Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Lifou /Nowa Kaledonia

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Największa wyspa archipelagu Wysp Lojalności w Nowej Kaledonii jest jednocześnie największym atolem koralowym na Pacyfiku. Wyspa ma pochodzenie wulkaniczne, dlatego obfituje w żyzne gleby i bujną roślinność. Zróżnicowane wybrzeże o nieregularnych kształtach pozwala zarówno podziwiać ze stromych klifów na wpół dzikie widoki, jak i odpoczywać na pięknych piaszczystych plażach tuż nad krystalicznie czystą wodą. W głębi lądu gęste lasy tropikalne zachęcają turystów do wędrówek śladami egzotycznej fauny i flory, której uroda zachwyci niejednego podróżnika.

Jeśli odpoczynek na plaży i spacer wśród przyrody to za mało, warto odwiedzić choćby jedną z cenionych na świecie plantacji wanilii lub udać się w odwiedziny do tutejszych mieszkańców, którzy goszczą iście po królewsku – pokazują koloryt kulturowy, raczą lokalnymi daniami i opowiadają o codzienności wyspiarskiego życia. Jeśli zaś wolicie aktywny wypoczynek, dobrym pomysłem może okazać się snorkeling pośród jednej z najpiękniejszych raf koralowych w okolicy. Mówi się, że Lifou jest pełna kontrastów, ale to też sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie – bez względu na to, czy lubicie wysokie klify, czy rajskie plaże; długie wędrówki czy spokojny wypoczynek; sport czy kulturę – na Lifou jest to wszystko i jeszcze więcej.

Zwiń
Kiedy jechać na Lifou?

Kiedy jechać na Lifou?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Nowa Kaledonia – francuska perełka na Południowym Pacyfiku

Od 21280 zł

Nowa Kaledonia - Noumea, Ouvea, Lifou, L’Ile des Pins

Skąpane w słońcu piaszczyste plaże, bujny las deszczowy, niewiarygodnie przejrzysta woda, wspaniałe warunki do nurkowania i snorkelingu, a także najlepsza poza Francją francuska kuchnia – wakacje w Nowej Kaledonii to czysta przyjemność dla wszystkich zmysłów! Łagodne, idylliczne krajobrazy, w których biel piasku podkreśla zieleń tropikalnej przyrody, a błękit oceanu idzie w zawody z lazurem nieba, to prawdziwy raj dla miłośników natury, podczas gdy bogactwo podwodnego świata rafy koralowej wabi wszystkimi kolorami tęczy. Oto przed Wami Ouvea, Lifou i L’Ile des Pins – urzekająco piękne wyspy, niczym perełki rozsiane po przestworze Pacyfiku!

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Lifou

Lifou

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować