Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Abu Zabi /Zjednoczone Emiraty Arabskie

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Abu Zabi (Abu Dhabi) jest to największy i zarazem najbogatszy z siedmiu Emiratów tworzących Zjednoczone Emiraty Arabskie. Miasto, które jeszcze całkiem niedawno było przybrzeżną wioską z fortem i skupiskiem rybackich chat, potrafi zadziwić zarówno dużą liczbą meczetów (w tym największym meczetem kraju i ósmym pod względem wielkości meczetem świata – Sheikh Zayed), jak też sporą liczbą futurystycznych cudów architektury oraz monumentalnych drapaczy chmur. Miasto jest zaskakująco zielone – ulice obsadzono rzędami palm, znalazło się też miejsce na parki z alejami i fontannami, chętnie wykorzystywane jako miejsce relaksu. Miasto jest młode, a co za tym idzie pozbawione zabytków, jakie można znaleźć choćby w Dubaju. Nadrabia to jednak z nawiązką różnorodnością turystycznej oferty – znajdują się tu tor Formuły 1, ogromny park rozrywki Ferrari World, czy wyspa Saadityat z Muzeum Narodowym Zayeda, w którym znalazło się także miejsce dla filii światowej sławy muzeów – paryskiego Luwru oraz nowojorskiego Muzeum Guggenheima.

Zwiń
Kiedy jechać do Abu Zabi?

Kiedy jechać do Abu Zabi?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Trekking po Sokotrze

Od 19900 zł

Sokotra - Abu Zabi, Hadibo, Detwah, Diksam, Aomak, Homhil, Arher, Ayhaft, Dubaj

Przed Wami jedyna w swoim rodzaju przygoda – trekking po wyspie nie z tej ziemi, kosmicznej Sokotrze! Odkrywanie tego unikatowego zakątka ziemi rozpoczniecie od objazdu, podczas którego poznacie sekrety niesamowitej flory, zobaczycie krajobrazy jak z innego wymiaru i zobaczycie, do czego służy smocza krew. Drugą część Waszej wycieczki na Sokotrę spędzicie przemierzając wyspę z północy na południe, by podczas pieszej wędrówki doświadczyć tej niezwykłej wyspy wszystkimi zmysłami. Kąpiele w chłodnych wadi, noclegi pod gwiazdami, trekking z wielbłądami na najwyższy szczyt wyspy? Zapraszamy w podróż na Sokotrę!

Sokotra – z wizytą na enigmatycznej wyspie

Od 15900 zł

Sokotra - Abu Zabi, Hadibo, Detwah, Diksam, Aomak, Homhil, Arher, Dubaj

Witamy na Sokotrze – wyspie jak z innego wymiaru, nazywanej najbardziej kosmicznym miejscem na ziemi! Oderwała się od kontynentu miliony lat temu, dzięki czemu występują tu gatunki roślin nieobecne nigdzie indziej na świecie. Niesamowita przyroda, drzewa niepodobne do niczego innego, dziewicze plaże – wszystko to składa się całkowicie unikatową jakość!  Poczujecie się tu też jak prawdziwi odkrywcy: jeszcze do niedawna Sokotra była całkowicie zamknięta dla ruchu turystycznego!

Tropem Trzech Emiratów

Od 14 600 zł

Zjednoczone Emiraty Arabskie - Dubaj, Abu Zabi, Ras Al Khaimah

Trudny do wyobrażenia luksus i przepych, przyprawiająca o zawrót głowy architektura, sztuczne wyspy i wspaniałe plaże, pustynia i górskie szczyty – Emiraty kuszą setkami możliwości. Jeśli chcecie wylegiwać się na piasku, zobaczyć wyścigi wielbłądów, zwiedzić zarówno gigantyczne centra handlowe, jak i pachnące kadzidłem orientalne targowiska, poznać historię i kulturę Arabii – zapraszamy na wakacje do Dubaju, Abu Zabi i Ras Al Khaimah!

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Abu Zabi

Abu Zabi

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować