Dodaj własną opinię

Dodaj opinię
Destynacja: Peru
Rodzaj:
Typ: wszystkie
Termin: wszystkie miesiące

Proponowane oferty

Sortuj

Oferty podróży do Peru

Peru – w królestwie kondorów

Od 18 400 zł / os. 14 dni z przelotem
Wycieczki objazdowe
Peru — Lima, Paracas, Arequipa, Kanion Colca, Cuzco, Machu Picchu

Bezkresne przestrzenie, głębokie kaniony, żyzne doliny i najpiękniejsze kolonialne miasta – to wszystko i jeszcze więcej zobaczycie podczas tej niebanalnej podróży po Peru! Przemierzając słynną Panamericanę oraz górskie przełęcze przekonacie się, jak różnorodnym krajobrazowo krajem jest Peru. Nad Pacyfikiem odkryjecie Małe Wyspy Galapagos oraz odbędziecie lot nad osławionymi liniami Nazca, zachwycicie się widokami nad Kanionem Colca, naturalnym pięknem Świętej Doliny, a prawdziwą wisienką na torcie będzie wizyta w Machu Picchu.

 • Zobacz linie Nazca z pokładu awionetki
 • Odwiedź Wyspy Ballestas – zwane Małym Galapagos
...

Peru – inkaskim szlakiem do Machu Picchu

Od 19 700 zł / os. 15 dni z przelotem
Wycieczki objazdowe
Peru — Lima, Arequipa, Kanion Colca, Puno, Machu Picchu, Cuzco

Inca Trail jest jedną z najpopularniejszych tras trekkingowych na świecie. To 43 kilometry pięknej górskiej scenerii, gęstego tropikalnego lasu i oczywiście kamiennych pozostałości po cywilizacji Inków – szlaków, po których biegali inkascy kurierzy, tuneli i ciekawych stanowisk archeologicznych. Podczas tej podróży po Peru poznacie również piękne miasta – Arequipę i Cuzco, zobaczycie kondory nad kanionem Colca, postawicie stopę na trzcinowej wyspie ludu Uros, a na zakończenie – po intensywnej podróży – odpoczniecie w kojącej, górskiej scenerii Świętej Doliny Inków.

 • Przemierzysz jeden z najsłynniejszych szlaków trekkingowy – Inca Trail
 • Zobaczysz kondory szybujące nad Kanionem Colca
...

Peru Exclusive

Od 21 600 zł / os. 12 dni z przelotem
Wycieczki objazdowe
Exclusive
Peru — Lima, Święta Dolina Inków, Machu Picchu, Cuzco, Titicaca

Klimatyczne, kolonialne hotele, wyjątkowe eco-lodge oraz niezapomniana podróż na pokładzie luksusowego pociągu Peru Rail z Cuzco nad jezioro Titicaca! Podczas tej podróży po Peru odkryjecie wioski Indian Keczua, położone w Świętej Dolinie Inków, oraz poznacie lud Uros zamieszkujący pływające wyspy na jeziorze Titicaca. Zwiedzicie również osławione Machu Picchu, a w Cuzco uraczycie się wyjątkowym sernikiem z marakują w kawiarni na Plaza de Armas. To bez wątpienia podróż dla koneserów – nie tylko wyjątkowych krajobrazów i kultury, ale także peruwiańskiej kuchni, która uchodzi za najlepszą w Ameryce Południowej.

 • Zamieszkaj w starannie wyselekcjonowanych, klimatycznych hotelach
 • Podróżuj nad jezioro Titicaca na pokładzie luksusowego pociągu
...

Naturalne skarby Andów. Niesamowita podróż po Ameryce Łacińskiej

Od 26 500 zł / os. 17 dni z przelotem
Wycieczki objazdowe
Peru, Chile, Boliwia — Lima, Arequipa, Kanion Colca, Puno, Jezioro Titicaca, Copacabana, Isla del Sol, La Paz, Salar de Uyuni, San Pedro de Atacama, Santiago de Chile

Podróż przez trzy kraje Ameryki Południowej pozwoli Wam odkryć różnice i podobieństwa pomiędzy Peru, Boliwią i Chile. Odwiedzicie trzy stolice tych krajów oraz najbardziej popularne atrakcje przyciągające turystów w te piękne i malownicze tereny.

 • Zachwyć się majestatycznymi andyjskimi krajobrazami
 • Poznaj lokalne społeczności, od wieków żyjące zgodnie z tradycją i zwyczajami
...
Informacje ogólne

Informacje ogólne

 1. Strefa czasowa

 2. GMT -5

 3. Stolica

 4. Lima

 5. Populacja

 6. ok. 30 mln

 7. Powierzchnia

 8. 1 285 216 km2

 9. Język

 10. Na terenie Peru obowiązują trzy języki urzędowe. Pierwszym z nich jest oczywiście język hiszpański, a oprócz niego także keczua i ajmara. Mową konkwistadorów jako językiem ojczystym posługuje się na co dzień około 80% obywateli, zaś keczua około 16%. Konieczny w komunikacji na obszarze Peru pozostaje język hiszpański, którego najbardziej podstawowa znajomość jest konieczna do składania zamówień w restauracji i lokalnej knajpie, korzystania z transportu publicznego czy robienia zakupów – szczególnie w mniejszych miastach.

 11. Waluta

 12. Oficjalną walutą w Peru jest nowy sol peruwiański (PEN). 1 sol dzieli się na 100 centymów. Najpewniejszą walutą do wymiany na peruwiańskie sole są dolary. Walutę można oprócz tego wymieniać w kantorach, a także u prywatnych sprzedawców. Najbardziej opłaca się dokonywanie płatności w lokalnej walucie, ponieważ ceny w dolarach dotyczą zazwyczaj turystów i są zawyżane.

  1 PEN = 1,22 PLN
  1 EUR = 3,33 PEN
  1 USD = 3,09 PEN

Zwiń
Informacje praktyczne

Informacje praktyczne

 1. Informacje wizowe i opłaty lotniskowe

 2. Dla obywateli RP wiza na pobyt turystyczny w Peru nie jest wymagana. Po przekroczeniu 183 dni pobytu należy uiścić karę w kwocie 1 USD za każdy nadprogramowy dzień. Ewentualne opłaty lotniskowe w międzynarodowych i krajowych portach lotniczych zazwyczaj wliczane są w cenę biletu. Zaleca się ważność paszportu na okres przynajmniej 6 miesięcy od daty wjazdu do Peru, jednak nie regulują tego specjalne przepisy.

  Biuro Podróży nie ponosi odpowiedzialności za nieotrzymanie wizy do kraju, w którym odbywa się impreza turystyczna, oraz krajów tranzytowych. Zdobycie wizy leży w 100% po stronie uczestników wyjazdu.

 3. Szczepienia

 4. Przed udaniem się na wakacje do Peru zaleca się szczepienia przeciwko błonicy i tężcowi (ok. 80 zł), durowi brzusznemu (ok. 210 zł), żółtej febrze (ok. 200 zł) oraz wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B (ok. 240 zł). Brak szczepień bezwzględnie wymaganych. Na wschodzie i północy kraju może wystąpić zagrożenie malarią i dengą, o czym zawsze powiadamia podróżnych peruwiańska służba zdrowia – wtedy konieczne są dodatkowe szczepienia, ale zdarza się to niezwykle rzadko. Ceny szczepień podano zgodnie z aktualnym cennikiem Centrum Szczepień Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II.

 5. Napiwki

 6. Napiwki są oczywiście mile widziane, najczęściej w restauracjach i hotelach (pokojówki, obsługa hotelu, bagażowi). Zazwyczaj napiwek powinien wynosić od 10 do 15% całej kwoty za daną usługę. Podczas grupowego wyjazdu zorganizowanego warto pamiętać o napiwkach dla przewodników i kierowców.

 7. Ceny jedzenia

 8. Peru jest jednym z droższych krajów Ameryki Łacińskiej, jednakże ceny posiłków i napojów są zbliżone do polskich. Często zdarza się, że w miejscach turystycznych przy płatności w dolarach znacząco zawyża się ceny, dlatego lepiej mieć przy sobie sole peruwiańskie. Obiad w lokalnej knajpce, w której stołują się Peruwiańczycy można zjeść za naprawdę niewielkie pieniądze – już od 4-5 PEN wzwyż. Przykładowe ceny: coca-cola w puszce około 2 PEN, 1 melon 3 PEN, pisco 20-30 PEN, ceviche około 30 PEN, kurczak z ryżem i dodatkami około 30 PEN, kawa w kawiarni od około 4 PEN, świeżo wyciskany sok owocowy 1-4 PEN, duża woda mineralna około 2 PEN.

 9. Ciekawostki
  • W Peru znajduje się największe miasto na świecie, do którego nie można dodać drogą kołową czy torem kolejowym. Iquitos zamieszkuje około 500 tysięcy osób.
  • W peruwiańskiej kuchni jedną z dość popularnych potraw okazuje się świnka morska serwowana w całości.
  • Niemal w każdej miejscowości w Peru znajduje się centralny plac o nazwie Plaza de Armas (Plac Broni) przypominający polskie starówki czy rynki w centrach miast.
  • Bez koki w peruwiańskich górach ani rusz! Napar z liści koki to powszechny środek łagodzący objawy choroby wysokościowej, które może wystąpić u osób przebywających na dużych wysokościach. Do objawów tej przypadłości należą m.in. wymioty, problemy z oddychaniem i bóle głowy.
  • Trasa Centralnej Kolei Transandyjskiej zbudowana przez polskiego architekta, Ernesta Malinowskiego jest najwyżej położoną trasą kolejową na świecie.
  • Część wybrzeża Peru charakteryzuje się niezwykle suchym klimatem – nigdy nie pada tutaj deszcz.
  • W Peru z kukurydzy przyrządza się nawet napoje np. alkohol o nazwie chicha czy orzeźwiający sok z czarnej kukurydzy.
Zwiń
Jedzenie

Jedzenie

  Kuchnia Peru stanowi harmonijne połączenie wpływów hiszpańskich, indiańskich, afrykańskich, a nawet… chińskich! Widać to niemal w każdej potrawie, które zyskują dzięki temu niepowtarzalny smak i aromat, o czym zresztą przekonacie się sami. Owoce morza, trzysta odmian chili, produkty na bazie kukurydzy i cała masa rozmaitych warzyw! Jak wszystko w Peru kulinaria są ekstremalną mieszanką wpływów europejskich oraz indiańskich, dzięki czemu wyjątkowe smaki dopieszczą niejedno podniebienie. Rodzaj sałatki ze świeżych owoców morza z dodatkiem limonki, czyli ceviche, to jeden z tutejszych przysmaków. Ze słodkości nie sposób nie spróbować pączków w miodzie czy popularnych ostatnio kulek tapioki obtoczonych w cukrze. Peruwiańskie dania są zazwyczaj pikantne. Nawet wódkę spożywa się tutaj z chili, w postaci popularnego drinka z dodatkiem owocu passiflory, cukru i kolendry. Peruwiańczycy rozsmakowują się w wielu odmianach ziemniaków, a pod względem popularności dorównuje im również kukurydza, czyli latynoamerykańska pszenica. Kukurydza to produkt ogólnodostępny i występujący pod niemal każdą postacią, nawet jako ciecz – mowa o orzeźwiającym napoju z odmiany zwanej czarną. Ciekawostką dla niektórych okaże się fakt, iż z tych niepozornych ziarenek wytwarza się także alkohol o nazwie chicha, który pijano już w Imperium Inków. Pragnienie gasi się w Peru za pomocą świeżo wyciskanych soków owocowych, a w ramach pobudzenia i łagodzenia objawów choroby wysokościowej używa się mate de coca, a więc naparu z liści koki. Bez wątpienia jedzenie będzie jednym z najbardziej fascynujących aspektów podróży do Peru.

Zwiń
Wiedza

Wiedza

 1. Historia

 2. Najistotniejszy okres w dziejach Peru, kiedy to ukształtowała się dominująca na tych obszarach kultura, był czasem rozwoju imperium Inków w XII wieku i później. Momentem przełomowym okazały się podboje hiszpańskie zapoczątkowane w 1524 roku dotarciem Francisca Pizarra na tereny dzisiejszego Peru. Przez wieki inkaska kraina stanowiła najbardziej dochodową kolonię Hiszpanii, chociaż idyllę przerywały raz po raz kolejne powstania niepodległościowe. Peru uzyskało niepodległość w 1879 roku.
  Przegrana przez Peru i Boliwię wojna o Pacyfik toczona w latach 1879-1884 doprowadziła do strat terytorialnych pokonanych krajów oraz do sporego osłabienia gospodarczego Peru. W drugiej połowie XX wieku kraj borykał się z kolejnymi konfliktami granicznymi z Ekwadorem, zaś podczas II wojny światowej zachował neutralność aż do 1945 roku. Pod koniec lat 60. władzę w państwie przejęła junta wojskowa.
  W latach 80. rozpoczęła się wojna domowa między rządem a partyzantami z Komunistycznej Partii Peru znanej pod nazwą „Świetlisty Szlak”, która na niewielkim obszarze kraju toczona jest właściwie do dziś. Dość znaczącą rolę w najnowszej historii Peru odegrali emigranci z Polski np. Ernest Malinowski, wybitny architekt, który zaprojektował Centralną Kolej Transandyjską. Obecnie w Peru ucichły niepokoje, a sytuacja gospodarcza, społeczna i polityczna polepsza się.

 3. Geografia

 4. Peru znajduje się nad Oceanem Spokojnym w zachodniej części Ameryki Południowej, graniczy z Ekwadorem, Kolumbią, Brazylią, Boliwią i Chile, zaś linia brzegowa ma ponad 2400 metrów długości. W peruwiańskim krajobrazie dominują góry wraz z fragmentem Andów, z kolei wybrzeże jest niezbyt zróżnicowane i raczej skaliste. Do terytorium Peru należy ponadto piaszczysty półwysep o nazwie Paracas wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a w pobliżu wybrzeży leży kilkadziesiąt niewielkich wysepek. Na terenie kraju wyróżnić można trzy krainy o zróżnicowanym krajobrazie – costa, czyli wybrzeże, sierra, a więc góry i selva – dżungla amazońska. W Peru panuje klimat równikowy i podrównikowy, na terenach górskich wyraźnie wyodrębnia się piętra klimatyczne. Dzięki temu, że ponad połowę powierzchni Peru zajmują lasy, flora i fauna okazuje się niezwykle zróżnicowana. Amazonię wypełniają wilgotne lasy równikowe, w których rosną kauczukowce czy drzewa mahoniowe, w górach występują m.in. drzewa chinowe, część stoków andyjskich pokrywają tzw. lasy mgliste, w których zobaczyć można chociażby bambusy. Na dużych wysokościach na południu występuje puna, czyli formacja roślinna składająca się z dość ubogiej roślinności np. traw suchoroślowych czy kaktusów, sporadycznie rosną tutaj drzewa. Do charakterystycznych zwierząt należą: kormoran peruwiański żyjący na wybrzeżu, kondor i lama w Andach, wielobarwne tukany, papugi czy kolibry w dżungli.

 5. Kultura i religia

 6. Jedną z pozostałości po ekspansji kulturalnej Hiszpanii są walki byków. Odbywają się one między innymi na La Plaza de Toros de Acho w Limie, która jest jedną z największych aren na świecie i najstarszym tego typu obiektem w obu Amerykach. Powyższy przykład potwierdza, że Peru stanowi bez wątpienia fascynującą mieszankę wpływów europejskich oraz indiańskich, które przenikały się na tych terenach od stuleci, wpływając na krajobraz, budownictwo, kuchnię i ludność.

  Peruwiańczycy to grupa niezwykle zróżnicowana etnicznie. Z reguły najlepiej żyje się w tym kraju Kreolom, a więc potomkom Hiszpanów bez domieszki krwi indiańskiej, którzy w większości mieszkają na terenie Limy. Drugą grupę stanowią mestizos, czyli Metysi – potomkowie par mieszanych indiańsko-europejskich.
  Sporą część mieszkańców, bo prawie połowę, stanowią rdzenni mieszkańcy tych ziem. Indianie zamieszkują głównie wsie i regiony wysokogórskie. Przeważające grupy to Indianie Keczua i Ajmara. Paradoksalnie ta trzecia grupa żyje w warunkach najgorszych z europejskiego punktu widzenia, ponieważ często bez dostępu do głównych zdobyczy cywilizacji, takich jak np. prąd czy bieżąca woda. Mimo materialnego ubóstwa Indianie dbają o swą kulturę i starają się żyć w zgodzie ze swoimi sąsiadami, tworząc często godną pozazdroszczenia wspólnotę opartą na wzajemnym wsparciu i dzieleniu się posiadanymi dobrami.

  Istotne ogniwo kultury Peru stanowi muzyka i taniec, które w dużej mierze odzwierciedlają kulturalną różnorodność działalności tutejszych mieszkańców. Na wyróżnienie zasługuje przede wszystkim muzyka andyjska, którą wykonuje się między innymi na bardzo charakterystycznym instrumencie, mianowicie na zampoñi, czyli rodzaju tzw. „fletni pana”. Instrument ten to bambusowe rurki połączone w rozmaitych kombinacjach, najczęściej w jednym rzędzie. Wykonawcy śpiewają zazwyczaj w języku hiszpańskim lub keczua. Wpływy hiszpańskie widać doskonale na przykładzie charango, które powstało jako swoista hybryda hiszpańskiej gitary i lutni. Z wyglądu przypomina mandolinę i zazwyczaj ma dziesięć strun. Z kolei do wykonywania muzyki peruwiańskiej wykorzystuje się częściej cajón, czyli instrument przypominający skrzynię lub pudło, na którym siedzi muzyk, wygrywając rytm na ściankach przedmiotu.

Zwiń
Wakacje

Peru – inspiracje podróżnicze

Podróż do Boliwii & Peru

Wybierz się w pełną przygód podróż do Boliwii i Peru! Zobacz naszą relację z wycieczki do Ameryki Południowej i ruszaj w drogę!

Rysunki z Nazca

Spróbuj zgłębić tajemnicę olbrzymich obrazów, które kilka setek lat przed naszą erą narysowano w jakiś sekretny sposób na płaskowyżu Nazca. Rysunki składające się z ogromnych linii oglądane z góry przypominają kształtem zwierzęta, rośliny i figury geometryczne. Z powodu dużych rozmiarów rysunków, które utworzono na obszarze o długości ponad 50 km podziwiaj je z pokładu awionetki i postaraj się rozwikłać tę zagadkę! Do dziś naukowcy spierają się, w jakim celu stworzono to nietypowe i ogromnej wielkości dzieło. Niektóre teorie mówią nawet o tym, że rysunki z Nazca miałyby być lądowiskiem dla przybyszów z innej planety… Sprawdź to podczas swoich wczasów w Peru i nie przegap wycieczki do Nazca.  

Szlakiem Kondora w Kanionie Colca

Odwiedź „Białe Miasto” i jednocześnie rodzinną miejscowość laureata literackiej nagrody Nobla, Mario Vargasa Llosy – Arequipę. Stąd udaj się do Kanionu Colca, aby odkryć źródła potężnej Amazonki i zobaczyć polującego na zwierzynę andyjskiego króla przestworzy – okazałego Kondora. Obserwacja tych przepięknych ptaków z pewnością stanie się nagrodą za wczesną pobudkę i podjęcie trekkingu po monumentalnych Andach. Ponadto górskie krajobrazy Peru zapierają dech w piersiach. Po wizycie w Kanionie Colca najlepiej udać się do urokliwego portowego miasta Puno położonego nad wspaniałym jeziorem Titicaca. W mieście można zwiedzić kolonialną architekturę i skosztować lokalnych przysmaków w licznych restauracyjkach, odpoczywając przed kontynuacją wycieczki objazdowej po Peru.

Ceviche – przysmak Peruwiańczyków

Zasmakuj wspaniałych owoców morza – najlepiej w narodowej potrawie Peruwiańczyków, jaką jest słynne ceviche! Przyrządzane na różne sposoby króluje w menu każdej restauracji w Peru. My polecamy zwłaszcza lokalne knajpki w Limie i eleganckie restauracje w stołecznej dzielnicy Miraflores, szczególnie na tzw. Zielonym Wybrzeżu (Costa Verde). Marynowane w soku z limonki i różnych dodatkach ryby i owoce morza wprost rozpływają się ustach! Nie zapominaj też, że peruwiańska kuchnia to również bogactwo obcych wpływów np. wyjątkowa mieszanka kulinarna smaków Ameryki Łacińskiej i Chin. Takiego właśnie połączenia skosztujesz podczas wycieczki po Peru!

Islas Ballestas

Zatrzymaj się na jedną noc w urokliwej portowej miejscowości Paracas i wybierz się w rejs wokół niepowtarzalnych wysp Islas Ballestas – to doskonały pomysł na część wycieczki objazdowej po Peru. Podczas rejsu na maleńkie wysepki zobaczysz tajemniczy geoglif, tzw. Kandelabr z Paracas, który wydrążono niegdyś w nadmorskim klifie i właściwie nie wiadomo, co on przedstawia, ani jaką miał pełnić funkcję! W pobliżu „Małych Galapagos”, bo tak nazywane są często Islas Ballestas, poznasz bogactwo gatunków ptaków i morskiej fauny, na którą składają się lwy morskie, pingwiny peruwiańskie, flamingi karmazynowe, albatrosy czy kormorany. Najbardziej zachwycą Cię lwy morskie, które wylegując się na skałach odgrywają swoje nietypowe koncerty. Przekonaj się jakie!

Jezioro Titicaca i wyspy Uros

Udaj się w rejs po najwyżej położonym na świecie jeziorze żeglownym – przepięknym Titicaca! Poza zachwytem nad rozciągającą się z łodzi panoramą, odwiedź trzy niesamowite wyspy znajdujące się na jeziorze, których mieszkańcy posiadają unikalną tradycję i kulturę. Wśród przedstawicieli ludu Uros w trakcie wakacji w Peru przekonasz się, jak to jest mieszkać na wyspie, która została zrobiona ze specjalnego gatunku trzciny. Poznasz tutaj unikalną kulturę plemion, które przed laty uciekły od wojen toczonych na lądzie i zamieszkały na pływających wyspach. Na wyspie Taquile doświadczysz autentyczności lokalnych zwyczajów, do których należy choćby to, że przędzeniem i tkactwem zajmują się na wyspie wyłącznie mężczyźni! Z kolei na Amantaní możesz zamieszkać w prawdziwym peruwiańskim gospodarstwie i poznać miejscowe życie dosłownie od środka.

Machu Picchu – Zaginione miasto Inków

Podczas wakacji w Peru dotrzyj tam, gdzie przez wiele lat nie dotarł żaden śmiałek, do miasta, które tak długo pozostawało w ukryciu – Machu Picchu! Przez długie godziny odkrywaj tajemnice tego miejsca, a jeśli lubisz aktywny wypoczynek i nieco większą dawkę adrenaliny, zdecyduj się na wspinaczkę górską na jeden z dwóch szczytów towarzyszących kompleksowi ruin, czyli Huayna Picchu i La Montaña Machu Picchu. Nieco strome podejście na pewno da Ci się we znaki, ale widok, jaki zobaczysz ze szczytu wynagrodzi wszelkie trudy wspinaczki. Bez wątpienia zaciekawią Cię ponadto teorie związane z badaniami nad historią i pierwotnym przeznaczeniem Machu Picchu. Z kompleksu archeologicznego możesz zejść samodzielnie do miasta Aguas Calientes i udać się w podróż pociągiem do dawnej stolicy inkaskiego imperium – Cuzco, co stanowić będzie ciąg dalszy wczasów w Peru.

Kiedy jechać do Peru?

POGODA W PERU

Klimat Peru jest niezwykle zróżnicowany. Warunki pogodowe dyktowane są wysokością nad poziomem morza oraz wpływami zimnego Prądu Peruwiańskiego. Dlatego, udając się do Peru trzeba być przygotowanym na wszystkie okoliczności. W okresie peruwiańskiej zimy, czyli naszego europejskiego lata, w wyżynnych częściach kraju i wysoko w Andach panuje pora sucha, natomiast stolica i wybrzeże Pacyfiku osnute są zimną mgłą zwaną garua. Przez znaczną część roku przysłania ona słońce, a temperatura spada do 13 st. C. Pomiędzy majem, a wrześniem krystalicznie czyste powietrze gwarantuje wspaniałe widoki podczas wędrówki andyjskimi szlakami, jednak nocą ze względu na dużą wysokość mogą występować przymrozki. Między styczniem, a kwietniem szlaki turystyczne bywają zamknięte ze względu na powodzie i osuwiska wywołane obfitymi opadami. Z tego też względu w lutym inkaski szlak trekkingowy na Machu Picchu zostaje zamknięty. Region peruwiańskiej Amazonii przez cały rok pozostaje parny i gorący, a najdogodniejszą porą na odbycie rejsu po Amazonce jest schyłek pory deszczowej.

Nie polecamy

Przeciętna

Dobra

Najlepsza

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII

Peru

25.08.2016 / Żaneta

Dzięki Planet Escape spędziliśmy super wakacje w Peru. Wszystko zorganizowane zostało perfekcyjnie. Hotele,przeloty i przejazdy- wszystko zgodnie z planem. Polecamy zwłaszcza trekking: oprócz fantastycznych widoków, doskonały czas na podszkolenie hiszpańskiego,a do tego najlepsza kuchnia( to oczywiście zasługa wspaniałego kucharza). Już nie możemy się doczekać następnych wakacji,oczywiście z Planet Escape!!

Peru

07.09.2015 / Beata / Kalina

To były piękne chilloutowe chwile - dużo się działo, a jednak jakby czas zatrzymał się w miejscu. Dwie księżniczki w Peru :) Tak to było! Fantastyczny dobór miejsc i czasu ...