Najlepsze atrakcje Abu Dhabi – co warto zobaczyć?

Zainspiruj się i przeczytaj o podróży swoich marzeń na blogu

Najlepsze atrakcje Abu Dhabi – co warto zobaczyć?

Abu Dhabi, stolica i drugie co do wielkości miasto Zjednoczonych Emiratów Arabskich, jest miejscem łączącym w sobie bogactwo tradycji z nowoczesnością i innowacyjnością. Znane z luksusowych hoteli, imponujących wieżowców oraz kulturalnych instytucji światowej klasy, miasto to jest wizytówką arabskiej gościnności, inżynierskiego geniuszu i zmysłu artystycznego. W sercu Półwyspu Arabskiego, nad brzegami ciepłych wód Zatoki Perskiej, Abu Dhabi jawi się jako wizjonerska metropolia, która z sukcesem przekształciła pustynne krajobrazy w oazę luksusu i kultury.

Dla rodzin z dziećmi, Abu Dhabi oferuje wyjątkową mieszankę edukacyjnych przygód, kulturowych odkryć i rozrywki, które są zarówno wzbogacające, jak i ekscytujące. W ciągu ostatnich dekad, Abu Dhabi przekształciło się z cichej oazy pustynnej w tętniącą życiem metropolię, która z dumą prezentuje swoje osiągnięcia na arenie światowej. Znane z imponujących architektonicznych dzieł, takich jak Wielki Meczet Szejka Zayeda, innowacyjnych parków tematycznych oraz prestiżowych instytucji kulturowych, w tym Louvre Abu Dhabi, miasto to stało się synonimem harmonijnego połączenia rozrywki, edukacji i luksusu. Dzięki temu Abu Dhabi jest idealnym miejscem na rodzinne wakacje, oferując atrakcje, które spełniają oczekiwania zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Abu Dhabi nie tylko zaprasza do odkrywania swoich nowoczesnych cudów, ale także zachęca do zgłębiania bogatej kultury Emiratów, oferując wgląd w tradycyjny styl życia, sztukę i historię regionu. Dla rodzin poszukujących więcej niż tylko plażowych wakacji, Abu Dhabi oferuje edukacyjne przygody, które inspirują młode umysły do poznawania nowych kultur, nauki o ochronie środowiska i czerpania radości z fizycznej aktywności. Od odkrywczych wypraw po mangrowe lasy, przez fascynujące wizyty w muzeach, po adrenalinowe przeżycia w parkach tematycznych – Abu Dhabi oferuje różnorodność doświadczeń, które są dostosowane do rodzinnych potrzeb.

ATRAKCJE ABU DHABI – PARKI ROZRYWKI

Ferrari World

FERRARI WORLD ABU DHABI

Ferrari World Abu Dhabi, otwarty w 2010 roku, jest pierwszym na świecie parkiem tematycznym marki Ferrari i stanowi jedną z głównych atrakcji dla odwiedzających Emiraty Arabskie. Zlokalizowany na wyspie Yas, w pobliżu Abu Dhabi, ten kryty park rozrywki zaprasza swoich Gości do świata pełnego adrenalinowych atrakcji, interaktywnych wystaw oraz rozrywki dla całej rodziny, wszystko to w duchu prestiżowej włoskiej marki samochodowej.

Główną gwiazdą parku jest Formula Rossa, najszybsza kolejka górska na świecie, osiągająca prędkość do 240 km/h w zaledwie 4,9 sekundy. To absolutny must-do dla miłośników silnych wrażeń, symulujący doświadczenie jazdy w bolidzie Formuły 1. Flying Aces to kolejna ekscytująca atrakcja, która imituje lot biplanu z czasów I wojny światowej. Kolejka oferuje najwyższy loop na świecie, wznosząc się na wysokość 63 metrów pod kątem 51 stopni. Inną atrakcją dostępną w Ferrari World jest Fiorano GT Challenge, czyli kolejka górska pozwalająca doświadczyć rywalizacji na torze, ścigając się w dwóch równoległych samochodach Ferrari F430 Spider po torze pełnym zakrętów i przyspieszeń. Dla tych, którzy wolą rywalizację na ziemi, Ferrari World oferuje zaawansowaną akademię kartingową, gdzie zarówno dzieci, jak i dorośli mogą testować swoje umiejętności za kierownicą. Bell’Italia to miniatura słynnych włoskich miast i zabytków, którą można zwiedzać, jadąc repliką klasycznego Ferrari 250 California, z lat 60.

Oprócz ekstremalnych atrakcji, Ferrari World oferuje również mnóstwo rozrywki dla młodszych i całych rodzin. Dzieci mogą cieszyć się Junior GT, gdzie mają szansę nauczyć się podstaw prowadzenia samochodu, czy też Junior Grand Prix, pozwalającym młodym kierowcom doświadczyć emocji związanych z wyścigami na specjalnie zaprojektowanym torze.

Ferrari World to także miejsce, w którym odwiedzający mogą zgłębić historię i dziedzictwo marki Ferrari, dzięki interaktywnym wystawom i kolekcjom klasycznych modeli samochodów. Park oferuje także różnorodność lokali gastronomicznych, serwujących zarówno tradycyjne włoskie smaki, jak i międzynarodową kuchnię, oraz sklepy z pamiątkami, które pozwalają zabrać kawałek tej legendy do domu.

Ferrari World Abu Dhabi to nie tylko miejsce dla fanów motoryzacji, ale także dla każdego, kto szuka niezapomnianych wrażeń, nauki i zabawy w jednym miejscu. To kierunek, który łączy w sobie pasję do prędkości, technologii i designu, zapewniając rozrywkę na światowym poziomie w sercu Abu Dhabi.

WARNER BROS. WORLD ABY DHABI

Warner Bros. World Abu Dhabi, otwarty w lipcu 2018 roku, jest jednym z najnowszych dodatków do rozrywkowego krajobrazu wyspy Yas i stanowi pierwszy na świecie kryty park tematyczny Warner Bros. Na przestrzeni swoich ok. 153 tys. m², park przenosi odwiedzających do świata ulubionych postaci z filmów i seriali animowanych Warner Bros., takich jak Batman, Superman, Wonder Woman, Flintstonowie, Scooby-Doo i wielu innych. Zaprojektowany z myślą o fanach w każdym wieku, park oferuje sześć zróżnicowanych stref tematycznych: Metropolis, Gotham City, Cartoon Junction, Bedrock, Dynamite Gulch i Warner Bros. Plaza. Każda strefa zapewnia unikalne doświadczenie, od ekscytujących kolejek górskich i atrakcji interaktywnych po pokazy na żywo i spotkania z postaciami. W Gotham City odwiedzający mogą stawić czoło Jokerowi na jednej z najbardziej ekscytujących przejażdżek, podczas gdy w Metropolis mają szansę dołączyć do Ligi Sprawiedliwych w obronie miasta. Cartoon Junction oferuje rodzinne atrakcje i spotkania z postaciami z Looney Tunes i Hanna-Barbera, tworząc idealne miejsce dla młodszych gości i tych, którzy wciąż czują się młodzi duchem.

Park kładzie silny nacisk na szczegółowość i autentyczność, co widać w wiernie odtworzonych scenografiach i charakterystycznej architekturze, transportując odwiedzających prosto do znanych z ekranów miejsc. Warner Bros. World Abu Dhabi nie tylko zapewnia rozrywkę i emocje, ale także oferuje szeroką gamę restauracji i sklepów z pamiątkami, umożliwiając gościom zanurzenie się w magicznym świecie filmów i animacji na cały dzień. Dzięki klimatyzowanym wnętrzom, park jest idealnym miejscem na ucieczkę przed gorącem i doskonałą rozrywką przez cały rok, gwarantując niezapomniane wrażenia dla całych rodzin, grup przyjaciół i fanów kultury pop.

ATRAKCJE ABU DHABI – PARKI WODNE

YAS WATERWORLD

Yas Waterworld w Abu Dhabi to jedna z wiodących atrakcji wodnych na Bliskim Wschodzie, oferująca nie tylko ochłodę w gorące dni, ale także niezapomniane emocje i zabawę dla całej rodziny. Rozciągający się na powierzchni ponad 15 hektarów, park wodny jest częścią większego kompleksu rozrywkowego na wyspie Yas, który obejmuje także Ferrari World i Warner Bros. World Abu Dhabi.

Yas Waterworld słynie z ponad 40 zjeżdżalni, gier wodnych i atrakcji, które zostały zaprojektowane tak, aby zadowolić odwiedzających w każdym wieku. Od ekstremalnych zjeżdżalni dla poszukiwaczy silnych wrażeń po spokojne rzeczne przejażdżki dla tych, którzy preferują bardziej relaksujące doświadczenia, park oferuje szeroki wachlarz atrakcji wodnych. Jedną z flagowych atrakcji jest Dawwama, największy na świecie wir wodny, który zapewnia emocjonującą jazdę na pontonie dla sześciu osób, oferującą unikalne doznania grawitacyjne. Bubble’s Barrel to kolejna atrakcja, która przyciąga miłośników adrenaliny, oferując największą na świecie sztuczną falę do surfowania, idealną zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych surferów. Najdłuższa zjeżdżalnia typu rollercoaster w regionie – Bandit Bomber, zapewnia dodatkowy wymiar emocji dzięki interaktywnym elementom, takim jak laserowe pistolety, które umożliwiają strzelanie do celów i wyzwalanie efektów wodnych w trakcie jazdy.

Yas Waterworld to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, oferując obszary takie jak Marah Fortress – wodny plac zabaw pełen zjeżdżalni, fontann i basenów, idealny dla młodszych gości. Dla tych, którzy szukają chwil relaksu, park oferuje leniwą rzekę Al Raha River, gdzie można odpocząć na pontonie, podziwiając widoki.

Co wyróżnia Yas Waterworld na tle innych parków wodnych, to nacisk na lokalną kulturę i tradycję. Park czerpie inspirację z emirackiej historii perłowej, co odzwierciedlone jest w tematyce i dekoracjach, tworząc unikalną atmosferę i oferując edukacyjną wartość dodaną. Oprócz atrakcji wodnych, Yas Waterworld oferuje szeroką gamę udogodnień, w tym sklepy z pamiątkami, liczne punkty gastronomiczne serwujące różnorodne smaki, jak również obszary do wypoczynku i prywatne kabiny dla tych, którzy szukają dodatkowej prywatności i komfortu.

ATRAKCJE ABU DHABI – KULTURA

LOUVRE ABU DHABI

Abu Dhabi – Luwr

Louvre Abu Dhabi to monumentalne muzeum sztuki i cywilizacji, położone na wyspie Saadiyat w Abu Dhabi, które otworzyło swoje podwoje w listopadzie 2017 roku. Jest to pierwsze muzeum tego typu na Bliskim Wschodzie, będące owocem współpracy między rządami ZEA a Francją. Projekt budynku, autorstwa znanego architekta Jeana Nouvela, inspirowany jest tradycyjną arabską architekturą. Jego charakterystyczną cechą jest imponujący „płaszcz światła” – ogromna kopuła oplatająca muzeum, której wzór przypomina splecione gałęzie palm, tworząc efekt „deszczu światła”, który ożywia wnętrza muzeum. Louvre Abu Dhabi ma na celu promowanie zrozumienia i wymiany międzykulturowej poprzez sztukę. Jego kolekcja obejmuje dzieła sztuki z różnych okresów historycznych i regionów świata, od starożytności po współczesność, włączając w to dzieła sztuki zarówno zachodniej, jak i wschodniej, co odzwierciedla uniwersalnego ducha. Wystawy stałe i tymczasowe muzeum prezentują dzieła pożyczone z różnych renomowanych instytucji francuskich, w tym z samych zbiorów Luwru w Paryżu, a także z innych muzeów, takich jak Musée d’Orsay i Centre Pompidou.

Louvre Abu Dhabi nie tylko zachwyca swoją architekturą i kolekcją dzieł sztuki, ale również stanowi platformę dla licznych wydarzeń kulturalnych, warsztatów edukacyjnych, wykładów i koncertów, co czyni go żywym centrum kultury i edukacji. Dzięki swojej unikatowej misji i imponującej kolekcji, muzeum przyciąga zarówno miłośników sztuki, jak i tych, którzy pragną głębiej zrozumieć historię i kultury świata, co sprawia, że Louvre Abu Dhabi jest jedną z najważniejszych atrakcji kulturalnych nie tylko w Emiratach Arabskich, ale i na całym świecie.

WIELKI MECZET SZEJKA ZAYEDA

Wielki Meczet Szejka Zayeda w Abu Dhabi to jeden z największych i najbardziej imponujących obiektów kultowych na świecie, będący zarówno miejscem codziennej modlitwy, jak i ważnym centrum kulturowym. Zbudowany na cześć założyciela i pierwszego prezydenta Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Szejka Zayeda bin Sultan Al Nahyana, meczet jest symbolem otwartości i gościnności Emiratów, jak również ich ambicji architektonicznych i artystycznych. Charakteryzuje się on przepiękną architekturą, łączącą w sobie elementy tradycyjnego i nowoczesnego designu islamskiego, z dominującymi białymi marmurami, które pochodzą z różnych części świata. Jego konstrukcja zawiera 82 kopuły różnej wielkości, z największą centralną, której średnica przekracza 32 metry. Meczet ma również minarety sięgające wysokości ponad 100 metrów, co dodatkowo podkreśla jego monumentalność.

Wnętrze meczetu jest równie zachwycające, z największym na świecie ręcznie tkanych dywanem, który waży 35 ton i zajmuje ponad 5 600 metrów kwadratowych, oraz jednym z największych żyrandoli na świecie, wykonanym z milionów kryształków Swarovskiego. Użyte materiały i detale wykończeniowe, takie jak marmur, złoto, półszlachetne kamienie, ceramika i kryształy, odzwierciedlają bogactwo i zaawansowanie techniczne regionu.

Wielki Meczet Szejka Zayeda jest otwarty dla zwiedzających niezależnie od wiary, oferując im możliwość poznania bogatej kultury i tradycji islamskiej. Organizowane są tam codziennie bezpłatne wycieczki, które umożliwiają lepsze zrozumienie islamu i roli, jaką religia ta odgrywa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Meczet nie tylko stanowi miejsce modlitwy i refleksji dla muzułmanów, ale również działa jako most łączący różne kultury i promujący dialog międzykulturowy.

PARKI W ABU DHABI

MANGROVE NATIONAL PARK

Mangrove National Park w Abu Dhabi to niezwykłe miejsce, które łączy w sobie piękno natury z ekologicznym znaczeniem, stanowiąc oazę spokoju i zielone płuca w sercu Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jest to obszar, gdzie rosnące na obszernych terenach lasy mangrowe tworzą nie tylko schronienie dla różnorodnych gatunków zwierząt i roślin, ale także służą jako ważne centrum edukacji ekologicznej i badań nad ochroną środowiska. Zwiedzanie parku na kajakach umożliwia odwiedzającym niepowtarzalne doświadczenie zanurzenia się w sercu tego ekosystemu, pozwalając na bezpośredni kontakt z naturą oraz obserwację bogatej fauny i flory. Mangrove National Park jest również idealnym miejscem dla entuzjastów oglądania ptaków, oferując szansę na obserwację wielu gatunków ptaków migrujących oraz tych, które na stałe zamieszkują te tereny. Park dysponuje również ścieżkami dla pieszych, które przecinają zielone zarośla, umożliwiając spacerowiczom cieszenie się spokojem i urokami przyrody. Jego ochrona i działania badawcze mają kluczowe znaczenie nie tylko dla lokalnej społeczności, ale stanowią także ważny wkład w globalne wysiłki na rzecz ochrony środowiska i walki ze zmianami klimatu.

EASTERN MANGROVE LAGOON NATIONAL PARK

Eastern Mangrove Lagoon National Park w Abu Dhabi jest zachwycającym przykładem naturalnej harmonii i bogactwa ekologicznego, ukazującym unikalny ekosystem mangrowy na tle miejskiego krajobrazu stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Rozciągający się wzdłuż wybrzeża Abu Dhabi, ten park narodowy jest kluczowym obszarem dla ochrony biodywersyfikacji i siedliskiem dla wielu gatunków dzikiej fauny i flory. Ekosystem mangrowy Eastern Mangrove Lagoon National Park pełni wiele ważnych funkcji ekologicznych, w tym ochronę linii brzegowej przed erozją, filtrację wody oraz zapewnienie siedliska dla rozrodu ryb i innych organizmów morskich. Mangrowce są również znaczącym pochłaniaczem dwutlenku węgla, przyczyniając się do łagodzenia skutków zmian klimatycznych.

Park jest popularnym miejscem wśród mieszkańców i turystów, oferując liczne aktywności na świeżym powietrzu. Kajakowanie po spokojnych wodach laguny pozwala z bliska obserwować złożoność ekosystemu mangrowego, w tym bogate życie ptaków, jak czaple i flamingi. Paddleboarding to kolejna popularna aktywność, dająca niepowtarzalną okazję do cichego przemierzania wód i podziwiania przyrody z unikalnej perspektywy.

Poza aktywnościami wodnymi, Eastern Mangrove Lagoon National Park oferuje ścieżki edukacyjne i punkty widokowe, z których można podziwiać malownicze krajobrazy i dowiedzieć się więcej o znaczeniu ochrony mangrowców. Dla tych, którzy szukają relaksu po dniu pełnym przygód, w pobliżu parku znajdują się liczne restauracje i kawiarnie, które oferują lokalne przysmaki i międzynarodową kuchnię.

PARK UMM AL EMARAT

Umm Al Emarat Park w Abu Dhabi, wcześniej znany jako Park Mushrif, to jeden z najstarszych i największych parków publicznych w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Od swojego otwarcia w 1982 roku, park przeszedł szeroko zakrojoną renowację i został ponownie otwarty dla publiczności w 2015 roku, oferując mieszkańcom i turystom przestrzeń do relaksu, rekreacji oraz edukacji ekologicznej. Rozciągając się na obszarze ponad 15 hektarów, Umm Al Emarat Park jest zaprojektowany tak, aby promować zrównoważony rozwój i edukację ekologiczną, jednocześnie zapewniając różnorodne atrakcje dla osób w każdym wieku. To m.in. ogród botaniczny, który prezentuje różnorodność lokalnej flory i fauny, w tym rzadkie gatunki roślin przystosowane do życia w warunkach pustynnych; Dom Motyli oferujący możliwość obserwacji wielu gatunków motyli w ich naturalnym środowisku, a także park dla dzieci, który zapewnia bezpieczną i edukacyjną przestrzeń zabaw dla najmłodszych odwiedzających.

Umm Al Emarat Park jest również miejscem licznych wydarzeń kulturalnych i społecznych, w tym targów rolniczych, warsztatów edukacyjnych, koncertów i seansów filmowych na świeżym powietrzu, co czyni go ważnym punktem spotkań dla społeczności Abu Dhabi.

ATRAKCJE ABU DHABI – CO WARTO ZOBACZYĆ?

SOUK AL DATE

Znany jako Souk Al Zafarana lub Souk Al Date, jest jednym z najbardziej charakterystycznych i tradycyjnych miejsc w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zlokalizowany w sercu miasta, targ jest żywym centrum handlu i kultury, gdzie lokalni mieszkańcy i turyści mogą doświadczyć autentycznej atmosfery Bliskiego Wschodu. Targ Date jest miejscem, w którym można znaleźć szeroki wybór dat – owoców, które są nieodłącznym elementem kultury i diety w regionie Bliskiego Wschodu. Daty są oferowane w wielu różnych odmianach, rozmiarach i stopniach słodyczy, od świeżych po suszone, a także w postaci przeróżnych przetworów, takich jak pasty, syropy czy nawet czekoladki z datami. Oprócz bogatej oferty dat, na rynku można znaleźć również inne lokalne produkty, takie jak przyprawy, zioła, miody, orzechy i tradycyjne słodycze. Kolorowe stragany i sklepy oferują również szeroki asortyment rękodzieła, tekstyliów, biżuterii i pamiątek, co sprawia, że rynek dat jest doskonałym miejscem na poszukiwanie unikalnych przedmiotów i upominków.

Wizyta na Rynku Dat to nie tylko okazja do zakupów, ale także doświadczenie kulturowe. Kupujący mogą próbować różnych odmian dat przed zakupem, ucząc się o ich właściwościach i sposobach przygotowania. To także miejsce spotkań i wymiany społecznej, gdzie można zanurzyć się w lokalnych tradycjach i poczuć gościnność Emiratów. Architektura rynku, z jej tradycyjnymi motywami i wykorzystaniem naturalnych materiałów, dodaje uroku i autentyczności temu miejscu. Wiele sklepów jest prowadzonych przez rodzinne przedsiębiorstwa, które przekazują swoją wiedzę i pasję do dat z pokolenia na pokolenie. Rynek Dat w Abu Dhabi może być interesującą atrakcją również dla dzieci, zwłaszcza jeśli są one ciekawe świata i otwarte na nowe doświadczenia kulinarne oraz kulturowe.

WYSPA SAADIYAT

Wyspa Saadiyat w Abu Dhabi to dynamicznie rozwijający się obszar kulturowy i rekreacyjny, który stał się jednym z najbardziej pożądanych miejsc zarówno dla mieszkańców, jak i turystów odwiedzających Zjednoczone Emiraty Arabskie. Położona zaledwie kilka minut od centrum Abu Dhabi, wyspa łączy w sobie naturalne piękno z ambitnymi projektami architektonicznymi i kulturalnymi, tworząc wyjątkowe miejsce na mapie Emiratów. Wyspa Saadiyat mieści kilka światowej klasy instytucji kulturowych, w tym wspomniany już Louvre Abu Dhabi, zaprojektowany przez znanego architekta Jeana Nouvela. Muzeum to jest pierwszym z serii planowanych projektów na wyspie, do których należą również przyszłe Muzeum Guggenheima zaprojektowane przez Franka Gehry’ego oraz Narodowe Muzeum Zayed, za którego koncepcję odpowiada Norman Foster. Te instytucje mają na celu uczynienie Saadiyat światowym centrum sztuki i kultury.

Oprócz bogatej oferty kulturalnej, wyspa oferuje również luksusowe hotele, prywatne wille, apartamenty i plaże, co czyni ją idealnym miejscem na wypoczynek i ucieczkę od miejskiego zgiełku. Plaże na Saadiyat słyną z białego piasku i krystalicznie czystej wody, oferując doskonałe warunki do pływania, opalania się i obserwacji dzikiej przyrody, w tym rzadkich gatunków żółwi morskich, które wybierają te brzegi na miejsce składania jaj. Dla miłośników aktywnego wypoczynku wyspa Saadiyat oferuje szereg atrakcji, w tym pola golfowe o światowym standardzie, kluby tenisowe oraz centra nurkowe. Bogata infrastruktura rekreacyjna sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie, niezależnie od preferowanego sposobu spędzania wolnego czasu.

CORNICHE ABU DHABI

Corniche Abu Dhabi to zachwycająca, rozciągająca się na długości około 8 kilometrów promenada nadmorska, która stanowi jedno z najbardziej malowniczych miejsc w stolicy ZEA. Promenada Corniche jest dobrze zagospodarowana, oferując odwiedzającym szerokie, czyste i bezpieczne ścieżki do spacerowania, biegania czy jazdy na rowerze. Długa na kilka kilometrów plaża przy Corniche, z błękitnymi wodami Zatoki i miękkim, białym piaskiem, zapewnia doskonałe warunki do kąpieli słonecznej i wodnych zabaw. Wzdłuż plaży znajdują się liczne punkty wynajmu leżaków i parasoli, a także strefy przeznaczone wyłącznie dla rodzin.

Corniche mieści też różnorodne parki i zielone obszary, gdzie można odpocząć w cieniu palm i innych tropikalnych roślin. Dzieci mogą korzystać z licznych placów zabaw, podczas gdy dorośli mają do dyspozycji miejsca do grillowania i piknikowania, co sprawia, że jest to idealne miejsce na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Wzdłuż promenady rozlokowane są różnorodne kawiarnie, restauracje i stoiska z przekąskami, oferujące zarówno lokalne delikatesy, jak i międzynarodową kuchnię, co sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od gustów kulinarnych. Wieczorami promenada ożywa dzięki oświetleniu i jest miejscem spacerów, oferując niezapomniany widok na oświetlone wieżowce Abu Dhabi. Jednym z architektonicznych klejnotów przy Corniche jest Emirates Palace, jeden z najbardziej luksusowych hoteli na świecie, w którym wizyta jest obowiązkowym punktem dla wielu turystów.

 

Asia

Asia

Zakochana w podróżach, samochodach i kawie :)

!
Ta strona używa plików cookies.