Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Srinagar /Indie

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Letnia stolica stanu Jammu i Kaszmir leży w samym sercu Doliny Kaszmirskiej nad Jeziorem Dal. Otaczają ją wysokie, zielone stoki gór. Nad miastem wznoszą się położone na wzgórzach fort mogolski oraz świątynia Śankaraćarji, będąca celem hinduskich pielgrzymek. Niewątpliwie największą atrakcją Srinagaru są łodzie mieszkalne na Jeziorze Dal. Ich historia sięga czasów kolonialnych, gdy lokalny władca chcąc powstrzymać ściągających Brytyjczyków, zabronił im kupować tu ziemię. Zaczęli więc budować domy na łodziach. Dziś, pięknie zdobione i luksusowo wyposażone „house boats” przekształcono w oryginalne hotele, do których dopływa się tradycyjnymi łódkami - śikarami.

Okoliczne krajobrazy najlepiej podziwiać właśnie z pokładu śikary w czasie rejsu po jeziorze. Po drodze można zatrzymać się w pięknie zaprojektowanych i utrzymanych ogrodach położonych na niewielkich wysepkach i brzegach jeziora.

Zwiń
Kiedy jechać do Srinagar?

Kiedy jechać do Srinagar?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Nieznane Indie - Kaszmir i Ladakh

Od 13700 zł

Indie - Delhi, Srinagar, Gulmarg, Kargil, Alchi, Leh, Dolina Nubry, Jezioro Pangong

Kaszmir i Ladakh słyną z mistycznej atmosfery i zachwycających krajobrazów. Nazywany „koroną Indii” Kaszmir oczarowuje krystalicznym jeziorem Dal otoczonym wysokimi górami. Położony wśród majestatycznych Himalajów Ladakh to ostoja buddyzmu tybetańskiego i idealne miejsce dla poszukujących duchowości oraz bliskości natury.

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Srinagar

Srinagar

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować