Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Ile des Pins /Nowa Kaledonia

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Najbardziej wysunięta na południe wyspa Nowej Kaledonii to cel niejednego podróżnika! Choć piętnaście kilometrów długości i trzynaście kilometrów szerokości to obszar raczej niewielki, zdążył zostać okrzyknięty przez Francuzów „najbardziej zbliżonym do raju” (fr. „l’Ile la plus proche du paradis”). Nic dziwnego: wystarczy wspomnieć o kilometrach piaszczystych plaż z niewiarygodnie białym piaskiem, zatokami z wodą w kolorze obłędnego turkusu czy parkowych lasach, w których dom znalazły endemiczne gatunki roślin i zwierząt. Być może w czasie spaceru w głębi lądu doświadczycie bliskiego spotkania z największym na świecie gekonem! Fauna i flora obfituje w różnorodność także w nabrzeżnych wodach, które pełne są dobrze zachowanej rafy koralowej.

Ile des Pins to raj nie tylko dla tych, którzy pragną kontaktu z egzotyczną przyrodą, ale też dla tych, którzy lubią poznawać kulturę tutejszych mieszkańców. Historia osadnictwa na wyspie obejmuje bowiem kilka tysięcy lat, począwszy od ludów melanezyjskich Kanaków, przez osiemnastowiecznych odkrywców, do dziewiętnastowiecznych francuskich więźniów politycznych. Dziś ludność wyspy to osobliwa mieszanka kultur i tradycji, żyjąca w zgodzie pośród rajskich plaż. Bez wątpienia warto choć na chwilę zostać częścią lokalnej społeczności, nawet jeśli mają to być jedynie krótkie wakacje.

Zwiń
Kiedy jechać na Ile des Pins ?

Kiedy jechać na Ile des Pins ?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Australia i Nowa Kaledonia – podróż na Antypody

Od 28900 zł

Australia, Nowa Kaledonia - Sydney, Poe, Kone, Hiengene, Poindimie, Farino, Ile Des Pins, Noumea

Nowa Kaledonia to nie tylko rajski archipelag dla amatorów plażowania i nurkowania! To czarująca mozaika Francji i Melanezji: gościnności i elegancji, wyrafinowanej kuchni serwowanej w cieniu palm, kolonialnych budowli i rustykalnych bungalowów. Podczas proponowanej przez nas wycieczki do Australii i Nowej Kaledonii zwiedzicie różnorodną krajobrazowo wyspę Grande Terre, zachwycicie się spektakularnym wybrzeżem, wspaniałymi plażami, klifami i ciekawymi formacjami skalnymi, wypoczynek natomiast spędzicie na plażach Ile des Pins, która określana jest jako wyspa najbliżej raju. Nie zabraknie również przystanku w Sydney, bowiem podczas podróży na Antypody nie może zabraknąć Australii i tego wyjątkowego miasta.

Nowa Kaledonia – francuska perełka na Południowym Pacyfiku

Od 21280 zł

Nowa Kaledonia - Noumea, Ouvea, Lifou, L’Ile des Pins

Skąpane w słońcu piaszczyste plaże, bujny las deszczowy, niewiarygodnie przejrzysta woda, wspaniałe warunki do nurkowania i snorkelingu, a także najlepsza poza Francją francuska kuchnia – wakacje w Nowej Kaledonii to czysta przyjemność dla wszystkich zmysłów! Łagodne, idylliczne krajobrazy, w których biel piasku podkreśla zieleń tropikalnej przyrody, a błękit oceanu idzie w zawody z lazurem nieba, to prawdziwy raj dla miłośników natury, podczas gdy bogactwo podwodnego świata rafy koralowej wabi wszystkimi kolorami tęczy. Oto przed Wami Ouvea, Lifou i L’Ile des Pins – urzekająco piękne wyspy, niczym perełki rozsiane po przestworze Pacyfiku!

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
L’Ile Des Pins

L’Ile Des Pins

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować