Dodaj własną opinię

Dodaj opinię
Destynacja: Indie
Rodzaj:
Typ: wszystkie
Termin: wszystkie miesiące

Proponowane oferty

Sortuj

Oferty podróży do Indii

Plaże Goa i majestatyczny Złoty Trójkąt

Od 9600 zł / os. 14 dni z przelotem
Zwiedzanie i wypoczynek
Indie — Delhi, Agra, Jaipur, Goa

Orgia rozmaitych krajobrazów, kolorów, dźwięków, zapachów i smaków w Radżastanie, a do tego relaks na rajskich plażach Goa. Przeżyj z nami najpiękniejszy czas!

 • Odkryj Delhi - miasto, które można pokochać lub znienawidzić
 • Zobacz Taj Mahal o wschodzie słońca
...

Idylliczna Kerala

Od 13000 zł / os. 13 dni z przelotem
Zwiedzanie i wypoczynek
Indie — Kerala - Kochin, Thekkady, Allepey, Kovalam

Kraina skąpana w kipiących zielenią dżunglach, okolona aksamitnymi piaskami plaż i poprzecinana malowniczymi kanałami. Poznajcie całkiem nowe oblicze Indii – idylliczny stan Kerala.

 • Przespaceruj się po kolonialnym miasteczku Kochin
 • Odwiedź Thekkady, krainę niekończących się łańcuchów wzgórz i plantacji przypraw
...

Nieznane Indie - Kaszmir i Ladakh

Od 13700 zł / os. 14 dni z przelotem
Wycieczki objazdowe
Indie — Delhi, Srinagar, Gulmarg, Kargil, Alchi, Leh, Dolina Nubry, Jezioro Pangong

Kaszmir i Ladakh słyną z mistycznej atmosfery i zachwycających krajobrazów. Nazywany „koroną Indii” Kaszmir oczarowuje krystalicznym jeziorem Dal otoczonym wysokimi górami. Położony wśród majestatycznych Himalajów Ladakh to ostoja buddyzmu tybetańskiego i idealne miejsce dla poszukujących duchowości oraz bliskości natury.

 • Spędź noc na łodzi na środku jeziora Dal w Srinagarze
 • Poznasz mistyczną naturę buddyzmu tybetańskiego
...

Nieodkryte Indie - Keralska Przygoda i Zaginione Lakszadiwy

Od 15200 zł / os. 11 dni z przelotem
Zwiedzanie i wypoczynek
Indie — Kochin, Alleppey, Lakszadiwy

Kraina skąpana w kipiących zielenią dżunglach, okolona aksamitnymi piaskami plaż i poprzecinana malowniczymi kanałami. Poznajcie całkiem nowe oblicze Indii – idylliczny stan Kerala. Oprócz tego odwiedzicie jeden z najbardziej rajskich zakątków świata – zaginione Lakszadiwy.

 • Przespaceruj się po kolonialnym miasteczku Koczin
 • Spędź noc na tradycyjnym statku w tropikalnym otoczeniu kanałów Allepey
...

Podróż - Radżastan, mistyczne Varanasi i nieznane Andamany

Od 17400 zł / os. 15 dni z przelotem
Zwiedzanie i wypoczynek
Exclusive
Indie — Delhi, Varanasi, Agra, Jaipur, Andamany

Zwiedzanie Radżastanu w iście królewskim stylu – przed Wami Delhi, Taj Mahal w Agrze oraz kolorowy Jaipur. Dodajmy do tego mistyczne Varanasi, gdzie w Gangesie Hindusi palą zwłoki zmarłych. Na koniec nieodkryte wyspy Andamany.

 • Zwiedź Delhi i jej skarby
 • Wybierz się do mistycznego Varanasi ze świętą rzeką Ganges
...

Narty w Kaszmirze i plażowanie na Andamanach

Od 18300 zł / os. 16 dni z przelotem
Zwiedzanie i wypoczynek
Indie — Delhi, Gulmarg, Srinagar, Andamany

Zimowe szaleństwo na himalajskich stokach i apres-ski na tropikalnych plażach Wysp Andamańskich. W indyjskich Himalajach czekają na Was idealne warunki do jazdy na nartach, fascynująca kultura Kaszmiru oraz najpiękniejsze górskie widoki świata. Na idyllicznych, obmywanych przez lazurowe morze Wyspach Andamańskich będzie mogli uciec od mas kontemplując zachody słońca na jednej z najbardziej odległych wysp Azji.

 • Spróbuj freeride’u na stokach zachodnich Himalajów – jazdy z przewodnikiem poza przygotowanymi trasami
 • Zachwyć się zimową panoramą najwyższych gór na świecie oraz unikalną kulturą Kaszmiru
...

Wycieczka - Mistycyzm Bhutanu i rajska plaża Kovalam w Indiach

Od 31300 zł / os. 15 dni z przelotem
Zwiedzanie i wypoczynek
Exclusive
Indie, Bhutan — Indie i Bhutan - Delhi, Thimpu, Paro, Punakha, Kovalam

Wycieczka do Bhutanu

Mistycyzm i niedostępność Bhutanu, jednego z najbardziej niedostępnych państw na świecie. Następnie kraina skąpana w kipiących zielenią dżunglach, okolona aksamitnymi piaskami plaż i poprzecinana malowniczymi kanałami – Kerala.

 • Czeka Cię ekscytująca wyprawa do Delhi – miasta tysiąca smaków i kontrastów
 • Wraz z lokalnym przewodnikiem wybierz się na wycieczkę do Bhutanu
...
Informacje ogólne

Informacje ogólne

 1. Strefa czasowa

 2. GMT + 5:30

 3. Stolica

 4. Nowe Delhi

 5. Populacja

 6. 1,252 mld

 7. Powierzchnia

 8. 3 287 590 km2

 9. Język

 10. W Indiach uznano dwa języki urzędowe: hindi i angielski. Oprócz tego na terenie kraju używa się ponad 20 języków regionalnych, którym w danym stanie można nadać status języka urzędowego. W latach 60. XX wieku indyjski rząd próbował wcielić w życie projekt wycofania języka angielskiego z powszechnego użycia i zastąpić go hindi, co wywołało sprzeciw społeczeństwa, które nie posługuje się w całości tym językiem. Długie lata brytyjskiej kolonizacji i praktyczne trudności z wycofaniem angielskiego przyczyniły się do tego, że obecnie komunikacja w Indiach, zwłaszcza w sektorze turystycznym, możliwa jest właśnie w języku angielskim.

 11. Waluta

 12. Oficjalną walutą w Indiach jest rupia indyjska, która stanowi podstawowy środek płatniczy w kraju, dlatego udając się na wakacje do Indii należy wymienić pieniądze na lokalną walutę. Kod rupii indyjskiej to INR.

  1 USD = 62,56 INR
  1 EUR = 67,09 INR
  1 PLN = 16,77 INR

Zwiń
Informacje praktyczne

Informacje praktyczne

 1. Informacje wizowe i opłaty lotniskowe

 2. Obywatele RP wybierając się w podróż do Indii muszą mieć wyrobioną wizę indyjską. Polacy mogą ubiegać się o nią drogą elektroniczną. Aby otrzymać e-visę należy na stronie https://indianvisaonline.gov.in/evisa/ uzupełnić w języku angielskim wniosek. Do wniosku należy załączyć kolorowe zdjęcie paszportowe oraz skan pierwszej strony paszportu (ze zdjęciem) oraz uiścić opłatę w wysokości od 10 do 25 USD (cena może się różnić w zależności od terminu wyjazdu). Paszport powinien być ważny przez 6 miesięcy od momentu złożenia wniosku wizowego. W podróż należy zabrać ze sobą wydrukowane potwierdzenie otrzymania wizy. Dokument będzie ważny przez 30 dni od daty wjazdu na teren Indii.

  Planet Escape nie ponosi odpowiedzialności za nieotrzymanie wizy do kraju, w którym odbywa się impreza turystyczna, oraz krajów tranzytowych. Zdobycie wizy leży w 100% po stronie uczestników wyjazdu.

 3. Szczepienia

 4. Przed udaniem się na wakacje do Indii zaleca się szczepienia przeciwko polio, błonicy i tężcowi (ok. 150 zł), durowi brzusznemu (ok. 230 zł), wściekliźnie (ok. 170 zł każda dawka szczepionki) oraz wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B (ok. 250 zł każda dawka szczepionki). Brak szczepień bezwzględnie wymaganych. Ceny szczepień podano zgodnie z aktualnym cennikiem Centrum Szczepień Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II.

 5. Napiwki

 6. Kwestia napiwków jest jedną z trudniejszych w Indiach, ponieważ o uwagę turystów zabiegają żebracy, bezdomni, chorzy i kalecy na niemal każdym rogu. Z tego względu często spotyka się tutaj nachalnych bagażowych czy osoby próbujące wyświadczyć turyście jakąkolwiek przysługę, za którą oczekuje się w większości przypadków wynagrodzenia pieniężnego. Kilka rupii warto zostawić w restauracji, bagażowemu w hotelu lub lokalnemu przewodnikowi wycieczek.

 7. Ceny jedzenia

 8. Pod względem cen jedzenia Indie uchodzą za tanie dla turystów z Europy. Jak wszędzie jedzenie uliczne jest o wiele tańsze niż w restauracjach średniej i wysokiej klasy. Przykładowe ceny: woda mineralna 15 INR, herbata od 5 INR, obiad w restauracji od 60 INR, indyjskie śniadanie w tradycyjnym stylu 150 INR, chicken curry od 100 INR, coca-cola 40 INR, obiad w lepszej restauracji od 250 INR, ryż smażony z warzywami 80 INR, świeżo wyciskany sok z owoców 30 INR, piwo importowane około 80 INR.

 9. Ciekawostki
  • Indie to drugi największy anglojęzyczny kraj na świecie
  • Indie to kraj o najwyższym na świecie wskaźniku aborcji w przeliczeniu na liczbę mieszkańców. Jest ona legalna, niezgodne z prawem jest natomiast ujawnianie rodzicom płci nienarodzonego dziecka
  • Słowo „szampon” wywodzi się z sanskrytu. Specyfik ten wynaleziono w Indiach – specjalne zioła stosowano jedynie do mycia włosów
  • Szachy wywodzą się ze starożytnej, indyjskiej gry czaturanga
  • Sanskryt to język wegetujący, używany do odprawiania hinduskich rytuałów
  • W Indiach jest ponad 150 000 urzędów pocztowych
  • Indie są także krajem, gdzie jest najwięcej na świecie meczetów
  • Przedsiębiorstwo zatrudniające najwięcej pracowników na świecie to Koleje Indyjskie
  • Indie to kraj przesądów. Nie należy, na przykład, zamiatać podłogi po zmierzchu
  • Freddie Mercury, urodzony na Zanzibarze (ówczesnej kolonii brytyjskiej), pochodził z rodziny Parsów, czyli mieszkających w Indiach wyznawców zaratusztrianizmu
  • Dalajlama, przywódca Tybetu na uchodźstwie, mieszka w północnych Indiach.
Zwiń
Jedzenie

Jedzenie

  Kuchnia indyjska jest niezwykle zróżnicowana ze względu na ogromny obszar, na którym występuje, kulturalną rozmaitość kraju, a także poszczególne uwarunkowania religijne. Z powodu dominującego w Indiach hinduizmu ogromną popularnością cieszy się tutaj wegetarianizm. Ponadto kulinaria kraju różnią się między sobą zależnie od regionu, jednak bez wątpienia jako całość stanowią mieszankę najbardziej fascynujących i aromatycznych smaków na świecie.

  Na północy Indii dominuje kuchnia ukształtowana przez islam, dlatego spożywa się tam niewiele wieprzowiny, za to chętniej jada się drób. Do popisowych dań tej części kraju należy przede wszystkim curry. Herbatę przyrządza się w kulinariach na Północy z mlekiem i cukrem. Do dań głównych serwuje się często raita, czyli rodzaj sosu na bazie jogurtu z przyprawami i dodatkami. Kuchnia wegetariańska jest najbogatsza na południu, gdzie szczególnie lubiane są również potrawy bardzo pikantne, a popularny dodatek do nich stanowi mleczko kokosowe.

  Do najchętniej jadanych potraw w całych Indiach należą m.in. dosa (cienkie naleśniki z soczewicy i mąki ryżowej, dosa nadziewane to masala dosa), gulab jamun (rodzaj pączusiów na bazie mleka smażone w głębokim tłuszczu i doprawiane kardamonem, szafranem oraz innymi przyprawami) czy samosa (trójkątnego pierogi nadziewane warzywami, kurczakiem lub serem). Na uwagę zasługują także indyjskie słodycze np. laddu, czyli kuleczki z ciecierzycy w słodkim syropie z migdałami lub orzechami. Jednym z najbardziej znanych napojów kuchni indyjskiej jest lassi przyrządzane z jogurtu, wody i rozmaitych przypraw.

Zwiń
Wiedza

Wiedza

 1. Historia

 2. Ślady człowieka odnalezione na obszarze dzisiejszych Indii liczą nawet po kilkanaście tysięcy lat. W VI wieku p.n.e. część Indii podbił władca perski Dariusz I wielki, a następnie z dzielnymi ludami indyjskimi mierzył się w IV wieku p.n.e. słynny Aleksander Macedoński. Kilka wieków później wraz z Wielkimi Mogołami do Indii dotarła religia islamska. W 1498 roku kraj odkrył portugalski żeglarz Vasco da Gama. Począwszy od XVI aż do XIX wieku rządy na północy Indii sprawowali Wielcy Mogołowie, którzy zezwalali na handel Indii z krajami europejskimi. Zmierzch imperium Wielkich Mogołów zapoczątkowany w XVIII wieku ułatwił Brytyjskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej pozyskanie tutaj ogromnych wpływów. W XX wieku nasiliły się jednak tendencje niepodległościowe m.in. pod duchowym przywództwem Mahatma Gandhiego. Ostatecznie zmusiły one Wielką Brytanię do przyznania Indiom i Pakistanowi autonomii w roku 1947. Proces liberalizacji gospodarki indyjskiej zapoczątkowano w latach 80., jednak po dziś dzień w kraju tym ponad połowa obywateli żyje w biedzie.

 3. Geografia

 4. Indie znajdują się w Azji Południowej, graniczą z Pakistanem, Chinami, Nepalem, Bhutanem, Birmą, Bangladeszem. Kraj ma dostęp do Morza Arabskiego, Zatoki Bengalskiej i Morza Andamańskiego. Najwyższy, indyjski szczyt to himalajski Kanczendzonga mierzący 8586 m n.p.m. Największą rzeką jest Ganges uważany przez hindusów za święty. Ponadto administracyjnie do Indii należą archipelagi składające się z licznych wysepek – Andamany i Nikobary leżące na Oceanie Indyjskim. Na terenie Indii znajduje się kilkanaście parków narodowych, wśród których największe to: Park Narodowy Kaziranga chroniącego nosorożca indyjskiego i Park Narodowy Manas, który obejmuje ochroną tygrysa bengalskiego. Wśród indyjskich lasów dominują lasy monsunowe, a obszary leśne w ogóle stanowią około 20% powierzchni kraju, stopniowo ulegając zmniejszeniu w wyniku działalności człowieka. Fauna Indii jest niezwykle zróżnicowana, a najbardziej charakterystyczne gatunki to m.in. żółw kaczuga indyjska, nachur, paw indyjski, niedźwiedź himalajski czy słoń indyjski.

 5. Kultura i religia

 6. Najbardziej charakterystycznym elementem współczesnej kultury indyjskie jest znane na całym świecie Bollywood, czyli indyjski przemysł filmowy pokazujący, jak istotne dla Hindusów są muzyka i taniec, ponieważ znakomita większość filmów produkowanych w Indiach to musicale, najczęściej muzyczne przeróbki znanych produkcji amerykańskich lub brytyjskich. Klasyczna muzyka indyjska to jednak tradycja znacznie starsza niż nowoczesne Bollywood.

  Na ulicach indyjskich właściwie każdy element uzmysławia turystom ogromną odmienność i bogactwo kulturowe. Nawet ubiór, zależny od regionu, w jakim się mieszka, to właściwie odrębna sztuka. Najbardziej charakterystycznym strojem jest bez wątpienia sari, czyli charakterystyczny pas noszony przez Hinduski drapowany na ciele w rozmaity sposób, ozdabiany równie wymyślnie i bogato.

  Klasyczna muzyka indyjska dzieli się przede wszystkim na dwa główne nurty: północny i południowy. Pierwszy znany pod nazwą muzyki hindustańskiej rozpropagował na świecie słynny kompozytor i muzyk – Ravi Shankar grający na charakterystycznym instrumencie o nazwie sitara. Drugi nurt, muzyka karnatacka, stanowi jeden z najstarszych systemów muzycznych na świecie. Inną, niezwykle silnie rozwiniętą w Indiach formą sztuki jest klasyczny taniec, dzielący się na siedem podstawowych, zupełnie odrębnych stylów. Ekspresja w danym tańcu zależy od regionu, w którym powstał, jednak każdy ze stylów to taniec związany z obrzędami religijnymi, wyjątkowymi strojami i opowiadaną historią.

  Wśród religii w Indiach dominuje hinduizm, który jednak daleki jest od pełnej jednolitości. Z hinduizmu na terenie Indii wywodzi się tzw. system kastowy polegający na podziale społeczeństwa na grupy, do których przynależność dziedziczy się. Druga znacząca w Indiach religia to islam.

Zwiń
Wakacje

Indie – inspiracje podróżnicze

Forty i pałace Radżastanu

Poznaj niezwykłą historię, a co za tym idzie – odkryj fantastyczne forty Radźputów i Wielkich Mogołów w Udaipurze, Jodhpurze, Jaisalmerze czy w Jaipurze w trakcie wakacji w Indiach. Te imponującej wielkości kompleksy budowli obronnych i pałacowych powstawały przed wiekami, a następnie długo służyły wielkim dynastiom w czasach ich świetności. Teraz są jednymi z najpopularniejszych zabytków, odwiedzanych przez wycieczki objazdowe po Indiach. Zwiedza się je z przewodnikiem, który odkrywa przed podróżującymi zawiłe historie wielkich rodów, tajemnice zabytkowego budownictwa czy życiorysy najświetniejszych władców tych terytoriów, którzy zasłynęli w dziejach mniej lub bardziej chlubnymi czynami.

Kanały wodne Kerali

Rozkoszuj się najlepszymi na świecie owocami morza, płynąc kanałami wodnymi, wzdłuż których na wietrze kołyszą się rozłożyste palmy lub wręcz po obu ich stronach widnieje bujna, dziewicza dżungla. Wyjątkowy rejs tradycyjną łodzią pozwala się wyciszyć, poznać unikalny stan Indii z zupełnie innej perspektywy, a przy tym podziwiać mijane po drodze krajobrazy, które będą zmieniały się jak w kalejdoskopie. Ponadto ta typowa dla Kerali atrakcja umożliwia obserwację trybu życia jego mieszkańców, co stanowi mus podczas wycieczki objazdowej po Indiach. W trakcie rejsu dostrzeżesz pola ryżowe uprawiane przez lokalnych rolników, rybaków próbujących szczęścia czy kobiety robiące pranie w kanale lub plotkujące na progach swych domostw. Wczasy w Indiach bez Kerali? Niemożliwe!

Święte Varanasi

Zostań świadkiem ceremonii pogrzebowych podczas wycieczki łodzią po Gangesie w świętym Varanasi, zapomnij o tym, czego nauczyła Cię zachodnia cywilizacja, ponieważ to miasto będzie istnym atakiem na wpajane nam od najmłodszych lat standardy i przyzwyczajenia. Jedno jest pewne, a mianowicie to, że w Varanasi poczujesz się jak w innym świecie, w którym nie funkcjonują znane Ci zasady. Poznasz tutaj kulturę ekstremalnie odmienną od europejskiej, doświadczysz na własnej skórze mistycyzmu świętej rzeki hindusów, w której zobaczysz rozmaitych mieszkańców Indii odprawiających modły. Nie czekają tutaj na Ciebie luksusowe hotele czy drinki z palemką, a po prostu przeżycie nie z tej ziemi – oto prawdziwa podróż do Indii. Koniecznie dodaj Varanasi do swojego programu wakacji w Indiach!

Rikszą przez Delhi

Zobacz na własne oczy, jak wygląda codzienne życie Starego Delhi, jeżdżąc po wąskich uliczkach tradycyjną rikszą. Przeciskanie się przez liczne stragany z rozmaitością produktów i wymijanie pieszych może wydawać się niemałym wyzwaniem, jednak z pewnością nie dla doświadczonego, lokalnego kierowcy, a o takiego nie musisz się rzecz jasna martwić, gdy podróżujesz z Planet Escape. Zapachy dziesiątek rodzajów curry świdrujące Twoje nozdrza, wielobarwność produktów, tkanin, biżuterii i rękodzieła oferowanych na lokalnych stoiskach przyprawiające o pozytywny zawrót głowy, a do tego wszystkiego – autentyczne życie indyjskiej ulicy, które trzeba poznać wybierając się na wycieczkę objazdową po Indiach. Być na wczasach w Indiach i nie przejechać się rikszą? To niemal tak, jakby nie ruszać się z domu!

Podróż pociągiem przez Indie

Zobacz prawdziwe indyjskie oblicze podczas nieodłącznego na wczasach w Indiach przejazdu pociągiem. Mijane po drodze krajobrazy uświadamiają, jak zróżnicowany jest ten ogromny kraj, pełen kontrastów i skrajności, ale i niesamowitego piękna. My proponujemy pozwiedzać pociągiem zwłaszcza chaotyczny stan Radżastan lub wybrać się w trasę wiodącą do monumentalnego Taj Mahal. Sam zdecyduj, czy chcesz zaznać odrobiny luksusu w ekskluzywnej kolei z eleganckimi wagonami restauracyjnymi, czy zbratać się z tubylcami i poznać prawdziwe życie w Indiach, korzystając ze standardowego pociągu. Jedno jest pewne – przejazdy pociągiem to świetna opcja urozmaicenia wakacji w Indiach.

Taj Mahal

Zachwyć się blaskiem wschodzącego słońca, stojąc na wprost najpiękniejszego pomnika miłości, jaki ludzkość kiedykolwiek widziała, a co najważniejsze – stworzyła. Mauzoleum przypominające ogromny pałac z arabskich baśni kazał wznieść władca z dynastii Wielkich Mogołów, upamiętniając w ten sposób swoją przedwcześnie zmarłą, ukochaną małżonkę. Marmur zdobiony wieloma tysiącami kamieni szlachetnych mieni się w indyjskim słońcu, zaś kolejni turyści próbują otrząsnąć się z wrażenia, jakie robi na nich ta niesamowita budowla podczas podróży po Indiach.

Kiedy jechać do Indii?

POGODA W INDIACH

W Indiach wyróżnia się trzy pory roku: zimę, lato oraz porę deszczową. Cały kraj podlega wpływom monsunu, który, w zależności od regionu uderza o różnych porach roku.

ZŁOTY TRÓJKĄT I RADŻASTAN
Podróż trasą Złotego Trójkąta najlepiej zaplanować pomiędzy listopadem a marcem. Temperatury wówczas są umiarkowane, w ciągu dnia stosunkowo wysokie, lecz nie uciążliwe. Maj i czerwiec to najgorętsze miesiące w roku .W okresie naszego europejskiego lata północ Indii znajduje się pod wpływem monsunu, a rejon Rajastanu staje się jest ekstremalnie gorący i suchy - temperatury sięgają 30°C, a w Delhi dochodzą nawet do 45 °C. Powoduje to, że podróże w tym czasie są niezwykle uciążliwe.

KERALA - południowe Indie
Południowe Indie są najbliżej równika, zatem temperatury przez cały rok są wysokie i rzadko spadają poniżej 22 st. C. Pora deszczowa przypada tu w miesiącach od czerwca do października przynosząc obfite opady i groźne cyklony. Najgorętsze miesiące to maj i czerwiec. Spokojne wody wschodniego wybrzeża mają przez cały rok przyjemną temperaturę, która nigdy nie spada poniżej 25 °C.

Nie polecamy

Przeciętna

Dobra

Najlepsza

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII

Indie

11.12.2018 / Leszek

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wycieczki. Organizacja była znakomita. Samochody zawsze były podstawiane przed wyznaczoną godziną, więc wszelkie przejazdy i transfery były bezproblemowe. Przewodnicy bardzo dobrzy. Program był świetny: Amritsar, Delhi, Agra, Jaipur, Goa. Dziękujemy bardzo za zorganizowanie tej podróży. Chętnie skorzystamy z Państwa usług w przyszłości.

Fantastyczny Wyjazd

06.01.2016 / Anita / Bogdan / + cała grupa z Wrocławia

Bardzo dziękujemy za profesjonalnie zorganizowany wyjazd do Indii.Mieliśmy dużo różnych życzeń przed wyjazdem ale wszystkie zostały zrealizowane w 100%.Wszystko dopięte na ostatni guzik,przeloty,transporty,przewodnicy,hotele-fantastyczne.Bardzo przydatny był Escape Box.Na pewno nie był to ostatni wyjazd z tym Biurem.Jeszcze raz dziękujemy,zwłaszcza Panu Piotrowi,który miał do nas anielską cierpliwość.

INDIE, BHUTAN, ANDAMANY

29.12.2015 / Małgorzata / Wiesław

Gratulacje !!
Organizacja całej imprezy niesamowita, wręcz perfekcyjna ! Przeloty i obsługa na miejscu zawsze o czasie !! Niestety nie zauważyliśmy nikogo na lotnisku w Delhi i daliśmy sie lekko zabrać ale bez większych skutków ubocznych. Mogliśmy poczuć dotyk prawdziwych Indii i Bhutanu . Przywieżliśmy moc wrażeń ale również nowe znajomości, poznaliśmy naprawdę fajnych ludzi !!
Udało nam się nieco odwieść przewodników od pokazywania nam tylko "turystycznych miejsc" więc mieliśmy okazję po prostu być pomiędzy tubylcami. Prawdziwe Andamany to również niesamowite, przepiękne wyspy jeszcze nie skażone masową turystyką !!

Dziękuję za wspaniałą podróż do Indii, która przerosła moje oczekiwania pod każdym względem!

06.09.2015 / Iwona

Dziękuję za wspaniałą podróż do Indii, która przerosła moje oczekiwania pod każdym względem! :) Przepiękna roślinność, przepyszne jedzenie, piękne piaskowe plaże, relaksacyjne masaże, joga to wszystko mogłam przeżyć dzięki ekipie Planet Escape w Kerali, jednym z najpiękniejszych miejsc jakie dotychczas udało mi się odwiedzić!

Świetny program, który poza odpoczynkiem zapewnił też poznanie kultury Indii, dostarczając wielu niezapomnianych i ekstremalnych wrażeń ;) jak podróż indyjskim pociągiem, czy trekking w poszukiwaniu tygrysów!:D

Do usłyszenia przy okazji kolejnej podróży!

Jesteśmy przekonani, że Zespół Planet-Escape jeszcze niejednokrotnie otrzyma od nas prośbę o zorganizowanie szytej na miarę podróży życia

25.03.2015 / Ewelina / Irek

Poprosiliśmy zespół Planet Escape o organizację wyprawy do Bhutanu oraz indyjskiej Kerali. Współpraca przy opracowywaniu szczegółów programu, wariantów i ich modyfikacji była nie tylko bardzo sprawna i sympatyczna, ale także okazałe się w 110% trafiona. Własne doświadczenia Panów z P-E oraz pieczołowity dobór partnerów w Indiach oraz Bhutanie pozwoliły nam skupić się całkowicie na chłonięciu egzotyki miejsc, kontaktów z ludźmi i urokom hoteli. Cała reszta "działa się sama" za sprawą wielu osób zaangażowanych w realizację programu. Książeczka z planem podróży, mimo iż nie wielka, to zawierała waszytkie ważne i potrzebne informacje i zawsze była pod ręką.
Jesteśmy przekonani, że Zespół Planet-Escape jeszcze niejednokrotnie otrzyma od nas prośbę o zorganizowanie szytej na miarę podróży życia.

Planet Escape - biuro godne polecenia !

27.03.2014 / Jola / Andrzej / Hania / Paweł

Wybraliśmy Indie chcąc aby były to nasze rodzinne wakacje oraz okazja do odwiedzin syna / brata/ ,który od 1,5 roku pracuje w Mumbaju. Dlaczego z Planet Escape ? tak naprawdę to nie wiem, chyba zaufałam kobiecej intuicji bo o biurze dotychczas nie słyszałam. To był rodzinny wspaniały wyjazd. Wszystkie elementy podróży zadziałały bez zarzutu. W ciągu 13 dni odwiedziliśmy Złoty Trójkąt , odpoczywaliśmy na GOA na rajskiej plaży w Palolem a następnie zwiedzaliśmy Mumbaj . Urodziny na plażach Goa wśród najbliższych- ja miałam to szczęście !!!! Podróż spełniła nasze oczekiwania , program ciekawy ale nie przeładowany, dawało to dużą swobodę ,której brakuje w wyjazdach grupowych. Na całej trasie czuliśmy stałą lecz dyskretną opiekę indyjskiego biura podróży , z którym współpracuje Planet Escape. Mieliśmy poczucie spokoju i bezpieczeństwa w całej podróży i ani przez moment nie czuliśmy ,że jesteśmy pozostawieni sami sobie.
Jedyna uwaga dotyczy naszego kierowcy po północy Indii -o ile jako kierowca wywiązywał się świetnie ze swoich obowiązków o tyle raczej słaba znajomość j. angielskiego oraz znikoma rola jako przewodnika grupy pozostawiała wiele do życzenia . Było to szczególnie dokuczliwe wobec natarczywości lokalnych "przewodników " i drobnych naciągaczy. Oczekiwaliśmy, zgodnie z programem wyjazdu, że kierowca będzie naszym przewodnikiem po północy Indii. Mimo tej niedogodności nasza podróż do Indii była wspaniałą podróżą, wspaniałe rodzinne wakacje. Podróż " szyta na miarę" dla rodziny.

Planet Escape - biuro godne polecenia ! Jola

Organizacja wyjazdu od początku do końca bez zarzutu

13.03.2014 / Marek

Kiedy ma się tylko 9 dni żeby odpocząć i ogromną niechęć do wyjazdów z grupami, oferta Planet Escape jest akurat bo właściwie jej nie ma :-) Są pomysły, propozycje miejsc, czasu, przelotów, ale dopiero wspólnie z chłopakami z Planet E. tworzymy cały pakiet tylko dla nas. Tym razem zaproponowali nam Indie wraz z Delhi, Bombajem i Goa. Ale na te kilka dni doszliśmy do wniosku, że wystarczy Bombaj i Goa i jak chcieliśmy, tak dostaliśmy. Organizacja wyjazdu od początku do końca bez zarzutu. Osoby z zaprzyjaźnionego z nimi biura hinduskiego, które nas przejęło na miejscu - również super. Zainteresowani, profesjonalni, sprawdzający czy wszystko OK. Miejscówka na Goa na samej plaży, czysto, tanio i wypoczynkowo.Polecamy i już planujemy kolejny wyjazd w lato.
Marek i Zbyszek

Profesjonalizm, kompetencja, odpowiedzialność, atrakcyjność i elastyczność w podejściu do klienta to cechy Firmy Planet Escape

12.03.2014 / Czarek / Ela

Po zaliczeniu północnej Afryki postanowiliśmy wybrać się w "podróż życia". Padło na Indie. Postawiliśmy na Planet Escape, choć nikt o nich nie słyszał, a kilka internetowych opinii napisano w sierpniu 2013 r.. Profesjonalnie przygotowany zestaw wyjazdowy przyniósł nam do domu kurier i wtedy nabraliśmy względnego zaufania do naszego pomysłu. Wystartowaliśmy z Okęcia i od tej chwili każdy z 13 następnych dni przynosił realizację kolejnych marzeń. Wszystkie ogniwa misternego łańcuszka naszej podróży zadziałały perfekcyjnie. Hotele, komunikacja, atrakcje pokrywały się dokładnie z otrzymanym opisem. Drobne uwagi "Chłopaki" wzięli od razu pod uwagę. Szczęśliwie, napakowani wrażeniami wróciliśmy do domu. Chciałoby się być tak traktowanym przy każdej okazji, w każdej życiowej sytuacji i przez każdą polską firmę.
Profesjonalizm, kompetencja, odpowiedzialność, atrakcyjność i elastyczność w podejściu do klienta to cechy Firmy Planet Escape. Do godnego polecenia wszystkim globtroterom nie gustujących w styropianowym, kurortowym wylegiwaniu się na przyhotelowych basenach.
Ja jeszcze z Wami wyjadę....