Wakacje w stylu “barefoot luxury”: Najlepsze luksusowe hotele w Azji

Zainspiruj się i przeczytaj o podróży swoich marzeń na blogu

Wakacje w stylu “barefoot luxury”: Najlepsze luksusowe hotele w Azji

W ciągu ostatnich dekad podróżowanie zmieniło się nie do poznania. W epoce łatwo dostępnych lotów i masowej turystyki coraz więcej osób poszukuje wyjątkowych, niestandardowych doświadczeń. W tym kontekście termin „barefoot luxury” zyskuje na popularności, definiując nowy sposób spędzania wakacji, który łączy prostotę i autentyczność z luksusem i wysoką jakością usług. Zamiast marmurowych podłóg i kryształowych żyrandoli, tutaj luksus jest definiowany przez nocleg w prywatnej willi z widokiem na plaże, świeże, lokalne potrawy serwowane na tarasach otoczonych dżunglą czy też spa oferujące zabiegi oparte na tradycyjnych metodach uzdrawiania.

Koncepcja „barefoot luxury” nie kończy się na komforcie i luksusie. Współczesne społeczeństwo coraz bardziej docenia wartość odpowiedzialnej konsumpcji i ekologii. W tym kontekście termin „barefoot luxury” łączy w sobie pragnienie komfortu i luksusu z poszanowaniem środowiska. Hotele często są budowane z lokalnych materiałów, z minimalnym wpływem na otaczające środowisko. Coraz częściej obiekty „barefoot luxury” korzystają z energii słonecznej lub wiatrowej, zmniejszając tym samym swój ślad węglowy, stosują też systemy oszczędzające wodę, takie jak np. zbiorniki na deszczówkę.  Wiele z tych miejsc angażuje się w edukację ekologiczną, oferując warsztaty i prelekcje na temat zachowania środowiska oraz wspierając lokalne inicjatywy ochrony przyrody.

Co oznacza podróżowanie w stylu „barefoot luxury”

Kluczem do zrozumienia tej koncepcji jest postrzeganie luksusu nie jako przepychu i ekstrawagancji, ale jako głębokiego doświadczenia i komfortu. „Barefoot luxury” chwali prostotę, autentyczność i bliskość z naturą, jednocześnie nie rezygnując z wygód i udogodnień.

Wyobraźcie sobie willę na drzewie w sercu dżungli, z panoramicznym widokiem na nieskażoną przyrodę. Rano budzi Was śpiew ptaków, a na śniadanie podawane są świeże owoce i lokalne przysmaki. Chociaż jesteście z dala od cywilizacji, Wasza willa jest wyposażona we wszystkie nowoczesne udogodnienia, takie jak klimatyzacja, Wi-Fi czy luksusowe łazienki. Lub wyobraźcie sobie spokojny hotel na plaży, gdzie Wasze zakwaterowanie to luksusowy namiot tuż przy brzegu morza. Możecie spacerować boso po ciepłym piasku, nurkować w krystalicznie czystej wodzie, a wieczorem delektować się kolacją przygotowaną przez kucharza z gwiazdką Michelin, podczas gdy słońce zachodzi za horyzont.

Dlaczego warto podróżować w stylu „barefoot luxury”?

Kiedy współczesny świat zdominowany jest przez technologię, szybkie tempo życia i ciągły zgiełk, podróżowanie w stylu „barefoot luxury” staje się atrakcyjnym antidotum na te stresy. Ale co tak naprawdę sprawia, że podróżowanie w tym stylu jest wartościowe?

Podróżowanie w stylu „barefoot luxury” pozwala na głębsze połączenie z miejscem, które odwiedzamy. Pozwala doświadczyć specyfiki danego regionu, przy jednoczesnym cieszeniu się komfortem i luksusem. To idealna opcja dla tych, którzy chcą uciec od zgiełku codziennego życia i zanurzyć się w autentycznym doświadczeniu, nie rezygnując z wygód. Ponadto podróżowanie w stylu „barefoot luxury” kładzie nacisk na unikatowe doświadczenia. Zamiast masowych hoteli i kurortów, Goście mają możliwość zanurzenia się w lokalnej kulturze, zwyczajach i tradycjach, jednocześnie ciesząc się komfortem.

Wiele miejsc promujących ten styl spędzania wakacji przywiązuje wagę do ekologii i zrównoważonego rozwoju. Oznacza to mniej szkodliwy wpływ na środowisko, wsparcie dla lokalnych społeczności i promowanie odpowiedzialnego podróżowania. Chociaż podróżowanie w stylu „barefoot luxury” oferuje luksusowe udogodnienia i usługi, robi to w sposób niepretensjonalny. To luksus bez zbędnej ekstrawagancji, skoncentrowany na jakości i subtelności doświadczenia. W przeciwieństwie do zatłoczonych kurortów, „barefoot luxury” często oferuje bardziej kameralne miejsca, które pozwalają na odprężenie, regenerację i odnalezienie wewnętrznego spokoju. Każde z tych miejsc jest wyjątkowe. Od luksusowych namiotów na afrykańskiej sawannie, przez wille na drzewie w dżungli Tajlandii, po odległe, dziewicze wyspy na Pacyfiku – każde miejsce oferuje coś niepowtarzalnego.

Azja – Najlepsze hotele w stylu “barefoot luxury”

Azja, kontynent pełen różnorodności kulturalnej, historycznej i przyrodniczej, od dawna fascynuje podróżników poszukujących niezapomnianych wrażeń. Jednak w ostatnich latach rośnie zainteresowanie wyjątkową koncepcją podróżowania – filozofią “barefoot luxury”. Hotele, które wyznają tę filozofię, pozwalają gościom zapomnieć o zgiełku codziennego życia, oferując im jednocześnie najwyższy standard usług.

FOUR SEASONS GOLDEN TRIANGLE – CHIANG RAI, TAJLANDIA

 

Hotel Four Seasons Golden Triangle

Położony w zakątku północnej Tajlandii, gdzie granice trzech krajów – Tajlandii, Laosu i Birmy – łączą się w Złotym Trójkącie, hotel Four Seasons Tented Camp Golden Triangle jest prawdziwym majstersztykiem luksusu w połączeniu z dziką naturą. Oto kilka powodów, dla których ten wyjątkowy obiekt jest doskonałym przykładem koncepcji „barefoot luxury”.

Hotel został zaprojektowany tak, aby umożliwić Gościom pełne zanurzenie w otaczającej go dzikiej przyrodzie. Otoczony gęstą dżunglą i z widokiem na rzekę Mekong, obiekt oferuje niesamowite doświadczenia, takie jak wycieczki łodzią, trekkingi po okolicy, wycieczki do okolicznych wiosek, wycieczki rowerowe czy łowienie ryb z mieszkańcami regionu. Zamiast tradycyjnych pokoi czy willi, Goście są zakwaterowani w luksusowych namiotach. Chociaż namioty mają kolonialny styl safari, oferują one wszystkie udogodnienia charakterystyczne dla hotelu klasy premium – od głębokich wanien po prywatne tarasy z widokiem na dżunglę. Four Seasons Tented Camp jest również aktywnie zaangażowany w praktyki zrównoważone. Służy to nie tylko ochronie środowiska, ale także wsparciu lokalnych społeczności, na przykład poprzez programy ochrony słoni. Wszystko, począwszy od wystroju wnętrz namiotów po oferowane doświadczenia, jest głęboko zakorzenione w lokalnej kulturze i tradycji. Goście mają okazję poznawać prawdziwą Tajlandię, jej kulturę, kuchnię i historię.

SONEVA KIRI – KOH KOOD, TAJLANDIA

Soneva Kiri Koh Kood

Soneva Kiri, położony na spokojnej wyspie Koh Kood, u wschodnich wybrzeży Tajlandii, jest jednym z najbardziej ekskluzywnych hoteli na świecie. Dzięki swojej niepowtarzalnej koncepcji luksusu zintegrowanego z naturą, hotel jest doskonałym przykładem filozofii „barefoot luxury”.  W Soneva Kiri Goście są zachęcani do porzucenia obuwia tuż po przybyciu i cieszenia się prostotą bycia boso. Ten gest symbolizuje głębszą filozofię hotelu, łączącą luksus z powrotem do korzeni i prawdziwym kontaktem z naturą. Wille i budynki w Soneva Kiri są starannie zaprojektowane tak, by harmonijnie wpisywać się w otaczający je krajobraz. Wykorzystując naturalne materiały, jak drewno czy kamień, konstrukcje te stają się niemalże częścią wyspy, jednocześnie oferując luksus na najwyższym poziomie. Każda willa w Soneva Kiri posiada swój prywatny basen oraz bezpośredni dostęp do plaży. Ich ograniczona liczba sprawia, że Goście mogą cieszyć się poczuciem prywatności i intymności.

Filozofia Soneva opiera się na zrównoważeniu luksusu z dbałością o środowisko. Od programów recyklingu, przez wykorzystywanie energii słonecznej, po organiczne restauracje – każdy aspekt działalności hotelu ma na uwadze ochronę środowiska. Soneva Kiri oferuje swoim Gościom nie tylko komfortowy wypoczynek, ale także szereg niepowtarzalnych doświadczeń – od seansów kina pod gołym niebem, przez obserwację gwiazd w profesjonalnym obserwatorium, po lekcje gotowania tradycyjnych tajlandzkich potraw.Początek formularza

NAY PALAD – SIARGAO, FILIPINY

Nay Palay Hideway

Nay Palad, schowany w malowniczych zakątkach Filipin, jest prawdziwym klejnotem wśród luksusowych kurortów. Dzięki swojej unikalnej koncepcji, która łączy niezmącony komfort z harmonią z przyrodą, hotel stanowi esencję idei „barefoot luxury”. Czym wyróżnia się Nay Palad wśród innych luksusowych obiektów? W Nay Palad luksus nie polega na przepychu, ale na prostocie i autentyczności. Goście są zachęcani, aby zostawić obuwie i codzienne troski za drzwiami i cieszyć się spokojem, komfortem i pięknem otaczającego ich świata.

Budynki i wille Nay Palad zostały zaprojektowane tak, aby wtapiać się w otaczające je środowisko. Korzystając z naturalnych materiałów, takich jak bambus i kamień, konstrukcje te nie tylko uzupełniają krajobraz, ale także oferują Gościom spokój i komfort. W Nay Palad nie ma tradycyjnego menu czy ustalonych godzin posiłków. Zamiast tego Goście są traktowani jak rodzina, z indywidualnie dostosowanymi do ich potrzeb posiłkami i aktywnościami, co sprawia, że każda wizyta jest jedyna w swoim rodzaju. Hotel dokłada również wszelkich starań, aby jego działalność była zrównoważona i ekologiczna. Lokalne, organiczne produkty, praktyki oszczędzania wody i energii oraz programy ochrony lokalnego ekosystemu to tylko niektóre z działań Nay Palad na rzecz środowiska.

Oprócz luksusowych udogodnień, Nay Palad oferuje autentyczne doświadczenia, które umożliwiają zanurzenie się w lokalnej kulturze. Od warsztatów rękodzieła po wyprawy na pobliskie wyspy – każdy element pobytu jest starannie zaplanowany, aby Goście mogli poznać prawdziwe oblicze Filipin.

SHINTA MANI – SIEM REAP, KAMBODŻA

Shinta Mani Angkor

Hotel Shinta Mani, położony w sercu Kambodży w bliskim sąsiedztwie słynnych świątyń Angkor Wat, jest wyjątkowym miejscem, które w pełni oddaje ideę „barefoot luxury”. Wyróżniając się subtelną elegancją, komfortem i głębokim zaangażowaniem w lokalną społeczność, Shinta Mani jest prawdziwym perłą wśród hoteli w Kambodży. Dlaczego warto go odwiedzić? Jednym z najważniejszych aspektów działalności Shinta Mani jest jego głębokie zaangażowanie w społeczność lokalną. Hotel prowadzi własną fundację, która wspiera edukację, zdrowie i rozwój przedsiębiorczości wśród mieszkańców regionu Siem Reap. Ogrody, baseny i inne elementy krajobrazu Shinta Mani zostały zaprojektowane z myślą o stworzeniu oazy spokoju w środku miasta. Goście mogą relaksować się w luksusowych warunkach, mając jednocześnie poczucie bliskości z przyrodą.

Dzięki wykorzystaniu naturalnych materiałów i lokalnego rzemiosła, jego design doskonale wpisuje się w krajobraz Kambodży, jednocześnie oferując luksus i wygodę. Oprócz komfortowych udogodnień, Shinta Mani oferuje także szereg unikalnych doświadczeń, które umożliwiają Gościom zgłębienie kultury i historii Kambodży. Od wycieczek do pobliskich świątyń po warsztaty kulinarne, pobyt w tym hotelu to prawdziwa kulturowa podróż.

NIHI SUMBA – SUMBA, INDONEZJA

Nihi Sumba

Usytuowany na dzikim i nieodkrytym wybrzeżu indonezyjskiej wyspy Sumba, hotel Nihi Sumba definiuje luksus w nowatorski sposób. Jego unikalne podejście do komfortu, połączenie z naturą i zaangażowanie w dobrobyt społeczności lokalnej czyni go prawdziwym klejnotem w kategorii „barefoot luxury”. Składające się z dziewiczych plaż i dzikiej przyrody otoczenie Nihi Sumba jest prawdziwym rajem na ziemi. Goście mogą podziwiać niesamowite zachody słońca, jeździć na koniu wzdłuż plaży, snorkelować lub surfować. Oferta aktywności jest tu naprawdę imponująca – rejsy statkiem, łowienie ryb, trekkingi, wycieczki po wyspie, wycieczki rowerowe, lekcje gotowania – to tylko kilka opcji możliwych podczas wakacji na Sumbie.

Co ważne, każdy Gość Nihi Sumba jest traktowany jak rodzina. Indywidualne podejście do potrzeb, personalizowane menu i aktywności oraz niezwykle przyjazny personel sprawiają, że każdy pobyt jest jedyny w swoim rodzaju. Wille i obiekty hotelowe zostały zbudowane w tradycyjnym, sumbańskim stylu, przy wykorzystaniu lokalnych materiałów i technik. Ten etniczny design tworzy niepowtarzalną atmosferę, która pozwala Gościom poczuć ducha wyspy. Pomimo swojego luksusowego charakteru, Nihi Sumba skupia się na prostocie i autentyczności. Nie ma tu miejsca na pretensjonalność czy nadmiar – zamiast tego Goście doświadczają prawdziwego luksusu w najbardziej naturalnej formie. Nihi Sumba nie jest tylko luksusowym hotelem, ale także aktywnym uczestnikiem społeczności lokalnej. Część dochodów z hotelu jest przeznaczana na wsparcie lokalnych projektów edukacyjnych oraz zdrowotnych i rozwój społeczności przez Nihi Sumba Foundation.

JAPAMALA – TIOMAN, MALEZJA

Japamala Tioman

Japamala, ukryty na tropikalnej wyspie Tioman w Malezji, jest klejnotem wśród hoteli, które wyznaczają standardy „barefoot luxury”. Jego subtelny luksus, połączony z bliskością natury, oferuje doświadczenie, które trudno znaleźć gdzie indziej. W Japamala luksus jest definiowany inaczej. Zamiast przepychu i blichtru, akcent kładziony jest na autentyczność, spokój i bezpośredni kontakt z naturą. Goście są zachęcani do pozostawienia obuwia za drzwiami i zanurzenia się w prawdziwym doświadczeniu „barefoot luxury”. Usytuowany wśród gęstych lasów tropikalnych i wzdłuż prywatnego fragmentu plaży, Japamala oferuje swoim Gościom spokój i prywatność w sercu natury. Jest to idealne miejsce dla tych, którzy pragną uciec od zgiełku codziennego życia. W Japamala mieści się również jedno z najbardziej luksusowych spa w regionie. Oferujące tradycyjne malezyjskie zabiegi i terapie spa jest miejscem, gdzie Goście mogą się odnowić zarówno cieleśnie, jak i duchowo. Restauracje w Japamala serwują wykwintne potrawy, które łączą tradycyjne składniki z nowoczesnym podejściem do kuchni. Goście mogą delektować się smakami Malezji w luksusowym otoczeniu z widokiem na ocean.

Wille i bungalowy Japamala zostały zaprojektowane tak, aby harmonijnie wtapiać się w otaczający krajobraz. Korzystając z naturalnych materiałów i tradycyjnych technik budowlanych, hotel oferuje komfort z szacunkiem dla otaczającego środowiska.

WILD COAST TENTED LODGE – YALA, SRI LANKA

Wild Coast Tented Camp Sri Lanka. Źródło: www.relaischateaux.com

Zlokalizowany na dzikim wybrzeżu, nieopodal bramy do Parku Narodowego Yala, Wild Coast Tented Lodge to kwintesencja „barefoot luxury”. W otoczeniu bujnych dżungli i złotych plaż Sri Lanki, ten wyjątkowy obiekt stanowi harmonijne połączenie luksusu z przyrodą. Namioty – bungalowy, nazywane „kapsułami”, zostały zaprojektowane w sposób przypominający formy spotykane w naturze, takie jak skały czy muszle. Ich kolonialny styl w połączeniu z nowoczesnym wykończeniem tworzy niepowtarzalną atmosferę. Mimo że koncepcja zakwaterowania opiera się na namiotach, nie brakuje tu luksusów. Każda kapsuła wyposażona jest w wyrafinowane udogodnienia, w tym prywatne baseny, z których można podziwiać dziką przyrodę. Lodge przykłada ogromną wagę do ekologii. Odpady są recyklingowane, energia pochodzi z odnawialnych źródeł, a wiele materiałów używanych w obiekcie pochodzi z lokalnych źródeł.

Restauracja na terenie obiektu oferuje dania przygotowywane z lokalnych, sezonowych składników. Goście mogą delektować się tradycyjną kuchnią Sri Lanki w połączeniu z międzynarodowymi akcentami. Położenie tuż przy Parku Narodowym Yala daje niepowtarzalną okazję do obserwacji dzikiej przyrody. Organizowane safari pozwala na spotkanie z leopardami, słoniami i innymi gatunkami w ich naturalnym środowisku. Ponadto hotel oferuje spa z szeroką gamą zabiegów opartych na lokalnych tradycjach i naturalnych składnikach, pozwalając Gościom na pełne relaksu i odnowy doświadczenie.

GILI LANKANFUSHI – MALEDIWY

Gili Lankanfushi

Zlokalizowany na turkusowych wodach Malediwów, Gili Lankanfushi to wyjątkowy hotel, który z powodzeniem definiuje koncepcję „barefoot luxury”. Oferując nieskazitelny komfort w sercu raju, hotel stanowi idealne połączenie luksusu z zrównoważonym podejściem do środowiska. Co czyni Gili Lankanfushi jednym z najlepszych reprezentantów tej kategorii? Przede wszystkim motto hotelu “No News, No Shoes” zachęca Gości do zrzucenia obuwia i zanurzenia stóp w piasku, podkreślając relaksującą atmosferę i bliski kontakt z naturą. Wille w Gili Lankanfushi są położone bezpośrednio nad wodami Oceanu Indyjskiego, co pozwala na kąpiel w oceanie tuż z progu własnego domku. Prywatne tarasy wychodzą na błękitne wody, a otoczenie jest utrzymane w naturalnym stanie, co podkreśla bliskość do przyrody. Każda willa została zaprojektowana w sposób uwzględniający zarówno komfort, jak i ekologię, z wykorzystaniem naturalnych materiałów. Seanse jogi na brzegu oceanu, indywidualne wycieczki na niezamieszkane wyspy czy kolacje przy świecach na plaży – Gili Lankanfushi oferuje niepowtarzalne doświadczenia dostosowane do indywidualnych potrzeb. Hotel przykłada ogromną wagę do ochrony środowiska – stawia na ekologiczne rozwiązania, takie jak uzyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych, programy ochrony raf koralowych czy użycie ekologicznych materiałów w całym obiekcie.

Restauracje na terenie kurortu serwują dania przygotowywane z najświeższych składników, często pozyskiwanych z własnego organicznego ogrodu lub od lokalnych dostawców. Kulinarna podróż przez smaki Malediwów to jedno z głównych doświadczeń w tym miejscu. W środku laguny, z widokiem na błękitne wody oceanu, spa oferuje terapie oparte na tradycyjnych metodach leczenia, korzystając z naturalnych składników, które odżywiają ciało i duszę. Hotel Gili Lankanfushi łączy nieskazitelne piękno Malediwów z luksusem, który jest jednocześnie subtelny i autentyczny. To miejsce, w którym można się odprężyć, poczuć błogość i po prostu być sobą w otoczeniu pięknej przyrody.

 

 

Asia

Asia

Zakochana w podróżach, samochodach i kawie :)

!
Ta strona używa plików cookies.