Pogoda i temperatury w Dubaju – kiedy jechać na wakacje?

Zainspiruj się i przeczytaj o podróży swoich marzeń na blogu

Pogoda i temperatury w Dubaju – kiedy jechać na wakacje?

Witajcie w magicznym świecie Dubaju, perły na pustyni! To miasto o niesamowitej architekturze, luksusowych hotelach, olśniewających centrach handlowych i niekończących się możliwościach rozrywki, symbol postępu, modernizmu i przyszłości. Ten fascynujący emirat położony jest na Wybrzeżu Zatoki Perskiej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, na wschodnim wybrzeżu Półwyspu Arabskiego. Jego wyjątkowa lokalizacja zapewnia dostęp do pięknych plaż, a otoczenie pustyni tworzy uderzający kontrast między wielkomiejską nowoczesnością a naturalnym pięknem. Atrakcje Dubaju są niemalże nieograniczone. Na liście nie można pominąć Burdż Chalifa, najwyższego budynku na świecie, oraz luksusowych hoteli i kompleksów, takich jak Palm Jumeirah czy Burj Al Arab. Centra handlowe oferują niekończone możliwości zakupów, a wodne parki rozrywki zapewniają ochłodę w gorących miesiącach.

Dubaj to miejsce, gdzie słońce świeci niemal przez cały rok, a temperatury potrafią osiągać rekordowe wysokości. W tym artykule, dowiesz się kiedy jechać na wakacje w Dubaju!

Dubaj – klimat

Dubaj ma klimat pustynny, charakteryzujący się gorącymi i suchymi latami oraz łagodnymi zimami. Lato w Dubaju trwa od maja do września, a średnie temperatury sięgają 40–45°C, czasami nawet więcej. Dodatkowo, wilgotność może być wysoka, co sprawia, że odczuwalna temperatura jest jeszcze wyższa. Zima w Dubaju, trwająca od grudnia do lutego, jest łagodna i przyjemna. Średnie temperatury wynoszą około 20–25°C w dzień, a nocą mogą spaść do 10–15°C. To najbardziej komfortowy okres, jeśli chodzi o temperatury. Dubaj ma bardzo niewielką ilość opadów deszczu, zwłaszcza w porze letniej. Największe szanse na deszcz są w zimowych miesiącach, ale nawet wtedy opady są zwykle niewielkie i krótkotrwałe. Wiatr znany jako „szamal” często wieje wiosną i jesienią i choć może on przynieść odrobinę ochłody, ale także unosi piasek, tworząc miejscami zamiecie piaskowe. Podsumowując, najlepsze miesiące na podróż do Dubaju, to okres od listopada do marca, kiedy można oczekiwać najprzyjemniejszych warunków pogodowych, które umożliwią korzystanie z plaż i atrakcji na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że Dubaj jest popularnym miejscem podróży przez cały rok, więc niezależnie od terminu podróży, zawsze będzie coś do zobaczenia i zrobienia w tym dynamicznym mieście.

Kiedy jechać do Dubaju?

Dubaj – pogoda w styczniu

W styczniu Dubaj oferuje przyjemne warunki pogodowe i łagodne temperatury. Średnie temperatury w ciągu dnia wynoszą około 24–26°C, zaś nocą mogą spaść do około 15–18°C. Styczeń jest zazwyczaj słonecznym miesiącem w Dubaju – to doskonały czas, aby cieszyć się plażą, basenem i innymi atrakcjami na świeżym powietrzu. To też jeden z najsuchszych miesięcy, z niewielką szansą na opady deszczu. Wilgotność powietrza jest zwykle stosunkowo niska, co przyczynia się do bardziej komfortowych warunków.

Dubaj – pogoda w lutym

W lutym Dubaj nadal oferuje przyjemną pogodę: średnie temperatury w ciągu dnia wynoszą około 24–26°C, a w nocy spadają do około 16–19°C. To nadal jest komfortowy okres na zwiedzanie miasta i korzystanie z atrakcji na świeżym powietrzu. Opady deszczu są rzadkie, a wilgotność powietrza jest stosunkowo niska. Jest to świetny czas na plażowanie, relaks przy basenie lub odkrywanie tajemnic Dubaju.

Dubaj – pogoda w marcu

W marcu w Dubaju średnie temperatury w ciągu dnia wynoszą około 26–29°C, podczas gdy nocą spadają do około 18–21°C. Marzec to również słoneczny miesiąc w Dubaju, z dużą ilością jasnego nieba i słonecznego światła. Opady deszczu są rzadkie, a wilgotność powietrza jest na ogół stosunkowo niska. To doskonały czas na zwiedzanie miasta, odkrywanie jego kultury i eksplorację fascynujących miejsc.

Dubaj – pogoda w kwietniu

W kwietniu Dubaj przechodzi w okres gorącej wiosny. Średnie temperatury w ciągu dnia wzrastają do około 32–36°C, a nocą utrzymują się na poziomie 21–24°C. To już dość ciepły okres, więc warto przygotować się na wyższe temperatury. W kwietniu w Dubaju opady deszczu praktycznie nie występują. Wilgotność powietrza zaczyna wzrastać, co może wpływać na odczuwalną temperaturę.

Dubaj – pogoda w maju

W maju Dubaj staje się jeszcze gorętszy, gdyż to okres przed nadejściem gorącego lata. Średnie temperatury w ciągu dnia sięgają około 38–42°C, a nocą utrzymują się na poziomie 26–29°C. To już wysokie temperatury, które mogą być wyzwaniem dla niektórych osób. W maju dominuje słoneczna pogoda, z niewielkimi szansami na opady deszczu. Wilgotność powietrza zazwyczaj wzrasta, co może pogłębiać dyskomfort.

Dubaj – pogoda w czerwcu

Czerwiec to miesiąc, w którym Dubaj osiąga swoje najwyższe temperatury i staje się bardzo gorący. Średnie temperatury w ciągu dnia sięgają około 40–45°C, a nocą utrzymują się na poziomie 28–32°C. To jest okres, w którym temperatury są najbardziej wymagające i mogą być trudne do zniesienia dla niektórych osób. Wilgotność powietrza jest wysoka, co może powodować uczucie duszności.

Dubaj – pogoda w lipcu

W lipcu Dubaj przeżywa najgorętsze miesiące w roku. Średnie temperatury w ciągu dnia sięgają około 40-45°C, a nocą utrzymują się na poziomie 29-33°C. To jest okres intensywnego upału. Lipiec to także miesiąc o wysokiej wilgotności powietrza, co może powodować uczucie duszności i dyskomfortu. Opady deszczu są rzadkie, a słońce jest obecne przez większość czasu.

Dubaj – pogoda w sierpniu

W sierpniu Dubaj przechodzi przez gorący i ekstremalnie suchy okres. Średnie temperatury w ciągu dnia sięgają około 40–45°C, a nocą utrzymują się na poziomie 30–33°C. To są bardzo wysokie temperatury, które mogą być trudne do zniesienia. Sierpień jest również okresem wysokiej wilgotności powietrza, co może pogorszyć odczuwalną temperaturę i uczucie duszności. Deszcze są rzadkie, a słońce jest obecne przez większość czasu.

Dubaj – pogoda w wrześniu

We wrześniu w Dubaju nadal można doświadczyć upałów, choć temperatury zaczynają stopniowo obniżać się w porównaniu do poprzednich miesięcy. Średnie temperatury w ciągu dnia wynoszą około 37–40°C, a nocą spadają do poziomu 27–30°C. Nadal jest to okres z wysoką wilgotnością powietrza, co może wpływać na odczuwalną temperaturę i uczucie duszności. Opady deszczu są rzadkie, a słońce jest obecne przez większość czasu.

Dubaj – pogoda w październiku

W październiku Dubaj przechodzi z okresu letniego do bardziej łagodnego klimatu. Średnie temperatury w ciągu dnia wynoszą około 33–37°C, a nocą spadają do poziomu 24–28°C. To jest okres, w którym temperatury stają się bardziej przyjemne i łatwiejsze do zniesienia. Wilgotność powietrza obniża się, co przyczynia się do bardziej komfortowego odczuwania temperatury. Opady deszczu w październiku są nadal rzadkie, a słońce dominuje przez większość czasu.

Dubaj – pogoda w listopadzie

W listopadzie w Dubaju pogoda staje się łagodna i przyjemna. Średnie temperatury w ciągu dnia wynoszą około 28–32°C, a nocą spadają do poziomu 20–24°C. To jest doskonały czas na relaksujący pobyt i eksplorację miasta, ponieważ temperatury są bardziej umiarkowane. Wilgotność powietrza jest również niższa, co przyczynia się do większego komfortu. Deszcze w listopadzie są rzadkie, a słońce dominuje przez większość czasu.

Dubaj – pogoda w grudniu

W grudniu w Dubaju jest bardzo przyjemnie: średnie temperatury w ciągu dnia wynoszą około 25–28°C, a nocą spadają do poziomu 16–20°C. Wilgotność powietrza jest zazwyczaj niższa, co przyczynia się do przyjemnego odczucia temperatury. Deszcze są rzadkie, a słońce dominuje przez większość czasu. W grudniu można cieszyć się przyjemnymi wieczorami i chłodniejszymi nocami, warto jednak  pamiętać, że w niektórych dniach może być nieco chłodniej, dlatego dobrze mieć przy sobie lekką kurtkę lub sweter. W grudniu Dubaj jest również ozdobiony dekoracjami i oferuje wiele wyjątkowych atrakcji związanych z okresem świątecznym.

Temperatura wody w Dubaju

Woda w Dubaju jest zazwyczaj ciepła przez większość roku, zwłaszcza latem. Średnia temperatura wody w Zatoce Perskiej w okresie letnim (czerwiec – sierpień) wynosi około 29–33°C. To idealna temperatura do kąpieli i relaksu na plaży. W okresie zimowym (grudzień – luty) temperatura wody może się nieco obniżyć, ale nadal utrzymuje się na przyjemnym poziomie, wynoszącym około 22–25°C. Oczywiście, warto pamiętać, że te temperatury są tylko średnimi wartościami i mogą się różnić w zależności od warunków pogodowych i pory roku. Niezależnie od tego, Dubaj oferuje wspaniałe plaże i wiele możliwości do korzystania z ciepłej wody, bez względu na sezon.

 

Asia

Asia

Zakochana w podróżach, samochodach i kawie :)

!
Ta strona używa plików cookies.