Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Asuan /Egipt

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Asuan – uważany także za południową bramę Egiptu – położony jest w pobliżu pierwszej katarakty Nilu, w miejscu, gdzie miasta istniały już w starożytności. W przeszłości region ten znany był także jako kraina złota oraz jako ważny punkt na szlakach handlowych do Nubii. Obecnie miasto popularne jest przede wszystkim dzięki interesującym muzeom, świątyniom i grobowcom oraz jako jeden z przystanków podczas rejsu po Nilu – w tym jako baza wypadowa do słynnego kompleksu Abu Simbel oraz na pobliską Wielką Tamę Asuańską.

Spacerując po centrum Asuanu warto zagubić się w niewielkich, wąskich uliczkach centrum, spróbować egzotycznych przypraw na miejscowym suku i wybrać się na jedną z okolicznych rzecznych wysepek, gdzie bez problemu możecie znaleźć zarówno modne restauracje, bary i kluby, rekonstrukcje wiosek nubijskich, ogród botaniczny, a nawet słynne lokalnie piramidy elefantyńskie. Zawędrujcie także do niewielkich wiosek Koti i Siou ukrytych na terenie wysepki, spróbujcie tradycyjnych nubijskich potraw i podziwiajcie zachody słońca – z brzegu lub też na pokładzie niewielkiej feluki – przekonując się, że jest to miasto, w którym nie da się nudzić.

Zwiń
Kiedy jechać do Asuanu?

Kiedy jechać do Asuanu?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Grand Tour d'Egypte

Od 7 700 zł

Egipt - Aleksandria, Kair, Asuan, Luksor, El Quseir

Przed Wami najcenniejsze klejnoty Egiptu! Odwiedźcie Aleksandrię, jeden z siedmiu cudów starożytnego świata, stańcie pod przedwiecznymi piramidami Gizy i zobaczcie oszałamiający Kair, odkryjcie Asuan i potężną świątynię Abu Simbel, popłyńcie w rejs po Nilu feluką, tradycyjną żaglową łodzią. Podczas tych wakacji w Egipcie Luksor oszołomi Was majestatem tysiącletnich gmachów, zaś dzikie plaże i rafa koralowa El Quseir – zachwycą swym urokiem i spokojem.

Magiczna Nubia – rejs prywatną feluką po Nilu

Od 4 900 zł

Egipt - Asuan, Nil, El Quiser

Autentyczny, magiczny, wiejski Egipt w odsłonie dla prawdziwych podróżników żądnych wrażeń. Malowniczy Asuan, rejs po Nilu feluką, tradycyjną żaglową łodzią, zatrzymane w czasie nubijskie wioski i kąpiele w lazurowych wodach Nilu. Podczas tej podróży przekonacie się sami, że wakacje w Egipcie wcale nie muszą być banalne!

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Asuan

Asuan

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować