Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Hotel:

Fukuchi In

Koya san

Kategoria cenowa:
Informacje ogólne

Informacje ogólne

Kompleks Świątynny Koya-san składa się z licznych pagód, chramów i budynków rozmieszczonych w ogrodzie. Liczy sobie ponad 1000 lat. Jest to buddyjskie centrum pielgrzymkowe, przyciągające ludzi z całej Japonii.

Świątynia Fukuchi-in, wzniesiona 800 lat temu, jest urokliwie położona w otoczeniu ogrodów. Jeden z nich to ogród kamieni, inny inspirowany jest filozofią chińską. Ogrody, poza zdobieniem, mają wartość historyczną – zostały założone przez znanego ogrodnika, według tradycyjnych zasad, niezmiennych od lat.

Świątynia to hal główny z ołtarzem i przestrzenią do medytacji. Można tu uczestniczyć w porannych modlitwach lub towarzyszyć mnichom w ich codziennych zajęciach, np. kaligrafii. Pokoje japońskie urządzone są w zgodzie z tradycją. Nie ma w nich centralnego ogrzewania, są za to podgrzewane posłania (koce elektryczne). Wyposażono je w telewizory. Niektóre pokoje oferują widok na ogród lub mają dostęp do prywatnej łazienki. W świątyni znajduje się ponadto kawiarnia, galeria sztuki, jadalnia oraz publiczna łaźnia – onsen.Dlaczego polecamy

  • Wyciszająca atmosfera spokojnego miejsca w ogrodzie
  • Możliwość poznania lokalnych zwyczajów i obrzędów; kontakt z buddyjskimi mnichami
  • Łaźnia, w której można odświeżyć się jak w dawnych wiekach


Zwiń
Galeria

Zakwaterowanie w buddyjskiej świątyni, a przy tym standard 3* oraz łaźnia – to gwarancja odpoczynku i wrażeń.

Zwiń
Lista ofert z danego hotelu

Lista ofert z danego hotelu

Wszystkie kolory Japonii

Od 18900 zł

Japonia - Tokio, Takayama, Shirakawa-go, Kanazawa, Kioto, Koya San, Osaka

Wakacje w Japonii

Unikatowa kultura tego miejsca fascynowała przybyszy z Zachodu od zawsze. Kraj Wschodzącego Słońca, gdzie obrzędy różnych religii nakładają się na siebie, nie ma odpowiednika nigdzie na świecie. Współczesna technologia i dawne zwyczaje istnieją tu równocześnie. Do tego niesamowita, zadbana przyroda – to wszystko trzeba zobaczyć jadąc na wakacje do Japonii.

Zwiń

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować