Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Kapsztad i Przylądek Dobrej Nadziei /RPA

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Założone przez Holendrów, najstarsze miasto RPA, leży nad Atlantykiem w południowo zachodniej części kraju. Rozciąga się u stóp majestatycznie królującej nad nim Góry Stołowej, która stała się symbolem Kapsztadu. Na szczyt wyjechać można kolejką linową i napawać się roztaczającym się stamtąd widokiem. Samo miasto oferuje przybyłym wszystko to, czego można się spodziewać po wielokulturowej, liczącej ponad dwa miliony mieszkańców, metropolii. Są tu więc piękne plaże, godne odwiedzenia, ciekawe dzielnice jak barwna Bo – Kaap. Jest tu i dawka historii reprezentowana np. przez najstarsze muzeum w kraju czy najstarszy budynek jakim jest Zamek Dobrej Nadziei oraz wyspę Robben, gdzie więziony był Nelson Mandela. Swoje zainteresowania zaspokoją też miłośnicy fauny i flory. Kapsztad szczyci się najpiękniejszym ogrodem botanicznym świata, a niedaleko od miasta, na plaży Boulders żyją kolonie pingwinów. Smakosze win, rozkoszować się nim będą dzięki najstarszym winnicom, z których słyną południowe przedmieścia.

Oczywistym celem podróży w ten uroczy, pełen spektakularnych, fantastycznych widoków, zakątek Południowej Afryki jest oczywiście Przylądek Dobrej Nadziei. Do Cape Point, najbardziej wysuniętej części Przylądka, który z kolei leży na skraju Półwyspu Peninsula, wiodą wspaniałe krajobrazowo drogi. Teren wchodzący w skład Parku Narodowego Góry Stołowej jest także domem aż 250 gatunków ptaków i wielu innych przedstawicieli afrykańskiego królestwa zwierząt. Do znajdującej się na Cape Point latarni morskiej można wjechać kolejką szynową. Warto dodać, że Przylądek słynie z największej ilości wyładowań atmosferycznych na świecie, nie bez przyczyny kiedyś nazywany był Przylądkiem Burz.

Zwiń
Kiedy jechać do Kapsztadu?

Kiedy jechać do Kapsztadu?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

RPA – self drive po dzikiej Afryce

Od 15900 zł

RPA - Johannesburg, Park Krugera, Góry Smocze, Durban, Kapsztad

Podróż przez RPA to kwintesencja przygody! Przejedźcie czarującą widokami Panorama Route, zobaczcie majestatycznych przedstawicieli  wielkiej piątki – słonie, lwy, bawoły, nosorożce i lamparty – i dajcie się zachwycić pięknu Gór Smoczych. Miękkie piaski durbańskich plaż spowodują, że nie będziecie chcieli ruszyć w dalszą drogę, a wino z winnic Kapsztadu uderzy Wam do głów!  

Self-drive po RPA

Od 15900 zł

RPA - Kapsztad, Stellenbosch, Hermanus, Knysna, Addo, Kenston

RPA nie bez powodu cieszy się opinią jednego z najpiękniejszych i najbardziej różnorodnych krajów na świecie. Podczas wakacji w Republice Południowej Afryki odwiedzicie Przylądek Dobrej Nadziei i zachwycicie się widokami roztaczającymi się z Góry Stołowej. Będziecie rozkoszować się wspaniałym winem w słynnych winnicach Stellenbosch, śledzić wieloryby w Hermanus, przemierzać malowniczy szlak Garden Route, czatować na dziką zwierzynę w parku Addo Elephant, a na koniec – zażywać błogiego lenistwa na zacisznych plażach Oceanu Indyjskiego.

RPA i Królestwo Swazilandu

Od 22900 zł

RPA, Suazi - Pretoria, Park Narodowy Krugera, Królestwo Swazilandu, Rezerwat Hluhluwe, Góry Smocze, Durban, Garden Route, Kapsztad

Podróż na kraniec Afryki, gdzie mieszają się kultury, rasy społeczne, języki, bogactwo i bieda. Poznacie prawdziwą historię niewolnictwa i apartheidu. Poczujecie klimat czasów wiktoriańskich pod panowaniem Brytyjczyków. Staniecie twarzą w twarz z Wielką Piątką Afryki podczas ekscytującego safari w Parku Krugera. Zaglądniecie w głąb trzeciego największego kanionu świata, przejedziecie malowniczą Trasą Ogrodów i odwiedzicie maleńkie państwko – Suazi, słynące z gościnnych ludzi i pięknych, górskich krajobrazów.

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Kapsztad

Kapsztad

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować