Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Naksos /Grecja

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Znacie mit o Ariadnie i Tezeuszu, labiryncie i krwiożerczym Minotaurze? Na pewno! Ale czy pamiętacie, że niewdzięczny Tezeusz wkrótce porzucił swą wybawicielkę i – wedle legendy – uczynił to właśnie na wyspie Naksos? Ariadna nie płakała po nim zbyt długo i niebawem poślubiła Dionizosa, boga wina i radości, otaczanego na Naksos szczególnym kultem. Od tamtego czasu wino produkowane na tej wyspie jest niezawodnym antidotum na złamane serce...

Jednak niezależnie od tego, czy Wasze serca są w doskonałej kondycji, czy też potrzebują pocieszenia, Naksos z pewnością do tegoż serca Wam przypadnie! Choć to największa wyspa Cyklad, wciąż pozostaje nieco na uboczu turystycznych szlaków, jeśli więc poszukujecie niezrównanych krajobrazów i bajecznych plaż, a przy tym chcecie cieszyć się spokojem nieosiągalnym na Santorini czy Mykonos, Naksos będzie doskonałym wyborem. Nazywana zieloną wyspą – panujący tu łagodny klimat śródziemnomorski powoduje, że roślinność pleni się nad wyraz obficie – słynie z żyzności, dzięki czemu uprawia się tu winorośl, oliwki i cytrusy. Tutejsze krajobrazy słyną z rozmaitości: przed Wami urokliwe, zaciszne plaże, kolorowe wąwozy, doliny wiosną pokrywające się bujnym kwieciem i urodzajne równiny. To właśnie tutaj wznosi się najwyższy szczyt Cyklad, tysiącmetrowy Mt Zeus. Małe wioski z białymi kościółkami i domami o ościeżnicach i okiennicach malowanych na niebiesko, Hora – stolica wyspy – z bramą świątyni Apollina witającą przybyszy od 2500 lat, pamiątki po rządzących wyspą Wenecjanach, tajemnicze kourosy, okazałe wieże, wyłożona marmurem urocza Apeiranthos... Czy już pakujecie walizki?

Zwiń
Kiedy jechać na Naksos?

Kiedy jechać na Naksos?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Island hopping po Cykladach

Od 23 400 zł

Grecja - Ateny, Milos, Paros, Naksos

Białe domki, lazur wody, pocztówkowe, złociste i czarne plaże, słońce grzejące przez cały rok, maleńkie, czarujące kościółki – wybierzcie się na wyjątkowe wakacje do Grecji i poznajcie urocze wyspy Cyklad – Milos, Paros i Naksos! Na Milos poszukajcie śladów Wenus i złapcie wiatr w żagiel na desce, na Paros odwiedźcie Naoussa, jedną z najpiękniejszych cykladzkich wiosek, by na koniec zachwycić się bajkowymi krajobrazami zielonej, nieodkrytej Naksos. Czeka Was też błogi relaks w luksusowych hotelach, szczycących się wyśmienitą kuchnią, cieszącą oczy typowo grecką architekturą, wysmakowanymi wnętrzami i wspaniałą, wyspiarską atmosferą. Zapraszamy na niezapomnianą wycieczkę do Grecji!

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Naksos

Naksos

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować