Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Hotel:

Eco Nubia

Egipt – Asuan

Kategoria cenowa:
Informacje ogólne

Informacje ogólne

Eco Nubia Ecolodge to niezwykły hotel utworzony w ramach projektu, którego celem jest promowanie autentycznej kultury nubijskiej, miejscowej kuchni oraz wspaniałych plaż położonych bezpośrednio nad Nilem, wśród dzikiej przyrody lokalnych wysepek. Wyspa Bigeh, na której znajduje się hotel, leży w pobliżu stanowisk archeologicznych Philae i Agilikia i wpisana została na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na terenie hotelu znajduje się restauracja serwująca miejscowe specjały z pobliskiej farmy ekologicznej, a Goście mogą skorzystać tu z bogatej oferty atrakcji i wycieczek umożliwiających przybliżenie lokalnej kultury, takich jak wizyta w pobliskich wioskach, lekcje języka nubijskiego czy też pływanie kajakiem po Nilu.

Obiekt Eco Nubia Ecolodge dysponuje 4 mniejszymi pokojami (max. 2 osoby) oraz 4 większymi (max. 3 osoby). Prosto urządzone pokoje posiadają w swym wyposażeniu wentylator, prywatną łazienkę z prysznicem i balkon lub taras. W pobliżu lodge’a znajdują się także tradycyjne domy nubijskie dające świetne wyobrażenie o tym, jak pierwotnie wyglądały te okolice.

Strona hotelu: www.airbnb.pl/rooms/11254210  • Niezwykle cicha i spokojna okolica, zakwaterowanie w autentycznym nubijskim domu
  • Fantastyczne widoki na słynną świątynię Philae i okoliczne wyspy
  • Możliwość spróbowania przepysznej, domowej kuchni nubijskiej


Minusy

  • Droga do centrum Asuanu wymaga transferu łodzią (ok. 15 minut) oraz skorzystania z transportu publicznego lub taksówki (ok. 20 minut)
  • Brak klimatyzacji
  • Od maja do września obiekt jest nieczynny
Zwiń
Galeria

Kameralny ecolodge położony na dziewiczej wyspie Bigeh wśród lokalnych społeczności nubijskich.

Zwiń
Lista ofert z danego hotelu

Lista ofert z danego hotelu

Grand Tour d'Egypte

Od 11 600 zł

Egipt - Aleksandria, Kair, Asuan, Luksor, El Quseir

Przed Wami najcenniejsze klejnoty Egiptu! Odwiedźcie Aleksandrię, jeden z siedmiu cudów starożytnego świata, stańcie pod przedwiecznymi piramidami Gizy i zobaczcie oszałamiający Kair, odkryjcie Asuan i potężną świątynię Abu Simbel, popłyńcie w rejs po Nilu feluką, tradycyjną żaglową łodzią. Podczas tych wakacji w Egipcie Luksor oszołomi Was majestatem tysiącletnich gmachów, zaś dzikie plaże i rafa koralowa El Quseir – zachwycą swym urokiem i spokojem.

Magiczna Nubia – rejs prywatną feluką po Nilu

Od 8 500 zł

Egipt - Asuan, Nil, El Quiser

Autentyczny, magiczny, wiejski Egipt w odsłonie dla prawdziwych podróżników żądnych wrażeń. Malowniczy Asuan, rejs po Nilu feluką, tradycyjną żaglową łodzią, zatrzymane w czasie nubijskie wioski i kąpiele w lazurowych wodach Nilu. Podczas tej podróży przekonacie się sami, że wakacje w Egipcie wcale nie muszą być banalne!

Zwiń

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować