Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Valladolid /Meksyk

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Wzniesione na gruzach majańskiego miasta Zaci, Valladolid urzeka spokojną atmosferą, urokiem barwnej kolonialnej zabudowy i parkami pełnymi egzotycznej roślinności. Ruiny piramid, świątynie i inne symbole cywilizacji Majów stały się budulcem dla kolonialnych budynków w nowopowstałym mieście. Było ono miejscem niechlubnej historii, terenem walk między Majańskimi rebeliantami i hiszpańskimi konkwistadorami. Ostatecznie konflikt rozstrzygnął się na korzyść tych drugich, jednak dzisiejsi mieszkańcy miasteczka dumnie noszą tradycyjne majańskie stroje.

Odwiedzając Valladolid warto także zapoznać się z meksykańską sztuką ludową. Aż 3 tysiące eksponatów dostępnych jest w tutejszym prywatnym muzeum i może nie od razu o wszystkich, ale o pochodzeniu wielu z nich, na pewno opowie lokalnym przewodnik. Kilkunastominutowy spacer malowniczą calle de los Frailes, wzdłuż kolorowych kolonialnych budynków, kończy się w kościele św. Bernarda ze Sieny. Wraz z byłym klasztorem, uważane są za jedne z najstarszych budowli chrześcijańskich na Jukatanie. Warto wejść do środka, by zobaczyć cudowną figurkę Virgen de Guadalupe. Valladolid to jednak nie tylko zwiedzanie. Chwilę dobrej zabawy i relaksu znajdziecie podczas kąpieli w przyjemnie ciepłej wodzie pobliskiej cenoty Zaci. Naturalny miejski basen w wydrążonej przez siły natury skale cieszy także oczy zdobnymi stalaktytami i otaczającą przyrodą.

Zwiń
Kiedy jechać do Valladolid?

Kiedy jechać do Valladolid?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Hawana i Karaibskie Wybrzeże Meksyku

Od 16 700 zł

Kuba, Meksyk - Hawana, Valladolid, Playa del Carmen

Podczas podróży na Kubę i do Meksyku przeżyjesz niezapomniane chwile, poznając autentyczną kulturę i codzienność mieszkańców Karaibów. Gorące rytmy salsy i dekadencja Hawany, rozkoszne karaibskie plaże, mistyczne piramidy Majów oraz niezwykle sprzyjająca pogoda!

Skarby Jukatanu

Od 16 900 zł

Meksyk - Cancun, Valladolid, Temozon, Tulum

Meksyk to kraj o wielu obliczach. Chcecie poznać kilka z nich? Zapraszamy więc na wycieczkę do Meksyku, na półwysep Jukatan! Czeka na Was luksusowe Cancun, słynące z fantastycznych plaż i wymarzonych warunków do nurkowania, kolonialne, pełne barw Valladolid, tradycyjna hacjenda i majańskie ruiny. A gdy nasycicie się już wrażeniami, wypoczniecie na białych plażach Tulum, spacerując po miękkim piasku i spłukując zmęczenie w lazurowych wodach Morza Karaibskiego.

Plaże Karaibów

Od 15 400 zł

Meksyk - Valladolid, Isla Holbox, Playa del Carmen

Jeśli marzy się wam wypoczynek w miejscu idealnie łączącym w sobie to, co najlepsze w naturze, historii i kulturze, wakacje w Meksyku będą doskonałym wyborem! Najpierw Valladolid – egzotyczna kompozycja barwnej kolonialnej zabudowy, majańskich piramid i chłodnej cenoty, a potem rajska Isla Holbox, której białe piaski kuszą do beztroskiego lenistwa. A wreszcie pocztówkowa Playa del Carmen, wabiąca zarówno plażami, jak i radosną atmosferą fiesty!

Autentyczny Meksyk

Od 19 800 zł

Meksyk - Mexico City, San Cristobal de las Casas, Palenque, Valladolid, Merida, Isla Holbox

Kusi Was prawdziwie indiańska przygoda? Zapraszamy w podróż do Meksyku. Fascynująca kultura, kalejdoskop barw targów w San Cristobal, tajemnicze rytuały Indian w Chamuli, ukryte w dżungli wodospady i majańskie piramidy w Palenque – ten fantastyczny świat pochłonie Was bez reszty. Zanocujcie w meksykańskiej hacjendzie, popływajcie w chłodnej cenote, a na koniec zakosztujcie relaksu na białych, otoczonych palmami plażach Isla Holbox!

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Valladolid

Valladolid

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować