Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Cuzco i Święta Dolina Inków /Peru

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Cuzco to fascynujące miasto o tragicznej historii - Stolica Imperium Inków, święte miasto i pępek świata. Wybudowane na planie pumy miasto było odzwierciedleniem inkaskiej wizji wszechświata. Monumentalne kamienne pałace i świątynie pokryte złotem i ornamentami były w stanie przetrwać silne trzęsienia ziemi nawiedzające region. Części z nich udało się również przetrwać brutalną hiszpańską konkwistę. Dzięki temu możemy dziś zobaczyć między innymi oryginalne mury Świątyni Słońca – Coricanchy, na której gruzach została wybudowana barokowa katedra św. Dominika. Wspinając się stromymi uliczkami i klucząc zaułkami Cuzco dostrzeżemy pozostałości po jego potędze i bogactwie. Dziś Cuzco jest peruwiańską stolicą turystyki, znajdziemy tu znakomite restauracje i klimatyczne hotele butikowe w kolonialnym stylu. Miasto jest przede wszystkim bazą wypadową do zwiedzania Świętej Doliny Inków oraz punktem startowym pociągów udających się do Machu Picchu.

Ciągnąca się od Pisac do Ollantaytambo żyzna Dolina Inków była przed wiekami duchowym i handlowym centrum inkaskiego imperium. Ten barwny i gościnny region strzeżony jest przez potężne cytadele wtulone w strome górskie zbocza. Na barwnych indiańskich targach można zakupić lokalne rękodzieło i oryginalną biżuterię oraz przyjrzeć się życiu mieszkańców wiosek, którego rytm od wieków wyznaczają siły natury i dawne wierzenia.

Zwiń
Kiedy jechać do Cuzco i Świętej Doliny Inków?

Kiedy jechać do Cuzco i Świętej Doliny Inków?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Peru Exclusive

Od 19200 zł
Exclusive

Peru - Lima, Święta Dolina Inków, Machu Picchu, Cuzco, Titicaca

Klimatyczne, kolonialne hotele, wyjątkowe eco-lodge oraz niezapomniana podróż na pokładzie luksusowego pociągu Peru Rail z Cuzco nad jezioro Titicaca! Podczas tej podróży po Peru odkryjecie wioski Indian Keczua, położone w Świętej Dolinie Inków, oraz poznacie lud Uros zamieszkujący pływające wyspy na jeziorze Titicaca. Zwiedzicie również osławione Machu Picchu, a w Cuzco uraczycie się wyjątkowym sernikiem z marakują w kawiarni na Plaza de Armas. To bez wątpienia podróż dla koneserów – nie tylko wyjątkowych krajobrazów i kultury, ale także peruwiańskiej kuchni, która uchodzi za najlepszą w Ameryce Południowej.

Peru – w królestwie kondorów

Od 16400 zł

Peru - Lima, Paracas, Arequipa, Kanion Colca, Cuzco, Machu Picchu

Bezkresne przestrzenie, głębokie kaniony, żyzne doliny i najpiękniejsze kolonialne miasta – to wszystko i jeszcze więcej zobaczycie podczas tej niebanalnej podróży po Peru! Przemierzając słynną Panamericanę oraz górskie przełęcze przekonacie się, jak różnorodnym krajobrazowo krajem jest Peru. Nad Pacyfikiem odkryjecie Małe Wyspy Galapagos oraz odbędziecie lot nad osławionymi liniami Nazca, zachwycicie się widokami nad Kanionem Colca, naturalnym pięknem Świętej Doliny, a prawdziwą wisienką na torcie będzie wizyta w Machu Picchu.

Peru – inkaskim szlakiem do Machu Picchu

Od 17700 zł

Peru - Lima, Arequipa, Kanion Colca, Puno, Machu Picchu, Cuzco

Inca Trail jest jedną z najpopularniejszych tras trekkingowych na świecie. To 43 kilometry pięknej górskiej scenerii, gęstego tropikalnego lasu i oczywiście kamiennych pozostałości po cywilizacji Inków – szlaków, po których biegali inkascy kurierzy, tuneli i ciekawych stanowisk archeologicznych. Podczas tej podróży po Peru poznacie również piękne miasta – Arequipę i Cuzco, zobaczycie kondory nad kanionem Colca, postawicie stopę na trzcinowej wyspie ludu Uros, a na zakończenie – po intensywnej podróży – odpoczniecie w kojącej, górskiej scenerii Świętej Doliny Inków.

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli

Hotele w Cuzco i Świętej Dolinie Inków

Zwiń
Cuzco i Święta Dolina Inków

Cuzco i Święta Dolina Inków

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować