Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Santiago /Chile

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Santiago, położone na szerokiej równinie u podnóża Andów, to stolica, która czaruje jedną z najbardziej olśniewających scenerii na świecie. Widoki na strzeliste łańcuchy górskie, zapierają dech w piersiach – szczególnie zimą, kiedy ośnieżone szczyty tworzą wspaniały kontrast z błękitnym niebem. Samo miasto jest prężnie rozwijającą się metropolią, liczącą około pięciu milionów osób, i choć wielkością i rozmachem nie dorównuje Buenos Aires czy Rio de Janeiro, zdecydowanie posiada własny charakter. Przeplata się tu tradycja z nowoczesnością, maleńkie, ekskluzywne butiki sąsiadują z kipiącymi przepychem potężnymi budynkami banków, pełne kwiatów stragany i zielone parki cieszą oczy, a niezliczone kafejki, restauracje i bary to prawdziwa skarbnica niezwykłych smaków i zapachów.

To najstarsze miasto w Chile swoje dogodne i malownicze usytuowanie zawdzięcza kobiecie, Inés Suárez, która przybyła tu z Hiszpanii wraz z konkwistadorami. Jego sercem jest zwarte i stosunkowo niewielkie historyczne centrum, gdzie biurowce i galerie rywalizują z pięknie utrzymanymi budynkami kolonialnymi. To intrygujące centrum kulturalne, gospodarcze i edukacyjne jest najlepszym miejscem do rozpoczęcia przygody z Chile. Spacer po tętniącym życiem Plaza de Armas, wizyta w przynajmniej kilku doskonałych muzeach, wspinaczka na wzgórze Santa Lucía lub San Cristobal, degustacja chilijskich win i specjałów tutejszej kuchni – dajcie się zauroczyć stolicy najdłuższego kraju świata!

Zwiń
Kiedy jechać do Santiago?

Kiedy jechać do Santiago?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Argentyna i Chile – krajobrazy południa

Od 22500 zł

Argentyna, Chile - Buenos Aires, El Chalten, El Calafate, Torres del Paine, Punta Arenas, Santiago

Wybierzcie się na głębokie południe kontynentu amerykańskiego i odkryjcie patagońskie krajobrazy sięgające aż po sam horyzont! To właśnie tutaj strzeliste skalne szczyty przebijają błękit nieba, a jęzory wiecznych lodowców zasilają krystalicznie czyste jeziora. Miłośnicy trekkingów docenią majestat Fitz Roy’a oraz trzy wieże Torres del Paine, amatorzy wielkomiejskiego stylu dadzą się porwać gorączkowemu rytmowi Buenos Aires, wino z winnic uderzy Wam do głowy, a kolonie pingwinów na Islas Magdalenas poruszą nawet najbardziej zatwardziałe serca. Wakacje w Argentynie i Chile to niezapomniana przygoda na końcu świata!

Wycieczka Chile & Wyspa Wielkanocna

Od 28 000 zł

Chile - Santiago, Valparaiso, Atacama, Wyspa Wielkanocna

Ten ciągnący się tysiącami kilometrów wąziutki skrawek lądu w niemal magiczny sposób łączy w sobie zaczarowane lasy i wody leżące u podnóża masywnych wulkanów, strzeliste szczyty górskie i jeziora pełne kryształów soli oraz jałową, najbardziej suchą pustynię na świecie, nad którą lśnią najjaśniejsze na świecie gwiazdy… Przynależąca do Chile Wyspa Wielkanocna to kolebka niezwykłych, tajemniczych legend i tradycji, podczas gdy nowoczesne Santiago tętni życiem jak mało która stolica kontynentu. Dodajmy jeszcze do tego wyśmienite wina i świetną kuchnię oraz życzliwych i gościnnych mieszkańców, a Twoje wakacje w Chile staną się prawdziwie niezapomnianą przygodą! Wycieczka na Wyspę Wielkanocną to gwarantowana moc wrażeń!

Naturalne skarby Andów. Niesamowita podróż po Ameryce Łacińskiej

Od 26 500 zł

Boliwia, Chile, Peru - Lima, Arequipa, Kanion Colca, Puno, Jezioro Titicaca, Copacabana, Isla del Sol, La Paz, Salar de Uyuni, San Pedro de Atacama, Santiago de Chile

Podróż przez trzy kraje Ameryki Południowej pozwoli Wam odkryć różnice i podobieństwa pomiędzy Peru, Boliwią i Chile. Odwiedzicie trzy stolice tych krajów oraz najbardziej popularne atrakcje przyciągające turystów w te piękne i malownicze tereny.

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Santiago

Santiago

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować