Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Ateny /Grecja

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Prastara antyczna stolica, multikulturowe miasto kontrastów, które łączy w sobie chwałę minionych wieków z nowoczesnym, ekspresyjnym wielkomiejskim stylem życia. To tutaj ścierają się fale kultury Europy i Bliskiego Wschodu, co można odczuć na każdym kroku. Spacerując ateńskimi ulicami można przenieść się w przeszłość, co krok napotykając starożytne ruiny. Nad aglomeracją góruje dostojny Akropol, będący od wieków miejscem szczególnym. Wśród antycznych budowli warto zobaczyć też Olimpeion – pozostałości największej świątyni na terytorium starożytnej Grecji poświęconej Zeusowi, przejść antyczne agory, wczuć się w rolę mówcy występując na scenie Teatru Dionizosa, poznać dzielnicę starożytnych rzemieślników Kerameikos. Ważnym punktem na mapie miasta jest również Stadion Panatenajski, gdzie po mileniach ponownie zapłonął znicz olimpijski.

Ateny to także stolica nauki i sztuki. Znajduje się tu Uniwersytet Ateński, a w czasach antycznych działały szkoły filozofów. Nietrudno natrafić tam na liczne wydarzenia kulturalne, czy stanąć oko w oko ze wspaniałą architekturą różnych epok. Centrum tętni życiem, a każda jego część różni się od pozostałych. Warto rzucić się w wir szalonej Plaki, by po chwili odpłynąć w ciszy Anafiotiki. Ateny to miasto szczególne, pełne kontrastów i bogactw, które zdecydowanie warto poznać bliżej.

Zwiń
Kiedy jechać do Aten?

Kiedy jechać do Aten?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Island hopping po Cykladach

Od 15 900 zł

Grecja - Ateny, Milos, Paros, Naksos

Białe domki, lazur wody, pocztówkowe, złociste i czarne plaże, słońce grzejące przez cały rok, maleńkie, czarujące kościółki – wybierzcie się na wyjątkowe wakacje do Grecji i poznajcie urocze wyspy Cyklad – Milos, Paros i Naksos! Na Milos poszukajcie śladów Wenus i złapcie wiatr w żagiel na desce, na Paros odwiedźcie Naoussa, jedną z najpiękniejszych cykladzkich wiosek, by na koniec zachwycić się bajkowymi krajobrazami zielonej, nieodkrytej Naksos. Czeka Was też błogi relaks w luksusowych hotelach, szczycących się wyśmienitą kuchnią, cieszącą oczy typowo grecką architekturą, wysmakowanymi wnętrzami i wspaniałą, wyspiarską atmosferą. Zapraszamy na niezapomnianą wycieczkę do Grecji!

Wakacje w Grecji – Ateny i Santorini

Od 9 400 zł

Grecja - Ateny, Santorini

Wybierzcie się na niezapomniane, romantyczne wakacje do Grecji! Zachwyćcie się starożytnymi Atenami – kolebką kultury i nauki, gdzie co krok widać ślady chwalebnej przeszłości. Tu każdy zaułek był świadkiem wielkiej historii i cywilizacji helleńskiej. Przemierzając miasto podziwiajcie wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO zabytki, by później zapuścić się w labirynt krętych uliczek, schodów, klimatycznych knajpek i sklepików na Place. A po Atenach – Santorini, najpiękniejsza wyspa Grecji! Przed Wami wypoczynek do wtóru szumiących fal błękitnego Morza Egejskiego, urzekające wschody i zachody słońca oraz widoki, które na zawsze pozostają w pamięci!

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Ateny

Ateny

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować