Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Hotel:

Merit Dahabiya

Egipt – Asuan

Kategoria cenowa:
Informacje ogólne

Informacje ogólne

Merit Dahabiya to pięciogwiazdkowy wycieczkowiec żaglowy kursujący pomiędzy Asuanem a Luxorem. Jego luksusowe wnętrze konkurować może z najlepszymi hotelami na stałym lądzie, nie ustępuje im też pod względem udogodnień. Z racji niewielkich rozmiarów nie tylko zapewnia spokój i komfort właściwy butikowym obiektom, ale daje także poczucie intymności i prywatności, czyniąc go idealnym miejscem dla par pragnących przede wszystkim cieszyć się swoim towarzystwem. Jednak pobyt w Merit Dahabiya to nie tylko romantyczne wieczory i słodki sen przy akompaniamencie fal Nilu, to także liczne niespodzianki. Statek zatrzymuje się wielokrotnie w trakcie rejsu i jeśli macie ochotę, możecie na każdym takim przystanku wybrać się na krótką wycieczkę do pobliskiej atrakcji. Sam statek również może zapewnić rozrywkę podczas podróży. Do dyspozycji Gości jest pokład słoneczny z jacuzzi, wspólny salon oraz restauracja, w której można skosztować zarówno autentycznej egipskiej kuchni, jak i dań międzynarodowych. Organizowane są też pokazy gotowania na żywo oraz lekcje, dzięki którym Goście mogą odtworzyć w domu potrawy, których próbowali podczas rejsu.

Merit Dahabiya posiada łącznie 10 luksusowych kabin z prywatnymi łazienkami. Każda wyposażona jest w wygodne łóżko, minibar, sejf, klimatyzację i duże okno pozwalające podziwiać mijane krajobrazy. Kabiny urządzone są w stylu, który natychmiast nasuwa na myśl przygodę Herculesa Poirot na podobnym statku – ciemnobrązowe, drewniane meble i łagodzące nastrój beże wyglądają niczym wycięte prosto z kart powieści Agathy Christie. Na terenie całego statku dostępne jest bezpłatne Wi-Fi.

Oficjalna strona hotelu: www.meritdahabiya.comDlaczego polecamy

  • Możliwość odbycia podróży będącej inspiracją dla jednego z najbardziej znanych kryminałów wszech czasów
  • Niewielka ilość pokoi zapewnia ciszę, spokój i poczucie intymności


Zwiń
Galeria

Luksusowy, 5* żaglowy statek, który zabierze Was w nostalgiczny rejs po Nilu w stylu Agathy Christie.

Zwiń
Lista ofert z danego hotelu

Lista ofert z danego hotelu

Egipt – nostalgiczny rejs dahabiją

Od 14 400 zł
Exclusive

Egipt - Asuan, Nil, Sahl Hasheesh

Przed Wami romantyczna przygoda niczym z kart powieści Agathy Christie – całkowicie niekomercyjny rejs po Nilu dahabiją, luksusową łodzią żaglową rodem z XIX wieku, którą dotrzecie tam, gdzie duże wycieczkowce wpłynąć nie dadzą rady. Razem z egiptologiem odwiedzicie zakątki omijane zwykle przez typowe, gwarne wycieczki. Intymna, kameralna atmosfera łodzi mieszczącej zaledwie kilka kajut spowoduje, że będzie to prawdziwie ekskluzywne doświadczenie, a zarazem  doskonały odpoczynek po zwiedzaniu Asuanu i miły wstęp do relaksu w zacisznym Sahl Hasheesh.

Zwiń

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować