11 największych atrakcji Bangkoku

Zainspiruj się i przeczytaj o podróży swoich marzeń na blogu

11 największych atrakcji Bangkoku

Bangkok – tętniące życiem serce Tajlandii i jedno z najbardziej ekscytujących miast Azji. To miejsce, w którym tradycja spotyka się z nowoczesnością, a duchowość miesza z pulsującą energią. W naszym artykule odkryjemy dla Was fascynujące oblicze Bangkoku, miasta pełnego kontrastów i niezapomnianych przeżyć.

Zanurzając się w wirze tego wielkomiejskiego labiryntu, odkryjecie jego niezwykłe zakątki. Zaczynając od mistycznego Wielkiego Pałacu, gdzie zapierające dech w piersiach świątynie buddyjskie wznoszą się ponad wysoki połysk złotych dachów. Przemierzając kolorowe ulice Chinatown, możecie zagubić się w tętniącym życiem bazarze i delektować autentycznymi smakami ulicznej kuchni. Bangkok oferuje również niezapomniane doświadczenia dla miłośników sztuki i kultury. W licznych muzeach, galeriach i teatrach można odkryć bogactwo tajskiego dziedzictwa. To także miasto, które nigdy nie zasypia. Wieczorne targi uliczne, rozświetlone neonami ulice, gwarna atmosfera klubów i barów – to wszystko czyni z Bangkoku prawdziwą stolicę rozrywki i nocnego życia. Czuć tu ducha swobody i możliwości, gdzie można spędzać niezapomniane chwile. Jednak za tą dzikością miasta kryje się również spokojna dusza. Wśród błogiego spokoju buddyjskich świątyń i zielonych parków, takich jak piękne ogrody Lumpini, można znaleźć miejsca do wyciszenia i odprężenia. Tam, gdzie hałas ulicy ustępuje miejsca medytacji i refleksji.

Zapraszamy w podróż do fascynującego świata Bangkoku. W naszym artykule przyjrzymy się bliżej najważniejszym atrakcjom, podpowiemy, jak przygotować się do podróży i jak odkryć autentyczną duszę tego miejsca.

Jeśli jestecie gotowi na niezapomniane doświadczenia, zapraszamy do lektury naszego artykułu o Bangkoku, miasta, które nigdy nie przestaje zaskakiwać.

KIEDY JECHAĆ DO BANGKOKU?

Najlepszym okresem na podróż do Bangkoku są zazwyczaj miesiące od listopada do lutego, czyli okres suchy i „chłodny” w Tajlandii. Temperatury są wtedy łagodne, a wilgotność powietrza jest stosunkowo niska. Średnie temperatury wynoszą około 25–30°C, co sprzyja zwiedzaniu i aktywnościom na świeżym powietrzu.

Warto jednak pamiętać, że Bangkoku można odwiedzać przez cały rok, z uwagi na to, że klimat tego miejsca jest tropikalny. Okres od marca do maja jest najgorętszy, z temperaturami przekraczającymi 35°C. Wilgotność powietrza jest również wyższa, co może sprawiać pewien dyskomfort, zwłaszcza dla osób nieprzyzwyczajonych do takiej pogody. Od czerwca do października trwa okres monsunowy, z większymi opadami deszczu. W tym czasie mogą występować obfite ulewy i burze, jednak są one często przerywane okresami słonecznymi. Może to być dobry czas na podróż dla osób poszukujących niższych cen i mniejszych tłumów turystów. Warto jednak być przygotowanym na zmienne warunki pogodowe i mieć ze sobą odpowiednią odzież przeciwdeszczową.

Warto również wziąć pod uwagę sezon turystyczny i święta, takie jak Chiński Nowy Rok (w styczniu lub lutym) oraz Tajski Nowy Rok, znany jako Songkran (w połowie kwietnia). Podczas tych świąt miasto jest pełne życia, ale może być również bardziej zatłoczone. Jeśli lubicie atmosferę tłumu i tradycyjnych uroczystości, to może być dobry czas na wycieczkę do Bangkoku.

