• Programy
 • Hotele
 • Pogoda
 • Miejsca
 • Informacje
 • Inspiracje
Informacje ogólne
Strefa czasowa
GMT + 2
Stolica
Ateny
Język
grecki
Waluta
Euro (1 EUR to 100 centów). Banknoty posiadają nominały 500, 200, 100, 50, 20, 10, 5, 2 i 1 EUR, a monety 2 i 1 EUR, a także 50, 20, 10, 5, 2 i 1 centów.

1 USD – 0,9 EUR
1 PLN – 0,23 EUR
Powierzchnia
131 957 km2
Populacja
10,72 mln

Informacje praktyczne

Informacje wizowe i opłaty lotniskowe
Obywatele RP podróżujący do Grecji nie są zobowiązani do posiadania wiz na okres pobytu do 90 dni. Nie mają także obowiązku przechodzenia kontroli dokumentów na wjeździe do kraju, co wiąże się z uczestnictwem w Unii Europejskiej oraz Strefie Schengen. Ważne jest jednak posiadanie ważnego dowodu osobistego bądź paszportu na wypadek kontroli ze strony odpowiednich władz.
Szczepienia
Przed podróżą do Grecji nie ma obowiązku szczepień ochronnych, warto jednak rozważyć zaszczepienie się przeciw tężcowi, błonicy i polio (ok. 150 zł) oraz żółtaczce pokarmowej (ok. 250 zł każda dawka szczepionki). Ceny szczepień podano zgodnie z aktualnym cennikiem Centrum Szczepień Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II.
Napiwki
W restauracjach i barach zostawia się zazwyczaj 5–10% od rachunku, w taksówce 10–15%. W mało turystycznych obszarach podawanie napiwku może przybrać pewien charakter pogardy wobec gospodarza i być uważane za próbę „finansowego ratowania biedniejszego człowieka”. W miejscach, gdzie rozwinęła się turystyka, nie jest to problemem, a napiwki często bywają wliczane do rachunku.
Ceny jedzenia
Ceny jedzenia w Grecji są nieco wyższe od cen w Polsce. Należy mieć na uwadze fakt, że na nieturystycznej prowincji ceny są niższe niż w dużych miastach i w obszarach turystycznych, natomiast w ekskluzywnych miejscach i na popularnych wyspach (Santorini, Mykonos) bywają bardzo wysokie.

Przykładowe ceny:

Posiłek w taniej restauracji: około 10 EUR
Kolacja dla dwóch osób w lepszym lokalu: 40 EUR
Lokalne piwo beczkowe w restauracji: około 3 EUR
Kawa w restauracji: 3 EUR
Woda mineralna 1,5 l: 0,75 EUR
Piwo 0,5 l: 1,4 EUR
Wino 0,7 l: 6 EUR
Pomarańcze 1 kg: 1,1 EUR
Coca cola 1,5 l: 1,4 EUR
Oliwa z oliwek 1 l: 5 EUR
Lokalny ser 1 kg: 8 EUR
Kawa grecka w ulicznej kawiarni: 1–1,5 EUR
Gyros w ulicznej knajpce: 2,5 EUR
Jedzenie
Prosta i zdrowa, grecka kuchnia łączy w sobie wszystko to, co najlepsze w kuchni śródziemnomorskiej i bałkańskiej. Na greckie kulinaria wpłynęły tak podboje terytorialne (zwłaszcza Turcji), jak i bogactwo naturalne czy położenie geograficzne. Z tego względu w Grecji nie brakuje owoców morza, ryb, egzotycznych owoców i warzyw oraz przepysznych bakalii, a na tutejszych targach i w restauracjach bez problemu dostać można chałwę i niezwykle popularną kawę po grecku podawaną z cynamonem. Pobyt w Grecji to zatem fascynująca podróż po smakach i aromatach, które na długo pozostają w pamięci.

Zależnie od regionu czy wyspy w codziennym jadłospisie królują inne składniki i potrawy, ale są takie greckie przysmaki, które zdobyły uznanie na całym świecie. Grecy uwielbiają proste rozwiązania. Codziennie zajadają się rozmaitymi rodzajami pieczywa i lokalnie wyrabianymi serami, a powszechnym dodatkiem do chleba są pasty przyrządzane np. na bazie oliwy z oliwek i wybranych warzyw. Bardzo często w greckiej kuchni stosuje się czosnek, który dodawany jest do słynnego tzatziki czy innych sosów. Jedną z ulubionych potraw Greków jest sałatka choriatiki i inne warzywne kombinacje, które przygotowuje się najczęściej z ogórków, listków mięty i sosów jogurtowych.

Obok zwykłego pieczywa istotnym składnikiem pozostają placki przypominające pity, spożywane z dodatkami, szczególnie popularny jest gyros – grillowane mięso z frytkami i warzywami, polane tzatziki i zawinięte w placek. Jeśli Grek zajada się zupą, to z dużym prawdopodobieństwem będzie to wywar na bazie roślin strączkowych – soczewicy, fasoli lub grochu. Z mięs najchętniej jada się wołowinę, baraninę i jagnięcinę, rzadziej drób. Na obiad często serwuje się pilawy, czyli potrawki z ryżu lub kaszy bulgur i mięsa lub ryby – to doskonały przykład potrawy, która do Grecji przywędrowała przez Turcję. Za to daniem rdzennie greckim jest musaka, a więc rodzaj zapiekanki z bakłażana, pomidorów i mięsa mielonego z serem i w sosie beszamelowym (przypomina nieco lasagne). Dzięki swojemu położeniu Grecja dysponuje ogromnymi zasobami owoców morza i ryb. Najpopularniejsze to barweny, ośmiornice, kalmary, krewetki.

Zapraszamy w podróż po zakątkach greckich kulinariów! Koniecznie spróbujcie:
Ouzo – wódka o anyżowym smaku i zawartości alkoholu około 50%, zazwyczaj serwowany z wodą.
Meze – tradycyjne przekąski w rozmaitych kombinacjach serwowane do alkoholu, składają się zazwyczaj z sera feta i innych serów, oliwek, pieczywa i wędlin.
Souvlaki – rodzaj szaszłyków wieprzowych lub drobiowych serwowanych np. w placku pita z dodatkiem warzyw i pastą tzatziki.
Musaka – rodzaj zapiekanej lasagne z bakłażana, pomidorów i mięsa mielonego z serem.
Halloumi – ser cypryjski z mleka owczego lub mieszanki mleka innych zwierząt (krowiego, owczego), najlepiej smakuje w wersji z grilla, często dodaje się do niego miętę.
Tzatziki – rodzaj pasty/sosu z jogurtu greckiego, ogórków, czosnku i oliwy, najczęściej podawany do mięs z grilla i pieczywa.
Feta – ser bałkański o nazwie zarezerwowanej dla wyrobów wytwarzanych wyłącznie w Grecji, kruchy, ważny składnik sałatki greckiej i tradycyjnych przystawek.
Gyros – mięso np. cielęce opiekane na rożnie, serwowane z warzywami, a w wersji fastfoodowej – z frytkami.
Ciekawostki
 • Grecja składa się z części kontynentalnej, będącej najbardziej na południe wysuniętą częścią Półwyspu Bałkańskiego z charakterystycznym Peloponezem. Obejmuje ona także około 6000 wysp i wysepek, z których zamieszkałe jest jedynie 227.
 • W 2017 roku polski paleontolog – dr Gerard Gierliński – odkrył na Krecie najstarsze ślady dwunożnego przodka człowieka. Pochodzą one prawdopodobnie sprzed około 5,7 miliona lat, zaś najstarsze dotychczas odkryte pozostałości homininów są młodsze o około 2 miliony lat.
 • Dzisiejsza Grecja odziedziczyła spuściznę antycznej przeszłości. To tutaj powstały pierwsze europejskie cywilizacje (minojska oraz mykeńska). Grecja uważana jest także za praojczyznę kultury europejskiej. Swoje korzenie mają tutaj różne dziedziny społeczne oraz nauki, takie jak filozofia, prawo, demokracja, historiografia, politologia. Kult sportu przyczynił się do organizacji, a następnie wznowienia Igrzysk Olimpijskich. Powstawały tutaj także wielkie dzieła literatury, narodził się również teatr oraz gatunki komedia i dramat. Antyczna architektura helleńska do dziś stanowi inspirację, a jej elementy rozwijane na przestrzeni wieków można spotkać na każdym kontynencie.
 • Miłośnicy historii i odkrywania znajdą na terytorium Grecji ponad 100 stanowisk archeologicznych, z których najsłynniejsze to Akropol Ateński, siedziba wyroczni w Delfach – antycznym pępku świata (omalos), sanktuarium na wyspie Delos, sanktuarium oraz kompleks sportowy w Olimpii, malownicza świątynia Posejdona na przylądku Sounion czy antyczny teatr z idealną akustyką w Epidauros i wiele, wiele innych. Zgodnie z greckim prawem osoby do 18 r.ż., będące obywatelami UE, mają darmowy wstęp do większości muzeów i obiektów archeologicznych.
 • Położona na Morzu Egejskim jedna z wysp archipelagu Cykladów – Santorini – uważana jest za legendarną Atlantydę. Wyspa swój obecny kształt zawdzięcza erupcji wulkanu, która nastąpiła około roku 1600 p.n.e. i uważana jest za jedną z największych erupcji oraz katastrof naturalnych w historii ludzkości.
 • Stolica Grecji – Ateny – uważana jest za drugą po Damaszku najstarszą stolicę świata. Badania naukowe przeprowadzone na znaleziskach w jaskiniach u stóp Akropolu określiły, że miasto powstało już w okresie od XI do VII tysiąclecia p.n.e. Na greckim Peloponezie znajduje się również miasto Argos, które uważane jest za drugie najstarsze miasto Starego Kontynentu.
 • Znajdująca się na Półwyspie Chalcydyckim mnisia Republika Athos jest uważana za najstarszą, nieprzerwanie istniejącą republikę świata. Zamieszkują ją prawosławni mnisi, a wjazd w jej granice mają wyłącznie mężczyźni, po otrzymaniu wizy. Nawet hodowane tu zwierzęta są wyłącznie płci męskiej! Na terytorium republiki (dziś autonomii) znajduje się 20 klasztorów zamieszkiwanych przez około 1800 osób. Najważniejszym miejscem na jej obszarze jest Święta Góra Athos, u której stóp według wierzeń łódź Maryi miała rozbić się o skały.
 • Słynny taniec sirtaki, znany z filmu „Grek Zorba”, nie jest tradycyjnym, historycznym tańcem – powstał na początku lat 60. XX wieku na potrzeby wspomnianego filmu. Jego nazwa to zdrobnienie autentycznego ludowego tańca sirtos. Jest popularną atrakcją turystyczną, a kreteńska plaża w miejscowości Stawros, na której tańczono w filmie sirtaki, jest jedną z głównych atrakcji zachodniej Krety.
 • Najwyższy masyw kraju, Olimp, od czasów antycznych był uważany za siedzibę mitologicznych greckich bogów. Jego najwyższym szczytem jest Mitikas (2918 m n.p.m.). Wokół masywu znajduje się wiele miejsc powiązanych z mitologią, takie jak Wąwóz Litochoro czy Tempe.
 • Na fali XIX-wiecznego zamiłowania do klasycyzmu, kultury oraz sztuki antycznej Grecji w Stanach Zjednoczonych debatowano nad tym, aby język grecki uznać jako język oficjalny USA.
 • Słynna mrożona kawa – frappe – pochodzi z Grecji. Wymyślono ją w 1957 roku przez przypadek, z powodu braku dostępu do gorącej wody przy procesie parzenia. Dziś jest bardzo popularnym napojem w całej Grecji.
 • Meteora to kompleks średniowiecznych klasztorów, które zostały zbudowane przez pustelników na czubkach stromych piaskowcowych skał w górach Pindos. Pomoc w budowie świątyń legendy przypisują orłom. Nic dziwnego – monastyry wyglądają jakby wyrosły z pionowych, wysokich skał. Krajobraz okolicy zapiera dech w piersiach, a poranek w towarzystwie rozbrzmiewających z budowli klasztornych pieśni mniszek i mnichów przenosi w zupełnie inną rzeczywistość.

Poznaj szczegóły o kraju Grecja

Historia
Historia ludzkości na terenach dzisiejszej Grecji rozpoczęła się miliony lat temu. To właśnie na Krecie w 2017 roku odkryto najstarsze ślady praczłowieka pochodzące sprzed 5,7 milionów lat. Około 5000 lat temu na tej największej greckiej wyspie narodziła się prawdopodobnie najstarsza cywilizacja europejska – kultura minojska. Około 3700 lat temu na Peloponezie powstała kultura mykeńska. Kolejne milenia stały pod znakiem prężnego rozwoju niepodległych miast-państw, które wzmacniając się w duchu hellenistycznej mitologii dały podwaliny nie tylko dzisiejszej Grecji, ale i całej europejskiej kulturze. Powstało wiele dzieł z zakresu architektury, sztuki, filozofii, nauk ścisłych i społecznych, bez których ciężko byłoby sobie wyobrazić dzisiejszy świat. Starożytni Grecy kolonizowali obszary basenu Morza Śródziemnego oraz Czarnego. Sparta charakteryzowała się silną dyscypliną wojskową, Ateny były stolicą kultury, sztuki i nauki, Olimpia wielkim centrum sportu i stolicą igrzysk. W licznych sanktuariach, m.in. Delfach, Delos czy Akrokoryncie, gromadzili się pielgrzymi z różnych polis. Grecy jednoczyli swe siły przeciw wrogom, w szczególności Persom. Ważny wkład w historię świata miał Aleksander Macedoński – jeden z najznamienitszych wodzów w dziejach, który w IV wieku p.n.e. stworzył wielkie imperium sięgające Himalajów.

W 146 roku p.n.e. Grecję podbili Rzymianie, zaś po 324 roku odgrywała ona ważną rolę w powstałym Cesarstwie Bizantyńskim – z tego okresu pochodzą piękne monastyry i masywne twierdze. Od 1453 roku Grecja znajdowała się pod okupacją Republiki Weneckiej oraz Imperium Ottomańskiego, a w 1821 roku ogłosiła niepodległość, ze stolicą małym miasteczku Nafplio. Kolejne burzliwe lata obfitowały w wojny, głównie z Turkami.

Od 1952 roku Grecja jest członkiem NATO, a w 1981 roku weszła w skład Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej. Dziś jest jednym z najchętniej obieranych wakacyjnych kierunków na Starym Kontynencie.
Geografia
Grecja położona jest Europie południowo-wschodniej. Zajmuje południową część Półwyspu Bałkańskiego. Obok wyraźnej części kontynentalnej można wyróżnić tu Peloponez – duży półwysep w południowej części państwa oraz mnóstwo wysp i wysepek, których liczba wynosi około 6000, a zamieszkałe jest jedynie 277. Największą wyspą wchodzącą w skład Hellady jest Kreta.

Grecja to kraj górzysty – niemal 80% powierzchni kraju zajmują góry, których najwyższym szczytem jest Mitikas wznoszący się na 2918 metrów n.p.m., wchodzący w skład masywu Olimpu.

Ze względu na uwarunkowania geograficzne kraj ten i jego mieszkańcy są nieodłącznie związani z morzem. Terytorium państwa oblewa Morze Śródziemne i jego cztery wydzielone akweny. Są to morza: Jońskie, Libijskie, Kreteńskie oraz Egejskie. Ogromna liczba wysp i wysepek obfituje w przepiękne i bardzo różnorodne plaże – od skalistych klifów, przez plaże piaszczyste, wulkaniczne, kamieniste po malowniczo wygładzone wapienie. Grecja jest krajem aktywnym sejsmicznie, występują tu trzęsienia ziemi. Zlokalizowane są tutaj także wulkany – jednym z najsłynniejszych jest Fira, znana jako Santorini, której erupcja sprzed około 3600 lat uważana jest za jedną z największych w historii ludzkości.

Grecja leży w strefie klimatu podzwrotnikowego śródziemnomorskiego. Lata są tutaj długie i suche, z wysokimi temperaturami oraz możliwością wystąpienia gwałtownych, krótkich burz i intensywnych ulew. Zimy są łagodne i deszczowe. W górzystych częściach kraju pokrywa śnieżna może utrzymywać się przez wiele miesięcy – dotyczy to zarówno Grecji kontynentalnej, jak i wysp, w tym Krety, gdzie szczyty Gór Białych mogą być zaśnieżone aż do czerwca.
Kultura i Religia
Grecja położona jest na styku kręgów kulturowych – wschodnioeuropejskiego oraz islamskiego. To kraj, w którym panuje specyficzny, jakby „przejściowy” klimat cywilizacyjny między Europą a Bliskim Wschodem. Milenia burzliwej i niezwykle bogatej historii sprawiły, że panująca tutaj atmosfera jest naprawdę oryginalna i niespotykana w innych miejscach.

