Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Hotel:

Feluka

Egipt – Nil

Kategoria cenowa:
Informacje ogólne

Informacje ogólne

Na pokładzie tradycyjnej, egipskiej feluki zbudowanej na kształt łodzi pływających po Nilu setki lat temu skorzystać możecie z oferty godzinnych rejsów widokowych lub nawet trzydniowej podróży, w trakcie której odkryjecie te mniej znane i nieturystyczne atrakcje dorzecza Nilu. Łodzie te napędzane są jedynie wiatrem, przez co nie ma tu ustalonego harmonogramu, a wykwalifikowani kapitanowie umilają Gościom podróż opowieściami na temat historii i kultury regionu. Wedle życzenia Gości, w każdej chwili można zatrzymać się przy przybrzeżnej plaży, urządzić piknik, wykąpać się w Nilu (na odcinku pokonywanym przez felukę woda jest czysta i nie ma krokodyli), zjeść kolację u rodziny kapitana łodzi, odwiedzić lokalne wioski i dokupić tam potrzebny prowiant.

Na jednej łodzi płynąć może maksymalnie 5 osób (+ obsługa statku – kapitan i majtek), rejsy zawsze są prywatne, przy czym tył przeznaczony jest do noclegu dla pasażerów, a przód dla załogi. W cenę rejsu wliczone jest pełne wyżywienie (trzy posiłki dziennie, napoje płatne osobno). Na noc i podczas upałów nad łodzią rozpinane jest specjalne zadaszenie. Choć na wyposażeniu znajdują się koce i poduszki, to jednak warto zabrać ze sobą własny śpiwór, prześcieradło i poszewkę na poduszkę. Na feluce nie ma toalety (można załatwić się na brzegu), nie ma dostępu do Internetu ani wygodnych łóżek, jednak możliwość odwiedzenia miejsc nietuzinkowych, kąpieli w Nilu i podziwiania wspaniałych krajobrazów stanowi niezwykłą przygodę.

 Dlaczego polecamy

  • Malownicze widoki ze wszystkich stron podczas całego rejsu
  • Możliwość odwiedzenia miejsc położonych poza turystycznym szlakiem
  • Niezwykła przygoda na tradycyjnej, egipskiej łodzi


Minusy

  • Brak udogodnień może być problemem dla bardziej wymagających osób
Zwiń
Galeria

Tradycyjna łódź żaglowa świetna na krótki rejs widokowy lub trzydniową przygodę.

Zwiń
Lista ofert z danego hotelu

Lista ofert z danego hotelu

Magiczna Nubia – rejs prywatną feluką po Nilu

Od 8 500 zł

Egipt - Asuan, Nil, El Quiser

Autentyczny, magiczny, wiejski Egipt w odsłonie dla prawdziwych podróżników żądnych wrażeń. Malowniczy Asuan, rejs po Nilu feluką, tradycyjną żaglową łodzią, zatrzymane w czasie nubijskie wioski i kąpiele w lazurowych wodach Nilu. Podczas tej podróży przekonacie się sami, że wakacje w Egipcie wcale nie muszą być banalne!

Zwiń

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować