Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Titicaca /Peru

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Płaskowyż Altiplano pomarszczony jest błękitnymi wodami najwyżej położonego na świecie Jeziora Titicaca (3 812 m n.p.m.). Jest to kraina owiana legendami, jedno z najcenniejszych obszarów dziedzictwa kulturowego i naturalnego Peru. Waga tego jeziora dla kultury i religii regionu andyjskiego jest ogromna. Według kronikarzy na początku świata nad jezioro przywędrowały słońce, księżyc i gwiazdy, by stąd wstąpić na nieboskłon. Region Titicaca to również kolebka kultury Tiahuanaco, najbardziej wpływowej cywilizacji preinkaskiej.

Podczas rejsu po jeziorze można odkrywać wyspy, gdzie mieszkańcy żyją jak przed wiekami, kultywując pradawne tradycje i kult Matki Ziemi. Oprócz cieszących się największą popularnością trzcinowych wysp Uros, warto spędzić dzień na wyspie Taquile, spacerując wśród poletek fasoli, kukurydzy i ziemniaków oraz poznając tajniki warsztatu tkackiego, spod którego wychodzą charakterystyczne tęczowe tkaniny. Natomiast na wyspie Amantani spędzimy noc w domu indiańskiej rodziny, kosztując ich domowych specjałów podlewanych dużą ilością chichy.

Zwiń
Kiedy jechać nad Titicaca?

Kiedy jechać nad Titicaca?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Peru Exclusive

Od 18500 zł
Exclusive

Peru - Lima, Święta Dolina Inków, Machu Picchu, Cuzco, Titicaca

Klimatyczne, kolonialne hotele, wyjątkowe eco-lodge oraz niezapomniana podróż na pokładzie luksusowego pociągu Peru Rail z Cuzco nad jezioro Titicaca! Podczas tej podróży po Peru odkryjecie wioski Indian Keczua, położone w Świętej Dolinie Inków, oraz poznacie lud Uros zamieszkujący pływające wyspy na jeziorze Titicaca. Zwiedzicie również osławione Machu Picchu, a w Cuzco uraczycie się wyjątkowym sernikiem z marakują w kawiarni na Plaza de Armas. To bez wątpienia podróż dla koneserów – nie tylko wyjątkowych krajobrazów i kultury, ale także peruwiańskiej kuchni, która uchodzi za najlepszą w Ameryce Południowej.

Naturalne skarby Andów. Niesamowita podróż po Ameryce Łacińskiej

Od 17300 zł

Boliwia, Chile, Peru - Lima, Arequipa, Kanion Colca, Puno, Jezioro Titicaca, Copacabana, Isla del Sol, La Paz, Salar de Uyuni, San Pedro de Atacama, Santiago de Chile

Podróż przez trzy kraje Ameryki Południowej pozwoli Wam odkryć różnice i podobieństwa pomiędzy Peru, Boliwią i Chile. Odwiedzicie trzy stolice tych krajów oraz najbardziej popularne atrakcje przyciągające turystów w te piękne i malownicze tereny.

Peru – inkaskim szlakiem do Machu Picchu

Od 15500 zł

Peru - Lima, Arequipa, Kanion Colca, Puno, Machu Picchu, Cuzco

Inca Trail jest jedną z najpopularniejszych tras trekkingowych na świecie. To 43 kilometry pięknej górskiej scenerii, gęstego tropikalnego lasu i oczywiście kamiennych pozostałości po cywilizacji Inków – szlaków, po których biegali inkascy kurierzy, tuneli i ciekawych stanowisk archeologicznych. Podczas tej podróży po Peru poznacie również piękne miasta – Arequipę i Cuzco, zobaczycie kondory nad kanionem Colca, postawicie stopę na trzcinowej wyspie ludu Uros, a na zakończenie – po intensywnej podróży – odpoczniecie w kojącej, górskiej scenerii Świętej Doliny Inków.

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Titicaca

Titicaca

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować