Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Milos /Grecja

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Jeśli na dźwięk słowa „Milos” natychmiast przed Waszymi oczyma pojawia się obraz urzekająco pięknej, choć pozbawionej rąk kobiety, zaklętej w kształt marmurowej rzeźby – jesteście na dobrym tropie! To właśnie tutaj odkryto posąg Wenus z Milo, arcydzieło antycznej sztuki, które dziś podziwiać można w paryskim Luwrze. I choć obecnie na wyspie, od wieków nękanej trzęsieniami ziemi, nie zachowało się zbyt wiele zabytków pamietających czasy starożytności, to z pewnością roztoczy ona przed Wami barwny wachlarz atrakcji.

Barwny – to słowo-klucz. Ta najbardziej na zachód wysunięta cykladzka wyspa, z wyjątkowo pięknym wybrzeżem, gorącymi źródłami i malowniczymi wioskami, urzeka kolorami, dlatego też zwana jest „wyspą kolorów”. Zawdzięcza to swemu wulkanicznemu pochodzeniu – utworzone z lawy skały przybierają najróżniejsze barwy i kształty, natomiast jaskinie, nadmorskie urwiska, klifowe wybrzeże i tradycyjne wioski rybackie z wykutymi w skale domami przydają jej niezwykłego piękna. Wyspa jest wyjątkowo zróżnicowana i każdy jej zakątek kryje prawdziwe cuda. W stolicy – Place – zobaczycie m.in. labirynt brukowanych uliczek, kościół Panagia Thalassitra (Matki Boskiej Żeglarzy), spod którego roztacza się niezwykły widok na morze, szczególnie piękny o zachodzie słońca, ruiny zamku weneckiego, a także białe tradycyjne domki z kolorowymi okiennicami. Warto zajrzeć też do Klimy, rybackiej wioski, której pomalowane na żywe kolory drzwi domków układają się w wielobarwną mozaikę. Oczywiście nie możecie pominąć też plaż, których jest tu ponad 70, a do części z nich da się dotrzeć jedynie od strony morza. Wypożyczcie samochód i ruszcie na rekonesans albo wybierzcie się w rejs – Milos oglądane z pokładu stateczku wycieczkowego prezentuje się niezwykle pięknie!

Zwiń
Kiedy jechać na Milos?

Kiedy jechać na Milos?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Island hopping po Cykladach

Od 15 900 zł

Grecja - Ateny, Milos, Paros, Naksos

Białe domki, lazur wody, pocztówkowe, złociste i czarne plaże, słońce grzejące przez cały rok, maleńkie, czarujące kościółki – wybierzcie się na wyjątkowe wakacje do Grecji i poznajcie urocze wyspy Cyklad – Milos, Paros i Naksos! Na Milos poszukajcie śladów Wenus i złapcie wiatr w żagiel na desce, na Paros odwiedźcie Naoussa, jedną z najpiękniejszych cykladzkich wiosek, by na koniec zachwycić się bajkowymi krajobrazami zielonej, nieodkrytej Naksos. Czeka Was też błogi relaks w luksusowych hotelach, szczycących się wyśmienitą kuchnią, cieszącą oczy typowo grecką architekturą, wysmakowanymi wnętrzami i wspaniałą, wyspiarską atmosferą. Zapraszamy na niezapomnianą wycieczkę do Grecji!

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Milos

Milos

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować