Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Siem Reap /Kambodża

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Nazywane bramą Angkoru miasto Siem Reap stanowi bazę wypadową do zwiedzania archeologicznego i architektonicznego cudu świata. Niegdyś małe targowe miasteczko, dziś jest jednym z najpopularniejszych ośrodków turystycznych w Kambodży.

Kompleks świątyń Angkoru jest wizytówką nie tylko dawnej cywilizacji Khmerów, ale przede wszystkim całej Kambodży. Niegdyś opisywany przez portugalskiego misjonarza jako las potężnych i przerażających pałaców i świątyń, nadal oszałamia przybyszy ze wszelkich stron świata. Warto poświęcić kilka dni, by po kawałku odkrywać angkorskie świątynie, dziedzińce i krużganki oraz kontemplować je w świetle zachodzącego słońca.

W okolicach Siem Reap znajduje się największe w Azji Południowo-Wschodniej jezioro Tonle Sap. Podczas rejsu po jeziorze zobaczymy życie w tej unikatowej kambodżańskiej wsi, które uwarunkowane jest sezonowymi zmianami poziomu wody. Mieszkańcy żyją tu w domach opierających się na beczkach, fragmentach łodzi lub na palach sięgających 10 metrów. Pływa tu świątynia, szkoła, a nawet komisariat policji…

Zwiń
Kiedy jechać do Siem Reap?

Kiedy jechać do Siem Reap?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Bangkok, świątynie Angkoru i relaks na Koh Rong

Od 14 500 zł

Kambodża, Tajlandia - Bangkok, Siem Reap, Battambang, Phnom Penh, Koh Rong

Na początek Bangkok i jego nieprawdopodobny rozmach. Potem przeskok do majestatycznego Angkoru i idyllicznych wiosek na jeziorze Tonle Sap, rejs łodzią do Battambang i odkrywanie uroczych świątyń oraz wizyta w Phnom Penh, „perle Azji”. A na koniec podróży po Tajlandii i Kambodży – relaks na nieodkrytych, dziewiczych plażach Koh Rong!

Mistyczne świątynie Angkoru i plażowanie na Morzu Andamańskim

Od 13 400 zł

Kambodża, Tajlandia - Bangkok, Siem Reap, Koh Yao Yai

Początek wycieczki do nieprawdopodobne miasto Bangkok, z późniejszym odkrywaniem mistycznych świątyń Angkoru w Kambodży. Jako wisienka na torcie rajska wyspa Koh Yao Yai na wybrzeżu andamańskim w Tajlandii.

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Siem Reap

Siem Reap

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować