Dodaj własną opinię

Dodaj opinię
Destynacja: Singapur
Rodzaj:
Typ: wszystkie
Termin: wszystkie miesiące

Proponowane oferty

Sortuj

Oferty podróży do Singapuru

Singapur i Tajlandia Ekskluzywnie

Od 17 900 zł / os. 10 dni z przelotem
Zwiedzanie i wypoczynek
Exclusive
Tajlandia, Singapur — Singapur, Phuket

Wydarty morzu skrawek lądu, najbezpieczniejszy kraj na świecie i największy morski port – Singapur. Miasto Lwa, od lat stawiane jest za wzór państwa idealnego, gdzie 70 % terytorium to tereny zielone, a zastosowania urbanistyczne wzbudzają zazdrość i podziw. Prawdziwy mix kulturowy, fantastyczne jedzenie i całoroczna pogoda. Witamy w raju miejskiej dżungli!

 • Odkryj tętniący życiem, kosmopolityczny Singapur
 • Spróbuj niesamowitych smaków kuchni azjatyckiej
...
Informacje ogólne

Informacje ogólne

 1. Strefa czasowa

 2. GMT + 8

 3. Stolica

 4. Singapur

 5. Populacja

 6. 5,6 mln

 7. Powierzchnia

 8. 716 km2

 9. Język

 10. angielski, chiński (mandaryński), malajski, tamilski

 11. Waluta

 12. Oficjalną walutą Singapuru jest dolar singapurski (SGD). Banknoty o nominałach 2,5 i 10 SGD wykonane są z polimeru, pozostałe są z papieru.

  1 SGD = 3 PLN
  10 SGD = 7 USD
  10 SGD = 6 EUR
  10 EUR = 16 SGD

Zwiń
Informacje praktyczne

Informacje praktyczne

 1. Informacje wizowe i opłaty lotniskowe

 2. Obywatele RP mogą podróżować do Singapuru i przebywać w tym kraju do 90 dni bez wizy. Należy mieć przy sobie bilet lotniczy powrotny lub inne potwierdzenie daty powrotu. Paszport musi być ważny minimum pół roku od daty planowanego wyjazdu z tego kraju..

  Biuro Podróży nie ponosi odpowiedzialności za nieotrzymanie wizy do kraju, w którym odbywa się impreza turystyczna, oraz krajów tranzytowych. Zdobycie wizy leży w 100% po stronie uczestników wyjazdu.

 3. Szczepienia

 4. Od wjeżdżających do Singapuru nie wymaga się żadnych świadectw szczepień. Zaleca się wykonanie podstawowych szczepień przeciw błonicy i tężcowi (ok. 90 zł), durowi brzusznemu (ok. 230 zł) oraz wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B (ok. 245 zł każda dawka szczepionki). Malaria nie występuje. Ceny szczepień podano zgodnie z aktualnym cennikiem Centrum Szczepień Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II.

 5. Napiwki

 6. Absolutnie niewskazane! Osoba, która miałaby otrzymać napiwek, poczułaby się dotknięta tym faktem. Wynika to z podejścia do pracy – uważa się, że podstawowe wynagrodzenie za pracę (pensja) jest w zupełności wystarczające.

 7. Ceny jedzenia

 8. Singapur uchodzi za najdroższe miasto na świecie. Rzeczywiście, ceny alkoholi są zaporowo wysokie, ale już ceny jedzenia ulicznego tylko trochę odbiegają w górę od cen polskich. Porcja ryżu z kurczakiem to wydatek około 10 zł, owoce morza są droższe. Nabiał kosztuje sporo (8 zł za litr mleka), ale ryż jest tani i powszechnie dostępny.

 9. Ciekawostki
  • Singapur ma bardzo surowe prawo. Śmiecenie na przykład jest poważnym wykroczeniem podlegającym karze grzywny
  • Guma do żucia jest nielegalna. Jej import ale i wwożenie jest zakazane. Głównie dlatego, żeby nie zaklejać nią czujników ruchu w metrze
  • W Singapurze obowiązuje kara śmierci. Można być skazanym m.in. za piractwo, posiadanie narkotyków czy korupcję na stanowiskach państwowych
  • W Singapurze jest przymus wyborczy. Wszyscy obywatele po ukończeniu 21 roku życia (czyli pełnoletni) muszą brać udział w wyborach
  • Singapur posiada ponad 249 775 000 000 USD (966 629 250 000 PLN) rezerwy walutowej (2,13% rezerw walutowych świata)
  • To kraj bezpieczny dla kobiet. Za wulgarne słownictwo lub na przykład śpiewanie obraźliwych piosenek grozi kara więzienia
  • Za zrywanie kwiatów w miejscach publicznych grozi kara grzywny
  • Dzieci muszą się opiekować rodzicami w podeszłym wieku – tak stanowi prawo
  • Singapur ma wiele wieżowców, ale zakazane jest budowanie powyżej 200 m (około 50 pięter), ze względu na bliskość lotniska
  • Singapur jest pod względem powierzchni 435 razy mniejszy od Polski
  • Oficjalnie w Singapurze mieszka na stałe 200 Polaków
  • Najniższa odnotowana temperatura to… 18 stopni
  • W komunikacji publicznej nie wolno jeść, pić oraz… robić zdjęć
  • Nowy Rok obchodzi się cztery razy! W październiku wypada święto hinduskie, 1 stycznia „zwykły” nowy rok, 19 stycznia przypada święto malajskie i w połowie lutego nowy rok witają Chińczycy.
Zwiń
Jedzenie

Jedzenie

  Singapur to, pod względem kulinarnym, chyba najbardziej niesamowite miejsce na świecie. Każdy wielbiciel różnorodnych smaków znajdzie tu coś dla siebie. Mnóstwo dań powstało jako efekt przenikania się różnych kuchni azjatyckich z zachodnią. (Tak, kuchnia francuska, włoska, hiszpańska są określane razem jako po prostu „zachodnie”!). Kuchnia malezyjska, chińska, indyjska, indonezyjska, tajska, bliskowschodnia – wszystkie stały się inspiracją dla posiłków, które można znaleźć jedynie w Singapurze. Są tu dwie z 50 najlepszych restauracji Azji - Tippling Club i André.

Zwiń
Wiedza

Wiedza

 1. Historia

 2. Temasek, czyli morskie miasto - pod taką pierwszą, najstarszą nazwą pojawił się Singapur w dziejach. Nazwa Singapur, czyli „Miasto Lwa”, pochodzi z transkrypcji sanskrytu, z XIV wieku. Wtedy tutaj osiedlali się kupcy Indyjscy i oni nadali nazwę temu miejscu. W roku 1511 ziemie te podbili Portugalczycy, w XVII wieku ich miejsce zajęli Holendrzy. Europejczycy doceniali strategiczne położenie miasta. W XIX wieku Thomas Stamford Raffles wydzierżawił tereny dzisiejszego miasta w imieniu Wielkiej Brytanii. Wtedy zaczynają się nowożytne dzieje miasta, które wykupione w 1826, zostało ważnym ośrodkiem panowania brytyjskiego na Malajach. W roku 1869, gdy otwarto Kanał Sueski, Singapur stał się ważnym portem morskim o międzynarodowym znaczeniu.

  W czasie II Wojny Światowej został zajęty przez Japonię. Co ciekawe, dostali się oni tu od strony lądowej – jako że morska była dobrze ufortyfikowana, praktycznie niemożliwa do zdobycia. Po wyzwoleniu po wojnie stał się osobną kolonią brytyjską. W roku 1963 miasto weszło w skład Federacji Malezji, ale tylko na dwa lata. 9 sierpnia 1965 Singapur stał się niepodległą republiką, należącą do brytyjskiej Wspólnoty Narodów.

  Pierwszy premier Singapuru, Lee Kuan Yew, uważany był za architekta cudu gospodarczego tego Tygrysa Azji. Dziś jest to potężny kraj, liczący się na międzynarodowej mapie świata, niezależnie od swoich niewielkich rozmiarów.

 3. Geografia

 4. Całe państwo ma szerokość 25 km i długość 45 km, ale to nie warunki naturalne decydują o znaczeniu Singapuru. Główna wyspa ma powierzchnię zaledwie 576 km². Towarzyszy jej około 60 mniejszych, otoczonych rafą koralową. Z Półwyspem Malajskim Singapur łączy nasyp oraz most. Pozostałości dawnych lasów równikowych i namorzynowych stanowią dziś tylko 5% powierzchni wyspy. Są one chronione w rezerwatach przyrody. Ogromy ogród botaniczny stanowi atrakcję turystyczną. Klimat panuje tu równikowy – tropikalny, wilgotny, jako że Singapur jest położony jedynie 137 km od równika. Temperatury są wysokie, takie same przez cały rok. Dobowe amplitudy to jedynie około 10 stopni. Wilgotność średnia wynosi aż 75%, czasem sięga nawet 90%. Opady są znaczne, przez to jest dużo strumieni, ale na wyspie nie ma rzek – teren jest nizinny, równinny. Woda pitna jest importowana.

 5. Kultura i religia

 6. Pod względem religijnym Singapur jest zróżnicowany. 16 % stanowią bezwyznaniowcy. 1/3 mieszkańców wyznaje buddyzm, 1/5 chrześcijaństwo. Ważny jest także islam (14%) czy hinduizm (5%). Warto wspomnieć także taoizm czy religie tradycyjne, plemienne.

  Singapur, poza rozwiniętą gospodarką, słynie z surowego prawa. Wymierza się tu karę chłosty oraz karę śmierci. Kary, w tym śmierci, mogą obejmować także cudzoziemców, co prowadzi do konfliktów między Singapurem a innymi krajami. Grzywną jest karane śmiecenie, palenie papierosów w miejscach publicznych, plucie itd. Itd. Itd. Kary pieniężne są wysokie.

  W Singapurze funkcjonuje cenzura. Kraj określa się jako autorytarny. Co ciekawe, Singapur nie wierzy w trwałość europejskiej unii walutowej i nie planuje kupowania obligacji krajów europejskich pogrążonych w kryzysie zadłużenia. W Singapurze cała ziemia należy do rządu. System polityczny jest unikatowy w skali świata.

Zwiń
Wakacje do Singapuru

Wycieczka do Singapuru

 1. Singapur – idealne miejsce na stopover
 2. Singapur, położony na skrzyżowaniu głównych tras lotniczych między Azją, Australią, Europą i Ameryką, jest jednym z najpopularniejszych miejsc na świecie do przesiadki podczas podróży między kontynentami. To centralny hub dla wielu linii lotniczych, co oznacza, że można tu dostać się z praktycznie każdego zakątka świata w stosunkowo krótkim czasie, a port lotniczy Changi jest uważany za jeden z najlepszych na świecie. Oferuje on podróżnym mnóstwo udogodnień, takich jak luksusowe salony, spa, ogrody, kina, sklepy i restauracje, można tu również skorzystać z bezpłatnych pryszniców i miejsc do odpoczynku, co jest szczególnie przydatne podczas długich podróży. To idealne miejsce na spędzenie kilku godzin między lotami.

  Jeśli jednak chcecie w pełni wykorzystać przesiadkę i zrobić sobie wycieczkę do Singapuru, to miejsce to oferuje wiele atrakcji turystycznych, które można zwiedzić w trakcie krótkiej przerwy. Jedną z nich jest słynny ogród botaniczny, który został wpisany na listę dziedzictwa UNESCO, miejsce zachwycające różnorodnością roślin i egzotyczną florą. Inną popularną atrakcją jest Marina Bay Sands, luksusowy kompleks hotelowy z unikatowym basenem na dachu oferujący zapierające dech w piersiach widoki na miasto, które można podziwiać, nawet jeśli nie zatrzymujecie się w hotelu. Ikoną Singapuru są Gardens by the Bay, niezwykły park z ogrodami i instalacjami osiągającymi wysokość aż 50 metrów, znanymi jako Supertrees, które wieczorem robią wrażenie podczas spektakularnego show świetlno-dźwiękowego. Jeśli macie trochę więcej czasu, wybierzcie się na Sentosa Island, wyspę pełną rozrywek, w tym parków tematycznych, plaż, kasyn i wielu innych atrakcji. Nie zapominajcie też o rozkoszach podniebienia – w Singapurze spotykają się różne narodowości i kultury, co wpływa na to, że możecie tu spróbować autentycznych dań kuchni chińskiej, malajskiej, indyjskiej i wielu innych. Hawker centres, czyli lokale serwujące tradycyjne jedzenie uliczne, to doskonałe miejsce na kulinarne odkrycia.

 3. Chinatown
 4. Chinatown w Singapurze to historyczna dzielnica, która stanowi serce chińskiej społeczności w tym wielokulturowym mieście-państwie. Jest to miejsce, gdzie nowoczesność współgra z tradycją, a tętniące życiem ulice zapraszają do odkrywania chińskiej kultury, sztuki, kuchni i dziedzictwa. Wyróżnia się charakterystyczną architekturą, w której dominują tradycyjne chińskie wzory i kolorowe dachy, a wielobarwne kamienice, ozdobione lampionami i drewnianymi detalami, tworzą malowniczy krajobraz. Znajduje się tu wiele tradycyjnych chińskich świątyń i miejsc kultu, z których jedną z najważniejszych jest Sri Mariamman Temple, najstarsza hinduistyczna świątynia w Singapurze, z charakterystycznymi kolorowymi rzeźbami. Popularnym miejscem na zakupy, gdzie można znaleźć różnorodność produktów, jak chińskie herbaty, rękodzieło, lampiony, smakołyki i wiele innych, jest Chinatown Street Market, a jeśli wycieczka do Singapuru rozbudzi w Was chęć poznania życia i historii pierwszych imigrantów chińskich, odwiedźcie Chinatown Heritage Centre. Głodni? Zapraszamy do Chinatown Complex Food Centre, jednego z największych i najpopularniejszych hawker center w Singapurze, gdzie możecie spróbować różnych lokalnych potraw w przystępnych cenach. Dim sum, chili crab, bak kut teh i wiele innych – cieknie Wam ślinka?

 5. Little India
 6. Little India w Singapurze to jedna z najbarwniejszych i najbardziej kulturowo różnorodnych dzielnic miasta. To miejsce, gdzie w czasie wycieczki do Singapuru można poczuć się jak w prawdziwych Indiach, chłonąć żywiołową atmosferę oraz skosztować autentycznych dań kuchni indyjskiej. Ale czy wiecie, że u początków Little India leży kolonia karna? W czasach kolonialnych do Singapuru przywożono z Indii tysiące więźniów, których wykorzystywano do budowy dróg i kanałów. Gdy w latach 60. XIX wieku kolonię karną stworzono na Andamanach, więźniowie skazani na dożywocie opuścili Singapur, a pozostałych ułaskawiono i dano im ziemię w tej okolicy, nazywanej odtąd Małymi Indiami.

  Spacerując ulicami Little India, nie sposób nie zauważyć kolorowych budynków o bogatej architekturze, które przywodzą na myśl tradycyjne indyjskie wzorce, charakterystyczne są także malowidła ścienne i rzeźby zdobiące fasady budynków. Znajduje się tu wiele hinduistycznych świątyń i miejsc kultu, z których jednym z najważniejszych jest Sri Veeramakaliamman Temple, z przepięknymi rzeźbami i kolorowymi zdobieniami. Możecie tu odwiedzić wiele sklepów oferujących indyjskie tkaniny, ubrania, biżuterię, przyprawy, kadzidła i wiele innych produktów związanymi z kulturą Indii, a także spróbować autentycznych dań kuchni indyjskiej, zarówno w restauracjach, jak i na ulicznych straganach.

 7. Hotele w Singapurze
 8. Singapur to miejsce, gdzie nowoczesność i tradycja spotykają się w harmonii, a hotele odgrywają kluczową rolę w tworzeniu niezapomnianych przeżyć dla podróżujących. Jednym z najbardziej ikonicznych hoteli jest Marina Bay Sands. Ten monumentalny kompleks oferuje panoramiczne widoki na miasto, luksusowe pokoje, a także słynny basen na dachu, który stał się znakiem rozpoznawczym Singapuru. To doskonały przykład luksusowego hotelu w Singapurze, który łączy nowoczesność z niezapomnianym widokiem. Kolejnym hotelowym arcydziełem, w którym możecie zatrzymać się w czasie podróży do Singapuru, jest Raffles Hotel. To historyczne miejsce, które zachowało swój kolonialny urok i jest uważane za symbol luksusu i elegancji. Raffles oferuje swoim gościom wyjątkowe doświadczenia, takie jak tradycyjna herbata popołudniowa w Palm Court czy drink Singapore Sling w Long Bar, ulubionym barze Hemingway’a. Jednak luksus to tylko jedna strona singapurskich hoteli – drugą cechą charakterystyczną jest nowoczesność i bardzo wysoki poziom świadczonych usług oraz liczne udogodnienia dla Gości. Wystarczy tu wspomnieć niezwykły, wielokrotnie nagradzany Parkroyal Collection Pickering, zaprojektowany jako „hotel w ogrodzie”, którego tarasy pokryte są bujną zielenią, czy też pięciogwiazdkowy Four Seasons Singapore, gdzie możecie uraczyć się przysmakami serwowanymi w restauracji nagrodzonej gwiazdką Michelina i popływać w aż trzech basenach.

 9. Singapur – miejsca warte zobaczenia
 10. Singapur to mikroskopijne państwo, które mimo niewielkiego terytorium oferuje naprawdę wiele atrakcji. To miejsce, gdzie nowoczesność i tradycja spotykają się w doskonałej harmonii, tworząc wyjątkową atmosferę. Odwiedźcie Marina Bay Sands, nie tylko hotel, ale również symbol Singapuru, słynący z ogrodów na dachu i niezwykłego basenu, wybierzcie się wieczorem do Gardens by the Bay i podziwiajcie futurystyczne ogrody z lśniącymi Supertrees, odpocznijcie od miejskiego zgiełku i zanurzcie się w przyrodzie Ogrodu Botanicznego Singapuru… Przemierzcie barwne uliczki Chinatown, Little India i Arab Street, kosztując serwowanych tam przysmaków lokalnych kuchni, popłyńcie do rozrywkowego raju Sentosa Island, podziwiajcie bogate zbiory sztuki i eksponatów z całej Azji Południowo-Wschodniej w Muzeum Sztuki Azji Południowo-Wschodniej, wybierzcie się do Singapore Zoo, jednego z najbardziej znanych zoo na świecie, gdzie zwierzęta żyją w warunkach zbliżonych do ich naturalnych siedlisk. A na koniec zróbcie sobie zdjęcie pod słynną statuą Merliona, jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Singapuru – stworzenia z głową lwa i ciałem ryby.

Zwiń

Singapur – inspiracje podróżnicze

Singapur – Kulturowy Pępek

Poznaj wiele kultur świata podczas jednej podróży do Singapuru.  Wielokulturowość jest cechą charakterystyczna tego niewielkiego kraju i tym, co jego mieszkańcy poczytują sobie za powód do dumy. Obok największej grupy etnicznej, chińczyków, mieszkają tu malajowie,  hindusi, przybysze z Filipin, a nawet Europy, Ameryki i Australii  i wielu, wielu innych przedstawicieli różnych nacji. Obok świątyń buddyjskich i hinduistycznych stoją tu meczety i sakralne budowle taoistów.  Otwórz się na tę niezwykle różnorodną mieszankę kultur, religii, kolorów skóry, języków i przeżyj niesamowicie barwne wakacje w kulturowym pępku świata jakim jest Singapur. Wybierz się na spacer po kolonialnej dzielnicy i nad brzegiem rzeki podziwiaj budynki będące spuścizną początków miasta, odkrywaj jej malownicze zakątki i zbiory najlepszych muzeów. Masz ochotę na trochę orientu? Zrób sobie wycieczkę do Chinatown i zajrzyj do jednego z wielu odrestaurowanych, charakterystycznych  domów – sklepów, które są popularnym miejscem spotkań.  Na północy Singapuru przenieś się w indyjski klimat hinduskiej dzielnicy Little India, gdzie w tętniącej życiem artystycznej atmosferze  wybijesz herbatę z mlekiem i napełnisz brzuch pysznymi indyjskimi potrawami.  Na koniec zrób wspaniałe zakupy przechadzając się wśród kolorowych tkanin, perskich dywanów i zapachu przypraw przy Arab Street w dzielnicy arabskiej.  Jedna podróż do Singapuru i tyle wrażeń na raz!

Najlepsze smaki Singapuru

Jesteś smakoszem? Zwiedzając świat zawsze z ciekawością próbujesz nowych smaków i odkrywasz bogactwo nieznanych Ci dotąd potraw lokalnej kuchni? Jeśli na oba pytania Twoja odpowiedź brzmi tak, podróż do Singapuru spełni wszystkie Twoje kulinarne zachcianki.  Dla  Singapurczyków jedzenie jest bardzo ważnym zajęciem i poświęcają mu wiele uwagi, traktując tę część życia nader poważnie. Nic dziwnego, skoro przenikają się tu wpływy wielu narodowych kuchni azjatyckich,  a miejsc gdzie wykwintnie ale też dobrze i tanio można zjeść jest bez liku.  Na samą myśl cieknie Ci ślinka? Pakuj bagaże i w drogę, na kulinarne wakacje do Singapuru!  W każdej dzielnicy znajdziesz tzw. hawker centres  – wielkie zadaszone przestrzenie z mnóstwem stoisk oferujących przeróżne smakołyki. Jedno z najstarszych, Lau Pa Sat,  znajdziesz w dzielnicy finansowej. Standardy higieny są bardzo wysokie więc śmiało, zrób sobie wycieczkę szlakiem street food i podążaj za swoim nosem. Nawet jeśli zaprowadzi Cię do długiej kolejki, miej pewność, że warto – przy ladzie czeka Cię coś przepysznego! Daj się skusić na absolutny klasyk – pikantnego kraba z chili, kremową zupę z  mleczkiem kokosowym i curry czyli laksę,  owocowo warzywną sałatkę rojak rojak lub lekką podobną do sajgonek, przekąskę popiah. Lista jest bardzo długa. Najedzony? Pozostaje nauczyć się przygotowywania potraw w singapurskim stylu. Będąc na wakacjach w Singapurze możesz urozmaicić je też sobie o udział w tutejszych lekcjach gotowania.

Marina Bay Sands

Poznaj luksusowe życie nocne Singapuru w najlepszym wydaniu. Przeżyj radosną imprezę na dachu świata i poznawaj wszystkie niesamowite atrakcje i znakomite udogodnienia architektonicznego cudu, jakim jest nadzwyczaj ekskluzywny Marina Bay Sands. Podaruj sobie wakacje w Singapurze na najwyższym, światowym poziomie. Zachwyć się migoczącą nocą panoramą miasta sącząc koktajl na tarasie łączącym trzy wieżowce kompleksu hotelowo – rozrywkowego, na którym znajduje się ogromny basen typu infinity. Tutaj zapomnisz o całym świecie! Zachwyć się prestiżowymi  wystawami muzealnymi i wspaniałymi przedstawieniami teatralnymi, odwiedź ekskluzywne kasyno, odkryj ponad 80 restauracji i barów oraz 170 markowych sklepów. Każda ekstrawagancka fanaberia  jest tu zaspokojona. I wszystko to w jednym miejscu! Podróż do Singapuru nie może być lepsza!  

Gardens by the Bay

Kosmiczne konstrukcje rodem z filmu s-f i dziwaczne wielkie rzeźby ze stali i betonu pośród zieleni bujnej roślinności.  Na 101 hektarach nad zatoką Marina powstał futurystyczny ogród, którego grzechem byłoby pominąć w planie podróży do Singapuru.  Podczas wycieczki po mieście wybierz się na spacer do tego nietuzinkowego miejsca i przekonaj się jak najlepsi architekci, ogrodnicy i inżynierzy z 24 krajów dali się ponieść swojej wyjątkowej, nieograniczonej wyobraźni, z jaką niebywałą finezją połączyli świat natury i architektonicznej sztuki. Stworzone przez nich charakterystyczne instalacje przypominające drzewa, zwane Supertrees, sięgają nawet 50 metrów wysokości. To fantazyjne wyobrażenie świata dalekiej nieznanej przyszłości zrobi na Tobie największe  wrażenie nocą,  gdy migocze światłami podczas spektakularnego Garden Rhapsody show. Poza funkcją awangardowej dekoracji, Supertrees spełniają też ważną ekologiczną rolę, dostarczając wodę deszczową oraz  energię elektryczną z baterii słonecznych. Spaceruj wśród ponad 200 tysięcy gatunków roślin wszystkich stref klimatycznych i przenieś się  w przyszłość. Takiego intrygującego połączenia doświadczysz podczas wakacji w Singapurze odwiedzając Gardens by the Bay.

Nocne safari w Singapurze

Żądny przygód i głodny dreszczyku emocji? Szykuj się na jedną z największych atrakcji Twoich wakacji w Singapurze – nocne safari. Zamiast spędzać czas w klubie, spotkaj się oko w oko ze zwierzętami, które stają się aktywne właśnie nocą i zrób sobie wycieczkę do tego wyjątkowego zoo. To pierwszy taki na świecie nietypowy park przyrodniczy. Podczas jednej podróży do niewielkiego Singapuru, zobaczysz aż 130 gatunków 2500 tysiąca zwierząt! Wiele z nich należy do rdzennych mieszkańców tego regionu świata. Pozwól sobie przedstawić  zagrożonego słonia azjatyckiego, pandę, tapira i tygrysa malajskiego. Daj się porwać w ekscytującą wyprawę po siedmiu geograficznych strefach świata na 35 hektarach lasu deszczowego. Spotkaj przechadzające się swobodnie jelenie albo lamparty skradające się za bezpiecznymi barierkami.  Możesz też wybrać się na jeden z czterech tematycznych szlaków gdzie m.in. zobaczysz największą kolekcję dzikich zwierząt z Azji Południowo – Wschodniej, lub poczujesz latająca tuż nad Twoją głową gigantyczną latającą wiewiórkę lub lisa malajskiego.  Inną opcją zwiedzania parku jest wycieczka specjalnym tramwajem. Na koniec czeka Cię specjalne show z nocnymi stworzeniami w roli głównej. Jeśli jesteś nocnym markiem, nocne safari jest idealne dla Ciebie!

Singapore Sling

Wspaniała fasada z kości słoniowej, olśniewający hol, słynny sikhijski portier i bujne wyciszone tereny wokół  hotelu.  Spędź wakacje w Singapurze i przekonaj się na własne oczy o wspaniałości tego najbardziej kultowego pałacu w mieście. Poznaj  fascynującą historię miejsca, które dzięki jego założycielom – dwóm armeńskim braciom –  stał się synonimem orientalnego luksusu, a przez pisarzy, takich jak Joseph Conrad,  został uwieczniony na kartach powieści.  To właśnie tu, w hotelu Raffles, powstał popularny drink  Singapore Sling, przygotowywany na bazie ginu, wiśniowego brandy i soku z cytryny. Wymyślił go w 1915 roku barman pracujący w hotelowym Long Bar. Jego oryginalna receptura został odtworzona na podstawie wspomnień byłych barmanów i odkrytych pisemnych notatek. Posmakuj tego pysznego koktajlu i wznieś  toast za udaną podróż do Singapuru.

Wyspa Sentosa

Masz ochotę na odrobinę rozrywki i zabawy? Zrób sobie wycieczkę na Wyspę Sentosa – sztucznie stworzoną przez ludzi właśnie w tym celu. To popularne miejsce wypoczynku w Singapurze łączy się ze stałym lądem mostem, ale można się tu dostać także innym sposobem. Wskocz do kolejki linowej i urozmaić sobie wakacje w Singapurze możliwością podziwiania wspaniałej panoramy.  Kiedy dotrzesz do celu, pozytywnie oszalejesz z nadmiaru oferowanych tu wrażeń! Zaszalej, poczuj się jak dziecko i skorzystaj z wielu tutejszych atrakcji, od ambitniejszych parków tematycznych, przez zapierające dech w piersi akwarium morskie, po zjazdy na linach, czy sztuczny surfing. Wisienką na torcie podczas Twojej podróży do Singapuru niech będzie wizyta w Universal Studios. Nie musisz jechać do USA by zaszaleć wśród hollywoodzkich atrakcji, wystarczy wypad na Wyspię Sentosa. A gdy zapragniesz zwykłego relaksu, nic prostszego,  po prostu idź na jedną z plaż i ciesz się chwilą błogiego lenistwa na piasku.

Kiedy jechać do Singapuru?

POGODA W SINGAPURZE

Do Singapuru można podróżować cały rok. Położenie w pobliżu równika powoduje, że temperatury praktycznie nie spadają tu poniżej 20 ͦ C. Najbardziej deszczowo jest tu od listopada do stycznia (wtedy też temperatury są niższe), a najgoręcej jest od maja do lipca.

Nie polecamy

Przeciętna

Dobra

Najlepsza

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII

Wietnam i Singapur

31.01.2021 / Mariusz

Kolejny bardzo fajny i udany wyjazd z Planet Escape. Wyjazd intensywny, ale nie męczący. Całkowicie zorganizowany zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Rozpoczęliśmy od Hanoi z ciekawą wycieczką motocyklową po zaułkach dużego miasta ze street foodowymi przystankami. Potem bajeczna zatoka Ha Long i rejs bardzo przyjemnym statkiem z noclegiem. Zwiedziliśmy rybacką wioskę, zajrzeliśmy do jaskini, popływaliśmy kajakami, wzięliśmy udział w zajęciach Tai Chi. Odwiedziliśmy prześliczne Hoi An. Warto zostać tu dłużej. Urokliwe kolonialne budynki, pyszne jedzenie i przemili ludzie. Potem Sajgon i wyspa Phu Quoc z Chen Sea Resort. Boskie 4 dni luksusu. Na koniec ponownie Sajgon z Singapurem, który jest fenomenalny. Organizacja wyjazdu na bardzo wysokim poziomie. Wszystko na czas, gorąco polecamy i już planujemy kolejny wyjazd...

Podróż ponad miarę oczekiwań!

19.09.2019 / Ela

Z Planet Escape pojechaliśmy w podróż poślubną kierunek Singapur i Indonezja (Bali i Lombok). Zależało nam, aby nie martwić transferami, hotelami tylko cieszyć się z wyjazdu i dzięki ekipie Planet Escape tak było! Bardzo, bardzo dobrze wszystko zorganizowali! Plan podróży, atrakcje na miejscu. Oboje jesteśmy zachwyceni. Hotele - magia, wysoki standard, przemiła obsługa. Kierunek, który doradził nam Pan Olek - idealny! Piękna przyroda, kultura, cudowni ludzie! Organizacyjne wszystko na najwyższym poziomie. Co tu dużo pisać, Kochani róbcie to co robicie dalej, bo robicie to rewelacyjnie! Jeszcze raz od naszej dwójki serdeczne "dziękujemy" całego zespołu Planet Escape. Polecam gorąco!

PRZYGODA W INDONEZJI SIERPIEŃ 2019

01.09.2019 / Iza / Krzysiek / Filip / Franek

To już nasza kolejna przygoda z Planet Escape! Tym razem to przygoda w Indonezji! Swoją wyprawę po krótkim przystanku w Singapurze rozpoczęliśmy od Jawy. Świątynie Borbobudur i Prambanan robią niesamowite wrażenie położone wśród jawajskich wulkanów. Po kilku dniach na Jawie przenieśliśmy się na zieloną i wciąż dziką Sumatrę.

Kolejne dni spędziliśmy kąpiąc się ze słoniami, chodząc po dżungli obserwując żyjące tam orangutany! Jezioro Toba powstałe w kraterze wulkanu i wyspa Samosir to możliwość poznania ludu Batków. Uwaga! To byli kanibale.....ale ostatnia ofiara została zjedzona 100 lat temu! :o) Ostatnie kilka dni odpoczywaliśmy na rajskim Cubadaku przy Zachodniej Sumatrze nurkując i pływając wśród raf koralowych. Na wyspie Cubadak jest tylko jeden hotel wspaniale prowadzony przez parę Francuzów.

Bardzo dziękujemy Planet Escape za wspaniałą organizację i super ciekawy program naszej wyprawy! Jeśli szukacie wciąż dziewiczej przyrody to Indonezja i Sumatra będą spełnieniem Waszych podróżniczych marzeń! Polecamy!

Indonezja & Singapur

30.07.2019 / Marta

Dziękujemy za zorganizowanie wspaniałej podróży! Byliśmy pod wielkim wrażeniem organizacji oraz poziomu opieki. Bardzo doceniamy to, że nie musieliśmy martwić się transferami, a na Bali czuliśmy się świetnie zaopiekowani przez naszego kierowcę Wayana. Plan podróży zawierał wiele atrakcji, a w czasie wolnym chętnie korzystaliśmy z Waszego przewodnika - dzięki niemu nie traciliśmy czasu na googlowanie wszystkich atrakcji. Hotele, które nam zaproponowaliście były wspaniałe, czuliśmy się tam świetnie, a obsługa była bardzo przyjazna i zaangażowana. Bardzo podobały nam się wycieczki - VW safari, cycling czy wspinaczka na wulkan.
Cieszymy się, że na każdym kroku mieliśmy okazję poznać lokalną kulturę, byliśmy też w miejscach mniej turystycznych. Wayan, nasz kierowca, był wspaniały, pokazał nam jak przygotować sataye oraz olej kokosowy oraz bardzo się nami opiekował.

Podsumowując była to wspaniała podróż poślubna, a poziom organizacji i atrakcji nas zachwycił. Chętnie wybierzemy się z Wami na kolejne podróże :)

Singapore, Java, Bali, Lombok, Kuala Lumpur

07.01.2018 / Natalia

Na przełomie listopada i grudnia 2017 wybraliśmy się z Planet E. w podróż po Indonezji. Rekomendowane hotele super, sprawna organizacja, wszystko na czas. Nawet na Bali gdzie w tym czasie miało miejsce największe zamieszanie w związku z wulkanem Agung, w ciągu kilku godzin został nam przedstawiony Plan B, dzięki czemu sprawnie udało nam się wydostać transportem alternatywnym z Lombok i Bali. To była nasze druga wycieczka z Planet, pierwsza: Hong Kong i Filipiny również bez żadnych uwag z naszej strony. Polecam w 100 % i już planujemy kolejne wyjazdy z Planet Escape. Pozdrowienia dla całego zespołu!