Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Grande Terre /Nowa Kaledonia

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Grande Terre to największa wyspa nie tylko Nowej Kaledonii, ale także Francji! Jej największym miastem i stolicą jest Noumea, którą zamieszkuje 70% całej populacji Nowej Kaledonii. Wyspa rozciąga się z północnego-zachodu na południowy-wschód na długości ok. 400 km, a jej szerokość wynosi 50–70 km. Przez centrum Grande Terre przebiega malownicze pasmo górskie Chaine, toteż największe skupiska ludności można spotkać na zachodnim i wschodnim wybrzeżu wyspy, zdominowanym przez równiny, gdzie panuje bujna wegetacja sprzyjająca rolnictwu. Wyspa zamieszkana jest przez niewiele ponad 200 tys. ludności pochodzenia europejskiego (Kaldoszy) oraz melanezyjskiego (Kanaków), których centrum kulturalnym jest miasto Hienghene.

Grande Terre przyciąga podróżników swoim spektakularnym wybrzeżem, które w zależności od miejsca przybiera różne, czasem zaskakujące formy: od pięknych, długich, piaszczystych plaż, po malownicze zatoki, ujścia rzek, dramatyczne klify i ciekawe formacje skalne. Ponadto nigdzie indziej w Nowej Kaledonii tak dobrze nie przekonacie się o różnorodności kulturowej tego kraju! To okazja, by poznać trudną i ciekawą historię wysp jako kolonii karnej, procesu kolonizacji, plemiennych powstań i dążeń do niepodległości.

Zwiń
Kiedy jechać na Grande Terre?

Kiedy jechać na Grande Terre?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Australia i Nowa Kaledonia – podróż na Antypody

Od 28900 zł

Australia, Nowa Kaledonia - Sydney, Poe, Kone, Hiengene, Poindimie, Farino, Ile Des Pins, Noumea

Nowa Kaledonia to nie tylko rajski archipelag dla amatorów plażowania i nurkowania! To czarująca mozaika Francji i Melanezji: gościnności i elegancji, wyrafinowanej kuchni serwowanej w cieniu palm, kolonialnych budowli i rustykalnych bungalowów. Podczas proponowanej przez nas wycieczki do Australii i Nowej Kaledonii zwiedzicie różnorodną krajobrazowo wyspę Grande Terre, zachwycicie się spektakularnym wybrzeżem, wspaniałymi plażami, klifami i ciekawymi formacjami skalnymi, wypoczynek natomiast spędzicie na plażach Ile des Pins, która określana jest jako wyspa najbliżej raju. Nie zabraknie również przystanku w Sydney, bowiem podczas podróży na Antypody nie może zabraknąć Australii i tego wyjątkowego miasta.

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Grande Terre

Grande Terre

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować