Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Paros /Grecja

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Paros, trzecia co do wielkości wyspa Cyklad, to 120 km linii brzegowej, piękne piaszczyste plaże, kluby i bary, urokliwe miasteczka i spokojne wioski, zabytki, muzea i… marmur, z którego wyspa słynęła już w starożytności. Paros zamieszkana była już ponad 3000 lat p.n.e., a w czasach swego rozkwitu, w VI wieku p.n.e., liczyła niemal 50 000 mieszkańców – dziś niecałe 13 000!

Stolicą wyspy jest Parikia, spore miasto, w którym tradycja miesza się z nowoczesnością. Nieopodal portu wznosi się najważniejszy zabytek wyspy, kościół Panagia Ekatontapiliani, zwany też kościołem 100 drzwi, którego wnętrze, pełne kaplic i nisz, zapada w pamięć. Budowla ma ponoć 99 drzwi, a legenda głosi, że jeśli odnajdą się setne, Konstantynopol – czyli Stambuł – wróci w greckie ręce. Warto zajrzeć też do tutejszego Muzeum Archeologicznego, jednego z najlepszych w Grecji, gdzie zgromadzono niezliczone ikony, mozaiki i cykladzkie posążki z marmuru. Koniecznie odwiedźcie też Naoussa, jedną z najpiękniejszych cykladzkich wiosek, której białe domki, wąskie uliczki, łuki i kapliczki składają się na niezapomniany nastrój. Jeśli chcecie nieco odpocząć od turystycznego zgiełku, wybierzcie się na wycieczkę do wiosek położonych w sercu wyspy, np. do Lefkos, gdzie wciąż panuje klimat jak przed wiekami. Paros słynie też z przepięknych, złotych plaż, więc jeśli macie ochotę na błogi relaks na piasku, odwiedźcie kilka z nich – wybór jest naprawdę spory! Na Golden Beach możecie spróbować swych sił w kite- i windsurfingu, na najpopularniejszej Kolympithres podziwiać niezwykłe granitowe skały, na pustej i cichej Molos delektować się spokojem. A może wsiądziecie na prom i popłyniecie na pobliską Antiparos, ulubioną wyspę Toma Hanksa?

Zwiń
Kiedy jechać na Paros?

Kiedy jechać na Paros?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Island hopping po Cykladach

Od 15 900 zł

Grecja - Ateny, Milos, Paros, Naksos

Białe domki, lazur wody, pocztówkowe, złociste i czarne plaże, słońce grzejące przez cały rok, maleńkie, czarujące kościółki – wybierzcie się na wyjątkowe wakacje do Grecji i poznajcie urocze wyspy Cyklad – Milos, Paros i Naksos! Na Milos poszukajcie śladów Wenus i złapcie wiatr w żagiel na desce, na Paros odwiedźcie Naoussa, jedną z najpiękniejszych cykladzkich wiosek, by na koniec zachwycić się bajkowymi krajobrazami zielonej, nieodkrytej Naksos. Czeka Was też błogi relaks w luksusowych hotelach, szczycących się wyśmienitą kuchnią, cieszącą oczy typowo grecką architekturą, wysmakowanymi wnętrzami i wspaniałą, wyspiarską atmosferą. Zapraszamy na niezapomnianą wycieczkę do Grecji!

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Paros

Paros

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować