, by ją zobaczyć i sfotografować w trakcie podróży do Japonii. Łagodnie dźwięki shamisenu, sake, przekąski i siedząca naprzeciwko gejsza z tajemniczym uśmiechem… Biorąc pod uwagę, że w całej Japonii jest jedynie około 500 gejsz, a wieczór w takim towarzystwie to wydatek zaczynający się od rzędu wielkości 5000 jenów, naprawdę trudno gejszę spotkać. Ale włóczenie się po uliczkach dzielnicy Gion w Kioto ma swój klimat niezależnie od ich obecności. Warto podkreślić, że gejsza nie jest prostytutką, ale hostessą, gospodynią wieczoru. Na ulicach można zobaczyć mnóstwo poprzebieranych kobiet, także cudzoziemek. Nie mają one prawa nosić się jak gejsza, stąd różnice:  wyższe sandały, pomalowana tylko jedna warga, czerwony kołnierz. Na gejszę niełatwo się natknąć, ale z pewnością warto ich szukać! Lub samej spróbować przebieranek, w jednym z licznych wyspecjalizowanych w tym punktach.

Najpiękniejsze japońskie ogrody

Marzysz o spacerze w kojącym ogrodzie, gdzie opadają łagodnie wielkie, biało – różowe płatki kwitnącej wiśni… Żwirowe alejki wiją się pośród kolorowych rabatek…  Ścieżki wznoszą się i opadają łagodnie… A jesienią czerwone klony i jasna twarz księżyca na gładkim tle granatowego nieba w ciepły, bezwietrzny wieczór towarzyszy tak mieszkańcom, jak podróżnym… Japończycy jak chyba nikt inny potrafią docenić piękno przyrody, ale i potrafią wyciągnąć z niej to, co najlepsze. Natura kojarzy im się z dziką siłą, której trzeba się podporządkować, gdyż nie sposób nad nią zapanować (pamiętajmy, że jest to obszar aktywny sejsmicznie). Dlatego próbują kształtować krajobraz, gdyż przyroda podporządkowana jest piękna. Japońskie ogrody – połączenie strumyków, ścieżek, drzew, krzewów i kwiatów, nie ma sobie równych nigdzie indziej na świecie. Tym bardziej, że rośliny często są łączone według pory kwitnienia, i tak na tle białych płatków widzimy czerwone kwiaty, a gdy jeden gatunek owocuje, ten obok dopiero wypuszcza pączki. Wszystko przemyślane i zaplanowane, a efektem jest ulotne, kruche, nietrwałe piękno. Spróbuj je zatrzymać w aparacie, a przede wszystkim w oczach. Dzięki temu podróż do Japonii będzie niezapomniana!

Origami

Złóż 1000 żurawi origami, a spełni się Twoje życzenie! (Jeśli życzeniem była podróż do Japonii, możemy pomóc je zrealizować). Origami wywodzi się z Chin, ale to Japończycy wznieśli składanie papieru do poziomu sztuki. Żuraw japoński symbolizuje długowieczność i szczęście – coś, jak nasz bocian. Matki zanoszą do niego modlitwę o ochronę dzieci, tak jak u nas prosi się o to anioła stróża. Po zrzuceniu bomby atomowej na Hiroszimę Sadako Sasaki, dziewczynka cierpiąca na chorobę popromienną, postanowiła złożyć 1000 żurawi by wyzdrowieć. Zdołała wykonać ich 644. Postawiono jej pomnik w miejskim parku, pomnik, który jest zawsze obwieszony papierowymi ptakami. Od tamtej pory żuraw jest także symbolem pokoju. Wy także możecie dołożyć do pomnika swojego żurawia.

Sztuki walki

Jeśli chcesz wygrać nie tylko z przeciwnikiem, ale i pokonać własną słabość – japońskie sztuki walki są dla Ciebie! Tu celem nie jest zwycięstwo, ale rozwój. Przeciwnika pokonuje się siłą nie tylko mięśni, ale i ducha. W aikido na przykład do walki wykorzystuje się energię, z jaką jesteśmy atakowani. Japońskie sztuki walki są tak odległe od zachodnich, że czasami nawet trudno  wytłumaczyć ich ideę czy zasady. Czy iaido, sztuka walki mieczem, może przypominać szermierkę, jeśli miecz nie przypomina szpady? Sumo, aikido, judo, karate, iaido, kendo – wszystkie te współczesne sporty walki mają swoje korzenie w dawnej Japonii. Na pokazy sumo przychodzą dziś całe rodziny, bilety są wyprzedane z wyprzedzeniem, a zawodnicy zarabiają krocie. Koniecznie się na nie wybierzcie w czasie wycieczki do Japonii! Ze względu na nacisk na siłę ducha japońskie szkoły tych sportów dla młodych ludzi można spotkać prawie wszędzie na świecie. Warto sprawdzić, jak wygląda ich trening u źródeł!

Cosplay

Chcesz zobaczyć Czarodziejkę z Księżyca, żywą lalkę, postać z anime, a może Larę Croft? Lub przynajmniej prawdziwą Japonkę w kimonie?  Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, jak to zrobić w trakcie wakacji w Japonii! Kimono to nie to samo, co powiedzmy strój krakowski – kimono nosi się na co dzień,  na proszone kolacje, na osiągnięcie pełnoletności, czasem na ślub. Są miejsca oferujące przebranie się w kimono wraz z wykonaniem pełnego makijażu w stylu maiko – uczennicy gejszy. Japończycy, właściwie Japonki uwielbiają się przebierać! Cosplay, czyli upodabnianie się do bohaterów anime czy gier komputerowych, mimo że został wynaleziony w USA, najwięcej fanów ma właśnie w Japonii. W Shibuya w Tokio można po prostu natknąć się na przebierańców, wprost na ulicy. Tylko turyści robią im zdjęcia. Japończycy przemykają się obok oryginałów, jakby strój „Czarodziejki z księżyca” w gorące, wtorkowe popołudnie był czymś najzwyklejszym na świecie. Przygotuj wiec aparat i – do dzieła!

Najszybsze pociągi świata

Poczuj pęd w pociągu, który porusza się z szybkością, jaką trudno nawet zarejestrować naszymi zmysłami! Gdy polskie pendolino osiąga prędkość 200 km/godz, czujemy, jakbyśmy tracili przyczepność. Tymczasem w Japonii są już pociągi jeżdżące 500 km/godzinę. Nazywają się romantycznie – wiatr, echo, promień. W czasie wakacji w Japonii będziecie przemieszczać się pociągami, gdyż jest to opcja najszybsza, najwygodniejsza, najlepsza. Shinkansen jest punktualny co do sekundy (sic!). Pasażerowie oczekują na niego w kolejce, każdy przy właściwym wagonie, by wsiadanie przebiegło sprawnie. Drzwi wypadają dokładnie w oznaczonym na peronie miejscu. Mimo, że technologia stale przyspiesza, a cały świat jest coraz bardziej zunifikowany, Japończycy zapewne używają już telefonów, o jakich nam się jeszcze nawet nie śni. Albo telewizorów. Komputerów. Zegarków. Robotów. Odkurzaczy. Lub innych urządzeń, które nawet nie mają jeszcze polskiej nazwy.

Kiedy jechać do Japonii?

POGODA W JAPONII

W Japonii występują 4 wyraźne pory roku. Na wybrzeżu zachodnim i w górach zimą pada śnieg. Opady czasami są znaczne, dochodzące nawet do kilku metrów. Wiosna to pora kwitnienia śliw i wiśni, a także azalii, irysów i różnych krzewów. Wtedy do Japonii przyjeżdża najwięcej turystów, chociaż porę hanami i sakury trudno przewidzieć z wyprzedzeniem. Początek czerwca to okres opadów, zwany nawet czasem piątą pora roku. Lato jest gorące i wilgotne, szczególnie trudne do wytrzymania w mieście, dlatego tę porę poleca się raczej na opalanie na Okinawie. Jesienią czerwienią się różne gatunki klonów, sadzone specjalnie po to, by cieszyć oczy. Japończycy zwyczajowo podziwiają wtedy księżyc w ciepłe, bezwietrzne, jesienne wieczory. To zdecydowanie najlepsza pora na wizytę w Kraju Wschodzącego Słońca.

Nie polecamy

Przeciętna

Dobra

Najlepsza

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII

Wycieczka do Japonii

08.04.2019 / Maja

Dziękujemy za tak fantastyczny wyjazd do pięknego kolorowego kraju jakim jest Japonia. Zwiedzaliśmy w 6 osób i każdy był zadowolony. Japonia jest krajem ,który warto zobaczyć gdyż kultura, ludzie ,miejsca jest tak odmienna od Naszej, iż robi ogromne wrażenia. Moja córka porozmawiała po Japońsku my spróbowaliśmy wszystkich potraw oraz mieliśmy możliwość nocowania w wielu różnych miejscach - wszędzie było CUDOWNIE. Zwiedziliśmy Kioto ,Narę ,Tokio ,Nikko ,ogrody Kanazawy .Wszystko perfekcyjnie zorganizowane przez Planet Escape - mogę Was polecić i polecam z miłą chęcią ;-)


Wycieczka do Japonii

16.05.2018 / Paweł

Bardzo, bardzo dziękujemy za wspaniałe przygotowanie nam podróży po Japonii. Wrażenia jeszcze ciągle żyją w nas i dla nas obojga jest to oczywiste, że musimy wrócić do tego fascynującego kraju. Pan Emil świetnie wprowadził nas w klimaty Tokio. Możemy go z całą pewnością polecić jako świetnego towarzysza podróży i przewodnika. Dzięki niemu poczuliśmy się w Japonii pewnie i nie mieliśmy żadnych problemów z przemieszczaniem się po Tokio pomiędzy punktami naszej podróży, czy Kioto.

Już na lotnisku w Tokio zostaliśmy zaskoczeni niezwykle miłym przyjęciem i tak już pozostało do końca. Super.