Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Góry Smocze /RPA

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Miłośnicy górskich wędrówek, będąc w RPA, z pewnością nie odmówią sobie możliwości trekkingu po szlakach pięknych Gór Smoczych. Ten najwyższy i najrozleglejszy masyw rozciąga się na granicy RPA i Lesotho na obszarze o długości 1000 km. Najwyższy szczyt, Thabana Ntlenyana sięga blisko 3, 5 tysięcy m n.p.m. Utworzone na terenie gór rezerwaty przyrody oraz parki, w tym Park Narodowy Gór Smoczych wraz z Transgranicznym Obszarem Ochrony Przyrody Maloti-Drakensberg wpisane na listę UNESCO, obfitują w liczne strumienie dające początek płynącym dalej rzekom.

Po szlakach Gór Smoczych mogą wędrować osoby o różnym stopniu przygotowania, gdyż znajdują się tu trasy dla mniej i bardziej zaawansowanych. Coś dla siebie znajdą tu także amatorzy wędkowania i miłośnicy jazdy konnej. Góry Smocze zamieszkuje zagrożony wyginięciem orłosęp brodaty; jego zobaczenia umożliwiają specjalne kryjówki obserwacyjne i podrzucana ptakom padlina. Inne chronione w Górach Smoczych zwierzęta to Elandy – największe afrykańskie antylopy. Te zamieszkują rezerwat Giant’s Castle – część najbardziej malowniczego obszaru gór ciągnącego się 200 km wzdłuż wschodniej granicy z Lesotho. Spektakularne, zachwycające widoki zapewnia największa naturalna atrakcja północnych pasm – Amfiteatr – łańcuch wysokich skał, z których spada kaskada niemal 900-metrowa wodospadu Tugela. W górskich jaskiniach natomiast zachowały się buszmeńskie malowidła naskalne, o których więcej można dowiedzieć się w okolicznych centrach sztuki i muzeach. Smoki, od których pochodzi nazwa Gór, nie mieszkają w grotach. Na szczęście to tylko legenda.

Zwiń
Kiedy jechać w Góry Smocze?

Kiedy jechać w Góry Smocze?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

RPA – self drive po dzikiej Afryce

Od 15900 zł

RPA - Johannesburg, Park Krugera, Góry Smocze, Durban, Kapsztad

Podróż przez RPA to kwintesencja przygody! Przejedźcie czarującą widokami Panorama Route, zobaczcie majestatycznych przedstawicieli  wielkiej piątki – słonie, lwy, bawoły, nosorożce i lamparty – i dajcie się zachwycić pięknu Gór Smoczych. Miękkie piaski durbańskich plaż spowodują, że nie będziecie chcieli ruszyć w dalszą drogę, a wino z winnic Kapsztadu uderzy Wam do głów!  

RPA i Królestwo Swazilandu

Od 22900 zł

RPA, Suazi - Pretoria, Park Narodowy Krugera, Królestwo Swazilandu, Rezerwat Hluhluwe, Góry Smocze, Durban, Garden Route, Kapsztad

Podróż na kraniec Afryki, gdzie mieszają się kultury, rasy społeczne, języki, bogactwo i bieda. Poznacie prawdziwą historię niewolnictwa i apartheidu. Poczujecie klimat czasów wiktoriańskich pod panowaniem Brytyjczyków. Staniecie twarzą w twarz z Wielką Piątką Afryki podczas ekscytującego safari w Parku Krugera. Zaglądniecie w głąb trzeciego największego kanionu świata, przejedziecie malowniczą Trasą Ogrodów i odwiedzicie maleńkie państwko – Suazi, słynące z gościnnych ludzi i pięknych, górskich krajobrazów.

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Góry Smocze

Góry Smocze

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować