Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Kair /Egipt

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Kair jest stolicą i największym miastem Egiptu oraz całego Bliskiego Wschodu – nie bez powodu Egipcjanie nazywają go „Umm Ad Dunya”, czyli „Matką Świata”. Dokładna liczba ludności miasta nie jest znana, ale szacuje się, że codziennie przybywa około tysiąca nowych mieszkańców! Centrum świata arabskiego nie bez powodu kojarzone jest z chaosem, ale chaos ów zarówno denerwuje, jak i wciąga. Turyści, oszołomieni ulicznym gwarem, początkowo przeklinają to wielkie skupisko ludności zebrane na powierzchni niewiele większej od Warszawy, ale po pewnym czasie, urzeczeni dynamiką miasta, wpasowują się w nią i w zamęcie dostrzegają dziwny porządek. Słyszą nawoływanie muezinów do modlitwy odbijające się echem od licznych minaretów, krążą po gwarnych straganach i targują się głośno z lokalnymi sprzedawcami, ustępują miejsca krążącym po brukowanych ulicach wozom zaprzęgniętych w osiołki i denerwują się na hałaśliwe klaksony samochodów. W urzekającym nieładzie łączą się kultury i tradycje. Kair jest miastem, które żyje nieprzerwanie od tysięcy lat i życie to celebruje hucznie – być może tak hucznie, jak niegdyś robili to mieszkający tu starożytni.

Zwiń
Kiedy jechać do Kairu?

Kiedy jechać do Kairu?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Grand Tour d'Egypte

Od 7 700 zł

Egipt - Aleksandria, Kair, Asuan, Luksor, El Quseir

Przed Wami najcenniejsze klejnoty Egiptu! Odwiedźcie Aleksandrię, jeden z siedmiu cudów starożytnego świata, stańcie pod przedwiecznymi piramidami Gizy i zobaczcie oszałamiający Kair, odkryjcie Asuan i potężną świątynię Abu Simbel, popłyńcie w rejs po Nilu feluką, tradycyjną żaglową łodzią. Podczas tych wakacji w Egipcie Luksor oszołomi Was majestatem tysiącletnich gmachów, zaś dzikie plaże i rafa koralowa El Quseir – zachwycą swym urokiem i spokojem.

Egipt – śladami Aleksandra Wielkiego

Od 6 800 zł

Egipt - Aleksandria, Siwa, Kair, El Quseir

Zagubiona na pustyni starożytna Oaza Siwa, gdzie Aleksander Wielki przyjeżdżał do wyroczni, dziś oprócz magii oferuje relaks w gorących źródłach w blasku pochodni, kąpiele w krystalicznych wodach słonych jezior oraz architekturę i klimat przeniesione z „Baśni z tysiąca i jednej nocy”. Aleksandria i Kair to tysiące lat historii, rozmach, szyk, wysoka kultura i chaos. El Quseir – ciepłe wody Morza Czerwonego i obłędnie kolorowa rafa koralowa. Podczas wycieczki do Egiptu skosztujcie wybornej mieszanki romantyzmu wyjętego z kart awanturniczych powieści, smaku przygody, estetycznych i kulturalnych wrażeń, poznajcie sekrety faraonów i największego zdobywcy w historii ludzkości – Aleksandra Wielkiego.

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Kair

Kair

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować