Fotograficzna podróż po sercu Południowej Afryki

Zainspiruj się i przeczytaj o podróży swoich marzeń na blogu

Fotograficzna podróż po sercu Południowej Afryki

Podróże mają tę niezwykłą moc, że pozwalają nam nie tylko zobaczyć świat, ale także doświadczyć go wszystkimi zmysłami. Dziś zabieramy Was w niezwykłą podróż śladami Tomka z Planet Escape, który postanowił odkryć trzy wyjątkowe kraje Afryki: RPA, Lesotho i Eswatini. Jego relacja, bogata w zapierające dech w piersiach zdjęcia, to nie tylko pamiątka z podróży, ale przede wszystkim inspiracja i zachęta do tego, by samemu wyruszyć na odkrywanie świata.

Podczas tej wyjątkowej ekspedycji Tomek zanurzył się w różnorodności kulturowej i przyrodniczej Republiki Południowej Afryki, odwiedzając zarówno pulsującą życiem metropolię, jaką jest Kapsztad, jak i odległe krajobrazy pełne dzikiej przyrody. Na jego trasie znalazł się park Krugera pełen dzikich zwierząt, oferujący spektakularne widoki – Przylądek Dobrej Nadziei, legendarny punkt, gdzie Atlantyk spotyka się z Oceanem Indyjskim – Przylądek Igielny oraz słynna plaża Boulders, na której żyje kolonia afrykańskich pingwinów. Nasz przyjaciel odwiedził również majestatyczne Góry Smocze, które stanowią naturalną granicę między RPA, a Królestwem Lesotho, oraz Panorama Route i Garden Route, dwie najbardziej malownicze trasy w RPA.

Wśród wielu fascynujących doświadczeń, które zebrał podczas swojej podróży po południowej Afryce, jedno wyróżnia się szczególnie – pływanie z rekinami. Jako zapalony miłośnik ekstremalnych przygód, od dawna marzył o tym, aby znaleźć się twarzą w twarz z tymi budzącymi respekt morskimi stworzeniami. To doznanie, odbywające się w bezpiecznych klatkach zanurzonych w wodach Oceanu Atlantyckiego, pozwoliło mu na bliskie spotkanie z rekinami, jednocześnie zapewniając pełne bezpieczeństwo.

Po ekscytujących przygodach w RPA, podróż Tomka przeniosła się do Eswatini, dawniej znanego jako Suazi. To małe, lecz pełne uroku królestwo, ukryte między RPA, a Mozambikiem, zachwyciło go swoją autentycznością i bogactwem kultury. Zafascynowany unikalnymi tradycjami i dziką przyrodą, odkrywał Eswatini, przechadzając się po lokalnych rynkach i podziwiając afrykańskie rzemiosło, oraz odwiedzając tradycyjne wioski, w których doświadczał niezwykłej gościnności ludu Swazi.

Podczas swojego pobytu w Eswatini, Tomek przemierzał rezerwaty przyrody, takie jak Malolotja Nature Reserve, pełne malowniczych krajobrazów, wodospadów, zachwycające bogatą florą i fauną. Najważniejszym punktem jego podróży była możliwość obserwacji dzikich zwierząt, takich jak zebry, antylopy i różnorodne gatunki ptaków. To prawdziwa gratka dla każdego miłośnika dzikiej przyrody. Eswatini, choć małe, zrobiło na nim ogromne wrażenie swoją różnorodnością i pięknem.

Następnie nasz podróżnik udał się do Lesotho, nazywanego “Królestwem w niebie” ze względu na swoje wysokie położenie. W Lesotho, całkowicie otoczonym przez RPA, dominują górskie krajobrazy, co czyni go idealnym miejscem dla miłośników trekkingu i przygód na świeżym powietrzu. Tomek zwiedzał Thaba Bosiu, historyczne miejsce, które jest ważne dla tożsamości narodowej Lesotho. Zafascynowany historią kraju, eksplorował również Semonkong, znane z imponującego wodospadu Maletsunyane Falls, jednego z najwyższych w południowej Afryce.

Pobyt w Lesotho był również okazją, aby doświadczyć tradycyjnego życia w górskich wioskach, gdzie czas zdaje się płynąć wolniej, a życie codzienne jest głęboko zakorzenione w tradycji. Jazda konna po malowniczych górskich szlakach dała Tomkowi unikalną perspektywę krajobrazu i kultury tego niesamowitego miejsca. Lesotho, z jego przyjaznymi mieszkańcami i oszałamiającymi widokami, stanowiło kolejny rozdział w jego afrykańskiej przygodzie, pełny wrażeń i niezapomnianych doświadczeń.

Fotorelacja Tomka z Planet Escape z Afryki to niezwykłe świadectwo odkrywczej podróży przez RPA, Eswatini i Lesotho. Każde zdjęcie to przykład różnorodności kulturowej i naturalnego piękna Afryki, od dzikiej przyrody, przez zapierające dech w piersiach krajobrazy, po ciepłe spotkania z jej mieszkańcami. Ta kolekcja fotografii nie tylko przybliża nam afrykańską rzeczywistość, ale także inspiruje do własnych przygód, podkreślając wartość podróżowania z otwartością i szacunkiem do odwiedzanych miejsc i kultur.

PODRÓŻ DO RPA – KAPSZTAD, PRZYLĄDEK DOBREJ NADZIEI & GARDEN ROUTE

RPA – Kapsztad, widok na Górę Stołową

Kapsztad – Góra Stołowa

Kapsztad – Góra Stołowa, Maclear’s Beacon

Kapsztad – Góra Stołowa

Kapsztad – Góra Stołowa

Kapsztad – Lion’s Head

Nurkowanie z rekinami

Nurkowanie z rekinami

Kapsztad – Plaża Muizenberg

Kapsztad – Long Beach

Plaża Boulders i jej słynni mieszkańcy

Plaża Boulders

Przylądek Dobrej Nadziei

Przylądek Dobrej Nadziei

Przylądek Igielny – granica pomiędzy Oceanem Atlantyckim i Indyjskim

W drodze – Garden Route

Garden Route

Garden Route

Garden Route

Garden Route

KOLEJNY ETAP WYCIECZKI DO RPA – GÓRY SMOCZE

Góry Smocze

Góry Smocze

Góry Smocze

Góry Smocze

OBJAZD PO RPA – PANORAMA ROUTE

Panorama Route

Panorama Route

Panorama Route

Panorama Route

Panorama Route

Panorama Route

Panorama Route

SAFARI W PARKU KRUGERA

Park Krugera

Park Krugera

Park Krugera

Park Krugera

Park Krugera

PODRÓŻ DO KRÓLESTWA ESWATINI

Eswatini

Eswatini

Eswatini

Eswatini

 

Eswatini

Eswatini

FOTORELACJA Z PODRÓŻY DO LESOTHO

Lesotho

Lesotho

Lesotho

Lesotho

Lesotho

Lesotho

Lesotho

Lesotho

Lesotho

Lesotho

Asia

Asia

Zakochana w podróżach, samochodach i kawie :)

!
Ta strona używa plików cookies.