Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Jukatan /Meksyk

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Wapienna równina półwyspu Jukatan otoczona jest wybrzeżem pełnym migrujących flamingów i lazurowymi wodami Morza Karaibskiego , które kryją skarby największej na półkuli północnej rafy koralowej. Podziurawiona labiryntem podziemnych korytarzy ziemia skrywa w swoim wnętrzu wspaniałe krasowe jaskinie (cenote) o krystalicznie czystej wodzie. W gęstym tropikalnym lesie znajdziemy pozostałości po pradawnej kulturze Majów. Warto zejść z najbardziej uczęszczanych ścieżek, by poczuć się niczym Indiana Jones. Polecamy szczególnie strefy archeologiczne Coba, Ek Balam, Uxmal czy Calakmul, gdzie wejdziemy na szczyt piramid i poczujemy moc i potęgę dawnej cywilizacji. Będziemy kluczyć pomiędzy labiryntami kamiennych świątyń, hieroglificznych steli i boisk do rytualnej gry w pelotę. Pełna dzikiej fauny otaczająca je przyroda i widoki rozciągające się z najwyższych piramid robią ogromne wrażenie i są wręcz mistycznym przeżyciem. Na Jukatanie znajdziemy również obiekt uznany za jeden z cudów świata – to piramida Pierzastego Węża – Chichen Itza – architektoniczny kalendarz i najważniejsza budowla Mezoameryki.

Jukatan zachwyca również swoją kolonialna spuścizną: dostojna stolica kulturalna półwyspu Merida, historyczne Campeche, urokliwe Valladolid, żółte miasto Izamal oraz posiadłości i hacjendy sizalowe, które obecnie stanowią wysokiej klasy obiekty hotelowe, z prywatnym cenotami plantacjami kakaowca i palmy kokosowej.

Zwiń
Kiedy jechać na Jukatan?

Kiedy jechać na Jukatan?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Luksusowe wakacje w Meksyku – Jukatan i ekskluzywne hacjendy

Od 24 500 zł
Exclusive

Meksyk - Merida, Jukatan, Playa del Carmen

Barwne kolonialne miasta i białe piaszczyste plaże, przepyszna kuchnia i kwitnąca kultura, przepastne kaniony i spalone słońcem pustynie, zagubione w dżungli starożytne ruiny i turkusowe karaibskie wody – Meksyk to wymarzone miejsce na luksusowe wakacje! Na początek zapraszamy do kulturowej stolicy Jukatanu – Meridy, gdzie zamieszkacie w XVI-wiecznej kolonialnej hacjendzie, później zaś przeniesiecie się w okolice Chochola, do pięciogwiazdkowego, luksusowego hotelu Chable Yucatan. Zaś na koniec Waszych luksusowych wakacji w Meksyku zapraszamy na wybrzeże, do Playa del Carmen, gdzie czeka Was prywatna, piaszczysta plaża, niezliczone atrakcje oferowane przez ekskluzywny hotel, starożytne ruiny Majów i kuszący do beztroskiego lenistwa szum oceanu!

Skarby Jukatanu

Od 16 900 zł

Meksyk - Cancun, Valladolid, Temozon, Tulum

Meksyk to kraj o wielu obliczach. Chcecie poznać kilka z nich? Zapraszamy więc na wycieczkę do Meksyku, na półwysep Jukatan! Czeka na Was luksusowe Cancun, słynące z fantastycznych plaż i wymarzonych warunków do nurkowania, kolonialne, pełne barw Valladolid, tradycyjna hacjenda i majańskie ruiny. A gdy nasycicie się już wrażeniami, wypoczniecie na białych plażach Tulum, spacerując po miękkim piasku i spłukując zmęczenie w lazurowych wodach Morza Karaibskiego.

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Jukatan

Jukatan

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować