Dlaczego warto wybrać się w podróż do Birmy – 8 powodów, które pomogą Ci podjąć decyzję

Zainspiruj się i przeczytaj o podróży swoich marzeń na blogu

Dlaczego warto wybrać się w podróż do Birmy – 8 powodów, które pomogą Ci podjąć decyzję

Sezon na podróże do Birmy rozpoczyna się już w październiku! Może to czas, aby przestać się wahać i wreszcie podjąć decyzję, do której przymierzasz się od dawna? Poznaj 8 powodów, dzięki którym odważysz się i wybierzesz się na wycieczkę do Birmy. Warto!

1. Bagan – kraina tysiąca świątyń

To miejsce chyba najbardziej kojarzone z Birmą. Starożytne miasto pełne świątyń i pagód to dawna stolica imperium birmańskiego i prawdziwy raj dla wielbicieli architektury sakralnej. Kompleks rozciąga się na obszarze kilkunastu kilometrów, co czyni go jednym z największych kompleksów architektonicznych na świecie. Zarezerwujcie sobie jeden dzień na zwiedzanie go i poznawanie jego tajemnic. I koniecznie zabierzcie ze sobą aparat!

2. Lot balonem nad Baganem

Bagan to, jak pisaliśmy, naprawdę wyjątkowe miejsce i związane jest z równie wyjątkową atrakcją turystyczną. Otóż najlepiej podziwiać ten, jeden z największych kompleksów archeologicznych na świecie, z lotu ptaka – podczas lotu balonem, który ze względu na wspaniałe widoki jest atrakcją bardzo często wybieraną przez turystów. I w tym przypadku – warto!

Bagan

3. Najstarszy na świecie most tekowy – okolice Mandalay

Most U Bein i okolica, w której się znajduje, są wręcz stworzone do pocztówkowych zdjęć z wakacji z Birmy. Najlepiej wybrać się tutaj o zachodzie słońca, kiedy krajobraz prezentuje się w całej swojej okazałości. Lokalni mieszkańcy pływają łódkami lub spacerują mostem do swoich domostw, a odcienie czerwieni tańczą na tafli wody, czekając aż uchwyci je twój obiektyw. Prawdziwy raj dla wielbicieli fotografii!

Most Tekowy w okolicach Mandalay

4. Tańczący rybacy – Jezioro Inle

Podróż do Birmy nie będzie pełna jeśli nie zobaczysz podczas niej niesamowitej techniki łowienia ryb przez rybaków na jeziorze Inle. Używają oni bowiem swojej nogi jako wiosła do wprawiania swojej łodzi w ruch, dzięki czemu ręce mają wolne do obsługi sieci. A samo jezioro Inle i jego okolica to obszar wyjątkowy pod względem kulturowym i obyczajowym – warto zatrzymać się tutaj na trochę.

Jezioro Inle

5. Niepowtarzalna kuchnia 

W krajach, do których w pełni nie dotarła jeszcze zachodnia cywilizacja, kuchnia jest wyjątkowym doświadczeniem, nie tylko ze względu na organiczność dostępnych w tych miejscach produktów. W Birmie kuchnia stanowi unikatową mieszankę wpływów chińskich, tajskich i indyjskich. Potrawy na bazie wszechobecnego ryżu czy makaronu, wzbogaconego świeżutkimi rybami i owocami morza, wypełnią podróż do Birmy. Pożywne zupy, różne rodzaje curry, soczyste owoce czy sałatka z liści herbaty to tylko niektóre z tutejszych przysmaków.

Targ w Rangun

6. Unikalne plaże – Zatoka Bengalska

Plaże nie tknięte jeszcze w takim stopniu komercjalizacją to ogromny plus Birmy. W Zatoce Bengalskiej kilometrami ciągną się dziewicze i niemal puściutkie plaże o miękkich piaskach i ze wspaniałym widokiem. Gwarantują ciszę, spokój i dziewiczy krajobraz.

Plaża Ngapali

7. Gościnność i radość 

Mieszkańcy Birmy to ludzie szczerzy, gościnni, wciąż nie skażeni jeszcze zdobyczami masowej turystyki, bo do Birmy nie dotarła ona jeszcze w takim stopniu jak na przykład do Tajlandii. To jeden z najfajniejszych powodów, dla których warto się tutaj wybrać!

8. Złota Pagoda Shwegadon w Rangun

Zapierająca dech w piersiach, migocząca w słońcu, monumentalna. Taka jest , którą wybudowano ponad 2500 lat temu. Ten cud architektury zachwyca tak na zewnątrz jak i w środku. Z pewnością warto ją zwiedzać wraz z przewodnikiem, podczas wycieczki po Rangun. Przewodnik zapozna Was z legendami, którymi owiane jest to miejsce!

Świątynia Shwedagon

 

Paula

Paula

Copywriter i redaktor, w Planet Escape pisze i zachęca do podróżowania z książką. Bez pamięci zakochana w Kubie i Hiszpanii, literaturze współczesnej oraz języku, zwłaszcza polskim i hiszpańskim. Fan Liverpoolu, wielbicielka zdrowego trybu życia i amerykańskich seriali oraz szczęśliwa posiadaczka niesfornego kundelka o imieniu Diego.

!
Ta strona używa plików cookies.