Grecy są silnie przywiązani do swoich tradycji, historii oraz wyznawanej wiary (prawosławie), które podczas tureckiej okupacji pomagały im w zachowaniu tożsamości narodowej. Dziś ulice miast i miasteczek są pełne życia, a mieszkańcy wykazują się niezwykłą radością. Nietrudno na ulicy spotkać Greczynkę lub Greka, którzy zaczepią Was i rozpoczną konwersację błahym pytaniem, na przykład o godzinę, mając na ręce zegarek. W Grecji, szczególnie na Krecie, przybysz uważany był za wcielenie Boga, któremu należało okazać szczególny szacunek, a w niektórych miejscach tradycja ta wyraźnie zachowała się do dziś. W powietrzu unoszą się tu zapachy świeżych ziół, szczególnie bazylii – niemal narodowej rośliny Greków. Niezwykle ważną częścią kultury są gaje oliwne, przekazywane z pokolenia na pokolenie, a ich wartość często przewyższa cenę domów. W miastach i wioskach możemy spotkać mężczyzn z koralikami w dłoni – jest to komboloi, uważane za najstarszy gadżet człowieka.

Grecy posługują się własnym alfabetem powstałym prawdopodobnie w IX wieku p.n.e. Dał on początek między innymi pismu łacińskiemu czy cyrylicy. Jedną z najbardziej charakterystycznych spuścizn w dziedzinie kultury jest mistrzowska architektura, która po dziś dzień służy jako wzór i inspiracja w tworzeniu nowych dzieł. Kultura i sztuka już od starożytności miały dla mieszkańców Hellady ogromne znaczenie. Grecy wielbili muzykę, rzeźbę, poezję i teatr. Rozwinęło się tu również malarstwo, którego jednym z najbardziej znanych przedstawicieli jest El Greco.

Grecy słyną z osobliwych gestów, jednym z nich jest ten podobny do przybijania piątki w powietrzu, którego lepiej unikać! Nazywany jest „moutza” i jest gestem obraźliwym.

Wycieczka do Grecji

Wakacje w Grecji z dziećmi
Grecja to idealny kierunek dla rodzin z dziećmi! Bardzo wiele tutejszych plaż jest wręcz wymarzonych dla maluchów – łagodne zejście do wody, drobny piasek, łatwo dający się ulepić w nawet najbardziej fantazyjne formy, brak silnych prądów i dużych fal. Rodzicom spędzającym luksusowe wakacje na Krecie z dziećmi na pewno spodoba się Blue Palace, oferujący najmłodszym m.in. klub, basen i plac zabaw, a także pięciogwiazdkowy Domes of Elounda, w którym lista atrakcji i udogodnień dla dzieci zdaje się nie mieć końca. W hotelu Mitsis Alila na Rodos warto skorzystać z pokoi rodzinnych, w których pobyt dla dwójki dzieci jest bezpłatny, natomiast na Mykonos, w butikowym hotelu Grace Mykonos, można zatrzymać się w doskonale przystosowanych dla dzieci apartamentach rodzinnych.
Luksusowe wakacje w Grecji tylko dla dorosłych
Podróż poślubna w Grecji? Relaks w ekskluzywnym hotelu tylko dla dorosłych? Także i pod tym względem Grecja staje na wysokości zadania! Na Krecie do Waszej dyspozycji będą luksusowe pięciogwiazdkowe Minos Palace Hotel & Suites Adults Only i Stella Island Resort – na tyle duże, by oferować pełną gamę udogodnień oraz bardzo zróżnicowane opcje zakwaterowania, w tym domki na wodzie. Na Rodos polecamy kameralny hotel Boutique 5 lub znacznie większy, lecz dysponujący formułą all inclusive Sentido Port Royal Villas. Dobrym wyborem na intymny pobyt tylko we dwoje będzie też jeden z najbardziej ekskluzywnych hoteli na wyspie Korfu – Domes Miramare Corfu, a także maleńka, butikowa perełka na romantycznej Santorini – Santorini Secret Suites & Spa. To oczywiście tylko początek listy hoteli tylko dla dorosłych, w których możecie spędzić swoje luksusowe wakacje w Grecji!
Najpiękniejsze wyspy Grecji
Powiedzieć, że Grecja to kraj wyspiarski, nie będzie nadużyciem: liczba wysp i wysepek wchodzących w jej skład wynosi około 6000, z których zamieszkałe jest 277.

Największą z helleńskich wysp jest Kreta, wabiąca przybyszy turkusowymi zatokami, wenecką architekturą, wyśmienitą kuchnią, świetnym pieszym szlakiem wiodącym przez najdłuższy w Europie wąwóz i – last but not least – szerokimi plażami ze świetną infrastrukturą. Jednym słowem, Kreta jest wyspą na tyle urozmaiconą, by Wasze luksusowe wakacje w Grecji nie były nudne! Równie popularną i równie mocno zanurzoną w historii wyspą jest Rodos, którego złociste połacie plaż, doskonała pogoda, tętniące życiem bary i kluby nocne oraz spokojne morze każdego roku przyciąga ponad dwa miliony turystów.

Zupełnie różną od pozostałych greckich wysp, położoną w innej strefie klimatycznej, jest Korfu, porośnięta bujną zielenią i nosząca ślady nieco odmiennej cywilizacji. Na koniec Waszych ekskluzywnych wakacji w Grecji dwie wysepki rodem z pocztówek: Mykonos, słynąca z wiatraków, białych domków i maleńkich kościółków oraz Santorini, której biało-błękitne budynki z Oia, Fira czy Imerovigli są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych pejzaży świata.
Luksusowe hotele w Grecji
Luksusowe hotele w Grecji są perełkami samymi w sobie. Szczególnie polecamy hotele sieci Domes na Krecie i na Korfu, odpowiednie dla rodzin z dziećmi, natomiast na romantyczne wypady tylko we dwoje warto wybrać się do ekskluzywnych hoteli typu Mystique a Luxury Collection na wyspie Santorini czy Myconian Utopia Relais & Chateaux na Mykonos. Bogatą ofertę luksusowych hoteli tylko dla dorosłych oraz dla rodzin z dziećmi posiada także Rodos, dlatego także i to miejsce warto brać pod uwagę planując ekskluzywne wakacje w Grecji.
Grecja – miejsca warte zobaczenia
Grecja urzeka pięknem. Spędzając luksusowe wakacje w Grecji można zobaczyć romantyczne zachody słońca na Mykonos, zamieszkać w luksusowym hotelu na Krecie czy przenieść się w czasie w Atenach. Korfu kusi pięknymi plażami i spektakularnymi krajobrazami, Kreta – żywą na każdym kroku mitologią, wspaniałym wąwozem Samaria i szerokimi połaciami piasku, Mykonos to wyspa czarujących białych domków i małych uroczych kościółków, podczas gdy Rodos i Santorini to pejzaże rodem z pocztówki, którą chciałoby się wysłać z ekskluzywnej wycieczki do Grecji!

Oferty luksusowych podróży do Grecji

Luksusowe hotele w Grecji

Kiedy jechać do Grecji?

POGODA W GRECJI

Grecja leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego charakteryzującego się gorącym, często upalnym i suchym latem oraz łagodnymi zimami, podczas których występują opady. Z racji ukształtowania terenu i odległości od morza warunki atmosferyczne różnią się.

Wiosną w większej części przybrzeżnej jest ciepło. Temperatura morza sięga od 15 do 21 stopni Celsjusza. Od kwietnia zimowe opady ustają, a temperatury powietrza wzrastają. Latem termometry pokazują miejscami 40 stopni Celsjusza. Woda w morzach jest bardzo ciepła (21– ponad 25 stopni Celsjusza), a okresowo może dochodzić do gwałtownych, przejściowych burz z ulewami. To najlepszy czas na plażowanie. Jesień w Grecji przychodzi stosunkowo późno i do listopada temperatury oraz rzadko występujące opady sprzyjają wędrówkom oraz odwiedzaniu zabytków. Zimą temperatura powietrza spada i pojawiają się regularne opady deszczu oraz zachmurzenie.

Najlepszymi miesiącami na zwiedzanie Grecji są miesiące wiosenne (kwiecień – czerwiec) i jesienne (wrzesień – październik), zaś na plażowanie idealne warunki panują latem od czerwca do września.
najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII

Grecja – inspiracje podróży