CO PRZYWIEŹĆ Z BANGKOKU NA PAMIĄTKĘ?

Bangkok oferuje niezliczoną ilość pięknych pamiątek, które możecie przywieźć jako wspomnienie z podróży do Tajlandii. Oto kilka naszych sugestii:

Jedwabne wyroby: Tajlandia słynie z produkcji wysokiej jakości jedwabiu. Możecie zakupić piękne szale, sukienki, poduszki czy obrusy wykonane z jedwabiu. To eleganckie i trwałe pamiątki, które przywodzą na myśl tajską kulturę.

Wyroby z drewna: Bangkok jest znany z rękodzielniczych wyrobów z drewna, takich jak drewniane maski, figurki, instrumenty muzyczne czy rzeźby. To unikatowe i artystyczne przedmioty, które dodadzą uroku wnętrzu Waszego domu.

Biżuteria: Tajlandzka biżuteria jest wyjątkowo piękna i często wykonana z cennych kamieni, takich jak szafir, rubin czy jadeit. W sklepach i na targach znajdziecie znaleźć zarówno nowoczesne, designerskie wzory, jak i tradycyjne, ręcznie wykonane wyroby.

Wyroby ceramiczne: Tajska ceramika jest znana na całym świecie. Możecie kupić na jednym z targów w Bangkoku piękne wazony, miski, talerze czy filiżanki z unikalnymi wzorami i kolorami. To eleganckie i praktyczne pamiątki, które będą przypominać o kulturze i sztuce Tajlandii.

Wachlarze: Klasyczne tajskie wachlarze to piękne i praktyczne pamiątki. Wykonane z bambusa i jedwabiu, są dostępne w różnorodnych wzorach i kolorach. To idealny sposób na orzeźwienie w gorących dniach i jednocześnie stylowy element dekoracyjny.

Wyroby z bambusa: Bambus jest powszechnie wykorzystywany w tajskiej kulturze i rzemiośle. Na targach jest bardzo duży wybór przedmiotów z bambusa, takich jak kosze, lampiony, naczynia, a nawet meble.

Wyroby z brązu: Rzeźby, dzwonki, wizerunki Buddy i inne przedmioty wykonane z brązu to popularne pamiątki z Bangkoku. Te ręcznie wykonane wyroby mają szczególny urok i stanowią idealny upominek dla miłośników sztuki.

Maski teatralne: Tajska sztuka teatralna, znana jako khon, jest nierozerwalnie związana z tradycją tego kraju. Tajska maska teatralna może być wyjątkową pamiątką!

Przyprawy i herbaty: Tajlandzka kuchnia słynie z bogactwa smaków i aromatów. Przywiezienie przypraw takich jak kurkuma, kardamon czy imbir może poszerzyć Waszą kulinarną kolekcję i pozwolić na eksperymentowanie w kuchni. Herbaty, takie jak z liści pandanu, mogą również być smacznym i aromatycznym prezentem.

Kosmetyki tajskie: Tajlandia słynie z bogactwa ziół i naturalnych składników, które są często wykorzystywane w tradycyjnych kosmetykach – naturalne mydła, olejki eteryczne, balsamy czy kremy do ciała z lokalnych sklepów.

Tajska sztuka i rękodzieło: Bangkockie galerie i sklepy oferują szeroki wybór dzieł sztuki, rękodzieła i przedmiotów dekoracyjnych. Możecie znaleźć obrazy, grafiki, rzeźby, witraże czy nawet lustra wykonane przez lokalnych artystów. To nie tylko piękne pamiątki, ale również wyjątkowe dzieła sztuki.

Tradycyjne tajskie przybory do gotowania: Jeśli lubicie gotować, zainteresujcie się tradycyjnymi tajskimi przyborami kuchennymi, takimi jak drewniane młynki do przypraw, ceramiczne tłuczki do papai czy drewniane deski do krojenia. To pamiątki, które pozwolą przenieść trochę smaku Tajlandii do Waszej kuchni.

CZEGO NIE MOŻNA WYWOZIĆ Z TAJLANDII

Należy pamiętać o sprawdzeniu lokalnych regulacji dotyczących eksportu produktów, takich jak biżuteria czy antyki, aby upewnić się, że możescie je bezpiecznie przywieźć do swojego kraju. Przy wyborze pamiątek z Bangkoku należy zwrócić uwagę na ich autentyczność i jakość wykonania.

Podczas podróży z Tajlandii istnieją pewne ograniczenia dotyczące wywozu niektórych przedmiotów. Oto lista niektórych rzeczy, których nie można wywozić z Tajlandii:

Antyki i zabytki: Wywóz antyków z Tajlandii jest zabroniony bez odpowiedniego zezwolenia i dokumentacji. Przed zakupem antyków należy upewnić się, że macie wymagane pozwolenia i zgodę.

Wyroby z kości słoniowej: Wywóz wyrobów z kości słoniowej jest zabroniony na mocy międzynarodowych konwencji o ochronie zwierząt. Przewożenie takich przedmiotów może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych.

Produkty roślinne i zwierzęce: Wywóz niektórych produktów roślinnych i zwierzęcych, takich jak kwiaty, nasiona, niektóre owoce czy egzotyczne zwierzęta, może być zabroniony lub wymagać specjalnych zezwoleń. Przed próbą wywozu takich produktów należy sprawdzić obowiązujące przepisy.

Narkotyki i substancje kontrolowane: Wywóz narkotyków i substancji kontrolowanych jest surowo zabroniony, zarówno z punktu widzenia tajskiego prawa, jak i międzynarodowych przepisów.

Wyroby z zagrożonych gatunków: Wywóz wyrobów z zagrożonych gatunków zwierząt lub roślin, takich jak skóry z krokodyli, kości żółwi czy produkty z koralowców, jest zabroniony i podlega kontroli.

Wyroby bez licencji: Niektóre wyroby, takie jak fajki wodne, nielegalne kopie znanych marek, oryginalne wyroby zarezerwowane dla władz religijnych czy militarnych, mogą wymagać specjalnych licencji lub zgody przed wywozem.

NAJWIĘKSZE ATRAKCJE BANGKOKU

WIELKI PAŁAC KRÓLEWSKI I ŚWIĄTYNIA SZMARAGDOWEGO BUDDY

Bangkok – Wielki Pałac

Wielki Pałac Królewski to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Bangkoku. To mistyczne i historyczne miejsce jest symbolem bogatej kultury i długiej historii Tajlandii. Stanowiący oficjalną rezydencję królewską przez prawie 200 lat (do 1946 roku), Wielki Pałac Królewski jest prawdziwym skarbem kraju i niezwykłą atrakcją turystyczną. Położony w sercu miasta, na brzegu rzeki Chao Phraya, kompleks Wielkiego Pałacu zajmuje rozległy obszar i składa się z niezliczonej liczby budynków, świątyń, ogrodów i pałaców. Każda budowla jest wspaniale ozdobiona i starannie wykonana, łącząc w sobie elementy architektury tajskiej, chińskiej i europejskiej.

Jednym z najbardziej wyróżniających się budynków jest Wat Phra Kaew, Świątynia Szmaragdowego Buddy, która jest uważana za najświętsze miejsce religijne w Tajlandii. Jej złote wieże, kolorowe mozaiki i mistyczne posągi przyciągają uwagę odwiedzających. Najważniejszym skarbem świątyni jest posąg Szmaragdowego Buddy (wykonany z jednego bloku nefrytu), który jest nie tylko przedmiotem kultu religijnego, ale także symbolem boskiego władcy Tajlandii.

Nasze rady:

 • Kobiety powinny mieć zakryte ramiona i nogi, a mężczyźni powinni nosić długie spodnie i zakryte ramiona. Należy również zdjąć obuwie przed wejściem do świątyni. Jeżeli nie będziecie przygotowani na taki ubiór, w okolicach Pałacu można zakupić sarongi i chusty.
 • Kompleks najlepiej zwiedzać z samego rana, aby uniknąć tłumów.

WAT PHO

Bangkok – Wat Pho

Świątynia Wat Pho, znana również jako Świątynia Leżącego Buddy, to jeden z najważniejszych i najstarszych takich ośrodków w Bangkoku. Położona w dzielnicy Phra Nakhon, bezpośrednio na południe od Pałacu Królewskiego, jest ważnym miejscem zarówno dla buddystów, jak i turystów. Wat Pho jest znane przede wszystkim ze swojej ogromnej, leżącej figury Buddy, która mierzy 46 metrów długości i jest pokryta złotą blachą. To jedna z największych posągów Buddy w Tajlandii. Cały kompleks Wat Pho jest pięknie ozdobiony i oferuje spokojną atmosferę sprzyjającą medytacji i refleksji. Wokół świątyni znajdują się liczne dziedzińce, kaplice i pawilony, a także ogrody z kolorowymi kwiatami i mistycznymi posągami.

Oprócz gigantycznej figury Buddy, Wat Pho jest również znanym ośrodkiem nauki i terapii masażu tajskiego. Wewnątrz świątyni działa jedna z najstarszych szkół masażu w Tajlandii, gdzie można doświadczyć autentycznego tajskiego masażu.

Nasze rady:

 • Należy pamiętać o odpowiednim ubiorze – kobiety powinny mieć zakryte ramiona i nogi, a mężczyźni powinni nosić długie spodnie i zakryte ramiona.
 • Bezpłatne wejście dla dzieci poniżej 120 cm wzrostu.
 • Godzinny masaż stóp kosztuje tu 420 THB, półgodzinny 280 THB.
 • Aby zapewnić sobie szczęście, należy obejść posąg i wrzucić monety do 108 misek.

WAT ARUN

Bangkok – Wat Arun

Wat Arun, czyli Świątynia Świtu, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków w Bangkoku. Położony na zachodnim brzegu rzeki Chao Phraya, w dzielnicy Thonburi, jest uważany za jedno z ważniejszych miejsc kultu religijnego w Tajlandii. Charakterystyczną cechą Wat Arun jest jego wysoka wieża, zwana prang, jeden z najważniejszych symboli Bangkoku. Wieża ma około 79 metrów wysokości i jest pokryta kawałkami porcelany, co nadaje jej imponujący wygląd, zwłaszcza wieczorem, gdy jest oświetlona. Budowla ta jest poświęcona bóstwu hinduskiemu Arunie, personifikacji poranka i świtu. Wat Arun jest również ważnym miejscem kultu buddyjskiego i mieści wiele posągów i rzeźb buddyjskich, które można podziwiać wokół kompleksu.

Wewnątrz kompleksu Wat Arun znajdują się także inne budynki i pawilony, w kwótych zobaczyć można liczne posągi i rzeźby buddyjskie. Świątynia jest również miejscem, gdzie odbywają się ceremonie religijne i festiwale, zwłaszcza w czasie tajskiego nowego roku, Songkran.

Nasze rady:

 • Należy pamiętać o odpowiednim ubiorze.
 • Aby dostać się do Wat Arun, można skorzystać z łodzi, które kursują po rzece Chao Phraya.
 • Warto wybrać się do Wat Arun późnym popołudniem. Ze szczytu wieży będziecie mieć panoramiczny widok na rzekę i okolicę oraz na zachód słońca.

WAT SAKET

Bangkok – Wat Saket

Wat Saket, znana również jako Złota Góra, to jedna z ważnych świątyń w Bangkoku, położona na wzniesieniu o tej samej nazwie. Wat Saket wyróżnia się swoją charakterystyczną stupą, znaną jako Phu Khao Thong, co oznacza „Złota Góra”. Stupa ta jest jednym z najważniejszych symboli świątyni i ma imponującą wysokość. Aby dotrzeć na sam szczyt stupy, trzeba pokonać wiele stopni, co stanowi pewne wyzwanie, ale nagroda w postaci panoramicznego widoku na miasto jest tego warta. Wewnątrz Wat Saket znajduje się główna sala modlitewna, gdzie można zobaczyć posąg Buddy i uczestniczyć w ceremoniach religijnych. Świątynia jest miejscem modlitwy i medytacji dla wielu buddystów, którzy odwiedzają ją, aby znaleźć spokój i duchowe wzbogacenie.

Wat Saket jest szczególnie ważna podczas odbywającego się corocznie festiwalu Loy Krathong,  jednego z najbardziej uroczystych wydarzeń w Tajlandii. Wtedy świątynia staje się miejscem celebracji, a setki wiernych gromadzą się, aby wziąć udział w festiwalu celebrowanym pochodniami, świecami i puszczaniem latawców. Otoczenie Wat Saket jest również godne uwagi. Dookoła świątyni znajdują się piękne ogrody, którymi można spacerować, ciesząc się zielonymi przestrzeniami i kolorowymi kwiatami. Jest to idealne miejsce, aby odpocząć od zgiełku miasta i zanurzyć się w spokojnej atmosferze.

Nasze rady:

 • Po wejściu na teren, gdzie znajduje się świątynia, znajdują się gongi. Uderzenie w gong to tradycyjna praktyka dla odwiedzających świątynię, którzy w ten sposób wyrażają szacunek i oddają hołd miejscu kultu.

TARG CHATUCHAK

Targ w Bangkoku

Targ Chatuchak jest największym w Tajlandii i jednym z największych na świecie. Zlokalizowany w dzielnicy Chatuchak w Bangkoku, zajmuje obszar ponad 14 hektarów i oferuje ponad 8 tysięcy straganów! Jest to doskonałe miejsce na zakupy, eksplorację i doświadczenie lokalnej atmosfery. Na targu można znaleźć praktycznie wszystko, od odzieży i obuwia, po akcesoria, biżuterię, kosmetyki, artykuły domowe, meble, rękodzieło, antyki, rośliny, żywność i napoje. Mnogość produktów i bogactwo wyboru przyprawiają o zawrót głowy!

Targ Chatuchak to również miejsce, gdzie można spróbować tradycyjnych tajskich przysmaków. Na terenie targu znajduje się wiele straganów i małych restauracji, które serwują lokalne potrawy i przekąski. Jest to doskonała okazja, aby spróbować autentycznej tajskiej kuchni i delektować się różnorodnymi smakami.

Nasze rady:

 • Targ jest otwarty tylko w weekend.
 • Warto przyjść tu wcześnie rano, aby uniknąć największego natężenia i mieć więcej czasu na eksplorację.

KHAO SAN ROAD

Bangkok – Khao San Road

Khao San Road to jedna z najbardziej znanych ulic w Bangkoku i popularne miejsce zarówno dla turystów, jak i podróżników. Znajduje się w dzielnicy Phra Nakhon i jest znanym centrum życia nocnego, handlu, rozrywki i zakwaterowania. Khao San Road słynie ze swojej żywiołowej atmosfery i charakterystycznego stylu życia backpackerów. Niezależnie od tego, czy szukasz taniego zakwaterowania, egzotycznej żywności, odzieży, książek, pamiątek czy nawet tatuażu, Khao San Road ma wiele do zaoferowania.

Podczas spaceru po Khao San Road można zauważyć liczne stragany, sklepy, bary, restauracje i kluby nocne. To miejsce pełne życia, zwłaszcza wieczorami, gdy ulica staje się tętniącym energią centrum rozrywki. Wiele barów oferuje muzykę na żywo. Khao San Road jest również doskonałym miejscem do spróbowania różnorodnych tajskich dań ulicznych. Można tu znaleźć rozmaite przekąski, dania curry, owoce morza, desery i wiele innych smakowitych potraw. Często można spotkać lokalnych sprzedawców oferujących świeże owoce, soki i tradycyjne napoje.

Mimo że Khao San Road jest znane głównie z rozrywki nocnej, warto również zwrócić uwagę na pobliskie atrakcje turystyczne. W odległości spaceru znajdują się miejsca takie jak Świątynia Szmaragdowego Buddy (Wat Phra Kaew), Pałac Królewski, Świątynia Leżącego Buddy (Wat Pho) i wiele innych.

Nasze rady:

 • Na Khao San Road najlepiej wybrać się wieczorem.

CHINATOWN

Street food w Chinatown w Bangkoku

Chinatown to dynamiczna i kolorowa dzielnica w Bangkoku, pełna chińskiego uroku i tradycji. Położona w centrum miasta, jest najstarszą i jedną z największych chińskich dzielnic na świecie poza Chinami. W Chinatown zostaniecie przywitani wąskimi uliczkami pełnymi straganów, sklepów i restauracji, które tętnią życiem przez cały dzień. Ta historyczna dzielnica jest znana ze swojej bogatej kultury, kulinariów, zakupów i festiwali. Jedną z głównych atrakcji Chinatown jest ulica Yaowarat, główna arteria dzielnicy, która wieczorem przekształca się w smakowitą paradę ulicznych stoisk z tajską i chińską kuchnią. Można tu znaleźć wszystko, od ulicznych przekąsek, jak pad thai, ostrygi i krewetki na patyku, po wykwintne chińskie dania serwowane w restauracjach.

Chinatown to również raj dla miłośników zakupów. Na ulicach można znaleźć liczne sklepy z antykami, tradycyjnymi chińskimi produktami, biżuterią, tkaninami, elementami dekoracyjnymi i wieloma innymi przedmiotami. Chinatown słynie również z organizowanych tu festiwali, zwłaszcza podczas chińskiego Nowego Roku. W czasie tych uroczystości ulice ożywają tradycyjnymi tańcami smoków, paradami, pokazami fajerwerków i innych ceremoniami, które przyciągają zarówno lokalną społeczność, jak i turystów.

W Chinatown nie brakuje również świątyń. Jedną z najważniejszych jest Świątynia Złotego Buddy (Wat Traimit), gdzie znajduje się złoty posąg Buddy ważący 5,5 ton. Inne popularne świątynie to Wat Mangkon Kamalawat i Wat Chakrawat.

Nasze rady:

 • Do Chinatown w Bangkoku najlepiej wybrać się wieczorem, kiedy na głównej ulicy rozkłada się cała masa stoisk z pysznym jedzeniem.

MUZEUM JIMA THOMPSONA

Muzeum Jima Thompsona w Bangkuku. Źródło: https://jimthompsonhouse.org/

Dom Jima Thompsona w Bangkoku to ważna atrakcja turystyczna i historyczne miejsce, które warto odwiedzić podczas pobytu w stolicy Tajlandii. Jest to piękny dom-muzeum, który stanowi pamiątkę po Jimie Thompsonie, znakomitym projektancie mody i kolekcjonerze sztuki. Dom Jima Thompsona został zbudowany w tradycyjnym tajskim stylu, z wykorzystaniem drewna tekowego i pięknych elementów zdobniczych. Składa się z kilku budynków, ogrodów i oczka wodnego, tworząc spokojne i urokliwe otoczenie.

To miejsce pełni funkcję muzeum, w którym można zobaczyć bogatą kolekcję tajskich antyków, sztuki i wyrobów rzemieślniczych. Można podziwiać piękne tkaniny, ceramikę, rzeźby, posągi Buddy i wiele innych eksponatów, które odzwierciedlają bogactwo tajskiej kultury i historii. Muzeum jest również znane z jedwabiu, pasji Thompsona, który odegrał ważną rolę w ożywieniu tajskiej produkcji jedwabiu i promocji tej tradycyjnej sztuki na arenie międzynarodowej. Można tu zobaczyć wystawę poświęconą jedwabiowi, a także zakupić wysokiej jakości jedwabne produkty w sklepie muzealnym.

Nasze rady:

 • Aby zwidzieć muzeum należy wykupić usługi przewodnika.
 • Na terenie muzeum znajduje się restauracja i sklep.

PŁYWAJĄCY TARG DAMNOEN SADUAK

Bangkok – Pływający Targ

Pływający targ Damnoen Saduak to jedno z najbardziej znanych i malowniczych miejsc w Tajlandii. Zlokalizowany jest około 100 kilometrów na zachód od Bangkoku. Targ Damnoen Saduak rozciąga się na kanale Damnoen Saduak, części rozległego systemu kanałów w regionie Ratchaburi. Targ ten jest słynny ze swoich tradycyjnych łodzi, zwanych „longtail boats”, które przewożą kupujących po kanale, a stragany znajdują się zarówno na brzegu, jak i na łodziach. Już od wczesnych godzin porannych na targu toczy się handel. Kolorowe łodzie wypełnione są różnorodnym towarem, w tym świeżymi owocami, warzywami, kwiatami, lokalnymi przekąskami, pamiątkami, odzieżą i wieloma innymi produktami. Jest to doskonałe miejsce, aby spróbować tradycyjnych tajskich potraw ulicznych, takich jak pad thai czy mango sticky rice.

Pływający targ Damnoen Saduak to nie tylko miejsce handlu, ale również doskonała okazja, aby poznać tradycyjne życie nad wodą. Można obserwować mieszkańców, znanych jako „chwytający ryby”, którzy wykorzystują kanały do połowu ryb i innych skarbów wodnych. Widok łodzi przemieszczających się po kanale, hałaśliwe targi i ruch, tworzą niezapomnianą atmosferę.

Nasze rady:

 • Targ najlepiej odwiedzić wcześnie rano, aby uniknąć największego natężenia i mieć więcej miejsca do zwiedzania i zakupów.

TARG MAEKLONG RAILWAY MARKET

Tajlandia, Targ

Targ Maeklong

W Bangkoku istnieje unikalny i niezwykły targ, który jest dosłownie przecięty przez tory kolejowe. Ten tajlandzki targ znany jest jako Maeklong Railway Market lub Talat Rom Hup i jest niezwykły ze względu na swoje położenie bezpośrednio na torach kolejowych. Co ciekawe, co pewien czas, gdy nadjeżdża pociąg, handlarze zrzucają swoje stoiska i sprzedawane towary z torów, tworząc imponujący widok. Po przejeździe pociągu, stoiska są szybko odbudowywane, a handel wraca do normalności.

Na targu można znaleźć szeroki wybór świeżych warzyw, owoców, ryb, mięsa, przypraw, odzieży, a nawet drobnych akcesoriów. Jest to doskonałe miejsce, aby spróbować lokalnych przysmaków, zakupić świeże produkty i doświadczyć tajskiego rynku w nietypowym otoczeniu.

Nasze rady:

 • Podczas odwiedzania Maeklong Railway Market należy pamiętać, żeby zachować ostrożność. Obserwujcie, jak handlarze przygotowują się do przyjazdu pociągu i zastosujcie się do wskazówek personelu lub miejscowych mieszkańców.
 • Targ znajduje się ok. 80 km na południowy zachód od centrum Bangkoku.

BANGKOK ART & CULTURE CENTRE

BACC w Bangkoku. Źródło: https://en.bacc.or.th/

Bangkok Art and Culture Centre (BACC) jest jednym z najważniejszych centrów sztuki i kultury w Bangkoku. Znajduje się w dzielnicy Pathumwan, w pobliżu stacji BTS National Stadium. BACC jest znany z promowania różnorodnych form sztuki i kultury, zarówno lokalnej, jak i międzynarodowej.

Budowa centrum została ukończona w 2008 roku. BACC jest otwarte dla wszystkich i oferuje szeroki wachlarz wystaw, wydarzeń artystycznych, warsztatów, koncertów i przedstawień teatralnych. Jest to miejsce spotkań dla artystów, projektantów, pisarzy, muzyków i wielbicieli sztuki, którzy chcą podziwiać i czerpać inspirację z różnych wydarzeń kulturalnych. Centrum składa się z wielu galerii wystawowych, w których prezentowane są prace lokalnych i międzynarodowych artystów. Od malarstwa, rzeźby i fotografii, po sztukę wideo i instalacje, BACC zapewnia przestrzeń dla różnorodnych form ekspresji artystycznej. Wiele wystaw jest interaktywnych, umożliwiając odwiedzającym bliższe zetknięcie się z dziełami sztuki.

BACC jest również miejscem organizacji różnych wydarzeń kulturalnych, takich jak koncerty, pokazy taneczne czy teatralne. Na terenie centrum znajdują się również księgarnie, sklepy z pamiątkami, kawiarnie i restauracje, które umożliwiają odwiedzającym wypoczynek i relaks w przyjemnej atmosferze.

Jednym z celów Bangkok Art and Culture Centre jest promowanie sztuki i kultury jako ważnych elementów rozwoju społecznego. Poprzez organizację wystaw, warsztatów edukacyjnych i wydarzeń artystycznych, BACC stara się dotrzeć do szerokiego grona odbiorców i zachęcać ich do odkrywania i doceniania różnorodności kulturowej.

Bangkok Art and Culture Centre jest nie tylko ważnym miejscem dla lokalnych artystów, ale także przyciąga uwagę międzynarodowej społeczności artystycznej. Działa jako istotny ośrodek wymiany kulturalnej i inspiracji dla wszystkich, którzy pragną doświadczyć i poznać sztukę Tajlandii i innych części świata.

NOCLEGI W BANGKOKU

Bangkok, jako duże miasto, oferuje wiele różnych opcji zakwaterowania, które zależą od preferencji i budżetu podróżnego. Oto kilka popularnych obszarów i rodzajów zakwaterowania, które warto rozważyć podczas poszukiwania noclegu w Bangkoku:

Sukhumvit: Jest to jedna z głównych dzielnic w Bangkoku, pełna hoteli o różnym standardzie. Znajdziecie tu zarówno luksusowe hotele, jak i budżetowe hostele. Sukhumvit oferuje również dostęp do różnych restauracji, sklepów i lokalnych atrakcji.

Silom: To kolejna popularna dzielnica, szczególnie znana ze swojej intensywnej działalności biznesowej i nocnego życia. Znajdziecie tutaj wiele hoteli o różnych cenach i standardach. Silom jest dobrze skomunikowany z innymi częściami miasta i oferuje wiele opcji rozrywkowych.

Khao San Road: Jeśli szukacie tętniącego życiem miejsca, przesiąkniętego atmosferą imprezową i turystyczną, Khao San Road będzie idealnym wyborem. To znane miejsce spotkań dla backpackerów i podróżników o niewielkim budżecie. Znajdziecie tu wiele tanich hosteli, barów i sklepów.

Riverside: Jeśli zależy Wam na pięknym widoku na rzekę Chao Phraya i bliskości popularnych atrakcji, takich jak Wielki Pałac Królewski i świątynie, rozważcie zakwaterowanie w okolicy Riverside. Znajdziecie tutaj wiele luksusowych hoteli i resortów.

Chinatown: Jeśli interesuje Was bogata kultura chińska i smaczne jedzenie, Chinatown będzie doskonałym miejscem do zanocowania. Znajdziecie tutaj zarówno tradycyjne hotele, jak i mniejsze pensjonaty.

Asia

Asia

Zakochana w podróżach, samochodach i kawie :)

!
Ta strona używa plików cookies.