Dokąd podróżować w Roku Świni?

Zainspiruj się i przeczytaj o podróży swoich marzeń na blogu

Dokąd podróżować w Roku Świni?

Jedna z tysięcy starożytnych chińskich legend mówi, że dwa i pół tysiąca lat temu Nefrytowy Cesarz zaprosił przed swoje oblicze wszystkie zwierzęta. Na jego wezwanie odpowiedziało jedynie dwanaście z nich. Aby więc uhonorować ich wierność, cesarz nazwał lata ich imionami, w kolejności, w jakiej zjawiły się na spotkanie. Szczur, który wykorzystał swój spryt i szybkość, znalazł się na pierwszym miejscu, zaś świnia – kochająca wygody i luksus, zatrzymująca się co chwilę, by rozkoszować się smakołykami – ostatnia. W chińskim horoskopie charakterystyczne cechy zwierząt stanowią domenę osób urodzonych pod konkretnym znakiem. Sprawdźcie więc, jakie zwierzę Wam patronuje i co czeka Was w tym roku!

W Azji Nowy Rok, świętowany przez co trzeciego człowieka na tej planecie – obchodzi się go nie tylko w Chinach, ale także w Japonii, na Tajwanie, w Korei i w Wietnamie – tradycyjnie zaczyna się w dniu pierwszego nowiu w lutym. W 2019 roku czas ten przypadł na 5 lutego, a rokiem tym zawładnęła Świnia – która, choć na Zachodzie nie cieszy się najlepszą opinią, to na Wschodzie uważana jest za symbol powodzenia, bogactwa i sukcesu. Świnia sprzyja odważnym i trafnym decyzjom, a także mocno interesuje się… finansami! Dlatego w 2019 będziecie więcej zarabiać i wydawać na swoje przyjemności oraz rzadko sobie czegoś odmawiać – a czyż można wyobrazić sobie większą radość niż egzotyczne podróże? Dlatego, niezależnie od tego, czy jesteście godną zaufania Świnią, pełną tupetu Małpą, przyjaznym Królikiem czy śmiałym Smokiem, sprawdźcie dokąd powinniście wyruszyć w tym roku, aby pozostać w zgodzie ze swoim chińskim znakiem zodiaku.

Chile – widok na jezioro Pehoe, w Patagonii

SZCZUR – CHILE I WYSPA WIELKANOCNA

Zwyciężam dzięki sprytowi, siła zwykle nie jest dobrym rozwiązaniem

1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996

Sprytny, zaradny, bystry i ciekawy, obdarzony zdolnościami przywódczymi i ruchliwy człowiek urodzony w Roku Szczura potrzebuje zmian. Uwielbia wędrować własnymi ścieżkami, które prowadzą do niekonwencjonalnych doświadczeń, oraz przecierać nowe szlaki, dlatego spotkać go można w najbardziej egzotycznych zakątkach świata. Ludzie spod tego znaku są niezwykle aktywni i nie mogą usiedzieć na miejscu, a rutyna codziennego życia może ich wręcz fizycznie boleć. W 2019 roku Szczury dokonają podsumowań dotychczasowego życia i pozbędą się niepotrzebnego balastu, w związku z czym zyskają przestrzeń na nowe doświadczenia – i solidną porcję energii. A ponieważ uwielbiają różnorodność, świetnym pomysłem będzie wycieczka do Chile – najdłuższego na świecie kraju, który roztacza przed spragnionym wrażeń podróżnikiem barwny wachlarz możliwości. Przemierzając najbardziej suchą pustynię na świecie, zasypiając przy świetle gwiazd, wędrując u podnóży masywnych wulkanów, odkrywając sekrety posągów na Wyspie Wielkanocnej czy kosztując soli z górskich jezior kochające wyzwania Szczury poczują tak cenny dla nich dreszczyk emocji!

Przykładowa oferta: Chile i Wyspa Wielkanocna

Japonia – Kioto

BAWÓŁ – JAPONIA

Kto się boi przegrać, już jest jedną nogą po stronie porażki

1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997

Niezłomny i doskonały planista, sumienny, uczciwy, pragmatyczny i ceniący ciężką pracę – bystry Bawół ma oko do szczegółów. Choć łatwo nawiązuje  kontakty z innymi ludźmi i buduje silne więzi, ze swoimi problemami woli radzić sobie sam. Bardzo rzadko zwraca się do kogoś o pomoc czy poradę, lecz można na nim polegać jak na Zawiszy. Bawół bardzo ceni sobie brak pośpiechu, możliwość zajmowania się swoim ogrodem oraz kontakt z naturą, kontemplację jej piękna i harmonii. Cierpi w tłumie, a konieczność zajęcia stanowiska w stresującej lub krępującej sytuacji przyprawia go wręcz o cierpienie. W 2019 roku czeka go wiele zmian i atrakcji, które sprawią, że ten rok będzie jednym z lepszych w jego życiu. Jedną z nich może być podróż do Japonii – czyż jest inny kraj, który w pełni zaspokoi jego zamiłowanie do harmonii, przepięknych ogrodów i przyrody, a równocześnie bawola powściągliwość i opanowanie będzie jak najbardziej na miejscu?

Przykładowa oferta: Wszystkie kolory Japonii 

Najstarsza pustynia świata – Namib

TYGRYS – NAMIBIA

Życie to sztuka, którą uprawia niewielu. Większość jedynie wegetuje

1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998

Niespokojny, żądny przygód, lubiący ryzyko, współzawodnictwo i silne emocje – Tygrys zawsze podąża za swoimi pasjami. Potrafi poradzić sobie z wszystkim, kocha niezaplanowane przygody z zaskakującym przebiegiem i niespodzianki, a kuszenie losu leży w jego naturze. Bywa wręcz uzależniony od adrenaliny – za możliwość przeżycia czegoś niekonwencjonalnego oddałby kilka ze swoich pasków! Błyskawiczne, spontaniczne decyzje, ucieczka przed rutyną, a do tego właściwa wszystkim kotom zdolność lądowania na czterech łapach i wychodzenia obronną ręką z kłopotów – po upadku Tygrys otrzepuje się z kurzu i jak prawdziwy łowca rusza naprzód. Rok 2019 będzie dla niego bardzo korzystny, odkryje bowiem swój prawdziwy potencjał i nauczy się tolerancji, której brak niekiedy przysparza mu wrogów. A niespokojna dusza Tygrysa znajdzie wyzwanie w samotnej wyprawie przez bezdroża Namibii, kraju, który potrafi zaskoczyć i oczarować nawet najbardziej żądną przygód osobę. Opuszczone kopalnie diamentów, gigantyczne wydmy, ogromne parki narodowe, niesamowita pustynia i dzikie zwierzęta – Tygrys poczuje się tu jak w domu!

Przykładowa oferta: Self-drive po Namibii

Iran – meczet w Yazd

KRÓLIK – IRAN

Błędów nie popełnia tylko ten, kto nic nie robi

1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999

Ostrożny, łagodny, dyplomatyczny i sprawiedliwy Królik to osoba wyciszona, unikająca za wszelką cenę konfrontacji i spokojnie podchodząca do problemów. Ma też wysublimowane, często nieoczywiste poczucie humoru i bacznie zwraca uwagę na szczegóły, a do tego jest zakochany w sztuce – jego żywiołem jest malarstwo, rzeźba, muzyka czy teatr. Cierpliwie i z zaangażowaniem lubi zagłębiać się w historię i kulturę miejsc, które odwiedza. Spacery po bocznych, ukrytych ścieżkach (przecież w innej wersji tłumaczenia chińskich znaków zodiaku Królik jest Kotem!), wyrafinowane otoczenie i przyjazne towarzystwo: oto rzeczy, wśród których Królik czuje się komfortowo. 2019 rok przyniesie Królikowi poznanie nieznanych dotąd sfer życia – może to być nowa praca, nowa miłość, nowe umiejętności… i nowa podróż! Skarbnicą wszystkiego, co Królik ceni najbardziej – serdecznych ludzi, cudów architektury, bogactwa historii i fascynujących tajemnic kultury, jest rzadko odwiedzany Iran. Ze wszystkich zwierząt zodiaku to właśnie Królik najbardziej doceni finezyjne mozaiki meczetów, poezję czytaną do wtóru słowiczych treli, niekończące się filiżanki powitalnej herbaty i ciepłe, gościnne uśmiechy Irańczyków.

Przykładowa oferta: Zagadki Iranu i plaże Omanu

Indyjski stan Kerala – plaża Kovalam

SMOK – BHUTAN I INDIE

Wiedza to potęga, ale prawdziwego szacunku w ten sposób nie zdobędziesz

1940, 1952, 1964, 1976, 1988

Potężny Smok to jedyne mityczne stworzenie w chińskim zodiaku, najważniejszy bohater chińskich legend, silny, odważny, idealistyczny przywódca, który uwielbia być w ruchu. Dowcipny i kreatywny, jest z natury wolnym duchem, wiedzie życie niczym nieskrępowane. Znając ilość energii skumulowanej przez Smoka nie dziwi, że czasami zionie ogniem! Osoba urodzona pod tym znakiem żyje pełnią życia, wszystko robi z rozmachem i podąża za wielkimi ideami, a będąc przy okazji obdarzoną wielką charyzmą przyciąga ludzi jak magnes – tym bardziej, że według chińskiej tradycji Smok stoi na straży szczęścia oraz prawdy, jest też uważany za wybrańca losu. W 2019 roku Smok będzie musiał nauczyć się cierpliwości i okiełznać targające nim emocje – jego znak rozpoznawczy, który często przysparza mu wielu kłopotów. Praca nad sobą i samodoskonalenie doprowadzi Smoka do sukcesu, o jakim nie śnili nawet chińscy astrologowie. A gdzie najlepiej zgłębiać meandry własnej duszy, odkrywać drzemiące w sobie siły i kształtować charakter, jak nie w zaciszu buddyjskich klasztorów i świątyń? Osnute mgłą góry przesiąkniętego mistycyzmem, niedostępnego i dziewiczego Bhutanu to wręcz naturalna kryjówka dla Smoka, a miękkie piaski indyjskiej Kerali przywrócą mu spokój po trudzie pracy nad sobą.

Przykładowa oferta: Mistycyzm Bhutanu i rajska plaża w Kovalam

RPA – lwy w Parku Krugera

WĄŻ – RPA 

Wybaczam wrogom, ale nigdy nie zapominam ich imion

1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001

Wąż to mądry, obdarzony ogromną intuicją myśliciel, uważany za najbardziej tajemnicze zwierzę wśród wszystkich znaków zodiaku. Często i nie bez przyczyny uważany jest za bezkompromisowego, działającego zgodnie z własnymi osądami. Bardzo pewny siebie, nieco nieufny wobec innych ludzi, zorientowany jest na osiąganie celów i nienawidzi porażki. Jednak, jeśli zajdzie potrzeba, Wąż potrafi być tak czarujący, że nie sposób mu się oprzeć! Zazwyczaj jest typem artystycznym, a przy tym – co tylko pozornie wydaje się sprzecznością – jest dobrze zorganizowany i precyzyjny w swoich działaniach. Potrafi docenić ciszę i spokój, lubi otaczać się pięknymi i drogocennymi przedmiotami, zaś ogromną radość sprawia mu zgłębianie nowych idei, poznawanie historii, kultury i języka każdego odwiedzanego miejsca. Nowy rok będzie dla niego wyjątkowo korzystny, być może nawet jednym z lepszych, jakie go do tej pory spotkały, a będzie mieć to związek z miłością i rodziną. Wspólne wakacje mogą wręcz okazać się wyjazdem życia! Świetnie zorganizowany i odpowiedzialny, a przy tym posiadający dar rozumienia natury rzeczy i ludzi, świetnie poczuje się w kraju stawiającym przed podróżnikiem niecodzienne wyzwania, wymagającym zajrzenia pod podszewkę pozornej jednorodności. RPA, z jej powikłaną historią, zróżnicowaną architekturą, butikowymi hotelami i oszołamiającymi krajobrazami będzie miejscem, które wyzwoli naturalną dociekliwość Węża. Przyjemność sprawią mu też ogromne parki narodowe, rezerwaty przyrody i puste piaszczyste plaże, na których schroni się, gdy zamarzy mu się samotna kontemplacja, natomiast maleńka monarchia – Eswatini – zaspokoi jego potrzebę poznawania tajemnic niedostępnych większości ludzi.

Przykładowa oferta: RPA i Królestwo Swaizlandu

Tajlandia – lokalna łódź

KOŃ – TAJLANDIA

Odpuszczając to, kim jestem, jestem w stanie zostać tym, kim mogę być

1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002

Sympatyczny i ciepły Koń jest zwierzęciem stadnym, uwielbiającym towarzystwo, w którym często gra pierwsze skrzypce pośród zgromadzonych wokół ludzi. Często spotkać go można na najrozmaitszych wydarzeniach kulturalnych – koncertach, przedstawieniach, imprezach sportowych – gdzie czuje się jak ryba w wodzie (a raczej koń na stepie), czarując otoczenie i tryskając entuzjazmem. Wiecznie młody duchem, do wszystkich przedsięwzięć podchodzi z zaangażowaniem i radością, nie stroni od przygód, lecz przy całej swej otwartości cechuje się też umiłowaniem swobody, dlatego ludzie, którzy chcieliby nałożyć mu wędzidło, powinni mieć się na baczności! Towarzyski Koń cierpi w ciszy i monotonii, rozkwita natomiast w podróżach, oddając się aktywności fizycznej i sportowi. Wedle chińskiego horoskopu rok 2019 należy do Konia, dlatego warto go maksymalnie wykorzystać w każdej sferze życia! Osoby spod tego znaku doskonale poczują się w Singapurze, gdzie z pewnością nie będą narzekać na brak towarzystwa, oraz w Tajlandii, której piaszczyste, złote plaże oraz czyste wody stwarzają nieograniczone możliwości uprawiania najrozmaitszych sportów, tak ulubionych przez aktywnego Konia.

Przykładowa oferta: Singapur i Tajlandia Ekskluzywnie 

Nowa Zelandia – Jezioro Tekapo

OWCA – NOWA ZELANDIA

Chwytaj każdy dzień, by na łożu śmierci niczego nie żałować

1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015

Owca jest inteligentna, rozważna, spokojna i opiekuńcza. Choć lubi towarzystwo, nie chce być w centrum wydarzeń, a raczej z dystansu obserwować otoczenie. Zwykle łagodna, cicha i delikatna, skryta i nieśmiała, przepełniona jest silnym poczuciem sprawiedliwości. Na ogół trzyma się na uboczu, żyjąc w świecie swych fantazji, i nie tak łatwo dopuszcza kogoś do swego wnętrza. Zodiakalna Owca, podobnie jak jej zwierzęcy odpowiednik, ma się świetnie w otoczeniu zieleni, na świeżym powietrzu, a podczas podróży bezpieczniej czuje się w sprawdzonym towarzystwie niż samotnie przemierzając kontynenty. Tym lepiej – nadciągający rok przyniesie nowe znajomości (na horyzoncie majaczy całkiem przyjemny flircik) oraz wiele wsparcia i dobroci ze strony starych przyjaciół. Dlaczego więc nie skorzystać z okazji i nie wybrać się w podróż do kraju, w którym owiec jest cztery razy więcej niż ludzi? W Nowej Zelandii Owce poczują się jak w domu, a tutejsze nieskazitelnie czyste powietrze, wspaniałe góry, krystaliczne fiordy i schludne miasta kryjące skarby sztuki i architektury, zaspokoją owczy głód spokoju i harmonii.

Przykładowa oferta: Z wizytą w krainie Hobbitów

Plaża na Jamajce

MAŁPA – JAMAJKA

Kreatywność i dobry dowcip to fundamenty szczęśliwego życia

1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004

Małpa to osobowość pełna dynamizmu i zdecydowanie wyróżnia się z tłumu. Ma psotną naturę, lubi dobrą zabawę, imprezy, koncerty, tańce i swawole, jest dowcipna, ciekawa (ktoś mógłby nawet rzec – ciekawska i wścibska), uwielbia się śmiać i szybko poznaje zagadnienia, które ją intrygują. Jej poczucie humoru i żarty przechodzą często do legendy, dlatego nudzić się w towarzystwie Małpy nie sposób. Cechuje się też nieprzeciętną inteligencją i sprytem, więc dobrze radzi sobie w pracy i nie narzeka na brak gotówki – oczywiście jeśli nie przepuści jej na ekskluzywne rozrywki. Najlepszym sposobem na zranienie Małpy jest ignorowanie jej i pouczanie, więc jeśli nie chcecie zakosztować przysłowiowej małpiej złośliwości – dmuchajcie na zimne! Niezależną i wyzwoloną Małpę w 2019 roku czekają zmiany i rewolucje, nowe wyzwania, możliwości i wielkie sukcesy. To doskonały czas, by pozwolić sobie na podążanie za marzeniami… a skoro Małpa śni o zabawie do świtu, niemilknących dźwiękach muzyki, szampanie perlącym się w kieliszkach i zachodach słońca we wszystkich barwach tęczy – najlepszym miejscem na podróż będzie  Jamajka. Drink na plaży, oślepiające słońce, impreza w rytmie reggae i (jakże rozrywkowy) duch Boba Marleya unoszący się nad wyspą: „Ciepło –  miło – niebo –  raj! Małpa myśli: W to mi graj!”

Przykładowa oferta: Plaże Miami i roztańczona Jamajka

Zjednoczone Emiraty Arabskie – Dubaj

KOGUT – ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE

Kto pragnie osiągnąć mistrzostwo, musi najpierw zadbać o swoje narzędzia

1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005

Odważny, pewny siebie, inteligentny Kogut nie da sobie w kaszę dmuchać i głośno wygłasza sądy, dlatego przez niektórych uważany jest za zarozumiałego… i jest w tym nutka prawdy. W wykwintnym otoczeniu, pozostając w centrum uwagi, gdy wszyscy słuchają jego opowieści i dykteryjek, przymykając oko na skłonność do przechwałek, Kogut czuje się jak na własnym podwórku. Uwielbia komplementy, potrafi też czasem zachowywać się kapryśnie i nieprzewidywalnie, a także nazbyt skupiać się na swym wyglądzie zewnętrznym. Jest przy tym szczery, uczciwy aż do naiwności, odważny i bardzo pracowity – swoją karierę traktuje priorytetowo. W 2019 roku spełnią się jego marzenia: zacznie grać pierwsze skrzypce, zewsząd posypią się ciekawe propozycje, a powodzenie przyprawi go o zawrót głowy. Rozpocznie w swoim życiu coś zupełnie nowego – może być to praca w nowej branży, nowa związek czy odkrywanie nowego kontynentu. A gdzież lepiej poczuje się Kogut, ze swoim zamiłowaniem do luksusu, jeśli nie w Emiratach, gdzie przepych i bogactwo są wartością samą w sobie? Zwany złotem miastem rekordów Dubaj, Abu Zabi z jednym z najpiękniejszych meczetów świata i Ras Al Khaimah, gdzie nad pałacem władców pustyni unoszą się oswojone sokoły – Kogut z rozkoszą będzie pławić się w  pachnącym kadzidłem orientalnym zbytku!

Przykładowa oferta: Tropem Trzech Emiratów

Malediwy – hotel i domki na wodzie

PIES – MALEDIWY

Żaden dzień nie jest stracony, jeśli człowiek nie przestaje działać

1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006

Podobnie jak jego prawdziwy zwierzęcy odpowiednik, człowiek urodzony w Roku Psa jest lojalny, uczciwy, sympatyczny, troskliwy i życzliwy. Ceni sobie przede wszystkim spokój, koncentruje się na swoich przyjaciołach, którzy w każdej sytuacji mogą liczyć na jego pomoc – tak daleko posuniętą bezinteresownością poszczycić się może niewiele znaków chińskiego zodiaku. Lubi uczyć się nowych rzeczy, dlatego ceniony jest jako wartościowy pracownik. Jednak w tej niewzruszonej opoce znajduje się rysa – Pies bywa pesymistyczny, podejrzliwy i często się niepokoi. Może aby przezwyciężyć swe wady, zgłębia tajemnicze zjawiska i tematy związane z parapsychologią, mając nadzieję, że w nich znajdzie przyczynę dręczących go lęków? W 2019 roku zapragnie wreszcie, by to ktoś o niego zadbał, więc przyjaciele, którzy nie staną na wysokości zadania, mogą wypaść z łask. Po kilku latach intensywnej pracy przyjdzie też pora na wakacje z prawdziwego zdarzenia! A że Pies traci pewność siebie w obliczu nieprzewidywalnych sytuacji, zdecydowanie woli spokojny wypoczynek w towarzystwie kilku dobrych znajomych lub rodziny niż samodzielne wyprawy. Bardzo dobrze czuje się na świeżym powietrzu, gdzie może oddać się ulubionym aktywnościom lub wypoczywać nieniepokojony przez tłumy, dlatego usłane złocistym piaskiem plaże Malediwów będą dla niego wymarzonym miejscem. Relaks pod palmą, kąpiele w przejrzystej wodzie, spacery po tropikalnych ogrodach i wyprawy wędkarskie w dobrym towarzystwie – w takim otoczeniu Pies poczuje się jak w raju.

Przykładowa oferta: Romantycznie na Malediwach

Madagaskar – kameleon

ŚWINIA – MADAGASKAR

Ciężką pracą można osiągnąć każdy cel

1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007

2019 to rok Świni! Jeszcze nigdy nie była tak silna i nie podejmowała tak odważnych decyzji. Wprawdzie stoi to w pewnej sprzeczności z jej charakterem – altruistycznym, miłym, uprzejmym, nieco łatwowiernym i naiwnym – to jednak Świnia czuje, że w tym roku od spełnienia marzeń dzieli ją tylko krok. Pieniądze popłyną do niej szerokim strumieniem, co będzie bardzo korzystne: jakkolwiek bowiem Świnia jest zwierzęciem pracowitym i wytrwałym, konsekwentnie dążącym do wyznaczonego celu, odznaczającym się wewnętrzną siłą, to jednak bardzo ważne miejsce w jej życiu zajmuje rozrywka, na którą potrzebne są niemałe środki. Horoskop chiński nie ma wątpliwości – Świnia kocha luksus, wygody i piękne przedmioty. Na szczęście dla niej w tym roku pozyskiwanie jednych i drugich przyjdzie z wyjątkową łatwością, zacznie więc korzystać z życia pełną parą, bywać oraz podróżować. A ponieważ Świnia nade wszystko ceni sobie naturalne otoczenie: lasy, parki, nadmorskie plaże i wszelakie rośliny, ciągnąć ją będzie w obszary, w których cywilizacja nie zdążyła jeszcze narobić zbyt wiele szkód. Może wybierze się na wycieczkę na Madagaskar, gdzie radośnie hasać będzie wśród tropikalnych lasów, baobabów, lemurów i kameleonów, od czasu do czasu dając nura między tęczowe rybki zaludniające rafę koralową i odkrywając uroki tak licznych tu parków narodowych?

Przykładowa oferta: Tropikalna wyspa na końcu świata

 

Aga

Aga

Zwariowana wariatka o pozytywnym usposobieniu, zagrzebana w książkach miłośniczka kotów, kąpieli w przeręblu i długich wędrówek po beskidzkich szlakach. Gdy wystawi nos z lektury i akurat nie wyrusza na włóczęgę, lubi zgłębiać tajniki zielarstwa, projektować książki i eksperymentować z fotografią. W Planet Escape wypełnia zawartością niezliczone strony przewodników, wciąż wydłużając listę krajów do odwiedzenia – w końcu, według św. Augustyna, „świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę".

!
Ta strona używa plików cookies.