Kenia – fotorelacja z podróży

Zainspiruj się i przeczytaj o podróży swoich marzeń na blogu

Kenia – fotorelacja z podróży

8 godzin w garbatym Boeingu 747 przeniosło nas z nowoczesnego lotniska w Amsterdamie wprost do stolicy Kenii. Choć to nie Nairobi było głównym celem naszej podróży, już po kilku minutach spędzonych w taksówce mijaliśmy pierwszy park narodowy o tej samej nazwie co sąsiadujące z nim miasto. Miejsce wyjątkowe, gdzie zaraz obok tętniącej życiem metropolii i betonowych wieżowców żyją gepardy, zebry, nosorożce, lwy, czy żyrafy. Nasz plan był prosty – kilka dni objazdu po najciekawszych parkach narodowych, czyli safari.

Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od słynnego Masai Mara, gdzie zachwyca bezkres sawanny.  Z pokładu terenowej Toyoty wypatrywaliśmy dzikich zwierząt. Leniwie spacerujące lwy, słonice bacznie opiekujące się młodymi, czy lamparty polujące na antylopy gnu, to w Mara codzienność. To królestwo zwierząt, a my możemy tylko przyglądać się z boku temu spektaklowi natury. Już po pierwszym dniu nasuwa się jedna myśl – żadne zdjęcia czy filmy nie potrafią oddać wrażeń, które towarzyszyły nam podczas safari. Nasza podróż do Kenii to oprócz niesamowitej przygody, również spora dawka wiedzy o tamtejszym środowisku. Dowiedzieliśmy się m. in. dlaczego lokalne masajskie społeczności nie odnajdują się we współczesnym świecie oraz jak krucha jest istota gatunków zagrożonych. Kolejne dni to safari z perspektywy łodzi na jeziorze Naivasha, które urzeka ilością zamieszkującego je ptactwa oraz zalesiony Park Narodowy Jeziora Nakuru, zupełnie odmienny od sawanny w Masai Mara.

Podróżowanie przez kenijskie wioski terenową Toyotą i spanie w namiotach dosłownie na obrzeżach parków narodowych tylko dodają wyprawie kolorytu. Przywieźliśmy ze sobą sporą dawkę wrażeń i trochę zdjęć, którymi chętnie się z Wami dzielimy. Zapraszamy!

Widok na rzekę Mara. W trakcie Wielkiej Migracji, miliony zebr i gnu przebiegają przez rzekę Mara, podczas gdy wygłodniałe krokodyle zaczynają swoją ucztę.

Jezioro Nakuru – otoczone jest przez podmokłe lasy, mokradła i obszerne powierzchnie trawiastej sawanny.

Park Narodowy Masai Mara. Bez względu na to, jakie zwierzęta chcesz zobaczyć w Kenii, tutaj z pewnością się nie zawiedziesz!

W Parku Narodowym Masai Mara żyje największa w Kenii, a może i na świecie, populacja lwów.

Park Narodowy Masai Mara.

Park Narodowy Masai Mara.

Kemping w okolicach Masai Mara.

Park Narodowy Jeziora Nakuru to duma centralnej Kenii i królestwo flamingów.

Rezerwat Masai Mara.

Zwierzęta najlepiej obserwować podczas Wielkiej Migracji, kiedy w lipcu i sierpniu przychodzą na terytorium Kenii. Za roślinożercami poszukującymi świeżej trawy podążają drapieżniki, a za nimi padlinożercy. Można tu spotkać słonie, bawoły, hipopotamy, a nawet nosorożce czarne.

Park Narodowy Masai Mara jest częścią znacznie większego Parku Narodowego Serengeti rozciągającego się na terenie Tanzanii.

Safari w rezerwacie Masai Mara to gwarantowana przygoda! W trakcie jednego dnia zobaczysz tu nie tylko przedstawicieli Wielkiej Piątki, ale również żyrafy, zebry, antylopy, szakale, małpy, gepardy czy hieny.

W czasie obserwacji przyrody można się poczuć niczym w programie z serii Zwierzęta Świata, brakuje tylko głosu Krystyny Czubówny w tle. Są tu organizowane najlepsze w Kenii safari piesze, samochodowe, a nawet balonem!

Rezerwat Masai Mara.

Park Narodowy Masai Mara.

Chcesz zobaczyć największe z niebezpiecznych zwierząt i zarazem najniebezpieczniejsze z wielkich ssaków? Wybierz się na safari do Kenii, gdzie spotkanie oko w oko z najdzikszymi zwierzętami Afryki masz gwarantowane!

W trakcie safari możecie również być świadkami niesamowitego spektaklu, jaki ma miejsce co roku w trakcie wielkiej migracji. Wtedy miliony zebr i gnu przemierzają równiny Serengeti i Masai Mara w poszukiwaniu wody i pożywienia. Wiele zwierząt ginie: z głodu, zabitych przez krokodyle, stratowanych… Jednak rodzą się nowe, które zaraz są gotowe podążać ze stadem.

Jeżeli masz ochotę wybrać się na safari do Afryki, by stanąć twarzą w twarz z dziką przyrodą i dowiedzieć się jak to jest prowadzić koczowniczy tryb życia, koniecznie sprawdź naszą ofertę! Więcej informacji o podróży do Kenii znajduje się na naszej stronie – http://planetescape.pl/kraj/kenia/

 

Szymon

Szymon

W podróżowaniu najbardziej fascynuje mnie wszystko co inne. Inna kultura, ludzie, jedzenie. Lubię podróżować do miejsc autentycznych, w których można całkowicie zatracić się w lokalnym klimacie. Zapomnieć o świecie i mieć wyjątkową okazję spojrzenia na swoją codzienną rzeczywistość z bardzo odległej perspektywy. Moja filozofia podróżowania przywiodła mnie do Planet Escape i dzisiaj z całą pewnością mogę stwierdzić, że robię to co lubię.

!
Ta strona używa plików cookies.