Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Wyspa Św. Tomasza /Wyspy Św. Tomasza i Książęca

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Sao Tome to prawdziwe, tropikalne eldorado. Nie spotkamy tu tłumów wczasowiczów, gdyż jest to wciąż ziemia nieodkryta przez masową turystykę. Raj dla koneserów i miłośników przyrody. Znajdziemy tu przepiękne, tropikalne plaże, okazałe rafy koralowe, lasy deszczowe i urokliwe miasteczka stanowiące pozostałość niedawnych czasów kolonialnych.

Podczas eksploracji wyspy, nie można pominąć urokliwych miasteczek Roca Agostinho Neto oraz Roca Monteforte z fantastycznymi widokami na góry i ocean, plantacjami kakaowca i pomarańczy. Interior Sao Tome porośnięty lasem deszczowym skrywa malownicze wodospady oraz najwyższy szczyt kraju Pico de Sao Tome o wysokości 2024 m. n.p.m. Na południowych krańcach wyspy swoje jaja składają olbrzymie żółwie morskie, natomiast okolice Porto Alegre słyną z możliwości obserwacji wielorybów. Najlepszy czas na wypatrywanie tych wielkich ssaków to okres od lipca do września.

Zwiń
Kiedy jechać?

Kiedy jechać?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Wyspa Książęca - relaks na końcu świata!

Od 11600 zł
Exclusive

Wyspy Św. Tomasza i Książęca - Lizbona, Sao Tome, Wyspa Książęca

Jedna z najlepiej strzeżonych tajemnic Afryki – Wyspy Świętego Tomasza i Książęca: kraj, o którym nikt nie słyszał. I lepiej. To jedno z ostatnich równikowych sanktuariów ekologicznych i jeden z trzech najmniej odwiedzanych krajów świata. Raj do własnego użytku, krystaliczna woda i biały piasek, bycie jedynym Polakiem w całym państwie, wulkany, najbardziej aromatyczna kawa i najlepsza czekolada na świecie prosto z plantacji.

Dżungle i plaże ekologicznego raju Sao Tome

Od 8300 zł

Wyspy Św. Tomasza i Książęca - Lizbona, Sao Tome, Ilheu das Rolas

Ekologiczny raj w Zatoce Gwinejskiej do Waszej dyspozycji! Woda w kolorze przejrzystych błękitów, biały piasek, wielkie wulkany i najwyśmienitsza kawa na świecie prosto z plantacji. Rajska ucieczka poza Europę? Do dzieła!

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Wyspa Św. Tomasza

Wyspa Św. Tomasza

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować