• Programy
 • Hotele
 • Pogoda
 • Miejsca
 • Informacje
 • Inspiracje
Informacje ogólne
Strefa czasowa
GMT + 5:30
Stolica
Nowe Delhi
Język
W Indiach uznano dwa języki urzędowe: hindi i angielski. Oprócz tego na terenie kraju używa się ponad 20 języków regionalnych, którym w danym stanie można nadać status języka urzędowego. W latach 60. XX wieku indyjski rząd próbował wcielić w życie projekt wycofania języka angielskiego z powszechnego użycia i zastąpić go hindi, co wywołało sprzeciw społeczeństwa, które nie posługuje się w całości tym językiem. Długie lata brytyjskiej kolonizacji i praktyczne trudności z wycofaniem angielskiego przyczyniły się do tego, że obecnie komunikacja w Indiach, zwłaszcza w sektorze turystycznym, możliwa jest właśnie w języku angielskim.
Waluta
Oficjalną walutą w Indiach jest rupia indyjska, która stanowi podstawowy środek płatniczy w kraju, dlatego udając się na wakacje do Indii należy wymienić pieniądze na lokalną walutę. Kod rupii indyjskiej to INR.

1 USD = 62,56 INR
1 EUR = 67,09 INR
1 PLN = 16,77 INR
Powierzchnia
3 287 590 km2
Populacja
1,252 mld

Informacje praktyczne

Informacje wizowe i opłaty lotniskowe
Obywatele RP wybierając się w podróż do Indii muszą mieć wyrobioną wizę indyjską. Polacy mogą ubiegać się o nią drogą elektroniczną. Aby otrzymać e-visę należy na stronie https://indianvisaonline.gov.in/evisa/ uzupełnić w języku angielskim wniosek. Do wniosku należy załączyć kolorowe zdjęcie paszportowe oraz skan pierwszej strony paszportu (ze zdjęciem) oraz uiścić opłatę w wysokości od 10 do 25 USD (cena może się różnić w zależności od terminu wyjazdu). Paszport powinien być ważny przez 6 miesięcy od momentu złożenia wniosku wizowego. W podróż należy zabrać ze sobą wydrukowane potwierdzenie otrzymania wizy. Dokument będzie ważny przez 30 dni od daty wjazdu na teren Indii.

Planet Escape nie ponosi odpowiedzialności za nieotrzymanie wizy do kraju, w którym odbywa się impreza turystyczna, oraz krajów tranzytowych. Zdobycie wizy leży w 100% po stronie uczestników wyjazdu.
Szczepienia
Przed udaniem się na wakacje do Indii zaleca się szczepienia przeciwko polio, błonicy i tężcowi (ok. 150 zł), durowi brzusznemu (ok. 230 zł), wściekliźnie (ok. 170 zł każda dawka szczepionki) oraz wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B (ok. 250 zł każda dawka szczepionki). Brak szczepień bezwzględnie wymaganych. Ceny szczepień podano zgodnie z aktualnym cennikiem Centrum Szczepień Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II.
Napiwki
Kwestia napiwków jest jedną z trudniejszych w Indiach, ponieważ o uwagę turystów zabiegają żebracy, bezdomni, chorzy i kalecy na niemal każdym rogu. Z tego względu często spotyka się tutaj nachalnych bagażowych czy osoby próbujące wyświadczyć turyście jakąkolwiek przysługę, za którą oczekuje się w większości przypadków wynagrodzenia pieniężnego. Kilka rupii warto zostawić w restauracji, bagażowemu w hotelu lub lokalnemu przewodnikowi wycieczek.
Ceny jedzenia
Pod względem cen jedzenia Indie uchodzą za tanie dla turystów z Europy. Jak wszędzie jedzenie uliczne jest o wiele tańsze niż w restauracjach średniej i wysokiej klasy. Przykładowe ceny: woda mineralna 15 INR, herbata od 5 INR, obiad w restauracji od 60 INR, indyjskie śniadanie w tradycyjnym stylu 150 INR, chicken curry od 100 INR, coca-cola 40 INR, obiad w lepszej restauracji od 250 INR, ryż smażony z warzywami 80 INR, świeżo wyciskany sok z owoców 30 INR, piwo importowane około 80 INR.
Jedzenie
Kuchnia indyjska jest niezwykle zróżnicowana ze względu na ogromny obszar, na którym występuje, kulturalną rozmaitość kraju, a także poszczególne uwarunkowania religijne. Z powodu dominującego w Indiach hinduizmu ogromną popularnością cieszy się tutaj wegetarianizm. Ponadto kulinaria kraju różnią się między sobą zależnie od regionu, jednak bez wątpienia jako całość stanowią mieszankę najbardziej fascynujących i aromatycznych smaków na świecie.

Na północy Indii dominuje kuchnia ukształtowana przez islam, dlatego spożywa się tam niewiele wieprzowiny, za to chętniej jada się drób. Do popisowych dań tej części kraju należy przede wszystkim curry. Herbatę przyrządza się w kulinariach na Północy z mlekiem i cukrem. Do dań głównych serwuje się często raita, czyli rodzaj sosu na bazie jogurtu z przyprawami i dodatkami. Kuchnia wegetariańska jest najbogatsza na południu, gdzie szczególnie lubiane są również potrawy bardzo pikantne, a popularny dodatek do nich stanowi mleczko kokosowe.

Do najchętniej jadanych potraw w całych Indiach należą m.in. dosa (cienkie naleśniki z soczewicy i mąki ryżowej, dosa nadziewane to masala dosa), gulab jamun (rodzaj pączusiów na bazie mleka smażone w głębokim tłuszczu i doprawiane kardamonem, szafranem oraz innymi przyprawami) czy samosa (trójkątnego pierogi nadziewane warzywami, kurczakiem lub serem). Na uwagę zasługują także indyjskie słodycze np. laddu, czyli kuleczki z ciecierzycy w słodkim syropie z migdałami lub orzechami. Jednym z najbardziej znanych napojów kuchni indyjskiej jest lassi przyrządzane z jogurtu, wody i rozmaitych przypraw.
Ciekawostki
 • Indie to drugi największy anglojęzyczny kraj na świecie
 • Indie to kraj o najwyższym na świecie wskaźniku aborcji w przeliczeniu na liczbę mieszkańców. Jest ona legalna, niezgodne z prawem jest natomiast ujawnianie rodzicom płci nienarodzonego dziecka
 • Słowo „szampon” wywodzi się z sanskrytu. Specyfik ten wynaleziono w Indiach – specjalne zioła stosowano jedynie do mycia włosów
 • Szachy wywodzą się ze starożytnej, indyjskiej gry czaturanga
 • Sanskryt to język wegetujący, używany do odprawiania hinduskich rytuałów
 • W Indiach jest ponad 150 000 urzędów pocztowych
 • Indie są także krajem, gdzie jest najwięcej na świecie meczetów
 • Przedsiębiorstwo zatrudniające najwięcej pracowników na świecie to Koleje Indyjskie
 • Indie to kraj przesądów. Nie należy, na przykład, zamiatać podłogi po zmierzchu
 • Freddie Mercury, urodzony na Zanzibarze (ówczesnej kolonii brytyjskiej), pochodził z rodziny Parsów, czyli mieszkających w Indiach wyznawców zaratusztrianizmu
 • Dalajlama, przywódca Tybetu na uchodźstwie, mieszka w północnych Indiach.

Poznaj szczegóły o kraju Indie

Historia
Ślady człowieka odnalezione na obszarze dzisiejszych Indii liczą nawet po kilkanaście tysięcy lat. W VI wieku p.n.e. część Indii podbił władca perski Dariusz I wielki, a następnie z dzielnymi ludami indyjskimi mierzył się w IV wieku p.n.e. słynny Aleksander Macedoński. Kilka wieków później wraz z Wielkimi Mogołami do Indii dotarła religia islamska. W 1498 roku kraj odkrył portugalski żeglarz Vasco da Gama. Począwszy od XVI aż do XIX wieku rządy na północy Indii sprawowali Wielcy Mogołowie, którzy zezwalali na handel Indii z krajami europejskimi. Zmierzch imperium Wielkich Mogołów zapoczątkowany w XVIII wieku ułatwił Brytyjskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej pozyskanie tutaj ogromnych wpływów. W XX wieku nasiliły się jednak tendencje niepodległościowe m.in. pod duchowym przywództwem Mahatma Gandhiego. Ostatecznie zmusiły one Wielką Brytanię do przyznania Indiom i Pakistanowi autonomii w roku 1947. Proces liberalizacji gospodarki indyjskiej zapoczątkowano w latach 80., jednak po dziś dzień w kraju tym ponad połowa obywateli żyje w biedzie.
Geografia
Indie znajdują się w Azji Południowej, graniczą z Pakistanem, Chinami, Nepalem, Bhutanem, Birmą, Bangladeszem. Kraj ma dostęp do Morza Arabskiego, Zatoki Bengalskiej i Morza Andamańskiego. Najwyższy, indyjski szczyt to himalajski Kanczendzonga mierzący 8586 m n.p.m. Największą rzeką jest Ganges uważany przez hindusów za święty. Ponadto administracyjnie do Indii należą archipelagi składające się z licznych wysepek – Andamany i Nikobary leżące na Oceanie Indyjskim. Na terenie Indii znajduje się kilkanaście parków narodowych, wśród których największe to: Park Narodowy Kaziranga chroniącego nosorożca indyjskiego i Park Narodowy Manas, który obejmuje ochroną tygrysa bengalskiego. Wśród indyjskich lasów dominują lasy monsunowe, a obszary leśne w ogóle stanowią około 20% powierzchni kraju, stopniowo ulegając zmniejszeniu w wyniku działalności człowieka. Fauna Indii jest niezwykle zróżnicowana, a najbardziej charakterystyczne gatunki to m.in. żółw kaczuga indyjska, nachur, paw indyjski, niedźwiedź himalajski czy słoń indyjski.
Kultura i Religia
Najbardziej charakterystycznym elementem współczesnej kultury indyjskie jest znane na całym świecie Bollywood, czyli indyjski przemysł filmowy pokazujący, jak istotne dla Hindusów są muzyka i taniec, ponieważ znakomita większość filmów produkowanych w Indiach to musicale, najczęściej muzyczne przeróbki znanych produkcji amerykańskich lub brytyjskich. Klasyczna muzyka indyjska to jednak tradycja znacznie starsza niż nowoczesne Bollywood.

Na ulicach indyjskich właściwie każdy element uzmysławia turystom ogromną odmienność i bogactwo kulturowe. Nawet ubiór, zależny od regionu, w jakim się mieszka, to właściwie odrębna sztuka. Najbardziej charakterystycznym strojem jest bez wątpienia sari, czyli charakterystyczny pas noszony przez Hinduski drapowany na ciele w rozmaity sposób, ozdabiany równie wymyślnie i bogato.

Klasyczna muzyka indyjska dzieli się przede wszystkim na dwa główne nurty: północny i południowy. Pierwszy znany pod nazwą muzyki hindustańskiej rozpropagował na świecie słynny kompozytor i muzyk – Ravi Shankar grający na charakterystycznym instrumencie o nazwie sitara. Drugi nurt, muzyka karnatacka, stanowi jeden z najstarszych systemów muzycznych na świecie. Inną, niezwykle silnie rozwiniętą w Indiach formą sztuki jest klasyczny taniec, dzielący się na siedem podstawowych, zupełnie odrębnych stylów. Ekspresja w danym tańcu zależy od regionu, w którym powstał, jednak każdy ze stylów to taniec związany z obrzędami religijnymi, wyjątkowymi strojami i opowiadaną historią.

Wśród religii w Indiach dominuje hinduizm, który jednak daleki jest od pełnej jednolitości. Z hinduizmu na terenie Indii wywodzi się tzw. system kastowy polegający na podziale społeczeństwa na grupy, do których przynależność dziedziczy się. Druga znacząca w Indiach religia to islam.

Wycieczka do Indii

Kulinarne dziedzictwo Indii
Indyjska kuchnia to nie tylko jedzenie – to podróż przez smaki, aromaty i historię Indii. Jest niezwykle zróżnicowana, a smaki i potrawy różnią się w zależności od regionu, jako że każdy stan ma swoje własne tradycje kulinarne i specjalności. Na północy dominują dania takie jak tandoori, biryani i różne rodzaje chleba naan, na południu popularne są dania z ryżu, jak dosa i idli, często serwowane z pikantnymi sosami i curry, podczas gdy Goa słynie z dań z owoców morza, a w Bengalu Zachodnim często podaje się ryby i potrawy ryżowe. Ta różnorodność sprawia, że podróż po Indiach to kulinarna przygoda.

Indyjska kuchnia jest znana z wykorzystywania najrozmaitszych ziół i przypraw, które nadają jej wyjątkowe smaki i aromaty. Korzeni używanych w indyjskich kuchniach, takich jak kurkuma, kardamon, cynamon, kmin, gałka muszkatołowa, jest wiele. Są one często mieszane w różnych proporcjach, co nadaje potrawom ich charakterystyczny smak. Indyjskie potrawy są często pikantne i aromatyczne, co przyciąga miłośników ostrego jedzenia. Jeśli jesteście wegetarianami lub weganami, Wasze kubki smakowe w trakcie wycieczki po Indiach będą uszczęśliwione, ponieważ w bardzo wielu miejscach serwuje się bezmięsne posiłki, a liczne tradycyjne dania opierają się na warzywach i roślinach strączkowych. Jeśli jednak jesteście miłośnikami mięsa, również znajdziecie coś dla siebie, jako że w Indiach podaje się różnorodne dania mięsne, jak kurczak tikka masala, baranina rogan josh czy curry z koźliną. Indyjska kuchnia jest również znana z bogatej gamy słodkich przysmaków, więc amatorzy słodkości nie będą zawiedzeni. Desery takie jak gulab jamun (kuleczki mleczne w syropie), jalebi (skręcone, smażone ciasto w syropie) czy kulfi (indyjskie lody) cieszą się dużą popularnością i są często podawane na uroczystościach i festiwalach.
Skorzystajcie z zabiegów ajurwedy
A może wakacje w Indiach wykorzystać na poprawę zdrowia i samopoczucia? Zapraszamy do odkrycia tradycyjnej hinduskiej sztuki uzdrawiania! Ajurweda to starożytny system medycyny , który wywodzi się właśnie z Indii i ma korzenie sięgające tysięcy lat wstecz. To kompleksowa filozofia życia i zdrowia, która jest nadal szeroko praktykowana w Indiach i ma coraz większe uznanie na całym świecie. Słowo „ajurweda” pochodzi z sanskrytu i można je tłumaczyć jako „nauka o życiu” lub „wiedza o długim życiu”. Nauka ta opiera się na kilku kluczowych założeniach. Jednym z nich jest przekonanie, że ciało, umysł i dusza są ze sobą powiązane i wpływają na siebie nawzajem. Inna ważna zasada to przekonanie, że każda osoba jest unikalna i ma swój własny „dosza”, czyli konstytucyjny typ, który wpływa na jej zdrowie i potrzeby. W ajurwedzie istnieją trzy główne dosze: Vata, Pitta i Kapha. Terapie ajurwedyjskie obejmują ziołolecznictwo, dietę, jogę, medytację, masaż, ajurwedyjskie preparaty i inne metody. Leczenie jest dostosowywane do indywidualnych potrzeb pacjenta, biorąc pod uwagę jego doszę, stan zdrowia i styl życia.

Ajurweda jest nadal ważną częścią życia w Indiach. Wielu Hindusów stosuje ajurwedyjskie zasady w swoim codziennym życiu, od diety po pielęgnację ciała. Indyjscy lekarze często łączą tradycyjne metody ajurwedy z nowoczesną medycyną, tworząc holistyczne podejście do opieki zdrowotnej. Jeśli więc podczas podroży po Indiach chcecie zadbać o swój dobrostan, chętnie polecimy Wam sprawdzony ośrodek ajurwedyjski!
Jaipur – miasto fortów, pałaców i bazarów
Gdyby wybrać jedno jedyne miasto do odwiedzenia podczas wycieczki do Indii, byłby to Jaipur. Dlaczego? Stolica stanu Radżastan w północno-zachodnich Indiach jest jednym z najbardziej fascynujących i kolorowych miast w kraju. Znany jako Różowe Miasto ze względu na kolor swoich historycznych budynków, Jaipur jest pełen historii, kultury i pięknych zabytków. To miejsce, które zachwyca swoim urokiem i oferuje niezapomniane wrażenia podróżnym zainteresowanym dziedzictwem Radżastanu.

Co możecie zobaczyć w Jaipurze podczas podróży po Indiach? Na pewno pałace! Pałac Miejski (City Palace) jest jednym z najważniejszych. Położony w samym centrum miasta ogromny kompleks pałacowy oferuje wspaniałe widoki, muzea, ogrody i luksusowe sale. Inny znany pałac to Hawa Mahal (Pałac Wiatrów), jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Jaipurze. Jest to budowla o charakterystycznej fasadzie z tysiącami małych okien, które służyły do wietrzenia w ciepłe dni. To fascynujące miejsce zarówno zewnątrz, jak i wewnątrz, gdzie można poznać historię tego niezwykłego pałacu. Miasto otoczone jest też imponującymi fortami i twierdzami, z których najbardziej znane z nich to Nahargarh Fort, na zachodnich wzgórzach miasta, oferujący doskonałe widoki na Jaipur, idealne miejsce na zachód słońca oraz Jaigarh Fort, słynący z imponującego działa Jaivana, uważanego za największe na świecie.

Jaipur jest też znany z ręcznie wykonanych wyrobów, takich jak biżuteria, tkaniny, dywany i srebrna biżuteria. Doskonałą okazją do zakupów pamiątek i eksploracji lokalnego rzemiosła jest wizyta na bazarach Johari Bazaar i Bapu Bazaar. Johari Bazaar to znakomite miejsce dla miłośników biżuterii i kamieni szlachetnych – można tu znaleźć wyroby z brylantami, szmaragdami, rubinami, szafirami i innymi kamieniami, a także unikalne, ręcznie wykonane dzieła sztuki jubilerskiej. Oprócz kamieni szlachetnych, na Johari Bazaar można znaleźć również srebrne wyroby, jak naszyjniki, bransoletki, kolczyki i pierścionki, a rzemieślnicy często zdobią srebro różnymi technikami, tworząc piękne wzory. Bazar oferuje także tradycyjne stroje i tkaniny oraz pamiątki, jak maski, lalki i inne przedmioty odzwierciedlające kulturę Radżastanu. Bapu Bazaar to z kolei znakomite miejsce na zakup odzieży, obuwia i tekstyliów – można tu znaleźć modne stroje, obuwie etniczne i wiele innych rzeczy. Bazar ten ma również liczne księgarnie i sklepy z artykułami papierniczymi, co sprawia, że jest to idealne miejsce na zakup książek, notesów, kartek pocztowych i innych przydatnych przedmiotów, a jeśli jesteście miłośnikami indyjskiej kuchni, to Bapu Bazaar oferuje wiele możliwości spróbowania pysznych potraw ulicznych, takich jak chaat, samosa i słodkie przekąski.

Jeśli macie okazję, odwiedźcie Jaipur podczas jednego z kolorowych festiwali, takich jak Diwali (Festiwal Świateł) lub Holi (Festiwal Kolorów). To doskonały moment, by poznać kulturę i tradycje tego regionu. Diwali to jedno z najważniejszych i najpiękniejszych hinduskich świąt, obchodzone na przestrzeni kilku dni w październiku lub listopadzie każdego roku. Nazywane jest Świętem Świateł ze względu na tysiące lamp, zwanych „diyas”, zapalanych podczas tego święta. Diyas symbolizują światło, które zwycięża ciemność i zło. Ludzie dekorują swoje domy, ogrody i ulice lampionami, świecami i kolorowymi latarniami, również wszechobecne są tradycyjne rangoli – wzory na ziemi wykonane z mąki ryżowej lub kolorowego proszku. Diwali ma głębokie znaczenie symboliczne: to czas, w którym ludzie wyrażają wdzięczność za błogosławieństwa i dobro, jakie otrzymali. Święto to również niesie przesłanie zwycięstwa dobra nad złem, zgodnie z hinduską mitologią. Holi z kolei, znane również jako Festiwal Kolorów, to jedno z najbardziej radosnych i kolorowych hinduskich świąt, obchodzone na przełomie lutego i marca każdego roku, będące okazją do nieskrępowanej zabawy, spontanicznych walk kolorami i wyrażania radości. Holi jest świętem, które symbolizuje zwycięstwo dobra nad złem, wiosenną odnowę i zbliżający się koniec zimy. To również okazja do wyrażania jedności i braterstwa, ponieważ wszyscy biorą udział w radosnych obchodach, niezależnie od swojego statusu społecznego czy wieku. Jednym z głównych elementów Holi jest walka kolorami – ludzie używają kolorowych proszków i farb, aby rzucać się nimi nawzajem. Ta zabawa z kolorami jest symbolem równości, ponieważ wszyscy uczestnicy są pokryci kolorami i stają się jednym.
Hotele w Indiach
Historia hotelarstwa w Indiach jest długa i bogata, sięgając czasów starożytnych, jednak prawdziwy jego rozwój rozpoczął się w czasach kolonialnych, kiedy to Brytyjczycy i inni Europejczycy zaczęli budować ekskluzywne hotele w miastach takich jak Kalkuta, Mumbaj i Delhi. Te hotele, takie jak Taj Mahal Palace w Mumbaju, istnieją do dziś i nadal zachowują swój dawny urok i splendor. Ich szczególną kategorią są tzw. hotele heritage, często mieszczące się w ekskluzywnych pałacach i zabytkowych budynkach, przekształconych w luksusowe obiekty. Jeśli podczas Waszej wycieczki do Indii macie ochotę poczuć się jak maharadżowie, wybierzcie np. Samode Haveli w Jaipurze, który łączy w sobie kolonialną architekturę z nowoczesnym luksusem albo kolonialną perełkę Maidens Hotel w Delhi. Jednak nie samym luksusem człowiek żyje – oprócz ekskluzywnych miejsc, można znaleźć wiele budżetowych hoteli, hosteli i pensjonatów, które oferują komfortowe pokoje i przyjazną cenę, pozwalając przy tym wczuć się w atmosferę Indii bliższych zwykłym ludziom. Posmakujcie lokalnego kolorytu w The Malabar House w Koczin lub w Shalimar Spice Garden w Thekkady, a zajrzycie Indiom pod podszewkę! Jeśli natomiast cenicie sobie nowoczesność i klasykę bez niespodzianek, także znajdziecie coś dla siebie – Marriott w Jaipurze i Delhi czy Jaypee Palace w Agrze oferują wysoki poziom usług i wszystkie niezbędne do komfortowego wypoczynku udogodnienia.
Indie – miejsca warte zobaczenia
Indie – ogromna przestrzeń o niezwykle bogatej kulturze, dziedzictwie historycznym i zróżnicowanym krajobrazie. Można podróżować po nich miesiącami, a nawet latami, a i tak nie zobaczyć wszystkiego godnego uwagi. Jest jednak kilka miejsc stanowiących absolutne abecadło, których nie sposób pominąć podczas wakacji w Indiach. Pierwszym z nich jest oczywiście Taj Mahal w Agrze, arcydzieło architektury i miłości, jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Indii. Białe marmurowe mauzoleum zostało zbudowane przez cesarza Szahdżahana i miało upamiętniać jego ukochaną żonę, Mumtaz Mahal, która zmarła w wieku 38 lat, przy porodzie czternastego dziecka. Z kolei Jaipur, stolica stanu Radżastan, znana jako Różowe Miasto, fascynuje kolonialną architekturą, pałacami i fortecami, w tym Amber Fort i City Palace. To także doskonałe miejsce do zakupów ręcznie wykonanych wyrobów, takich jak tkaniny i biżuteria. Jeśli podczas podróży po Indiach chcecie poczuć tutejszą atmosferę duchowości, wybierzcie się do Amritsar, najważniejszego miejsca kultu dla Sikhów i jednego z najważniejszych miejsc religijnych w kraju, gdzie w Złotej Świątyni przechowywany jest oryginał świętej księgi Sikhów. Drugim równie ważnym miejscem jest Varanasi, jedno z najstarszych miast na świecie, nad rzeką Ganges. Tu codziennie odbywają się rytuały oczyszczające i ceremonie religijne. Spacer wzdłuż koryta rzeki Ganges o wschodzie słońca to niezapomniane przeżycie.

Spragnieni plaż i rozrywki? Wybierzcie się na Goa! To popularny turystyczny kierunek znany ze swoich pięknych plaż, kultury i życia nocnego. Goa oferuje relaks na plaży, aktywności wodne i smaczne jedzenie. Możecie też odwiedzić Keralę: ten stan na południu Indii słynie z pięknych krajobrazów, wodnych sieci kanałów i tropikalnych plaż. Zaś dla miłośników górskich przygód, niezbędna jest wizyta w północnych Indiach. Himalaje oferują niezapomniane trekkingi, w tym popularny szlak do Doliny Kwiatów czy okolice Manali i Leh.

Hotele w Indiach

Skip to main contentSkip to toolbar About WordPress Egzotyczne podróże wczasy i wycieczki 241 WordPress Update, 14 Plugin Updates, 9 Theme Updates New Zobacz Hotele SEOEnter a focus keyphrase to calculate the SEO score Performance Under construction mode is disabled UnderConstruction ● UpdraftPlus Howdy, Planet Escape Log Out Screen OptionsWordPress 6.5.5 is available! Please update now. Edytuj Hotel Nowy Hotel Failed sending Database Backup notification. You must provide at least one recipient email address. (wp_mail_failed) View Details Dismiss Permanently Dismiss this notice. Enter title here Indie (Delhi) - Roseate House Permalink: https://planetescape.pl/hotel/indie-delhi-roseate-house/ ‎Edit Toggle panel: Publish Preview Changes(opens in a new window) Status: Published EditEdit status Visibility: Public EditEdit visibility Published on: Mar 25, 2024 @ 14:38 EditEdit date and time Readability: Needs improvement SEO: Not available Purge from cache Move to Trash Toggle panel: Categories All Categories Most Used Indie Albania Anguilla Antarktyda Antigua i Barbuda Argentyna Aruba Australia Austria Bahamy Barbados Belize Bhutan Birma Boliwia Bonaire Botswana Brazylia Brytyjskie Wyspy Dziewicze Chile Chiny Chorwacja Curacao Cypr Czarnogóra Dominikana Egipt Ekwador Fidżi Filipiny Finlandia Francja Ghana Grecja Grenada Grenlandia Gruzja Gwadelupa Gwatemala Hiszpania Honduras Indonezja Iran Islandia Izrael Jamajka Japonia Jemen Jordania Kambodża Kanada Katar Kenia Kolumbia Komory Korea Południowa Kostaryka Kraj Kuba Laos Liban Madagaskar Malawi Malediwy Malezja Malta Maroko Martynika Mauritius Meksyk Monako Mozambik Namibia Nepal Nikaragua Nowa Kaledonia Nowa Zelandia Oman Panama Peru Polinezja Francuska Portugalia Portugalia i Azory Reunion RPA Saint Kitts i Nevis Saint Lucia Saint Vincent i Grenadyny Samoa Senegal Seszele Sierra Leone Singapur Sokotra Sri Lanka Suazi Sudan Syria Szwajcaria Tajlandia Tajwan Tanzania & Zanzibar Turcja Turks i Caicos Uganda Uncategorized USA Uzbekistan Wietnam Włochy Wyspy Cooka Wyspy Św. Tomasza i Książęca Wyspy Zielonego Przylądka Zambia Zimbabwe Zjednoczone Emiraty Arabskie + Add New Category Toggle panel: Featured Image Set featured image Toggle panel: Hotel - ogólne informacje Banner główny 1 Duże zdjęcie wyświetlające się na górze strony. Wymiary 760x380px. Banner główny 2 Duże zdjęcie wyświetlające się na górze strony. Wymiary 760x380px. Zdjęcie główne Mniejsze zdjęcie wyświetlające się przy pojedynczym hotelu na liście hoteli. Wymiary 500x500px Nagłówek Nagłówek (nazwa hotelu), wyświetlająca się pod górnym bannerem. Roseate House Miejsce Nazwa miejsca do którego przypisany jest hotel Indie - Delhi Ocena hotelu Ocena hotelu 5 Tekst główny Add Media Add Gallery Add Form Paragraph P Nagłówek listy Nagłówek wypunktowanej listy Dlaczego polecamy Wypunktowana lista Punkt listy Punkt listy Tekst wypunktowanej listy Świetna lokalizacja blisko lotniska, powoduje, ze hotel ten jest idealny dla osób, które szukają komfortowego miejsca na krótki postój między lotami Punkt listy Punkt listy Tekst wypunktowanej listy Warsztaty z tworzenia ceramiki, sesje jogi, a nawet tworzenie własnych perfum, Roseate House oferuje szereg doświadczeń, które z pewnością urozmaicą pobyt w hotelu Nagłówek drugiej listy Nagłówek drugiej listy Wypunktowana lista (druga) Współrzędna (pierwsza wartość) Pierwsza współrzędna z Google Maps 28.551073 Współrzędna (druga wartość) Druga współrzędna z Google Maps 77.120493 Tekst na boxach Bardzo krótki tekst wyświetlany po najechaniu na kafel. Max 90 znaków. 5* hotel w pobliżu międzynarodowego lotniska w New Delhi, oferujący zakwaterowanie w stylowych pokojach. Ilość gwiazdek Należy wpisać wartość liczbową gwiazdek 5 Toggle panel: Hotel - relacje (kraj, miejsce, oferty) Lista krajów Wybierz kraj do którego ma zostać przydzielony hotel Search posts Albania Anguilla Antarktyda Antigua i Barbuda Argentyna Aruba Australia Austria Bahamy Barbados Belize Bhutan Birma Boliwia Bonaire Botswana Brazylia Brytyjskie Wyspy Dziewicze Chile Chiny Chorwacja Curacao Cypr Czarnogóra Dominikana Egipt Ekwador Fidżi Filipiny Finlandia Francja Ghana Grecja Grenlandia Gruzja Gwadelupa Gwatemala Hiszpania Honduras Indonezja Iran Islandia Izrael Jamajka Japonia Jordania Kambodża Kanada Katar Kenia Kolumbia Komory Korea Południowa Kostaryka Kuba Laos Liban Madagaskar Malawi Malediwy Malezja Malta Maroko Martynika Mauritius Meksyk Monako Mozambik Namibia Nepal Nikaragua Nowa Kaledonia Nowa Zelandia Oman Panama Peru Polinezja Francuska Portugalia Reunion RPA Saint Lucia Samoa Senegal Seszele Sierra Leone Singapur Sokotra Sri Lanka Suazi (Eswatini) Sudan Szwajcaria Tajlandia Tajwan Tanzania i Zanzibar Turcja Turks i Caicos Uganda USA Uzbekistan Wietnam Włochy Wyspy Cooka Wyspy Św. Tomasza i Książęca Wyspy Zielonego Przylądka Zambia Zimbabwe Zjednoczone Emiraty Arabskie Indie Lista miejsc Wybierz miejsce do którego ma zostać przydzielony hotel Search posts Albania – Berat Albania – Dhermi Albania – Gjirokastra Albania – Park Narodowy Llogara Albania – Permet Albania – Saranda Albania – Szkodra Albania – Theth Albania – Tirana Anguilla Antarktyda Antigua i Barbuda Argentyna - Ushuaia & Tierra del Fuego Argentyna - Buenos Aires Argentyna - EL Calafate Argentyna - Puerto Madryn Argentyna - Salta Argentyna - Wodospady Iguazu Argentyna – El Chalten Argentyna – Mendoza Aruba Australia - Cairns Australia - Góry Błękitne Australia - Melbourne Australia - Port Douglas Australia - Sydney Australia - Uluru Australia – Byron Bay Australia – Great Ocean Road Australia – Hobart Australia – Launceston Australia – Park Narodowy Cradle Mountain Australia – Park Narodowy Freycinet Australia – Park Narodowy Grampians Australia – Strahan Austria – Styria Austria – Tyrol Bahamy Barbados Belize – Caye Caulker Belize – Mountain Pine Reserve Belize – Orange Walk Belize – Placencia Belize – San Pedro Bhutan - Paro Bhutan - Thimphu Birma - Bagan Birma - Jezioro Inle Birma - Mandalay Birma - Ngapali Birma - Ngwe Saung Birma - Yangon Boliwia - Jezioro Titicaca & Isla del Sol Boliwia - La Paz Boliwia - Salar de Uyuni Boliwia - Sucre Boliwia – Park Narodowy Avaroa Boliwia – Potosi Boliwia – Tiwanaku Bonaire Botswana - Delta Okawango Botswana - Park Narodowy Chobe Brazylia - Amazonia Brazylia - Buzios Brazylia - Iguazu Brazylia - Morro de Sao Paulo Brazylia - Pipa Brazylia - Salvador de Bahia Brazylia - Wyspa Boipeba Brazylia – Fortaleza Brazylia – Jericoacoara Brazylia – Paraty Brazylia – Rio De Janeiro Brytyjskie Wyspy Dziewicze Chile - San Pedro de Atacama & Pustynia Atacama Chile - Santiago Chile - Valparaíso Chile - Wyspa Wielkanocna Chile – Park Narodowy Torres Del Paine Chile – Patagonia Chile – Punta Arenas Chiny - Hong Kong Chiny – Chengdu Chiny – Dali Chiny – Guilin Chiny – Leshan & Góry Emei Chiny – Lijiang Chiny – Pekin Chiny – Pingyao Chiny – Shangri-La Chiny – Szanghaj Chiny – Xi'an Chiny – Yangshuo Chorwacja – Dubrownik Chorwacja – Hvar Chorwacja – Istria Chorwacja – Korcula Chorwacja – Split Curacao Cypr – Neo Chorio Cypr – Pafos Cypr – Pissouri Czarnogóra – Bjelasica i Kolasin Czarnogóra – Budva Czarnogóra – Cetinje Czarnogóra – Herceg Novi Czarnogóra – Jezioro Szkoderskie Czarnogóra – Park Narodowy Durmitor Czarnogóra – Podgorica Czarnogóra – Rzeka Tara Czarnogóra – Tivat Czarnogóra – Zatoka Kotorska Dominikana – Puerto Plata Dominikana – Punta Cana Dominikana – Santo Domingo Egipt – Abu Simbel Egipt – Aleksandria Egipt – Asuan Egipt – Dahab Egipt – Dolina Królów Egipt – El Gouna Egipt – El Quseir Egipt – Giza Egipt – Góra Synaj Egipt – Hurghada Egipt – Kair Egipt – Luksor Egipt – Oaza Dakhla Egipt – Oaza Siwa Ekwador - Cuenca Ekwador - Guayaquil Ekwador - Mindo Ekwador - Misahualli Ekwador - Otavalo Ekwador - Puyo Ekwador - Quito Ekwador - Wulkan Chimborazo Ekwador - Wyspy Galapagos Fidżi - Archipelag Yasawa Filipiny - Bohol Filipiny - Boracay Filipiny - Camiguin Filipiny - Cebu Filipiny - Manila Filipiny - Mindoro Filipiny - Palawan Filipiny - Siargao Filipiny - Siquijor Filipiny – Bantayan Filipiny – Busuanga i Coron Filipiny – Malapascua Filipiny – Oslob Filipiny – Pamalican Filipiny – Północny Luzon Filipiny – Sumilon Finlandia – Helsinki Finlandia – Laponia Francja – Cannes Francja – Korsyka Francja – Paryż Francja – Saint Tropez Ghana – Akra Ghana – Ankasa Ghana – Bonkro Ghana – Cape Coast i Elmina Ghana – Kumasi Ghana – Laguna Wolty Ghana – Rzeka Wolta Ghana – Wyżyny Regionu Wolty Grecja – Ateny Grecja – Chalkidiki Grecja – Korfu Grecja – Kreta Grecja – Milos Grecja – Mykonos Grecja – Naksos Grecja – Paros Grecja – Peloponez Grecja – Rodos Grecja – Santorini Grecja – Zakynthos Grenada Grenlandia – Tasiilaq Gruzja – Dolina Truso Gruzja – Gori Gruzja – Kachetia Gruzja – Mccheta Gruzja – Signagi Gruzja – Stepantsminda Gruzja – Tbilisi Gwadelupa Gwatemala - Antigua Gwatemala - Atitlan Gwatemala - Peten Gwatemala - Semuc Champey Gwatemala – Livingston Hawaje - Hawai'i Hawaje - Kauai Hawaje - Maui Hawaje - Oahu Hiszpania – Andaluzja Hiszpania – Barcelona Hiszpania – Costa Brava Hiszpania – Costa del Sol Hiszpania – Grenada Hiszpania – Ibiza Hiszpania – Majorka Hiszpania – Ronda Hiszpania – Sewilla Honduras – Copan Indie - Agra Indie - Alchi Indie - Alleppey Indie - Andamany Indie - Dolina Nubry Indie - Goa Indie - Gulmarg Indie - Jaipur Indie - Jaisalmer Indie - Jezioro Pangong Indie - Jodhpur Indie - Kargil Indie - Kochin Indie - Kovalam Indie - Lakszadiwy Indie - Leh Indie - Mumbaj Indie - Srinagar Indie - Udaipur Indie - Varanasi Indoenezja (Sumatra) - Pulau Weh Indonezja - Bromo Indonezja - Ijen Indonezja - Komodo Indonezja - Lembongan Indonezja - Lombok Indonezja - Południowe Bali Indonezja - Sumba Indonezja - Wyspy Gili Indonezja - Yogyakarta Indonezja – Balikpapan Indonezja – Bukittinggi Indonezja – Dżakarta Indonezja – Flores Indonezja – Jawa Indonezja – Kumai Indonezja – Park Narodowy Tanjung Puting Indonezja – Sidemen Indonezja – Sipirok Indonezja – Sungai Pinang Indonezja – Ubud Indonezja – Wyspy Derawan Indonezja (Papua) - Dolina Baliem Indonezja (Papua) - Jiwika Indonezja (Papua) - Wamena Indonezja (Papua) – Jayapura Indonezja (Papua) – Raja Ampat Indonezja (Sulawesi) - Makassar Indonezja (Sulawesi) - Tanah Toraja Indonezja (Sulawesi) - Tanjung Bira Indonezja (Sumatra) - Berastagi i wulkan Sibayak Indonezja (Sumatra) - Bukit Lawang Indonezja (Sumatra) - Jezioro Toba Indonezja (Sumatra) - Medan Indonezja (Sumatra) - Pulau Cubadak Indonezja (Sumatra) - Tangkahan Iran - Dasht-e Kavir Iran - Isfahan Iran - Kashan Iran - Qom Iran - Shiraz Iran - Teheran Iran - Yazd Islandia – Borgarnes Islandia – Hofn i wschodnie fiordy Islandia – Hvolsvollur Islandia – Keflavik Islandia – Reykjavik Islandia – Snaefellsnes Islandia – Vik i Myrdal Islandia – Złoty Krąg Izrael – Cezarea Izrael – Hajfa Izrael – Jerozolima i Betlejem Izrael – Nazaret Izrael – Pustynia Negew Izrael – Safed Izrael – Tel Awiw Izrael – Tyberiada Jamajka - Kingston Jamajka - Negril Jamajka - Ocho Rios Jamajka - Treasure Beach Japonia - Hiroszima Japonia - Kanazawa Japonia - Kioto Japonia - Koya san Japonia - Osaka Japonia - Shirakawa-go Japonia - Takayama Japonia - Tokio Japonia – Fuji Japonia – Hakone Japonia – Nara Jordania - Akaba Jordania - Amman Jordania - Petra Jordania - Wadi Rum Jordania – Góra Nebo Jordania – Morze Martwe Jordania – Shobak i Kerak Kambodża - Battambang Kambodża - Koh Rong Kambodża - Phnom Penh Kambodża - Siem Reap Kambodża - Sihanoukville Kanada – Montreal Kanada – Park Narodowy Banff Kanada – Park Narodowy Jasper Kanada – Park Narodowy Yoho i Field Kanada – Quebec City Kanada – Toronto Kanada – Vancouver Kanada – Wodospady Niagara Kenia - Diani Beach Kenia - Nairobi Kenia - Park Narodowy Jeziora Nakuru Kenia - Park Narodowy Tsavo i Amboseli Kenia - Rezerwat Narodowy Masai Mara Kenia – Lamu Kenia – Mombasa Kolumbia - Bogota Kolumbia - Cartagena Kolumbia - Medellin Kolumbia - San Andres & Providencia Kolumbia - Wybrzeże Sierra Nevada de Santa Marta Kolumbia - Zona Cafetera Kolumbia – Amazonia Kolumbia – Cano Cristales Kolumbia – Isla Mucura Kolumbia – Nuqui Kolumbia – Palomino Kolumbia – Park Tayrona Komory – Anjouan Komory – Grande Comore Komory – Moheli Komory – Moroni Komory – Wulkan Karthala Korea Południowa – Busan Korea Południowa – Gyeongju Korea Południowa – Jeju Korea Południowa – Seul Korea Południowa – Świątynie buddyjskie Kostaryka - Cahuita Kostaryka - Monteverde Kostaryka - Park Narodowy Manuel Antonio Kostaryka - Park Narodowy Tortuguero Kostaryka - Półwysep Nicoya Kostaryka - Region Wulkanu Poas Kostaryka – Dominical Kostaryka – Park Narodowy Corcovado Kostaryka – Park Narodowy Santa Rosa Kostaryka – Park Narodowy Volcano Arenal Kostaryka – Playa Hermosa Kostaryka – Playa Santa Teresa Kostaryka – Prowincja Guanacaste Kostaryka – San Jose Kostaryka – Tamarindo Kostaryka – Uvita Kuba - Cayo Largo Kuba - Cayo Santa Maria Kuba - Cienfuegos Kuba - Hawana Kuba - Santiago de Cuba Kuba - Trinidad Kuba - Varadero Kuba - Viñales Kuba - Zatoka Świń Kuba – Cayo Coco i Cayo Guillermo Laos - Champasak Laos - Kong Lor Laos - Luang Prabang Laos - Płaskowyż Bolaven Laos - Si Phan Don Laos - Tha Khek Laos - Vang Vieng Laos - Vientiane Liban - Baalbek Liban - Batrun Liban - Bejrut Liban - Byblos Liban - Dolina Kadisha Liban - Góry Shouf Liban - Sydon Liban - Trypolis Liban - Tyr Madagaskar - Park Narodowy Ranomafana Madagaskar - Aleja Baobabów Madagaskar - Ambositra Madagaskar - Anakao Madagaskar - Andasibe Madagaskar - Antananarivo Madagaskar - Antsirabe Madagaskar - Ifaty Madagaskar - Nosy Be Madagaskar - Park Narodowy Isalo Madagaskar – Bekopaka Madagaskar – Joffreville Madagaskar – Morondava Madagaskar – Nosy Komba Madagaskar – Park Narodowy Ankarana Madagaskar – Park Narodowy Kirindy Mitea Madagaskar – Tsingy de Bemaraha Malawi – Likoma Malediwy Malezja - Bilit Malezja - Kota Kinabalu Malezja - Kuala Lumpur Malezja - Kuching Malezja - Lankayan Malezja - Melaka Malezja - Penang Malezja - Sandakan Malezja - Taman Negara Malezja - Wyspa Sipadan Malezja - Wyspy Langkawi Malezja - Wyspy Perhentian Malezja - Wzgórza Camerona Malezja – Pangkor Malezja – Wyspa Tioman Malta – Gozo Malta – Valletta Maroko - Essaouira Maroko - Marrakesz Maroko - Oualidia Maroko – Agadir Maroko – Ajt Bin Haddu Maroko – Casablanca Maroko – Dades Maroko – Fez Maroko – Góry Atlas Maroko – Merzouga Maroko – Pustynia Agafay Maroko – Rabat Maroko – Skoura Maroko – Szafszawan Martynika Mauritius - Grand Baie Mauritius – Belle Mare Mauritius – Flic en Flac Mauritius – Le Morne Mauritius – Port Louis Mauritius – Rodrigues Meksyk - Jukatan Meksyk - Mexico City Meksyk - Oaxaca Meksyk - Riwiera Maya Meksyk - San Cristobal de las Casas Meksyk - Valladolid Meksyk - Wybrzeże Pacyfiku Meksyk – Cancun Meksyk – Chichen Itza Meksyk – Isla Holbox Meksyk – Isla Mujeres Meksyk – La Paz Meksyk – Laguna San Ignacio Meksyk – Loreto Meksyk – Palenque Meksyk – Playa del Carmen Meksyk – San Jose del Cabo Meksyk – Santa Rosalia Meksyk – Scorpion Bay Meksyk – Todos Santos Meksyk – Uxmal Monako – Monako Mozambik - Vilanculos Namibia - Damaraland Namibia - Góry Tiras Namibia - Luderitz Namibia - Opuwo Namibia - Park Narodowy Etosza Namibia - Park Narodowy Namib Naukluft Namibia - Płaskowyż Waterberg Namibia - Prywatny Rezerwat Erindi Namibia - Pustynia Kalahari Namibia - River Fish Canyon Namibia - Swakopmund Namibia - Windhoek Namibia - Wodospady Epupa Namibia - Wybrzeże Szkieletowe Namibia - Zatoka Wielorybów Nepal - Bhaktapur Nepal - Chitwan Nepal - Kathmandu Nepal - Pokhara Nepal – Centralny Nepal Nepal – Okolice Annapurny Nikaragua – Corn Islands Nikaragua – Granada Nikaragua – Leon Nikaragua – Managua Nikaragua – San Juan del Sur Nikaragua – Wyspa Ometepe Nowa Kaledonia – Grande Terre Nowa Kaledonia – Ile des Pins Nowa Kaledonia – Lifou Nowa Kaledonia – Noumea Nowa Kaledonia – Ouvea Nowa Zelandia - Auckland Nowa Zelandia - Christchurch Nowa Zelandia - Dunedin Nowa Zelandia - Góra Cooka Nowa Zelandia - Jezioro Te Anau Nowa Zelandia - Jezioro Tekapo Nowa Zelandia - Jezioro Wanaka Nowa Zelandia - Lodowiec Franciszka Józefa i Lodowiec Foxa Nowa Zelandia - Napier Nowa Zelandia - Park Narodowy Abel Tasman Nowa Zelandia - Park Narodowy Paparoa Nowa Zelandia - Półwysep Coromandel Nowa Zelandia - Queenstown Nowa Zelandia - Rotorua Nowa Zelandia - Wellington Nowa Zelandia - Zatoka Milford Sound Oman - Bahla & Fort Jabrin Oman - Jebel Akhdar Oman - Jebel Shams Oman - Maskat Oman - Misfat Oman - Nizwa Oman - Salalah Oman - Sur Oman - Wadi Bani Khalid Oman - Wadi Tiwi & Wadi Shab Oman - Wahiba Sands Oman – Półwysep Musandam Panama - Bocas del Toro Panama - Boqueron Panama - Panama City Panama - San Blas Peru - Arequipa Peru - Cuzco i Święta Dolina Inków Peru - Huacachina Peru - Huaraz Peru - Iquitos Peru - Kanion Colca Peru - Lima Peru - Machu Picchu Peru - Paracas Peru - Titicaca Polinezja Francuska - Bora Bora Polinezja Francuska - Huahine Polinezja Francuska - Moorea Polinezja Francuska – Tahiti Portugalia - Lizbona Portugalia – Algarve Portugalia – Cascais Portugalia – Dolina Douro Portugalia – Estoril Portugalia – Lizbona Portugalia – Madera Portugalia – Porto Portugalia – Sintra Portugalia (Azory) – Faial Portugalia (Azory) – Pico Portugalia (Azory) – Sao Miguel Portugalia (Azory) – Terceira Reunion – Cilaos Reunion – Mafate Reunion – Sainte Rose Reunion – Salazie Reunion – St. Denis Reunion – St. Gilles Reunion – St. Pierre RPA - Durban RPA - Garden Route RPA - Góry Smocze RPA - Kanion Rzeki Blyde RPA - Kapsztad i Przylądek Dobrej Nadziei RPA - Park Narodowy Krugera RPA - Pretoria RPA - Rezerwat Hluhluwe RPA – Johannesburg RPA – Panorama Route Saint Kitts i Nevis Saint Lucia Saint Vincent i Grenadyny Samoa – Savai’i Samoa – Upolu Senegal – Dakar Senegal – Jezioro Retba Senegal – Mbour & Saly Senegal – Park Narodowy Delta du Saloum Senegal – Pustynia Lompoul Senegal – Saint Louis Seszele - La Digue Seszele - Mahe Seszele - Praslin Seszele - Silhouette Seszele – Desroches Sierra Leone – Banana Island Sierra Leone – Freetown Sierra Leone – Rogbonko Sierra Leone – Tokeh Singapur Sokotra – Aomak Sokotra – Arher Sokotra – Detwah Sokotra – Dihamri Sokotra – Diksam Sokotra – Hadibo Sokotra – Homhil Sokotra – Park Narodowy Ayhaft Canyon Sri Lanka - Bentota Sri Lanka - Galle Sri Lanka - Kandy Sri Lanka - Kolombo Sri Lanka - Negombo Sri Lanka - Nuwara Eliya Sri Lanka - Park Narodowy Minneriya Sri Lanka - Park Narodowy Udawalawe Sri Lanka - Park Narodowy Yala Sri Lanka - Passikudah Sri Lanka - Tangalle Sri Lanka - Trójkąt Kulturowy Sri Lanka – Adam's Peak Sri Lanka – Hiriketiya Sri Lanka – Mirissa Suazi Sudan – Chartum Sudan – Karima Sudan – Meroe Sudan – Old Dongola Syria – Aleppo Syria – Amrit Syria – Bosra Syria – Damaszek Syria – Homs Syria – Krak Des Chevaliers Syria – Latakia Syria – Palmyra Szwajcaria – Andermatt Szwajcaria – Lauterbrunnen Szwajcaria – Lucerna Szwajcaria – Lugano Szwajcaria – Sankt Moritz Szwajcaria – Zermatt Szwajcaria – Zurych Tajlandia - Bangkok Tajlandia - Chiang Mai Tajlandia - Kanchanaburi Tajlandia - Khao Lak Tajlandia - Koh Lanta Tajlandia - Koh Lipe Tajlandia - Koh Samui Tajlandia - Koh Yao Yai & Noi Tajlandia - Phuket Tajlandia – Ayutthaya Tajlandia – Chiang Rai Tajlandia – Khao Sok Tajlandia – Koh Kood Tajlandia – Koh Mook Tajlandia – Koh Ngai Tajlandia – Koh Phangan Tajlandia – Koh Phi Phi Tajlandia – Koh Samet Tajlandia – Koh Tao Tajlandia – Krabi Tajlandia – Mae Hong Son Tajlandia – Park Narodowy Khao Yai Tajlandia – Sukhothai Tajwan – Alishan Tajwan – Guanziling Tajwan – Park Narodowy Taroko Tajwan – Sun Moon Lake Tajwan – Tainan Tajwan – Tajpej Tanzania - Arusha Tanzania - Jezioro Manyara Tanzania - Ngorongoro Tanzania - Serengeti Tanzania - Tarangire Tanzania - Zanzibar Tanzania – Kendwa Tanzania – Mafia Tanzania – Nungwi Tanzania – Pemba Tanzania – Ruaha Tanzania – Stone Town Turcja - Side Turcja – Antalya Turcja – Bodrum Turcja – Cirali Turcja – Faralya Turcja – Fethiye Turcja – Kabak Turcja – Kapadocja Turcja – Kas Turcja – Marmaris Turcja – Stambuł Turks i Caicos Uganda – Hoima Uganda – Ishasha Uganda – Jezioro Bunyonyi Uganda – Kampala Uganda – Park Narodowy Bwindi Impenetrable Uganda – Park Narodowy Kibale Forest Uganda – Park Narodowy Murchison Falls Uganda – Park Narodowy Queen Elizabeth USA - Filadelfia USA - Kanion Antylopy i Jezioro Powell USA - Las Vegas USA - Los Angeles USA - Park Narodowy Yosemite USA - San Diego USA - San Francisco USA - Santa Barbara USA - Waszyngton USA – Dolina Śmierci USA – Hollywood USA – Malibu USA – Miami USA – Monument Valley USA – Nowy Jork USA – Orlando USA – Palm Springs USA – Park Narodowy Zion USA – Wielki Kanion Kolorado USA (Alaska) – Anchorage USA (Alaska) – Fairbanks USA (Alaska) – Homer USA (Alaska) – Jezioro Kenai USA (Alaska) – Park Narodowy Denali USA (Alaska) – Seward USA (Alaska) – Talkeetna USA (Alaska) – Valdez Uzbekistan – Buchara Uzbekistan – Chiwa Uzbekistan – Jezioro Aralskie Uzbekistan – Samarkanda Uzbekistan – Taszkient Wietnam - Delta Mekongu Wietnam - Hue Wietnam - Mai Chau Wietnam - Mui Ne8 Wietnam - Ninh Thuan Wietnam - Phu Quoc Wietnam - Quy Nhon Wietnam - Sapa Wietnam - Tam Coc Wietnam - Zatoka Ha Long Wietnam – Hanoi Wietnam – Hoi An Wietnam – Sajgon Włochy - Capri Włochy - Florencja Włochy - Sardynia Włochy - Sycylia Włochy - Toskania Włochy - Wybrzeże Amalfi Włochy – Lukka Włochy – Mediolan Włochy – Rzym Włochy – Wenecja Wyspy Cooka – Aitutaki Wyspy Cooka – Rarotonga Wyspy Św. Tomasza - Wyspa Rolas Wyspy Świętego Tomasza i Książęca - Wyspa Książęca Wyspy Świętego Tomasza i Książęca - Wyspa Św. Tomasza Wyspy Zielonego Przylądka – Fogo Wyspy Zielonego Przylądka – Sal Wyspy Zielonego Przylądka – Santiago Wyspy Zielonego Przylądka – Santo Antão Wyspy Zielonego Przylądka – São Vicente Zambia – Livingstone Zambia – Lusaka Zambia – Park Narodowy Dolnej Zambezi Zambia – Park Narodowy Kafue Zambia – Park Narodowy South Luangwa ZEA - Abu Zabi ZEA - Dubaj ZEA - Ras Al Khaimah Zimbabwe - Wodospady Wiktorii Indie - Delhi Lista ofert Lista ofert przydzielonych do danego hotelu Search posts 7 Pines Resort Sardinia 5* Absolute Mykonos 5* Alaya Tulum 4* Amanera 5* Amanruya 5* Amanzoe 5* Anassa 5* Andaluzja – w ojczyźnie flamenco Andaz Mayakoba 5* Annabelle 5* Anse Chastanet Resort 5* Antarktyda – rejs na siódmy kontynent Arabskie noce i rajskie plaże Seszeli Argentyna & Brazylia Exclusive Argentyna i Chile – krajobrazy południa Atlantis The Palm 5* Australia i Nowa Kaledonia – podróż na Antypody Australia w pigułce Autentyczny Meksyk Baglioni Resort Sardinia 5* Bahia Principe Luxury Ambar 5* Bangkok, mniejszości etniczne w Chiang Mai i Khao Lak Bangkok, przygoda w Kanchanaburi i niebiańskie plaże Bangkok, świątynie Angkoru i relaks na Koh Rong Bangsak Village 4* Baoase Luxury Resort 5* Be Tulum Beach & Spa Resort 5* Belmond Cap Juluca 5* Bhutan i Indie Birma - birmański mistycyzm Blue Palace 5* Boardwalk Boutique Hotel 4* Botswana & Zimbabwe w pigułce Brazylia - Afro-brazylijski stan Bahia Brazylia – Brazylia w najlepszym wydaniu Brazylia w pigułce Buenos Aires & Patagonia Burj Al Arab 5* Canaves Oia Epitome 5* Cap Maison Resort & Spa 5* Capri i Amalfi Exclusive Carlisle Bay 5* Casa Cook 5* Cavo Tagoo 5* Charisma Suites 4* Chile & Wyspa Wielkanocna Chiny – w królestwie smoka i feniksa Chorwacja i Czarnogóra – perły Adriatyku Coconuts Beach Club Resort & Spa 4* Cocos Hotel Antigua 4* Columbia Beach Resort 5* COMO Parrot Cay 5* Constance Belle Mare Plage 5* Constance Ephelia 5* Constance Halaveli 5* Constance Lemuria 5* Coral Reef Club 5* Cuba Autentica - w domach u Kubańczyków Cztery kolory Azorów – Terceira, Faial, Pico i Sao Miguel D Maris Bay Hotel 5* Dinarobin Beachcomber 5* Domes Miramare, a Luxury Collection Resort 5* Domes Noruz Chania, Autograph Collection 5* Domes Noruz Chania, Autograph Collection 5* Domes Of Elounda, Autograph Collection 5* Dubaj – luksusowy wyjazd w ekskluzywnym hotelu Dzikie plaże i dżungle plantacji Sundy – Wyspa Książęca Eden Roc Cap Cana 5* Egipt – Kair & zaginiona oaza Egipt – luksusowy rejs po Nilu Egipt – nostalgiczny rejs dahabiją Egipt – od Kairu po górę Synaj Egipt – śladami Aleksandra Wielkiego Ekskluzywna podróż na Bali i dziewiczą Sumbę Ekwador i Galapagos Emerald Faarufushi 5* Emerald Resort & Spa 5* Fidżi i Samoa – najpiękniejsze wyspy Oceanii Filipiny - Plażowanie na perle wśród wysp Filipiny - Tajemnicze Wisaje i Camiguin Filipiny – z wizytą na trzech wyspach Finlandia – w poszukiwaniu zorzy polarnej Four Seasons Desroches 5* Four Seasons Resort Sharm el Sheikh 5* Four Seasons Seychelles 5* French Leave Resort 4* Furaveri Island Resort 5* Ghana – region Wolty Ghana – złote wybrzeże Gili Lankanfushi 5* Grand Park Kodhipparu 5* Grand Relais dei Nuraghi 5* Grand Tour d'Egypte Grand Tour d’Sumatra Greckie wakacje – Mykonos i Santorini exclusive Gruzja – winnym szlakiem do stóp Kaukazu Guana Island 4* Gwadelupa i Martynika – karaibski motyl i wyspa kwiatów Gwatemala – Belize – Meksyk Hawana i Karaibskie Wybrzeże Meksyku Hilton Labriz 5* Hong Kong & Bohol Hong Kong & Siargao Hurawalhi Island Resort 5* Indie - Ayurweda w Kerali Indie - plaże Goa i majestatyczny Radżastan Indie - Radżastan, mistyczne Varanasi i nieznane Andamany Indonezja - Balijskie skarby i dziewicze plaże Lomboku Indonezja - Sumatra i Pulau Weh Indonezja – kultura Bali i relaks na Gili i Lomboku Island hopping po Cykladach Islandia – kraina wulkanów i lodu Istoria 5* Jade Mountain 5* Jambiani Villas 4* Joali Maldives 5* Jordania i Egipt – Bliski Wschód w pigułce Jordania i Izrael Jordania w pigułce Jumeirah Mina A'Salam 5* Kalifornijski vibe Kalimantan – podróż na indonezyjskie Borneo Kanada – Kolumbia Brytyjska i Góry Skaliste Kanada w pigułce: Toronto, Montreal i Quebec Kapadocja & Riwiera Turecka Kempinski San Lawrenz 5* Kempinski Seychelles 5* Kenia - Tropem Masajów Keyonna Beach Resort Antigua 4* Kolonialna Malezja od kuchni Kolonialna Malezja z wyspą Tioman Kolumbia – ekologiczny raj dla koneserów Korea Południowa – azjatycki tygrys Kostaryka Exclusive Kostaryka self drive – skarby dziewiczej Kostaryki Kuala Lumpur, świątynie i wulkany Jawy z nieodkrytym Bali Kuba - Hawana i Varadero La Pirogue 4* La Villa Del Re 5* Laos - klejnot Mekongu Laos - Północ i Południe w pigułce Liban - W gościach u Fenicjan Likuliku Lagoon Resort 5* Lindos Blu Luxury Hotel 5* Little Arches Boutique Hotel 4* Lizbona i Algarve Exclusive Lizbona i Madera Exclusive Luksusowe wakacje na Bali – Ubud i ekskluzywny hotel Luksusowe wakacje na Fidżi i ekskluzywne hotele Tokoriki i Likuliku Luksusowe wakacje na Kubie – dekadencka Hawana i rajska Cayo Santa Maria Luksusowe wakacje na Malediwach Luksusowe wakacje na Seszelach Luksusowe wakacje na Sri Lance – plaże i skarby wyspy Luksusowe wakacje w Indonezji – ekskluzywne plażowanie i kulturowa stolica Bali Luksusowe wakacje w Meksyku – Jukatan i ekskluzywne hacjendy Luksusowe wakacje w Wietnamie – kulturowe i plażowe oblicza Indochin LUX* Grand Baie 5* LUX* Le Morne 5* Madagaskar – Tropikalna wyspa na końcu świata Madagaskar z Aleją Baobabów i plaże Mauritiusu Magiczna Nubia – rejs prywatną feluką po Nilu Malezja - ekskluzywnie dzikie Borneo Malezja – dżungla na Borneo, orangutany i plaże Malezja w dobrym stylu Malliouhana, An Auberge Resort 4* Malta i Gozo – w poszukiwaniu słońca Mandarin Oriental Bodrum 5* Maroko Exclusive Meksyk - Plaże Karaibów Meksyk - Skarby Jukatanu Meksyk – Plaże Pacyfiku i kultura Meksyku Minos Beach Art 5* Minos Palace Adults Only 5* Mistyczne Bali i smoki z Komodo Montpelier Plantation & Beach 4* Morskie atrakcje El Gouna i El Quseir – Egipt z mniej znanej strony Movenpick Resort El Quseir 5* Myconian Utopia Relais & Chateaux 5* Na szlaku Majów w Gwatemali i Hondurasie Najpiękniejsze malediwskie atole Najpiękniejsze parki USA i kalifornijskie plaże Najpiękniejsze zakątki Australii Namibia Exclusive Naturalne skarby Andów. Niesamowita podróż po Ameryce Łacińskiej Nieodkryty Palawan i rajskie plaże Boracay Nieznane Indie - Kaszmir i Ladakh Nikaragua – kraina jezior i wulkanów Nisbet Plantation Beach Club 4* Nomade Tulum 4* Nowa Kaledonia – francuska perełka na Południowym Pacyfiku Nowa Zelandia z wizytą w krainie Hobbitów Oblicza Filipin – rajskie plaże i cuda natury Oblu Select Sangeli 5* Oman - Zapach Orientu One & Only Reethi Rah 5* One & Only The Palm 5* Ozen by Atmosphere at Maadhoo 5* Palawan – podróż na nieodkrytą perłę Filipin Peru – inkaskim szlakiem do Machu Picchu Peru – w królestwie kondorów Peru Exclusive Pięć uroków Wysp Zielonego Przylądka Pimalai Resort & Spa 5* Pine Cliffs 5* Pitrizza 5* Plaże i Luksor – dwa oblicza Egiptu Plażowanie na Filipinach Pociąg do Japonii Podróż do Izraela Podróż na Komory – tajemnicze Wyspy Perfumowe Polinezja Francuska – Tropem czterech najpiękniejszych wysp Polinezji Francuskiej Północna Portugalia Exclusive Północny Madagaskar – lemury, kameleony i rajskie wyspy Północny Wietnam i plaże Quy Nhon Przygoda na Wyspach Zielonego Przylądka – w raju dla podróżników Przygoda w Himalajach Przyroda Reunionu i plaże Mauritiusu Puente Romano 5* Raffles Seychelles 5* Rajskie Andamany Rosewood Castiglion del Bosco 5* Rosewood Little Dix Bay 5* Rosewood Phuket 5* RPA – self drive po dzikiej Afryce RPA i Królestwo Swazilandu Safari po Parku Krugera i relaks na plażach Mozambiku SALA Samui Choengmon Beach 5* Santhiya Koh Yao Yai Resort & Spa 5* Santorini Secret Suites & Spa 5* Sardynia Exclusive Self drive po Meksyku – Baja California Self drive po Namibii (Private) Self-drive po Kubie Self-drive po RPA Senegal – wrota do Afryki Seszele – Tropem trzech skarbów Seszeli Sierra Leone – przygoda w Lwich Górach Singapur i Tajlandia Ekskluzywnie Six Senses Kaplankaya 5* Skarby Jordanii Skarby północnej Argentyny Sokotra – z wizytą na enigmatycznej wyspie Sri Lanka – plaże i skarby Cejlonu Sri Lanka i Malediwy Sri Lanka na lato Sudan – w królestwie czarnych faraonów Sugar Beach, A Viceroy Resort 5* Syria – szlakiem powojennego odrodzenia Szwajcaria – pociągiem przez kraj czekoladą płynący Tajlandia - Bangkok i dwie wyspy Tajlandia - mistyczne świątynie Angkoru i andamańskie plaże Tajlandia – dżungle i plaże Tajlandia na lato - Koh Phangan & Koh Samui Tajwan – z wizytą na Pięknej Wyspie Tanzania - plażowo po Zanzibarze Tanzania – Luksusowe safari i luksusowe wakacje na Zanzibarze Tanzania – Safari z Zanzibarem Tarsjusze, szamani i rekiny wielorybie The Naka Island Resort 5* The Ocean Club, A Four Seasons Resort 5* The Sandpiper 5* The Sarojin Khao Lak 5* Tiamo Resort 4* Tokoriki Island Resort 5* Tortuga Bay Puntacana Resort & Club 5* Trekking po Sokotrze Tropem Trzech Emiratów Trou Aux Biches Beachcomber 5* Tulia Zanzibar 5* Turcja – Powiew Orientu Uganda – w poszukiwaniu goryli i szympansów Uroki południowej Albanii USA - Hawaje i trzy najpiękniejsze wyspy USA – Wschodnie Wybrzeże Uzbekistan – skarby Jedwabnego Szlaku Verdura Resort 5* Vila Vita Parc 5* Wakacje na Mauritiusie - Le Morne i Belle Mare Wakacje w Grecji – Ateny i Santorini White Sand Luxury Villas 5* Wietnam i tarasy ryżowe Sapa Wszystkie kolory Japonii Wybrzeże Wietnamu i wyspa Phu Quoc Wycieczka do raju – Rzeka Siedmiu Kolorów i relaks na Karaibach Wycieczka na tajemniczą Sulawesi Wycieczka po skarby Namibii Wyspa Książęca - relaks na końcu świata! Wyspy Cooka – wakacje przez cały rok Wyspy Św. Tomasza i Książęca - dżungle i plaże ekologicznego raju Sao Tome Z Północy na Południe Zagadki Iranu i plaże Omanu Zuri Zanzibar 5* Toggle panel: Galeria zdjęć Galeria zdjęć Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Toggle panel: Excerpt Excerpt Excerpts are optional hand-crafted summaries of your content that can be used in your theme. Learn more about manual excerpts. Toggle panel: Yoast SEO Content optimization Enter a focus keyphrase to calculate the SEO score Social Advanced Focus keyphraseHelp on choosing the perfect focus keyphrase(Opens in a new browser tab) Snippet Preview SEO title preview:https://planetescape.pl › indie-delhi-roseate-house Indie (Delhi) - Roseate House - Url preview: Meta description preview: Please provide a meta description by editing the snippet below. If you don’t, Google will try to find a relevant part of your post to show in the search results. Mobile previewDesktop previewEdit snippet Readability analysisNeeds improvement SEO analysisEnter a focus keyphrase to calculate the SEO score Add related keyphrase Cornerstone content Thank you for creating with WordPress.Get Version 6.5.5

Roseate House

Indie

Delhi

Kiedy jechać do Indii?

POGODA W INDIACH

W Indiach wyróżnia się trzy pory roku: zimę, lato oraz porę deszczową. Cały kraj podlega wpływom monsunu, który, w zależności od regionu uderza o różnych porach roku.

ZŁOTY TRÓJKĄT I RADŻASTAN
Podróż trasą Złotego Trójkąta najlepiej zaplanować pomiędzy listopadem a marcem. Temperatury wówczas są umiarkowane, w ciągu dnia stosunkowo wysokie, lecz nie uciążliwe. Maj i czerwiec to najgorętsze miesiące w roku .W okresie naszego europejskiego lata północ Indii znajduje się pod wpływem monsunu, a rejon Rajastanu staje się jest ekstremalnie gorący i suchy - temperatury sięgają 30°C, a w Delhi dochodzą nawet do 45 °C. Powoduje to, że podróże w tym czasie są niezwykle uciążliwe.

KERALA - południowe Indie
Południowe Indie są najbliżej równika, zatem temperatury przez cały rok są wysokie i rzadko spadają poniżej 22 st. C. Pora deszczowa przypada tu w miesiącach od czerwca do października przynosząc obfite opady i groźne cyklony. Najgorętsze miesiące to maj i czerwiec. Spokojne wody wschodniego wybrzeża mają przez cały rok przyjemną temperaturę, która nigdy nie spada poniżej 25 °C.
najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII

Indie – inspiracje podróżnicze

Forty i pałace Radżastanu

Poznaj niezwykłą historię, a co za tym idzie – odkryj fantastyczne forty Radźputów i Wielkich Mogołów w Udaipurze, Jodhpurze, Jaisalmerze czy w Jaipurze w trakcie wakacji w Indiach. Te imponującej...
Zobacz więcej

Kanały wodne Kerali

Rozkoszuj się najlepszymi na świecie owocami morza, płynąc kanałami wodnymi, wzdłuż których na wietrze kołyszą się rozłożyste palmy lub wręcz po obu ich stronach widnieje bujna, dziewicza dżungla. Wyjątkowy rejs...
Zobacz więcej

Święte Varanasi

Zostań świadkiem ceremonii pogrzebowych podczas wycieczki łodzią po Gangesie w świętym Varanasi, zapomnij o tym, czego nauczyła Cię zachodnia cywilizacja, ponieważ to miasto będzie istnym atakiem na wpajane nam od...
Zobacz więcej

Rikszą przez Delhi

Zobacz na własne oczy, jak wygląda codzienne życie Starego Delhi, jeżdżąc po wąskich uliczkach tradycyjną rikszą. Przeciskanie się przez liczne stragany z rozmaitością produktów i wymijanie pieszych może wydawać się...
Zobacz więcej

Podróż pociągiem przez Indie

Zobacz prawdziwe indyjskie oblicze podczas nieodłącznego na wczasach w Indiach przejazdu pociągiem. Mijane po drodze krajobrazy uświadamiają, jak zróżnicowany jest ten ogromny kraj, pełen kontrastów i skrajności, ale i niesamowitego piękna. My...
Zobacz więcej

Taj Mahal

Zachwyć się blaskiem wschodzącego słońca, stojąc na wprost najpiękniejszego pomnika miłości, jaki ludzkość kiedykolwiek widziała, a co najważniejsze – stworzyła. Mauzoleum przypominające ogromny pałac z arabskich baśni kazał wznieść władca...
Zobacz więcej