Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Galle /Sri Lanka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Malownicze, kolonialne miasto położone na południowym wybrzeżu Sri Lanki. Zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kolonialna historia Galle sięga XVI wieku, kiedy to przybyli tu Portugalczycy. Następnie miasto przechodziło w ręce Holendrów i Brytyjczyków, którzy kolejno je rozbudowywali. Sercem Galle jest fort wysunięty w morze i otoczony przez nie z trzech stron. Słynie z urokliwych, wąskich uliczek, majestatycznych rezydencji oraz zabytkowych kościołów. Panujący tu spokój i ład przynoszą wytchnienie od chaosu i zgiełku powszechnego w pozostałych lankijskich miastach. Kolonialna architektura dodatkowo potęguje wrażenie przeniesienia się do zupełnie innego świata. Warto odwiedzić tutejszy port, wybrać się na spacer nadmorską promenadą i zagubić w plątaninie uliczek starego miasta. W miejscowościach otaczających Galle można także zobaczyć rybaków łowiących ryby siedząc na palach wbitych w dno oceanu.

Zwiń
Kiedy jechać do Galle?

Kiedy jechać do Galle?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Luksusowe wakacje na Sri Lance – plaże i skarby wyspy

Od 15900 zł
Exclusive

Sri Lanka - Anuradhapura, Sigirya, Dambulla, Kandy, Peradeniya, Nuwara Eliya, Ella, Yala, Tangalle

Przed Wami luksusowe wakacje na Sri Lance w najlepszym wydaniu! Odkryjecie zachwycający interior wyspy – kipiące zielenią wzgórza, pola herbaciane, wodospady, najważniejsze dla Lankijczyków miejsca kultu oraz wspaniałe parki narodowe. Na pewno dużą przyjemnością będzie też pobyt w wyjątkowych, luksusowych hotelach, które współgrają architektonicznie z krajobrazem i rozpieszczają wszystkie zmysły. Śniadanie zjecie w prywatnej willi położonej wśród bujnej zieleni i tropikalnych ogrodów, cejlońską herbatę wypijecie na tarasie z widokiem na herbaciane pola, natomiast kolację zjecie we wnętrzach kolonialnej rezydencji, delektując się przy tym idealną mieszanką Wschodu i Zachodu. Zwieńczeniem tej luksusowej podróży po Sri Lance będzie wypoczynek na wspaniałych południowych plażach wyspy.

Plaże i skarby Cejlonu

Od 10900 zł

Sri Lanka - Negombo, Sigiriya, Kandy, Nuwara Eliya, Udawalawe, Mirissa, Galle

Proponowana przez nas wycieczka po Sri Lance odkryje przed Wami całe bogactwo kulturowe i przyrodnicze wyspy. Będziecie odkrywać starożytne stolice Cejlonu i najważniejsze miejsca kultu dla Lankijczyków. Podczas safari w parkach narodowych Minneriya i Udawalawe zobaczycie dzikie zwierzęta i nieokiełznaną przyrodę, a na herbacianych wzgórzach odkryjecie tajniki uprawy i produkcji cejlońskiej herbaty. Dotrzecie do ukrytych wodospadów, wiosek, gdzie życie toczy się w swoim unikalnym rytmie i zachwycicie się kipiącymi zielenią górskimi krajobrazami. Na wypoczynek zaprosimy Was na południowe plaże Sri Lanki, a całość zwieńczymy pobytem w historycznym forcie Galle.

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Galle

Galle

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować