Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Garden Route /RPA

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Urzekająca różnorodność krajobrazu ciągnącego się wzdłuż wybrzeża południowo wschodniego RPA to mieszanka bujnej leśnej roślinności, wspaniałych piaszczystych plaż i skalistych klifów. Bogactwo flory zawdzięcza tu swój nieustanny rozkwit idealnym warunkom klimatycznym. Może właśnie dlatego po dziś dzień można podziwiać tutejsze pradawne drzewa olbrzymy jak.np. te liczące sobie 850 lat w parku Tsitsikamma. Łagodny oceaniczny klimat sprzyja także pokonywaniu Trasy Ogrodów i jej wędrownych szlaków. Malownicze laguny, jeziora, rzeki, zalesione wzgórza i mokradła są rajem dla wielu gatunków ptaków i innych zwierząt, w tym pozbawionych pazurów afrykańskich wydr. Chcący poznać z bliska strusia afrykańskiego i jego zwyczaje, mają ku temu okazję, gdyż na Trasie Ogrodów, w Oudtshoorn, znajduje się farma tych ciekawych ptaków.
Trasa Ogrodów ze swym bogactwem krajobrazowym daje szereg możliwości spędzania wolnego czasu w aktywny sposób. Podróżując wybrzeżem można udać się w rejs i obserwować delfiny oraz wieloryby, uprawiać surfing, skydiving, kajakarstwo rzeczne, spacerować, wybrać się na przejażdżkę rowerową czy konną, wędkować. Więcej adrenaliny dostarczy zjazd na linie ponad koronami drzew czy skok na bungee z mostu Bloukrans. Z kolei eksploratorzy podziemnego świata świetnie odnajdą się w scenerii systemu jaskiń Cango gdzie znajdują się m.in. naskalne rysunki. Na koniec trasy warto zatrzymać się w miejscowych winnicach oferujących doskonałe wina i wznieść toast za udane wakacje.

Zwiń
Kiedy jechać do RPA?

Kiedy jechać do RPA?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Self-drive po RPA

Od 15900 zł

RPA - Kapsztad, Stellenbosch, Hermanus, Knysna, Addo, Kenston

RPA nie bez powodu cieszy się opinią jednego z najpiękniejszych i najbardziej różnorodnych krajów na świecie. Podczas wakacji w Republice Południowej Afryki odwiedzicie Przylądek Dobrej Nadziei i zachwycicie się widokami roztaczającymi się z Góry Stołowej. Będziecie rozkoszować się wspaniałym winem w słynnych winnicach Stellenbosch, śledzić wieloryby w Hermanus, przemierzać malowniczy szlak Garden Route, czatować na dziką zwierzynę w parku Addo Elephant, a na koniec – zażywać błogiego lenistwa na zacisznych plażach Oceanu Indyjskiego.

RPA i Królestwo Swazilandu

Od 22900 zł

RPA, Suazi - Pretoria, Park Narodowy Krugera, Królestwo Swazilandu, Rezerwat Hluhluwe, Góry Smocze, Durban, Garden Route, Kapsztad

Podróż na kraniec Afryki, gdzie mieszają się kultury, rasy społeczne, języki, bogactwo i bieda. Poznacie prawdziwą historię niewolnictwa i apartheidu. Poczujecie klimat czasów wiktoriańskich pod panowaniem Brytyjczyków. Staniecie twarzą w twarz z Wielką Piątką Afryki podczas ekscytującego safari w Parku Krugera. Zaglądniecie w głąb trzeciego największego kanionu świata, przejedziecie malowniczą Trasą Ogrodów i odwiedzicie maleńkie państwko – Suazi, słynące z gościnnych ludzi i pięknych, górskich krajobrazów.

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Garden Route

Garden Route

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować