American Road Trip. Fotorelacja z wycieczki do USA

Zainspiruj się i przeczytaj o podróży swoich marzeń na blogu

American Road Trip. Fotorelacja z wycieczki do USA

Prawdziwą przygodę podczas podróży do Stanów Zjednoczonych mieli okazję przeżyć Magda i Maciek. Lśniącym Mustangiem przemierzyli Zachodnie Wybrzeże i zobaczyli naprawdę wiele ciekawych miejsc, którymi chcieli się z Wami podzielić. Plan stworzony wraz z biurem podróży Planet Escape obejmował pobyt w Los Angeles, w Mieście Grzechu, czyli Las Vegas oraz odkrywanie najpiękniejszych parków narodowych USA. Park Narodowy Sekwoi, Dolina Śmierci, Wielki Kanion Kolorado, Monument Valley, Park Narodowy Zion, Kanion Antylopy, Bryce… brzmi ciekawie, prawda?

Dzięki ich uprzejmości również i Wy, nasi drodzy Czytelnicy, możecie wybrać się w fotograficzną podróż po najpiękniejszych zakątkach Stanów Zjednoczonych! Zapraszamy w podróż do USA pełną niezapomnianych wrażeń, niesamowitej przyrody i fascynującej energii miast!


Zachęcamy do odwiedzenia strony White Story – Maciek jest fotografem ślubnym, więc jeśli planujecie wesele, koniecznie sprawdźcie jego ofertę! 

Fotograf ślubny Warszawa WhiteStory

Ślub za granicą WhiteStory


Ford Mustang to nie lada gratka dla pasjonatów motoryzacji. A możliwość testowania samochodu podczas dwutygodniowego roadtrip po USA to spełnienie marzeń! Pierwszy cel podróży Magdy i Maćka po wylądowaniu to przejazd do Parku Narodowego Sekwoi. Mimo śniegu i zimna, udało się dojechać i zrobić kilka wspaniałych ujęć na pamiątkę.

Sekwoje to prawdziwe giganty! Ich wysokość może dochodzić do ok. 95 m, a waga może osiągać aż 200 ton… Sekwoje to długowieczne drzewa, osiągają wiek 2000 – 3250 lat. Mogą wydawać się wręcz nieśmiertelne: są odporne na działanie szkodników, grzybów, a nawet pożaru. W Parku Narodowym Sekwoi rośnie najwyższe drzewo na świecie – General Sherman Tree. Mierzy ono 84 metry i waży ponad 1200 ton!

Po Parku Narodowym Sekwoi przyszedł czas na jedną z największych atrakcji USA – Dolinę Śmierci, jedno z najgorętszych miejsc na Ziemi. 10 lipca 1913 temperatura osiągnęła aż 56,7 stopni Celsjusza! Na zdjęciach powyżej malownicze Mesquite Flat Dunes, położone w praktycznie centralnej części Doliny Śmierci.

Obowiązkowym punktem podczas zwiedzania Doliny Śmierci jest punkt widokowy – Zabriskie Point. Podziwiać stąd można charakterystyczne formacje skalne, zwane badlands (złe ziemie).

Jeden z najgorętszych obszarów na naszej planecie – Badwater Basin. Powstał około 3000 lat temu na skutek wyschnięcia jeziora, które się tu znajdowało. Jego dno pokryte jest niezwykłymi, regularnymi, sześciokątnymi płatami soli.

Prawie każdy, kto planuje podróż po USA marzy o przemierzeniu kraju słynną trasą Route 66. Historyczna autostrada łącząca Chicago z Los Angeles otwarta została 11 listopada 1926 roku (w 1936 roku przedłużono ją do Santa Monica).

What happens in Vegas stays in Vegas… 🙂

 

Jeden z największych cudów natury, Wielki Kanion Kolorado w północnej Arizonie, to największy na świecie przełom rzeki. Długość kanionu wynosi 446 km, szerokość w najwęższym miejscu 800 m, a w najszerszym aż 29 km! Widoki, sami przyznajcie, są tu niesamowite!

Monument Valley – region w całości położony na terenie rezerwatu Indian Navaho. Rozrzucone na ogromnej przestrzeni formacje skalne, osiągające wysokość do 300 m, tzw. butte, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych krajobrazów w całych Stanach Zjednoczonych. Miejsce to “grało role” w wielu westernach. M.in. w filmach Johna Forda –  Jak zdobywano Dziki Zachód, Rio Grande, a także w 2001: Odyseja kosmiczna, Powrót do przyszłości III, Forrest Gump, Jeździec znikąd i Transformers: Wiek zagłady.

Wycieczka do Kanionu Antylopy to nie lada gratka dla zapalonych fotografów! To arcydzieło natury to skutek trwającej miliony lat silnej erozji piaskowca. Ok. 16 km od Kanionu znajduje się inne, warte odwiedzenia miejsce. Horseshoe Bend to punkt widokowy, z którego roztacza się jeden z najbardziej spektakularnych widoków na Colorado River.

Kolejne miejsce, które podczas wakacji w USA odwiedzili Magda i Maciek to położony w Utah Park Narodowy Bryce Canyon i Park Narodowy Zion. Oryginalnie ukształtowane słupy skalne, można zobaczyć na każdym kontynencie, lecz to właśnie w Bryce Canyon natura zgromadziła największą ich kolekcję na świecie! W Parku Zion występują liczne wodospady, rzeki i urwiska, kręte kaniony. A oferta aktywnego spędzenia czasu jest naprawdę bogata – piesze i rowerowe wędrówki, kajakarstwo, jazda off-road, przejażdżki konne…

Nie lada gratką dla miłośników motoryzacji jest wizyta w Caroll Shelby Musem. Caroll Shelby to amerykański rajdowiec i konstruktor. Jeździł m.in. w zespołach Maserati i Aston Martina, ustawiając aż 16 rekordów czasowych. Rajdowiec zaprojektował słynne samochody Cobra, a także uczestniczył przy pracach nad najbardziej znanymi samochodami sportowymi świata, m.in. Ford GT40, Mustang Shelby GT350, 427 Shelby Cobra, Dodge Viper i wieloma innymi. 

Ostatnie miejsce w planie podróży Magdy i Maćka to Miasto Aniołów. Los Angeles – Światowa Stolica Rozrywki – to kulturalna mekka, skupiająca ponad 100 muzeów, wprost idealny, łagodny klimat, wyśmienita scena teatralna i… kulinarna. To również Hollywood –  centrum przemysłu filmowego, pałace Beverly Hills, Sunset Strip, oryginalny Disneyland, Dodgersi i Lakersi oraz miejsce narodzin amerykańskiego surfingu. Wzdłuż wybrzeża Los Angeles, od Malibu po Long Beach, kilometrami ciągną się piaszczyste plaże, przy których rozłożyły się wspaniałe restauracje z widokiem na ocean i modne sklepy. Chyba najsłynniejsza – Venice Beach, która występowała w niejednym filmie.

Mamy nadzieję, że fotograficzna relacja Magdy i Maćka zainspirowała Was do wybrania się na roadtrip po USAJeżeli tak, zapraszamy do kontaktu z nami! Z przyjemnością przygotujemy dla Was niezapomnianą wycieczkę po USA, pełną ciekawych atrakcji!

 

 

 

 

 

 

Asia

Asia

Zakochana w podróżach, samochodach i kawie :)

!
Ta strona używa plików cookies.