Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Park Narodowy Krugera /RPA

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Park Narodowy Krugera założony został pod koniec XIX wieku przez prezydenta RPA Paula Krugera. Położony na granicy z Zimbabwe i Mozambikiem, liczący 2 mln hektarów powierzchni jest absolutnym „must see” wśród przyrodniczych atrakcji Południowej Afryki. Będąc jednym z narodowych symboli kraju jest najbardziej dostępnym oraz najbogatszym przyrodniczo chronionym terenem, który zachwyca możliwością poznania z bliska codziennego życia dzikiej afrykańskiej zwierzyny.

Na terenie parku, którego ekosystemy części południowej, środkowej i północnej pokryte są różnorodną roślinnością, w tym ponad trzystoma gatunkami drzew, zapewniają dom i schronienie tysiącom zwierząt. W ciągu kilku dni spędzonych w malowniczej scenerii królestwa afrykańskiej natury, wśród dźwięków i zapachów buszu, przemierzając jego piesze szlaki w asyście pracowników Parku lub podczas ekscytującego safari (także nocnego), doświadczyć tu można wielu niezapomnianych spotkań z dziką zwierzyną. Szykujące się do polowania lwy, lamparty czy gepardy, stawiające pierwsze kroki młode antylopy, to tylko przykłady widoków jakie czekają na podróżników. W swe progi zapraszają także min. słonie, żyrafy, nosorożce, bawoły, hipopotamy, a także setki gatunków ptaków, których życie koncentruje się wzdłuż rzek i wiele, wiele innych gospodarzy Parku Krugera.

Zwiń
Kiedy jechać do Parku Krugera?

Kiedy jechać do Parku Krugera?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

RPA – self drive po dzikiej Afryce

Od 15900 zł

RPA - Johannesburg, Park Krugera, Góry Smocze, Durban, Kapsztad

Podróż przez RPA to kwintesencja przygody! Przejedźcie czarującą widokami Panorama Route, zobaczcie majestatycznych przedstawicieli  wielkiej piątki – słonie, lwy, bawoły, nosorożce i lamparty – i dajcie się zachwycić pięknu Gór Smoczych. Miękkie piaski durbańskich plaż spowodują, że nie będziecie chcieli ruszyć w dalszą drogę, a wino z winnic Kapsztadu uderzy Wam do głów!  

RPA i Królestwo Swazilandu

Od 22900 zł

RPA, Suazi - Pretoria, Park Narodowy Krugera, Królestwo Swazilandu, Rezerwat Hluhluwe, Góry Smocze, Durban, Garden Route, Kapsztad

Podróż na kraniec Afryki, gdzie mieszają się kultury, rasy społeczne, języki, bogactwo i bieda. Poznacie prawdziwą historię niewolnictwa i apartheidu. Poczujecie klimat czasów wiktoriańskich pod panowaniem Brytyjczyków. Staniecie twarzą w twarz z Wielką Piątką Afryki podczas ekscytującego safari w Parku Krugera. Zaglądniecie w głąb trzeciego największego kanionu świata, przejedziecie malowniczą Trasą Ogrodów i odwiedzicie maleńkie państwko – Suazi, słynące z gościnnych ludzi i pięknych, górskich krajobrazów.

Safari po Parku Krugera i relaks na plażach Mozambiku

Od 18600 zł

Mozambik, RPA - Pretoria, Park Narodowy Krugera, Kanion Rzeki Blyde, Mozambik - Vilanculos

Podróż na kraniec Afryki, gdzie mieszają się kultury, języki, bogactwo i bieda. Poznacie prawdziwą historię niewolnictwa i apartheidu. Poczujecie klimat czasów wiktoriańskich pod panowaniem Brytyjczyków. Staniecie twarzą w twarz z Wielką Piątka Afryki podczas ekscytującego safari w Parku Krugera. Zaglądniecie w głąb trzeciego największego kanionu świata. A na koniec zanurzycie się w Ocenie Indyjskim u wybrzeży niesamowitego i jeszcze nie skażonego masową turystyką Mozambiku!

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Park Narodowy Krugera

Park Narodowy Krugera

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować