Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Machu Picchu /Peru

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Machu Picchu to wizytówka Peru, jeden z siedmiu cudów świata i najbardziej znane miejsce w Ameryce Łacińskiej. Ukryte wysoko w górach, na wysokości od 2090 do 2400 m n.p.m. otoczone jest z trzech stron meandrującą rzeką Urubamba i osłonięte stromym szczytem Huayana Picchu. To trudno dostępne położenie sprawiło, że hiszpańscy kolonizatorzy nigdy go nie zdobyli i zostało odkryte dopiero w 1911 roku przez amerykańskiego badacza. Jest to również jedno z najbardziej tajemniczych miast świata, gdyż pomimo kilkudziesięciu lat badań nadal znamy jedynie hipotezy dotyczące funkcji jakie Machu Picchu pełniło w ówczesnym świecie.

Do ruin Machu Picchu prowadzi najpopularniejszy trekking w Ameryce Południowej. To niezapomniane i głęboko transformujące doświadczenie. Inkaskie drogi od dawien dawna pobudzają wyobraźnię i zadziwiają doskonałością swojej konstrukcji, a krajobrazy roztaczające się wokół zapierają dech w piersiach. Kilkudniowa wyprawa Szlakiem Inków prowadzi przez wysoko położone doliny u podnóży andyjskich szczytów, by zakończyć swój bieg u wrót Machu Picchu.

By poznać Machu Picchu nie wystarczy pobieżny spacer z przewodnikiem. Miejsce to trzeba odkryć również na własną rękę, warto poświęcić temu cały dzień i nieśpiesznie delektować się bajkowymi widokami, spacerować wzdłuż tarasów, zagubić się w labiryntach kamiennych domostw i świątyń i kontemplować mistyczną mgłę unoszącą się nad tym miejscem.

Zwiń
Kiedy jechać do Machu Picchu?

Kiedy jechać do Machu Picchu?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Peru Exclusive

Od 21 600 zł
Exclusive

Peru - Lima, Święta Dolina Inków, Machu Picchu, Cuzco, Titicaca

Klimatyczne, kolonialne hotele, wyjątkowe eco-lodge oraz niezapomniana podróż na pokładzie luksusowego pociągu Peru Rail z Cuzco nad jezioro Titicaca! Podczas tej podróży po Peru odkryjecie wioski Indian Keczua, położone w Świętej Dolinie Inków, oraz poznacie lud Uros zamieszkujący pływające wyspy na jeziorze Titicaca. Zwiedzicie również osławione Machu Picchu, a w Cuzco uraczycie się wyjątkowym sernikiem z marakują w kawiarni na Plaza de Armas. To bez wątpienia podróż dla koneserów – nie tylko wyjątkowych krajobrazów i kultury, ale także peruwiańskiej kuchni, która uchodzi za najlepszą w Ameryce Południowej.

Peru – w królestwie kondorów

Od 18 400 zł

Peru - Lima, Paracas, Arequipa, Kanion Colca, Cuzco, Machu Picchu

Bezkresne przestrzenie, głębokie kaniony, żyzne doliny i najpiękniejsze kolonialne miasta – to wszystko i jeszcze więcej zobaczycie podczas tej niebanalnej podróży po Peru! Przemierzając słynną Panamericanę oraz górskie przełęcze przekonacie się, jak różnorodnym krajobrazowo krajem jest Peru. Nad Pacyfikiem odkryjecie Małe Wyspy Galapagos oraz odbędziecie lot nad osławionymi liniami Nazca, zachwycicie się widokami nad Kanionem Colca, naturalnym pięknem Świętej Doliny, a prawdziwą wisienką na torcie będzie wizyta w Machu Picchu.

Peru – inkaskim szlakiem do Machu Picchu

Od 19 700 zł

Peru - Lima, Arequipa, Kanion Colca, Puno, Machu Picchu, Cuzco

Inca Trail jest jedną z najpopularniejszych tras trekkingowych na świecie. To 43 kilometry pięknej górskiej scenerii, gęstego tropikalnego lasu i oczywiście kamiennych pozostałości po cywilizacji Inków – szlaków, po których biegali inkascy kurierzy, tuneli i ciekawych stanowisk archeologicznych. Podczas tej podróży po Peru poznacie również piękne miasta – Arequipę i Cuzco, zobaczycie kondory nad kanionem Colca, postawicie stopę na trzcinowej wyspie ludu Uros, a na zakończenie – po intensywnej podróży – odpoczniecie w kojącej, górskiej scenerii Świętej Doliny Inków.

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Machu Picchu

Machu Picchu

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować