Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Santorini /Grecja

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Magiczna wyspa, której złota przeszłość owiana jest gęstą mgłą tajemnicy. To prawdopodobnie tutaj znajdowała się legendarna Atlantyda, a pozostałości wysoko rozwiniętej kultury można oglądać po dziś dzień w prehistorycznych i antycznych osadach. Wyspa w zamierzchłych czasach została zniszczona przez potężny wybuch wulkanu, którego erupcja uważana jest za jedną z najsilniejszych i najtragiczniejszych w dziejach ludzkości. Dzięki ciągłej aktywności wulkanicznej obfituje w fantastyczne krajobrazy, w tym białe, czarne i czerwone plaże. Można spacerować tu po sypkim pumeksie podczas trekkingu po malowniczej, stromej kalderze. Wewnątrz archipelagu znajdują się dwie nowe wysepki, które stale rosną, a w ich okolicy chętni zaczerpną kąpieli w gorących źródłach. Z tej półksiężycowej kaldery spływają ku Morzu Egejskiemu urocze białe domki i kościoły o niebieskich kopułach przyklejone do wulkanicznych skał – symbole nie tylko Santorini i Grecji, ale i całej Europy. Pocztówkowe miasteczka i wioski, takie jak Oia, Fira czy Imerovigli są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych pejzaży świata. Podziwianie zachodów i wschodów słońca nad tym zarówno sielskim, jak i surowym miejscem jest niezapomnianym przeżyciem.

Zwiń
Kiedy jechać na Santorini?

Kiedy jechać na Santorini?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Istoria, A Member Of Design Hotels 5*

Od 7700 zł

Grecja - Santorini

6 nocy w hotelu Istoria, A Member Of Design Hotels 5* z przelotem i transferami

Santorini Secret Suites & Spa 5*

Od 8800 zł

Grecja - Santorini

6 nocy w hotelu Santorini Secret Suites & Spa 5* z przelotem i transferami

San Antonio 4*

Od 7500 zł

Grecja - Santorini

6 nocy w hotelu San Antonio 4*  z przelotem i transferami

Charisma Suites 4*

Od 8200 zł

Grecja - Santorini

6 nocy w hotelu Charisma Suites 4* z przelotem i transferami

Canaves Oia Epitome 5*

Od 9900 zł

Grecja - Santorini

6 nocy w hotelu Canaves Oia Epitome 5* z przelotem i transferami

Greckie wakacje – Mykonos i Santorini exclusive

Od 8 200 zł
Exclusive

Grecja - Mykonos, Santorini

Złociste plaże, słońce, urocze białe domki, orzeźwiająca morska bryza i wyjątkowy smak oliwek – wakacje w Grecji to przepis na urlop doskonały! Na początek Mykonos, Mała Wenecja oblewana szafirowymi wodami Morza Egejskiego, mekka amatorów zabawy, przyciągająca celebrytów z całego świata. A później – Santorini, najpiękniejsza wyspa Grecji! Przed Wami wypoczynek nad prywatnym basenem, urzekające wschody i zachody słońca oraz widoki, które na zawsze pozostają w pamięci!

Wakacje w Grecji – Ateny i Santorini

Od 5 900 zł

Grecja - Ateny, Santorini

Wybierzcie się na niezapomniane, romantyczne wakacje do Grecji! Zachwyćcie się starożytnymi Atenami – kolebką kultury i nauki, gdzie co krok widać ślady chwalebnej przeszłości. Tu każdy zaułek był świadkiem wielkiej historii i cywilizacji helleńskiej. Przemierzając miasto podziwiajcie wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO zabytki, by później zapuścić się w labirynt krętych uliczek, schodów, klimatycznych knajpek i sklepików na Place. A po Atenach – Santorini, najpiękniejsza wyspa Grecji! Przed Wami wypoczynek do wtóru szumiących fal błękitnego Morza Egejskiego, urzekające wschody i zachody słońca oraz widoki, które na zawsze pozostają w pamięci!

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli

Hotele na Santorini

Zwiń
Santorini

Santorini

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować