Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Kanion Colca /Peru

Informacje ogólne

Informacje ogólne

W żyznym regionie Doliny Colca usianym tradycyjnymi wioskami, których mieszkańcy nadal uprawiają liczące tysiąc lat preinkaskie tarasy uprawne, znajdziemy największy na świecie kanion, którego ściany wznoszą na ponad 4200 metrów nad poziom płynącej u ich stóp rzeki. Kanion Colca to wizytówka Peru, a jednocześnie duma Polaków, bowiem pierwszymi ludźmi, którym udało się pokonać nieprzebytą dotąd rzekę Colca byli członkowie krakowskiego klubu kajakowego. Pozbawiony jakiejkolwiek roślinności, surowy pejzaż, który dopełniają spacerujące wikunie i szybujące wysoko kondory jest scenerią nie z tej ziemi. Miłośnicy turystyki aktywnej mogą wybrać się na trekking na dno kanionu lub spłynąć pontonem w dół rzeki. Jednakże już stojąc nad kanionem w punkcie widokowym Cruz del Condor poczujemy dreszcze na myśl o potędze sił natury. Ulgę i wyciszenia doznamy podczas kąpieli w wodach termalnych, popijając pyszną herbatę z liśćmi koki i miodem.

Zwiń
Kiedy jechać do Kanionu Colca?

Kiedy jechać do Kanionu Colca?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Naturalne skarby Andów. Niesamowita podróż po Ameryce Łacińskiej

Od 17300 zł

Boliwia, Chile, Peru - Lima, Arequipa, Kanion Colca, Puno, Jezioro Titicaca, Copacabana, Isla del Sol, La Paz, Salar de Uyuni, San Pedro de Atacama, Santiago de Chile

Podróż przez trzy kraje Ameryki Południowej pozwoli Wam odkryć różnice i podobieństwa pomiędzy Peru, Boliwią i Chile. Odwiedzicie trzy stolice tych krajów oraz najbardziej popularne atrakcje przyciągające turystów w te piękne i malownicze tereny.

Peru – w królestwie kondorów

Od 14600 zł

Peru - Lima, Paracas, Arequipa, Kanion Colca, Cuzco, Machu Picchu

Bezkresne przestrzenie, głębokie kaniony, żyzne doliny i najpiękniejsze kolonialne miasta – to wszystko i jeszcze więcej zobaczycie podczas tej niebanalnej podróży po Peru! Przemierzając słynną Panamericanę oraz górskie przełęcze przekonacie się, jak różnorodnym krajobrazowo krajem jest Peru. Nad Pacyfikiem odkryjecie Małe Wyspy Galapagos oraz odbędziecie lot nad osławionymi liniami Nazca, zachwycicie się widokami nad Kanionem Colca, naturalnym pięknem Świętej Doliny, a prawdziwą wisienką na torcie będzie wizyta w Machu Picchu.

Peru – inkaskim szlakiem do Machu Picchu

Od 15500 zł

Peru - Lima, Arequipa, Kanion Colca, Puno, Machu Picchu, Cuzco

Inca Trail jest jedną z najpopularniejszych tras trekkingowych na świecie. To 43 kilometry pięknej górskiej scenerii, gęstego tropikalnego lasu i oczywiście kamiennych pozostałości po cywilizacji Inków – szlaków, po których biegali inkascy kurierzy, tuneli i ciekawych stanowisk archeologicznych. Podczas tej podróży po Peru poznacie również piękne miasta – Arequipę i Cuzco, zobaczycie kondory nad kanionem Colca, postawicie stopę na trzcinowej wyspie ludu Uros, a na zakończenie – po intensywnej podróży – odpoczniecie w kojącej, górskiej scenerii Świętej Doliny Inków.

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Kanion Colca

Kanion Colca

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować