Wyjazd incentive do Meksyku – wycieczki dla firm

Zainspiruj się i przeczytaj o podróży swoich marzeń na blogu

Wyjazd incentive do Meksyku – wycieczki dla firm

Jeszcze kilka lat temu standardowe wyjazdy incentive dla firm obejmowały głównie aktywności krajowe – od prozaicznych zabaw paintballem, po loty balonem czy wyzwania typu spływ kajakowy i „obowiązkowy” off-road 4×4. Obecnie ta forma motywowania pracowników jest znacznie bardziej doceniana, a specjaliści prześcigają się w ciekawych i rozbudowanych propozycjach. Wyjazd incentive jako profesjonalny produkt jest w pełni uznaną częścią strategii firm i  jak dowodzą badania, zmotywowanie pracowników poprzez ich niestandardowe nagrodzenie w takiej formie, zwiększa efektywność, lojalność i zaangażowanie w pracy, a przede wszystkim jest świetną formą poznania siebie i poszczególnych członków zespołu.

Wyjazd firmowy do Meksyku

Dziś chcielibyśmy zaproponować Wam wyjazd incentive do Meksyku – jednego z najbardziej egzotycznych, ale i nieoczywistych miejsc na wycieczkę dla firm, połączoną z nieszablonowymi atrakcjami, oszałamiającymi krajobrazami i niepowtarzalną atmosferą. Fuzja przygody, odkrywania architektonicznych cudów stworzonych przez Majów i Tolteków, błogiego relaksu pośród złotych piasków, lazurowego morza i palm kokosowych, odwiedziny na plantacji agawy przy jukatańskiej hacjendzie, kąpiel w jaskini – cenocie; samo w sobie brzmi motywująco, prawda?

Znużeni codziennymi targetami, asapami i deadlinami? Warto pomyśleć o naładowaniu baterii! Na początek relaks dla ciała i umysłu – rejs luksusowym katamaranem po wodach Morza Karaibskiego, podczas którego z drinkami w dłoni, będziecie mogli podziwiać uroki Riwiera Maya z zupełnie wyjątkowej perspektywy! Lazurowa woda zachęca do snorkelingu po bajecznej rafie koralowej pełnej kolorowych stworzeń, żółwi i płaszczek. Po beztroskim, bardziej lub mniej aktywnym wypoczynku czeka na Was zasobny open bar na malowniczej Isla Mujeres, gdzie w prywatnym klubie plażowym skosztujecie przepysznego lunchu, a frykasy z biurowej kantyny pozostaną odległym, bladym wspomnieniem.

W cieniu palm kokosowych, otuleni morską bryzą, ze złotym piaskiem pod stopami, rozkoszujcie się słońcem, ciepłą wodą i wspaniałymi widokami. A to wszystko w formule all inclusive! Jeśli nadal będziecie mieli energię, to hotelowy klub nocny stoi dla Was otworem, bo przecież sky is the limit…

Meksyk

Meksyk – incentive travel

Egzotyczny, legendarny Jukatan kusi już samą nazwą, a sceny z filmu Apocalypto same stają przed oczami, gdy spojrzycie na piętrzące się schody wspaniałej piramidy Kukulkana w starożytnym prekolumbijskim mieście Chichen Itza, którego historia, zgodnie ze stanem obecnych badań archeologicznych, rozpoczęła się prawdopodobnie już około 150 roku p.n.e. Nie mamy wątpliwości, że specyficzny nastrój tego miejsca podziała na Was inspirująco, a zanurzenie się w prekolumbijskiej kolebce cywilizacji Majów prawdopodobnie wywoła u Was niemałe zdumienie poziomem rozwoju tej legendarnej kultury, a boisko do gry w pelotę uświadomi zupełnie niepowszedni wymiar rywalizacji.

By w pełni zanurzyć się w indiańskim świecie, i to dosłownie(!), w nieziemskiej scenerii krasowej cenoty zanurkujecie w krystalicznie czystych wodach naturalnej studni krasowej, czyli cenote Chukum, stanowiącej onegdaj nie tylko rezerwuar wodny dla tutejszych mieszkańców, ale i miejsce tajemniczych majańskich rytuałów. Tego przeżycia podczas wyjazdu integracyjnego do Meksyku z pewnością nie zapomnicie!

By lepiej poznać majański styl o nawie Puuc z charakterystycznymi gładkimi elewacjami w dolnej i  bogato zdobionymi ażurową sztukaterią  w górnej części budowlami, zabierzemy Was do Uxmal  –starożytnego miasta Majów położonego w północno-zachodnim Jukatanie. Jest ono jednym z najważniejszych stanowisk archeologicznych kultury indiańskiej i zaliczany jest do największych atrakcji tego kraju; w 1996 roku wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Kompleksowa organizacja wyjazdów integracyjnych

Niespełna dwieście kilometrów na zachód od Uxmal możecie zagubić się wśród kolonialnej, kolorowej zabudowy miasteczka Valladolid, wzniesionej z gruzów majańskiego miasta Zaci. Wyjazd firmowy do Meksyku nie może obyć się bez skosztowania tutejszych wyśmienitych potraw. Lokale w Valladolid kuszą przepyszną kuchnią meksykańską, a jej bogactwo może zaskoczyć każdego podróżnika. Na deser udacie się do  Choco Story, gdzie nie tylko dowiecie się jak Majowie i Aztekowie wykorzystywali kakao, ale poznacie też metody wyrobu czekolady podczas specjalnych warsztatów.

Valladolid to także świetne miejsce na zakupy, czy to na bazarze, czy w lokalnych sklepikach. Warto się tu rozejrzeć za uroczymi wyrobami rękodzieła czy też elementów tradycyjnego, kolorowego meksykańskiego stroju, będą to świetne pamiątki z wyjazdu motywacyjnego do Meksyku.

Motywacyjny wyjazd firmowy do Meksyku

Wasza wycieczka firmowa do Meksyku to nie tylko eksploracja indiańskiego dziedzictwa, słynna lokalna kuchnia, przyroda i wieczorna integracja. Podczas wyjazdu incentive proponujemy Wam też odwiedziny w autentycznej meksykańskiej hacjendzie, gdzie przekonacie się na własne oczy, jak wygląda życie na prawdziwej meksykańskiej prowincji. Poczujecie trochę klimat wielkich posiadłości ziemskich sprzed rewolucji meksykańskiej w latach 20. XX wieku. Nie każdy przecież miał okazję przejechać się tradycyjnym pojazdem szynowym zaprzężonym w muły lub na własne oczy przekonać się, jak rośnie agawa i jakie ma zastosowanie. Nawet nie wszyscy miłośnicy trunku z zakrętką w charakterystycznym kształcie meksykańskiego kapelusza to wiedzą… W hacjendzie zjecie też wyśmienitą kolację przyrządzoną z lokalnych produktów, odkrywając prawdziwy wymiar chłopskiej kuchni meksykańskiej, a niewiele jest miejsc, gdzie smakuje ona lepiej niźli u swoich źródeł.

Wspaniałości Jukatanu podczas wyjazdu firmowego dopełni oszałamiająca w swoim przepychu meksykańska przyroda. Oprócz zasłużonego relaksu na plaży, całą Waszą grupą odwiedzicie rezerwat biosfery Celestun, gdzie podczas wyjątkowego rejsu po tutejszej lagunie przez las namorzynowy, usłyszycie nawoływania czapli, pelikanów, kormorany i boskie flamingi, których nieprzebrane kolonie są zaliczane do największych w tej części kontynentu. Na brzegu macie tu szansę spotkać żółwie, a gdzieniegdzie i krokodyle! W rezerwacie żyją też jaguary, i choć te skryte zwierzęta niezwykle trudno spotkać, to sam fakt, że jesteście w ich królestwie, budzi dreszczyk emocji. W pobliskim miasteczku Celestun koniecznie skosztujcie owoców morza podczas lunchu – dobrego nigdy za wiele!

Wyjazd incentive – Meksyk

Miejsc, jakie możecie odkryć podczas wyjazdu firmowego do Meksyku, jest mnóstwo. Najważniejsze byście odpoczęli, zrelaksowali się, poznali siebie nawzajem i powrócili do Kraju zmotywowani. Gwarantujemy, że Waszą wycieczkę incentive będziecie pamiętać całe życie. Wspólne przeżyte przygody i emocje na długo pozostaną w pamięci, a słowo „lojalność” nabierze nowego znaczenia. Obiecujemy, że Wasz incentive skroimy na miarę, bo każdy wyjazd zawsze dostosowujemy zarówno potrzeb, oczekiwań, jak i możliwości. Niekonwencjonalne formy aktywności, unikalne doświadczenia i egzotyczne miejsca podczas wyjazdu firmowego do Meksyku spowodują, że workflow po powrocie będzie na najwyższym poziomie.

Filip

Filip

Dwa lata mieszkał w Państwie Środka, gdzie studiował język chiński i podróżował. Miłośnik dobrej kuchni, genealogii i starych zegarków. Podróże bliskie i dalekie są nieodłączną częścią jego życia. To z nich czerpie inspiracje do zmagań z codziennością.

!
Ta strona używa plików cookies.