Podsumowanie 2018 roku w Planet Escape

Zainspiruj się i przeczytaj o podróży swoich marzeń na blogu

Podsumowanie 2018 roku w Planet Escape

Jak co roku, zapraszamy na krótkie podsumowanie tego, co działo się u nas przez ostatnie 12 miesięcy. A działo się naprawdę sporo! Jak zwykle podróżowaliśmy dużo i w najdalsze zakątki świata. Wprowadziliśmy do naszej oferty kilka nowych, ciekawych programów, pięknie położone, butikowe hoteliki oraz – co ważniejsze – przeprowadziliśmy inspekcję tych, które używaliśmy do tej pory. Naszą pasją chcemy zarazić także i Was, dlatego bardzo mocno rozwijamy naszego bloga. Powiększył się również nasz zespół: jest już nas 23 osoby! Przeprowadziliśmy mały remont naszego krakowskiego biura, więc wkrótce pochwalimy się, jak pracujemy.

Jak wiecie, każdy z nas uwielbia odkrywać świat, możecie więc być pewni, że organizację swoich wymarzonych wakacji powierzacie prawdziwym pasjonatom, którzy swoją wiedzę czerpią nie z Internetu, a swoich własnych podróżniczych doświadczeń. Gdzie byliśmy w 2018 roku? Odwiedziliśmy m.in. Boliwię, Chile, Kolumbię, Afganistan, Liban, Gruzję, Indie, Oman, Mauritius, Reunion, RPA, Namibię, Maroko, Abchazję, Senegal, USA, Sudan, Tajlandię, Chiny, Kambodżę,  Sri Lankę, Zanzibar, ZEA… Nasze wojaże postanowiliśmy uwiecznić na filmach, tworząc kilkuminutowe relacje. Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji ich zobaczyć, zapraszamy!

Jak już wiecie, nas zespół urósł aż do 23 osób. Dołączyli do nas Agnieszka, Ania B. Ania L., Bartek, Magda, Ola, Olek i  Przemek. Dostosowaliśmy więc biuro dla nich i na pewno w tym roku wrzucimy na naszego bloga fotorelacje. Jesteście ciekawi, jak pracujemy?

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, nasza oferta sukcesywnie się powiększa, a rok 2018 był pełen nowości. Oto lista programów, które dodaliśmy w ostatnich 12 miesiącach na naszą stronę:

AMERYKI

 1. Chile & Wyspa Wielkanocna
 2. Naturalne skarby Andów. Niesamowita podróż po Ameryce Łacińskiej
 3. Kolumbia – kawa, Karaiby i Park Tayrona
 4. Kostaryka & Panama – Relaks wśród dzikiej przyrody

AFRYKA & BLISKI WSCHÓD

 1. Self-drive po Namibii
 2. Namibia Exclusive
 3. Oman & Zanzibar
 4. Tropem Trzech Emiratów
 5. Wyspa Książęca – relaks na końcu świata

AZJA & OCEANIA

 1. Hong Kong & Bohol
 2. Hong Kong & Siargao
 3. Wycieczka na tajemniczą Sulawesi
 4. Narty w Kaszmirze i plażowanie na Andamanach
 5. Laos – Północ & Południe w pigułce
 6. Klejnot Mekongu
 7. Australia w pigułce
 8. Nowa Zelandia – z północy na południe

W 2018 roku rozwijaliśmy również naszego podróżniczego bloga. Przygotowaliśmy dla Was cykl artykułów – poradników o tym, jak przygotować się do wakacji np. w Tajlandii czy na Kubie i opisywaliśmy dla Was nasze podróże. Na blogu znajdziecie również inspiracje podróżnicze, ciekawostki o świecie i rankingi, np. dotyczące naszych ulubionych hoteli. Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji poczytać, poniżej wybraliśmy dla Was najciekawsze artykuły dodane w 2018 roku.

 1. 15 najpiękniejszych miejsc z listy UNESCO, które warto odwiedzić
 2. Wolontariat – pomóż zwierzętom i przeżyj przygodę!
 3. Inny świat, w którym zatrzymał się czas – podróż przez kubańską rzeczywistość
 4. Filipiny – relacja z podróży
 5. Nowy Jork na kilka sposobów
 6. Kolumbijskie impresje
 7. Najbardziej obrzydliwe potrawy świata
 8. Kerala – inne oblicze Indii. Co warto zobaczyć?
 9. Jak się przygotować przed podróżą do Indonezji
 10. Relacja z podróży do Namibii
 11. TOP 6 hoteli na Manitiusie wg Planet Escape
 12. Najlepsze miejsca na safari w Afryce. Co warto zobaczyć, jak się przygotować?
 13. Relacja z podróży na Zanzibar
 14. Wakacje na Filipinach – porady, ciekawostki, szczepienia, kultura, plaże
 15. Podróż na Sri Lankę – porady praktyczne
 16. 12 najciekawszych targów świata, które musisz odwiedzić!
 17. Jak obchodzone jest Święto Zmarłych na świecie?
 18. Kapsztad – 10 największych atrakcji
 19. Malediwy, Mauritius czy Seszele: co wybrać na podróż poślubną?
 20. 8 powodów, dla których warto wybrać się do Oaxaki
 21. Najciekawsze odkrycia hotelowe w 2018 roku

Jak co roku, przygotowaliśmy zestawienie 10 kierunków najchętniej wybieranych przez klientów Planet Escape. Co ciekawe, coraz większą popularnością cieszą się kierunki „poza utartym szlakiem”, szczególnie Afryka. Gdzie podróżowaliście w 2018 roku?

 1. Namibia
 2. Oman
 3. Wyspy Św. Tomasza i Książęca
 4. Brazylia
 5. Kostaryka
 6. Liban
 7. Japonia
 8. Kolumbia
 9. Australia
 10. Zambia

A jakie mamy plany na 2019 rok? Przede wszystkim – podróże, podróże i jeszcze raz podróże! Wybieramy się do Korei, Japonii, Australii, Norwegii, Etiopii, Omanu, Iranu, Namibii, Wietnamu, na Seszele i Filipiny. Jeszcze nie wszyscy mają sprecyzowane plany podróżnicze, wiec możecie być pewni, że będzie tego o wiele więcej! W 2019 roku planujemy wzbogacić naszą ofertę o kilka ciekawych kierunków. Na pewno rozwiniemy dział Bliskiego Wschodu (już niedługo podzielimy się z Wami szczegółami), w planach mamy również wzbogacenie oferty o kraje afrykańskie – Mali, Sudan, Etiopię, Rwandę, Zambię czy Botswanę. Marcin, który spędził kilka lat w Chinach, przygotowuje ciekawy program po największych atrakcjach Państwa Środka, a nasze liczne podróże do Indii zaowocują kilkoma atrakcyjnymi ofertami – m.in. do Kaszmiru, Ladakhu czy Madhya Pradesh. W planach również jest rozwinięcie ofert do kierunków, które już od dawna znajdują się w naszej ofercie, np. w Indonezji planujemy dodać Papuę. Ponadto będziemy chcieli inspirować Was naszymi filmowymi relacjami z podróży, więc zachęcamy do śledzenia naszego kanału na YouTube. Wkrótce na naszym blogu kolejne artykuły, w tym relacja z naszego biura w Krakowie.

 

Asia

Asia

Zakochana w podróżach, samochodach i kawie :)

!
Ta strona używa plików cookies.