Fotograficzna podróż Magdy i Maćka na Bali i Lombok

Zainspiruj się i przeczytaj o podróży swoich marzeń na blogu

Fotograficzna podróż Magdy i Maćka na Bali i Lombok

Kochani podróżnicy! Fotorelacja Szymona z safari w Kenii cieszyła się dużą popularnością wśród naszych Czytelników. Dlatego postanowiliśmy na stałe wprowadzić nowy cykl na podróżniczym blogu Planet Escape. Będą to fotograficzne zapiski z naszych podróży i nie tylko! Oprócz tego będziemy relacjonować również wakacje Klientów Planet Escape! Mamy nadzieję, że te reportaże będą dla Was idealnym źródłem inspiracji, wiedzy i… motywacji!

Dziś mamy przyjemność zaprezentować Wam zdjęcia Magdy i Maćka. Wybrali się oni w  podróż do Indonezji, na Bali i na egzotyczny Lombok. Zdjęcia, które zamieszczamy, zostały zrobione w Ubud, w Sidemen, w okolicach wulkanu Batur i na plażach Lomboku. Jeśli planujecie ślub i podróż poślubną oraz chcielibyście mieć równie piękne zdjęcia jak Magda, serdecznie polecamy usługi Maćka. Maciek współtworzy firmę WhiteStory i organizuje sesje zdjęciowe również za granicą, np. na Bali, lub w plenerze. Więcej informacji znajdziecie klikając poniżej:

Fotograf Kraków WhiteStory

Ślub za granicą WhiteStory

Hotel w Seminyak, który szczególnie lubimy, to Bali Agung Village. Jest to prawdziwa oaza spokoju w turystycznej części Bali. Położony zaledwie 500 metrów od plaży, pod względem architektury przypomina tradycyjne, balijskie domostwo.  Przyznajcie, że zdjęcia zrobione na jego terenie wyszły naprawdę niesamowicie!

Bali pełne jest bogato zdobionych świątyń. Wszystkie bez wyjątku są magiczne. Przy każdym domu stoi prywatna świątynia. Czasem niewielka, innym razem pełna przepychu. Im bogatszy gospodarz, tym większa budowla.

Jedną z najsławniejszych świątyń położonych w centrum wyspy jest Tirta Empul. Wierni przybywają tu, aby dokonać oczyszczenia w świętym źródle. Według legendy zostało ono stworzone przez hinduskiego boga Indrę, który wykopał dziurę w ziemi, z której wypłynął eliksir nieśmiertelności i przywrócił życie żołnierzom. Świątynia została wzniesiona już w 962 roku podczas rządów dynastii Warmadewa, poświęcono ją hinduistycznemu bogu Wisznu.

Największą atrakcją Ubud jest Małpi Las. Żyje tu prawie tysiąc makaków! Te małpki, z pozoru sympatyczne, potrafią być niebezpieczne. Porcja bananów, którą będziecie chcieli je obdarować, może wydać im się za mała 🙂

W czasie pobytu na Bali organizujemy safari starym garbusem. W trakcie prywatnej wycieczki zobaczycie przepiękne świątynie, tarasy ryżowe i lokalne wioski.

Przyroda na Bali zachwyca! Przepiękne tarasy ryżowe, dżungla i wulkany tworzą niesamowity krajobraz wyspy. Magda i Maciek w trakcie swojej podróży na Bali mieli okazję wejść na wulkan, spacerować po tarasach ryżowych Tegalalang i nocować w urokliwie położonym hotelu w Sidemen. Ciekawostką niech będzie fakt, że kinowy hit Jedz, módl się, kochaj w którym główną rolę grała Julia Roberts, był m.in. kręcony w tym miejscu.

Od zachodu na wschód ciągną się pasma górskie, do których należą trzy potężne wulkany, najwyższy Agung oraz Batur i Batukaru. Określają one duchowe, kulturowe i geograficzne oblicze wyspy.

Lombok jest niczym Bali 20 lat temu. Spokojniejsza atmosfera, mniej oblegane plaże i nieziemsko pyszne jedzenie! Do tego górzysta sceneria, tarasy ryżowe, lokalne wioski i wodospady, nad którymi góruje wulkan Rinjani– oto idealna wakacyjna sceneria.

Kolejny super hotelik to Katamaran. Wrażenie robią nie tylko przepięknie urządzone wnętrza, ale i niesamowite baseny!

Jeżeli marzy Wam się magiczna podróż poślubna, Indonezja jest doskonałym wyborem. Różnorodność krajobrazów, mili mieszkańcy, ciekawa kultura z pewnością Was zachwycą! Zajrzyjcie na naszą stronę i zobaczcie, jak może wyglądać Wasza wymarzona podróż poślubna w Indonezji!

Asia

Asia

Zakochana w podróżach, samochodach i kawie :)

!
Ta strona używa plików cookies.